Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: W mieście są złoża ropy naftowej i gazu ziemnego? Będą badania

Justyna Dopierała
Justyna Dopierała
Od września 2019 roku w Poznaniu i w powiatach poznańskich prowadzone będą badania w celu poszukiwania złóż ropy naftowej i gazu ziemnego. Badanie odbędą się na terenach: Wielkie, Kiekrz, Psarskie, Strzeszyn, Krzyżowniki i częściowo: Ławica, Ławica II, Golęcin, Morasko oraz Plewiska.
Od września 2019 roku w Poznaniu i w powiatach poznańskich prowadzone będą badania w celu poszukiwania złóż ropy naftowej i gazu ziemnego. Badanie odbędą się na terenach: Wielkie, Kiekrz, Psarskie, Strzeszyn, Krzyżowniki i częściowo: Ławica, Ławica II, Golęcin, Morasko oraz Plewiska. Robert Szwedowski
Od września 2019 roku w Poznaniu i w powiatach poznańskich prowadzone będą badania w celu poszukiwania złóż ropy naftowej i gazu ziemnego. Badanie odbędą się na terenach: Wielkie, Kiekrz, Psarskie, Strzeszyn, Krzyżowniki i częściowo: Ławica, Ławica II, Golęcin, Morasko oraz Plewiska.

Wydział Kształtowania i Ochrony Środowiska w Poznaniu poinformował, że od września 2019 roku do czerwca 2020 roku na na terenie powiatów szamotulskiego, obornickiego i poznańskiego oraz miasta Poznań prowadzone będą badania w celu poszukiwania i rozpoznawania złóż ropy naftowej i gazu ziemnego. Tak zwane badania sejsmiczne prowadzone będą przez firmę Geofizyka Toruń.

Czytaj także: Gdzie są grzyby w Wielkopolsce? Czy warto wybrać się na grzybobranie?

Tzw. prace sejsmiczne polegają na wysyłaniu do ziemi fal generowanych za pomocą zestawu specjalnych maszyn, które następnie odbijają się od granic warstw geologicznych. Pomiar czasu upływającego od wysłania fali do powrotu na powierzchnię fal odbitych, po odpowiedniej obróbce komputerowej pozwala rozpoznać budowę geologiczną badanego rejonu. To z kolei pomoże ustalić, w których miejscach znajdują się cenne złoża.

Organy administracji publicznej nie znają faktycznej skali historycznych zanieczyszczeń powierzchni ziemi i zagrożeń, które wywołują. Tzw. "bomby ekologiczne" wciąż stanowią zagrożenie dla ludzi i środowiska. Najnowszy raport Najwyższej Izby Kontroli wskazuje, że o wielu przypadkach zanieczyszczeń mieszkańcy wciąż nie wiedzą i żyją na tykających bombach. Na terenach zanieczyszczonych powstają np. osiedla mieszkaniowe. Tym samym mieszkańcy narażeni są na oddziaływanie szkodliwych dla życia i zdrowia substancji. Gdzie są bomby ekologiczne -->

Afera toksyczna: Zobacz gdzie w Wielkopolsce mamy do czynien...

Sprawdź też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski