Poznań: Wysypisko odpadów medycznych koło placu zabaw....

  Poznań: Wysypisko odpadów medycznych koło placu zabaw. Interweniowali strażnicy miejscy

  ZSN

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wysypisko odpadów medycznych koło placu zabaw. Interweniowali strażnicy miejscy
  1/4
  przejdź do galerii

  Wysypisko odpadów medycznych koło placu zabaw. Interweniowali strażnicy miejscy ©Straż miejska w Poznaniu

  Na poznańskim Dębcu odkryto wysypisko odpadów medycznych. Przy ul. Jałowcowej strażnicy z Eko Patrolu znaleźli m.in. strzykawki z igłami, otwarte ampułki z nieznaną substancją oraz zakrwawione waciki.
  O śmieciach porzuconych w pobliżu placu zabaw strażników poinformował jeden z mieszkańców Poznania.

  – Pod płotem ktoś wyrzucił w dwóch kartonach blisko 100 używanych strzykawek z nałożonymi igłami, rozmaite opakowania po środkach medycznych, w tym otwarte ampułki zawierające resztki nieznanych substancji oraz zakrwawione waciki. Wszystko to wraz z licznymi dokumentami było rozsypane w zaroślach. Jeszcze kilkanaście dni, a trawa i zielsko skutecznie zamaskowałyby czyhające zagrożenie – relacjonuje Bartosz Falk, strażnik z Eko Patrolu.


  Interweniujący strażnicy znaleźli faktury i list motywacyjny. Dzięki nim namierzyli mężczyznę, który wyrzucił śmieci. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Lubowidza (woj. mazowieckie).

  Mężczyzna, który w Poznaniu studiował dietetykę, postanowił wrócić w rodzinne strony.

  - Sprzątając mieszkanie, nie wiedział co zrobić z medykamentami i po prostu wyrzucił je. Wszystkie te preparaty to tzw. "koksy" czyli sterydy anaboliczne, które ponoć sam sobie podawał - informuje Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

  23-latek ukarany został mandatem w wysokości 500 zł, a zabezpieczeniem dzikiego wysypiska zajęli się pracownicy pogotowia czystości. Odpady medyczne zostały przekazane policjantom z Wildy.

  Funkcjonariusze sprawdzą, do czego służyły strzykawki i preperaty. Zbadają, czy nie powodowały zagrożenia dla zdrowia ludzi i zwierząt, a także sprawdzą ich pochodzenie - kilka z nich to anaboliki, których obrót polskim rynku jest zabroniony.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zdjęcie autora komentarza
  Wysypiska śmieci to naprawdę jest problem.

  31 węzłowy Burke

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  Wielokrotnie zgłaszałem wysypiska w placówce SM-Jeżyce ul. Janickiego. I muszę przyznać że strażnicy reagują i szybko i skutecznie ( przy okazji : Panie Mikołaju , pozdrawiam) . Ale co z tego...rozwiń całość

  Wielokrotnie zgłaszałem wysypiska w placówce SM-Jeżyce ul. Janickiego. I muszę przyznać że strażnicy reagują i szybko i skutecznie ( przy okazji : Panie Mikołaju , pozdrawiam) . Ale co z tego skoro natychmiast pojawiają się tuż obok nowe ; taki rak toczący społeczeństwo. I my , społeczeństwo, walkę z tym rakiem przegrywamy, niestety. 31
  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo