Poznań: W parku Wilsona zagrali na pomoc dla Filipa...

  Poznań: W parku Wilsona zagrali na pomoc dla Filipa [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Krzysztof M. Kaźmierczak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Charytatywny festyn dla chorego Filipa.
  1/11
  przejdź do galerii

  Charytatywny festyn dla chorego Filipa. ©Marek Zakrzewski

  Rapu, hip-hopu, folku i funku można było posłuchać w parku Wilsona w Poznaniu na koncercie charytatywnym na leczenie dla cierpiącego na rzadką chorobę genetyczną Filipa Kozłowskiego.
  13-letni Filip Kozłowski jest jednym z zaledwie 20 dzieci chorujących w Polsce na ciężką, śmiertelną chorobę Niemanna Picka C. Zmaga się z nią od 6 roku życia. Jedyną szansa dla chłopca jest podawanie leku Zavesca. Niestety, nie jest on refundowany przez NFZ, a miesięczna kuracja kosztuje aż 40 tys. zł.

  Celem koncertu oraz prowadzonych podczas niego licytacji były zebranie pieniędzy na dalsze leczenie Filipa.
  Przez kilka godzin park rozbrzmiewał muzyką różnych gatunków. Na pomoc dla chorego dziecka zagrały poznańskie zespoły Mrokas (hip hop/rap), Kapela ze Wsi Orliczka (folk) i Schatziband i przyjaciele (muzyka taneczna) oraz grająca funk Manufunktura z Kościana. Prócz tego można było podziwiać pokazy taneczne w wykonaniu dzieci ze szkoły tańca Diament, w których uczestniczyła młodsza siostra Filipa.

  - Mamy nadzieję, że uda się doprowadzić do refundowania leku. Staraliśmy się o to jeszcze za czasów minister zdrowia Ewy Kopacz. Wtedy już było blisko pozytywnej decyzji, ale po zmianie ministra wszystkie procedury rozpoczęły się na nowo. Pozostaje nam robić co tylko w naszej mocy, by zdobywać pieniądze na kurację. Od tego leku zależy życie naszego syna - powiedział nam podczas koncertu Marcin Kozłowski, ojciec Filipa.

  Jak pomóc Filipowi?
  Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA utworzyło konto na potrzeby dobrowolnych wpłat z dopiskiem "dla Filipa Kozłowskiego":
  Fortis Bank Polska S.A. Głogów
  28 1600 1462 0008 0303 3206 3040

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo