Poznanianka Magda Linette pożegnała się z turniejem w Rzymie. Na Foro Italico przegrała w trzech setach z Czeszką Petrą Kvitovą

Magda Linette w turnieju w Rzymie trafiła na rywalkę z najwyższej półki
Magda Linette w turnieju w Rzymie trafiła na rywalkę z najwyższej półki Fot. Andrzej Szkocki / Polska Press
Bardzo krótko trwała przygoda Magdy Linette z turniejem WTA 1000 w Rzymie (pula nagród 1,57 mln euro). Tenisistka AZS Poznań przegrała w I rundzie z rozstawioną z nr 11 Czeszką Petrą Kvitovą 6:1, 0:6, 2:6. Mecz trwał godzinę i 35 minut.

Spotkanie odbyło się w samo południe na korcie centralnym słynnego kompleksu Foro Italico. Było to trzecie starcie obu tenisistek. Dwa poprzednie zakończyły się zwycięstwami dwukrotnej zwyciężczyni Wimbledonu. Poznanianka tym razem miała fantastyczne otwarcie, bo pierwszego seta wygrała 6:1, serwując trzy asy i popełniając bardzo mało niewymuszonych błędów. Z kolei rywalka miała ich na koncie aż 16. Zanosiło się więc na sensację i na przebudzenie leworęcznej Czeszki, która w pierwszej partii kompletnie nie przypominała siebie.

Po zroszeniu ceglanego kortu Kvitova wzięła się do roboty. Zaczęła lepiej serwować i precyzyjniej odgrywać returny. Wzrósł również jej poziom regularności w wymianach. Set okazał się jednostronny i nadzieję na dobry wynik dla naszej tenisistki mogło przywrócić jedynie wsypanie piasku w tryby dobrze funkcjonującej maszyny. W trzeciej partii 31-latka z kraju naszych południowych sąsiadów wciąż jednak prezentowała wysoką formę. Dwa lata młodsza poznanianka miała przebłyski, ale wystarczyło to tylko do wygrania dwóch gemów.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0