Poznań: W wieżowcu Alfa powstanie prywatny akademik...

  Poznań: W wieżowcu Alfa powstanie prywatny akademik [ZDJĘCIA]

  NM

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wciąż trwają prace rewitalizacyjne ulicy Św. Marcin. Jednym z efektów będzie prywatny akademik, który stanie na miejscu jednego z wieżowców dawnej A
  1/6
  przejdź do galerii

  Wciąż trwają prace rewitalizacyjne ulicy Św. Marcin. Jednym z efektów będzie prywatny akademik, który stanie na miejscu jednego z wieżowców dawnej Alfy. ©materiały prasowe

  Wciąż trwają prace rewitalizacyjne ulicy Św. Marcin. Jednym z efektów będzie prywatny akademik, który powstanie w jednym z wieżowców dawnej Alfy.
  W akademiku ma znaleźć się 140 apartamentów. Każdy z aneksem kuchennym i łazienką.

  - Pomysł ulokowania prywatnego akademika w budynku Alfy uważam za znakomity. Pozwoli to nadać nową funkcję temu obiektowi, a także przyciągnie do centrum miasta młodych ludzi, co przyniesie korzyści okolicznym przedsiębiorcom, sklepom, restauracjom itd., a to z kolei wpisuje się w planowane ożywienie ulicy Św. Marcin - komentuje inwestycję Mariusz Wiśniewski, Zastępca Prezydenta Miasta Poznań.

  Obiekt LIV Poznań zostanie oddany do użytku w 2020 roku.
  Proces rewitalizacji budynku obejmuje przebudowę obiektu na wielu płaszczyznach poprzez nadanie nowej jakości i przywrócenie świetności budynku sprzed lat z zachowaniem poszanowania do tradycji. Choć budynek stanowi nieodłączny element historyczny miasta to nadanie nowych funkcji społecznych ma nastąpić zgodnie z koncepcją rewitalizacji głównych ulic Poznania. Zachowane zostaną świąteczne elementy dekoracyjne budynku oraz neon „Miasto Projekt”, które znajdują się pod ścisłym nadzorem konserwatora zabytków.

  Budynek kupiła spółka z grupy kapitałowej Gent Holding, która przy realizacji inwestycji współpracować będzie z poznańskim biurem projektowym ADS. To ono jest odpowiedzialne za rewitalizację i przebudowę najważniejszych ulic miasta w ramach Projektu Centrum.

  Prywatne akademiki pod wspólną marką LIV powstają w kluczowych lokalizacjach największych ośrodków akademickich w Polsce, w tym m.in. w Poznaniu, Krakowie, Katowicach i Trójmieście. Projekty realizowane są przez spółki z grupy kapitałowej Gent Holding S.A.

  POLECAMY:


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo