Poznaniacy biegiem po Hanowerze

Maciej Łosiak
Przemysław Walewski z KM Malta Poznań zajął w Hanowerze siódmy w generalnej klasyfikacji
Ponad 14 tysięcy biegaczy wzięło udział w biegach rozegranych na ulicach Hanoweru. Najliczniejszą obsadę miały półmaraton - 5753 zawodników i bieg na 10 km - 2972.

Na tych dystansach wystartowali zawodnicy z KM Malta Poznań. Hanower jest miastem partnerskim Poznania. Zawodników z Poznania przyjął nadburmistrz Hanoweru, a gościny udzielił prężnie działający klub S.C. Polonia

Najwyżej uplasował się Przemysław Walewski (Malta Poznań), który w TUIfly Halbmaraton był 7. generalnie (1:15.29). W klasyfikacji kobiet jego koleżanka klubowa Aleksandra Dzierżkowska zajęła 10. miejsce generalnie (1:31.18). Na dystansie 10 km Marian Kapitańczyk zajął 17. miejsce (36.25).

Półmaraton mężczyzn miał nieoczekiwany przebieg. Upalna pogoda ( 30 st. Celsjusza w słońcu) i silny momentami wiatr faworyzował dwójkę Kenijczyków - Henry’ego Wanyoike i Josefa Kibunja.

Od startu uformowała się czołówka złożona z Kenijczyków i siedmiu reprezentantów Niemiec. Na trzy kilometry przed metą Kenijczyków dogonił Przemysław Walewski i wyprzedził aż o półminuty.

Zwyciężył Dirk Schwarzbach (1:10.23). - Nie na co dzień jest okazja, by wyprzedzić Kenijczyków. Trochę przeliczyli się ze swoimi siłami - powiedział na mecie Przemysław Walewski.