Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Poznań walczy ze szczurami!

Marta Zbikowska
Marta Zbikowska
Poznań walczy ze szczurami!
Poznań walczy ze szczurami! Mariusz Kapala
Od poniedziałku w Poznaniu rozpoczyna się akcja zwalczania szczurów. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta na właścicielach nieruchomości i osobach zarządzających budynkami spoczywa obowiązek przyłączenia się do niej.

W związku z deratyzacją należy nie tylko wyłożyć trutki przeciw gryzoniom. Zarządzającym nieruchomościami zaleca się także przeprowadzenie w budynkach i pomieszczeniach napraw wszystkich uszkodzeń, które mogły służyć szczurom jako drogi wtargnięcia do budynków. Należy więc zlikwidować wszelkie otwory w drzwiach, podłogach i ścianach. Komunikat Urzędu Miasta Poznania mówi także o usunięciu wszelkich odpadów żywnościowych, które mogłyby stać się pożywieniem dla gryzoni. Najważniejsze jednak jest wyłożenie preparatów zwalczających szczury.

- Akcja ma na celu zapobieganie chorobom zakaźnym przenoszonym na ludzi i zwierzęta domowe przez szczury i myszy - tłumaczy Cyryla Staszewska, rzeczni Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.

Deratyzacja powinna być przeprowadzana dwa razy w roku. W miejscach wyłożenia trutki przeciw szczurom należy umieścić ostrzeżenie informujące o tym fakcie. Preparat powinien zostać wyłożony na dwa tygodnie.

- Od 8 do 22 maja nasi inspektorzy sanitarni będą kontrolować nadzorowane przez nas obiekty, zakłady żywienia zbiorowego, placówki służby zdrowia i inne obiekty użyteczności publicznej - zapowiada Cyryla Staszewska.

Pyrkon 2017 za nami. Tak było!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski