Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: ZTM ustawił nowy przystanek. Mieszkańcy uważają, że jest niepotrzebny i stoi w złym miejscu [ZDJĘCIA]

MRT
Zarząd Transportu Miejskiego bez konsultacji z Radą Osiedla Żegrze, czy mieszkańcami ustawił przy ul. Kurlandzkiej nowy przystanek autobusowy. Mieszkańcy uważają, że jest on niepotrzebny i stoi w złym miejscu.
Zarząd Transportu Miejskiego bez konsultacji z Radą Osiedla Żegrze, czy mieszkańcami ustawił przy ul. Kurlandzkiej nowy przystanek autobusowy. Mieszkańcy uważają, że jest on niepotrzebny i stoi w złym miejscu. Grzegorz Dembiński
Zarząd Transportu Miejskiego bez konsultacji z Radą Osiedla Żegrze, czy mieszkańcami ustawił przy ul. Kurlandzkiej nowy przystanek autobusowy. Mieszkańcy uważają, że jest on niepotrzebny i stoi w złym miejscu.

- Podjęta przez ZTM decyzja o lokalizacji przystanku z pominięciem etapu opiniowania przez radę osiedla stanowi naruszenie uchwały rady miasta. Zamierzamy to wyjaśnić. Zwłaszcza, że sami nie wnioskowaliśmy o to. Temat zostanie także poruszony w czasie najbliższego posiedzenia zarządu osiedla – mówi Łukasz Kapustka, przewodniczący Zarządu Osiedla Żegrze.

Czytaj także: Część uczniów i studentów nie może korzystać ze zniżek w autobusach i tramwajach. Dlaczego?

Zarząd Transportu Miejskiego na początku lipca utworzył w ciągu ul. Kurlandzkiej i przy ul. Obodrzyckiej nowe przystanki: Os. Czecha III, Lubuszańska i Os. Orła Białego III.

Nowa lokalizacja przystanku autobusowego, zwłaszcza przy ul. Kurlandzkiej, wybrana przez ZTM, nie odpowiada także mieszkańcom, którzy uważają, że jest ona po prostu bez sensu.

– Przystanek w tym miejscu jest niefunkcjonalny. Ponadto jest na łuku, a więc stanowi zagrożenie w ruchu samochodowym. 20 metrów dalej – mówi pan Adam, mieszkaniec ul. Kurlandzkiej. wskazuje przy tym, że w niedalekiej odległości znajduje się kilka innych przystanków.

Innego zdania jest ZTM, który swoją decyzję argumentuje potrzebą lokalizacji nowych miejsc postojowych.

– Przystanki Czecha III i Lubuszańska wypełniają istniejącą wcześniej, a stanowiącą duże utrudnienie zwłaszcza dla osób starszych i o obniżonej sprawności, lukę – tłumaczy Agnieszka Smogulecka, rzeczniczka ZTM. – Odległość między przystankami Czecha I a Dziadoszańska wynosiła bowiem ok. 1,2 km. Po uruchomieniu przystanków zmniejszyła się odległość do ok. 350 metrów, jaką pasażerowie pokonują w drodze na autobus.

Zaznacza przy tym, że ZTM konsultuje z radami osiedli zmiany tras linii komunikacyjnych. Tu do zmiany trasy nie doszło, a przystanki pozytywnie zaopiniowała policja i Miejski Inżynier Ruchu.

Zobacz także:

Czy ważna legitymacja szkolna lub międzynarodowa legitymacja ISIC uprawnia do ulgowych przejazdów komunikacją miejską? Nie w każdym mieście. Lepiej to sprawdź, bo zapłacisz mandat! Szczególnie uważnie przeczytaj komu zniżka przysługuje w Poznaniu. Z ulgowych przejazdów korzystają studenci polskich uczelni, doktoranci (od jesieni 2017 r.), dzieci i młodzież ucząca się od 7 lat do ukończenia 23 lat uczęszczająca do szkół znajdujących się na terenie Poznania i miejscowości objętych porozumieniami gminnymi, dzieci i młodzież w wieku 7-18 lat. Od 1 września 2018 r. uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz innych szkół, realizujących taką samą podstawę programową kształcenia ogólnego (szkoły muzyczne, baletowe), którzy są zameldowani w Poznaniu będą korzystać z bezpłatnych przejazdów w strefie A (czyli po Poznaniu).Przejdź do kolejnego zdjęcia --->

Komunikacja miejska: Które miasta oferują uczniom i studento...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski