Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: Zmiana organizacji ruchu na rondzie Kaponiera, ul. Święty Marcin i ul. Roosevelta. Prace gwarancyjne na węzłach Bałtyk i Kaponiera

Igor Chudziński
W weekend (7-8 września) rozpoczną się naprawy nawierzchni drogowej na rondzie Kaponiera oraz ulicach Święty Marcin i Roosevelta. Pracę zostaną wykonane w ramach gwarancji. Zmienione zostaną trasy autobusów i tramwajów. Utrudnienia również dla kierowców samochodów.
W weekend (7-8 września) rozpoczną się naprawy nawierzchni drogowej na rondzie Kaponiera oraz ulicach Święty Marcin i Roosevelta. Pracę zostaną wykonane w ramach gwarancji. Zmienione zostaną trasy autobusów i tramwajów. Utrudnienia również dla kierowców samochodów. Waldemar Wylegalski
W weekend (7-8 września) rozpoczną się naprawy nawierzchni drogowej na rondzie Kaponiera oraz ulicach Święty Marcin i Roosevelta. Pracę zostaną wykonane w ramach gwarancji. Zmienione zostaną trasy autobusów i tramwajów. Utrudnienia również dla kierowców samochodów.

Prace podzielono na dwa etapy. Pierwszy etap potrwa od 7 do 8 września. Druga część prac zacznie się w poniedziałek 9 września i potrwa 10 dni do 18 września.

Zobacz też: Autostrada A2 utrudnienia: Od 5 września inaczej pojedziemy między Luboniem i Krzesinami. Utrudnienia też w rejonie węzła Komorniki

Remont dróg w centrum Poznania: Jakie zmiany w pierwszym etapie 7-8 września?

Od 7 do 8 września na rondzie Kaponiera prowadzone będą naprawy nawierzchni na przejazdach tramwajowych od strony ul. Święty Marcin i Zwierzynieckiej. Od piątkowego wieczoru (6 września godz. 22.00) do godz. 4.00 rano w poniedziałek (9 września) niemożliwy będzie przejazd przez tory na Kaponierze ulicą Roosevelta w obu kierunkach.

Wyznaczone zostaną "zawrotki" za przystankiem tramwajowym w ul. Św Marcin oraz na ul. Zwierzynieckiej przy skrzyżowaniu z ul. Mickiewicza. Sygnalizacja świetlna na rondzie zostanie wyłączona.

W tym samym czasie prowadzone będą naprawy gwarancyjne torowiska na ul. Święty Marcin pomiędzy ulicami Gwarną i Ratajczaka. Zmienią się trasy pięciu dziennych linii tramwajowych - 2, 5, 9, 13 i 16 oraz linii nocnej 201 i turystycznej 0.

Linia 2 pojedzie z Ogrodów ulicami Dąbrowskiego i Roosevelta, a potem przez ulice Towarową i Królowej Jadwigi

Linia 5 nie będzie dojeżdżać do Kaponiery, tylko skręci na moście Dworcowym w prawo i ulicą Królowej Jadwigi dojedzie do ronda Rataje.

Linia 9 z pętli Piątkowska dojedzie do Kaponiery skąd przez Św. Marcin, Towarową i Królowej Jadwigi pojedzie na Wilde. Wracać będzie stałą trasą.

Linia 13 podróżować będzie skróconą trasą z Junikowa do placu Wielkopolskiego (przez Gwarną i plac Ratajskiego).

Linia 16 z ulicy Fredry pojedzie przez plac Ratajskiego, plac Wielkopolski, Estkowskiego i Wyszyńskiego do ronda Śródka i ul. Jana Pawła II (dalej stałą trasą w kierunku os. Sobieskiego bez zmian. Tramwaje linii 16 w sobotę 7.09 będą kursowały częściej co 10 minut.

Linia 201 pojedzie przez Fredry w kierunku placu Ratajskiego.

Linia turystyczna 0 pojedzie z zajezdni Madalińskiego przez ul. Przybyszewskiego, Dąbrowskiego, Św Marcin, Towarową, Królowej Jadwigi i Górną Wilde.

W celu umożliwienia pasażerom ze Starołęki i Rataj dojazdu do śródmieścia zostaną uruchomione dodatkowe linie tramwajowe 23 i 25.

Linia 23 dojedzie przez ulice: Zamenhofa, Kórnicką do Al. Marcinkowskiego.

Linia 25 wyruszy ze Starołęki przez Górny Taras Rataj i również dojedzie do Al. Marcinkowskiego. Przystanek końcowy będzie na wysokości hotelu rzymskiego, natomiast początkowy na trasie powrotnej na Starołękę będzie przy Galerii MM.

Remont dróg w centrum Poznania: Jakie zmiany w drugim etapie 9-18 września?

W drugim etapie prac przewidziana jest naprawa nawierzchni drogowej torowiska na ul. Roosevelta od mostu Dworcowego do ronda Kaponiera wraz z tzw. węzłem Bałtyk skrzyżowanie ulic Roosevelta i Bukowskiej.

Prace spowodują utrudnienia zarówno dla pasażerów komunikacji miejskiej, jak i kierowców. Prace torowe zaplanowane są do 18 września, a utrudnienia dla kierowców przewidziane są do piątku 13 września.

Z ruchu zostanie wyłączony przejazd przez torowisko w ciągu ul. Roosevelta a od ronda Kaponiera do mostu Dworcowego odbywać się będzie poprzez ul. Bukowską i wyznaczoną "zawrotkę" za przystankiem tramwajowym na wysokości hotelu Sheraton.

Kierowcy korzystający z miejsca do zawracania będą mieli pierwszeństwo przejazdu przed pojazdami jadący ul. Grunwaldzką i Bukowską (od ulic Matejki/Szylinga). Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu zostanie wyłączona.

Dodatkowo zamknięte dla ruchu zostaną także pasy do skrętu w lewo z ul. Roosevelta w ul. Bukowską oraz z ul. Bukowskiej w ul. Roosevelta.

Objazdy będą prowadzone przez rondo Kaponiera oraz poprzez wyznaczoną "zawrotkę" przez torowisko zlokalizowane na odcinku między ul. Bukowską a mostem Dworcowym.

Zmienią się trasy ośmiu dziennych linii tramwajowych: 5, 6, 8, 10, 11, 13, 15 i 18.

Zobacz też: Poznań: Motorniczy MPK skazany za śmiertelne potrącenie kobiety na Hetmańskiej. Za spowodowanie wypadku trafi do więzienia

Linia 5 pojedzie wyjątkowo z Ogrodów ulicami Dąbrowskiego, Kraszewskiego i Zwierzyniecką do ul. Św. Marcin i dalej stałą trasa do pętli Stomil.

Linia 6 z ul. Matyi zostanie skierowana przez Głogowską, Hetmańską i Reymonta do ronda Jeziorańskiego (dalej po stałej trasie).

Linie 8, 10 i 11 od ronda Kaponiera będą kursowały przez ulicę Towarową i dalej po stałych trasach.

Linia 13 z ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego pojedzie ulicami Przybyszewskiego, Dąbrowskiego, Kraszewskiego i Zwierzyniecką do ul. Św. Marcin (i dalej po stałej trasie).

Linia 15 na moście Teatralnym skręci na ulicę Dąbrowskiego, a następnie przez ul. Przybyszewskiego dojedzie do ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego i dalej stałą trasą do pętli Budziszyńska.

Linia 18 z ul. Matyi zostanie przez ul. Głogowską skierowana na pętlę Górczyn.

Dodatkowo w celu zapewnienia komunikacji wzdłuż ulic Bukowskiej i Grunwaldzkiej zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa "za tramwaj" T6 na trasie: Bałtyk (przystanek tymczasowy na jezdni) - rondo Jana Nowaka Jeziorańskiego. Powrót przez ulice: Szylinga, Bukowską, Zeylanda i Zwierzyniecką do ronda Kaponiera.

Zmian trzeba spodziewać się też w rozkładach autobusów: inaczej pojadą cztery linie dzienne - 159,163, 168 i 169, dziewięć nocnych – 232, 234, 235, 236, 246, 238, 249, 252 i 251 oraz linii turystycznej nr 100. M.in. linia nr 159 pojedzie z przystanku Poznań Główny przez m.in. Zwierzyniecką (przystanek Rondo Kaponiera przy Hotelu Mercure) – Zeylanda i dalej Bukowską (powrót po stałej trasie), linie nr 163 i 169 jadące z Górczyna wykorzystają przystanek Rondo Kaponiera przy DS Jowita), a z Garbar / Os. Łokietka – przystanek Rondo Kaponiera Hotelu Mercure) – Zeylanda i dalej Bukowską.

Utrudnienia będą też czekać kierowców chcących jechać przez przejazd kolejowy w ciągu ul. Lutyckiej (DK 92) w rejonie ul. Podolańskiej: będzie on zamknięty od godz. 18.00 w piątek do 6.00 i między 9.00 a 14.00 w poniedziałek 9 września. Objazd ulicami Witosa, Niestachowską, św. Wawrzyńca i Dąbrowskiego.

Szczegółowy opis zmian TUTAJ

Sprawdź też:

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski