Poznań: Wyją syreny alarmowe - dlaczego? W ten sposób miasto odda hołd Pawłowi Adamowiczowi (19 stycznia 2019 r.)

ZEN
Syreny będą emitowały dźwięk ciągły przez jedną minutę.
Syreny będą emitowały dźwięk ciągły przez jedną minutę. Paweł Lacheta
Udostępnij:
W Poznaniu w sobotę, 19 stycznia o godz. 12 zawyją syreny alarmowe. Nie jest to jednak ostrzeżenie o jakimś zagrożeniu - w ten sposób miasto chce oddać cześć prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi, którego pogrzeb odbędzie się właśnie w sobotę.

Syreny alarmowe w Poznaniu zawyją w sobotę, 19 stycznia w samo południe, gdy w Gdańsku rozpoczną się uroczystości związane z pogrzebem zamordowanego w zamachu prezydenta tego miasta Pawła Adamowicza.

Czytaj też: Pogrzeb Pawła Adamowicza poznaniacy obejrzą na telebimie

Zdjęcia Poznania z lat 90. to niezapomniana podróż w czasie. Tego miasta już nie ma, a wiele miejsc ciężko nawet poznać. Plenerowa makieta Rataj odsłonięta zostało pod koniec lat 70. w pobliżu mostu Królowej Jadwigi. Można było na niej zobaczyć zabudowania osiedli Dolnego i Górnego Tarasu Rataj, zaznaczono też siatkę ulic i przepływającą obok rzekę. Kilkanaście lat temu makietę zlikwidowano.Przejdź dalej i zobacz kolejne zdjęcia --->

Zobacz 75 zdjęć Poznania z lat 90. Galeria miasta, którego m...

Syreny będą emitowały dźwięk ciągły przez jedną minutę.

W całym Poznaniu znajdują się 132 syreny alarmowe mechaniczne oraz 13 elektronicznych.

Ich główne zadanie to powiadamianie ludności o nadciągającym zagrożeniu. Co jakiś czas są jednak uruchamiane także dla przetestowania, czy system działa poprawnie. Włącza się je również dla przypomnienia ważnych historycznych rocznic lub uczczenia innych istotnych dla społeczeństwa wydarzeń.

Jak poznaniacy wspominają Pawła Adamowicza? Zobacz w galerii:

Księga kondolencyjna znajduje się w magistracie przy placu Kolegiackim 17, na parterze budynku przy Biurze Podawczym. Dostępna jest ona też w internecie na stronie poznan.pl. Jak poznaniacy wspominają zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza?Przejdź do kolejnego slajdu --->

Poznaniacy wspominają Pawła Adamowicza. Co piszą po śmierci ...

Paweł Adamowicz nie żyje

Wideo