Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: Zniszczone hulajnogi elektryczne na ulicach miasta. Co na to operator? [ZDJĘCIA]

Zenon Kubiak
Zenon Kubiak
Hulajnogi stały się obiektem ataków wandali.
Hulajnogi stały się obiektem ataków wandali. Czytelnik
Od miesiąca poznaniacy mogą wypożyczać hulajnogi elektryczne na minuty. Niestety, wiele z nich można spotkać połamanych. Czy to skutek działalności wandali czy może niezbyt wytrzymałej ich konstrukcji?

Hulajnogi elektryczne można w Poznaniu wypożyczać od 4 grudnia. Wystarczy ściągnąć sobie aplikację Lime na smartfona, która m.in. pokaże nam lokalizację najbliższych hulajnóg, poziom naładowania baterii i odległość, jaką możemy na niej przejechać, zanim się rozładuje. Przy pełnym naładowaniu zasięg wynosi aż 37 kilometrów.

Hulajnogi elektryczne pozwalają na poruszanie się z prędkością 25 km/h. Koszt wypożyczenia wynosi 2 zł opłaty początkowej + 50 gr za każdą minutę korzystania.

Hulajnogi nie mają stacji dokujących, więc można je zostawić w dowolnym miejscu. Dzięki modułowi GPS ich położenie jest monitorowane, a rozładowane urządzenia są zbierane na noc i w razie potrzeby serwisowane.

Niestety, hulajnogi często można spotkać uszkodzone, a nawet połamane. Niemal każdy poznaniak przynajmniej raz natrafił na uszkodzoną hulajnogę.

Czyżby była to wina słabej wytrzymałości hulajnóg? Problem z urządzeniami dostarczanymi przez firmę Lime sygnalizują media także w Stanach Zjednoczonych, gdzie jednak występowały innego rodzaju usterki - deski, na których stoi użytkownik, łamały się wpół. Na dodatek na rynku amerykańskim Lime wprowadziło do użytku hulajnogi różnych firm i to jedna z nich pochodząca z Chin miała odpowiadać za słabej jakości sprzęt.

Czy zatem hulajnogi w Poznaniu padają ofiarami wandali?

- Lokalizator GPS i łączność 3G ograniczają przypadki wandalizmu i kradzieży – globalnie mniej niż 1 proc. urządzeń ucierpiało z tych powodów - zapewnia w przesłanym do naszej redakcji ogólnym komunikacie biuro prasowe Lime. - Uszkodzone hulajnogi można zgłaszać bezpośrednio w aplikacji lub pod numerem telefonu 32 224 71 22.

Przy takiej średniej fakt, że w Poznaniu łącznie znajduje się 200 hulajnóg, określenie "mniej niż 1 proc." oznaczałoby, że w naszym mieście zniszczone zostały maksymalnie dwie hulajnogi. O ile częściej pojazdy są uszkadzane w naszym mieście niż w pozostałych, tego biuro prasowe Lime nie wyjaśnia. Nie odpowiedziano też na nasze pytania dotyczące tego, czy firma zgłasza akty wandalizmu policji.

Takich przypadków jak dotąd nie odnotowała również straż miejska.

- To temat dość świeży, bo hulajnogi na naszych ulicach są od niedawna. Do tej pory jednak nie słyszałem o zgłoszeniach, że są niszczone przez wandali, chociaż oczywiście nie można wykluczyć takich przypadków - mówi Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy poznańskiej straży miejskiej.

Zobacz zdjęcia uszkodzonych hulajnóg:

Hulajnogi stały się obiektem ataków wandali.

Poznań: Zniszczone hulajnogi elektryczne na ulicach miasta. ...

Hulajnogi na minuty hitem polskich miast - zobacz wideo:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo

Materiał oryginalny: Poznań: Zniszczone hulajnogi elektryczne na ulicach miasta. Co na to operator? [ZDJĘCIA] - Głos Wielkopolski

Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski