Hotel Hampton by Hilton Poznań Old Town to kolejny hotel, który w ostatnich miesiącach otworzył swoje drzwi dla gości w sercu Poznania. A w planach są kolejne. Poznań staje się coraz bardziej atrakcyjnym turystycznie miastem.

Należąca do sieci Hilton, marka Hampton by Hilton – otworzyła przed tygodniem pierwszy swój hotel w Poznaniu. W miejscu, gdzie jeszcze kilka lat temu działał popularny sklep Bestseller, były stare kamienice, między ulicą Święty Marcin a Podgórną powstał siedmiokondygnacyjny budynek hotelowy. Do dyspozycji gości jest 117 pokoi, lobby z kominkiem, część restauracyjna, bar, sale konferencyjne oraz siłownia.

Zobacz:

– Za nami dwa lata budowy. Budynek został zaprojektowany przez warszawskie biuro AGK Architekci, a o wnętrza zadbała poznańska pracownia Inex Design. Zależało nam, by podczas powstawania hotelu współpracować z lokalnymi artystami – tłumaczy Anna Bilińska, właścicielka obiektu.

Dlatego też wejścia do hotelu od strony ul. Św. Marcin i Podgórnej zdobią murale poznańskich artystów.

– Zmieniliśmy fasadę naszego obiektu – na początku była zachowawcza, ale gdy rozgorzała na dobre rewitalizacja ul. Św. Marcina postanowiliśmy jeszcze bardziej postarać się wpisać w ten historyczny rys Starego Miasta – dodaje A. Bilińska.

Hotel, chociaż ma zachowany rys historyczny, jest unowocześniony. Tak naprawdę podczas pobytu w nim nie trzeba korzystać z pomocy recepcji. Pokoje, jak i garaże można obsługiwać za pomocą smartfona, dzięki funkcji "digital keys".

– Komisja sieci hoteli by Hilton oceniła, że jest to jeden z najlepiej przygotowanych hoteli, a po drugie najładniejszy w Europie – dodaje Marlena Szczecińska, dyrektor generalna. – To 11. hotel tej sieci w Polsce. Pierwszy powstał w 2011 roku, w Świnoujściu. W całej Europie Hamptonów jest 78.

To też nie jedyny hotel w ścisłym centrum miasta, który w ostatnich miesiącach rozpoczął swoją działalność. Altus w jednym z budynków Alf, Hotel Park Inn by Radisson przy Szyperskiej to tylko jedne z przykładów. Na początku tego tygodnia władze Kupca Poznańskiego ogłosiły, że w jednym ze skrzydeł centrum handlowo-biurowego powstanie hotel Marriott. Inwestycja ma być realizowana w latach 2020-2022. Znajdzie się w nim ok. 150 pokoi, restauracja, bar, a także sale konferencyjne. Główne wejście do obiektu będzie wiodło od strony pl. Wiosny Ludów.

– Takie marki pojawiają się dzięki znakomitym wynikom, jakie od kilku lat notują poznańskie hotele – komentuje Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

– Mamy jeden z największych w historii Poznania „boom” hotelowy od kilkunastu miesięcy. W tym czasie przybyło w mieście około tysiąca pokoi hotelowych. Jestem przekonany że jeszcze kilka hoteli w ciągu następnych lat pojawi się w Poznaniu. Z punktu widzenia miasta przyciąganie takich marek jest ważne – za nimi przychodzą i firmy, organizatorzy kongresów, spotkań. – mówi z kolei Jan Mazurczak, prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Jego zdaniem ten wzrost pokazuje, że Poznań rozwija się pod względem turystycznym. Gościmy o połowę więcej turystów niż jeszcze pięć lat temu.

– Poznań staje się coraz bardziej popularnym miejscem na krótkie pobyty turystyczne. Coraz więcej zagranicznych biur podróży interesuje się Poznaniem – dodaje J. Mazurczak.

Zobacz, jak Hampton by Hilton prezentuje się od środka:

Zobacz, jakie hotele powstają w Poznaniu:

Na własne oczy: Infinity Float (kapsuła) - zobacz wideo: