20 tysięcy złotych na wyciągnięcie ręki

Rozwiń
    Poznańscy Muszkieterowie bez punktów w Sopocie

©Waldemar Wylegalski

Rugbyści Posnanii nie zdołali powiększyć punktowego dorobku, w meczu szóstej kolejki ekstraligi. Muszkieterowie z Winograd przegrali w Sopocie z Ogniwem 18:35 (6:21). Spotkanie w znacznym stopniu "ustawiła" pierwsza połowa, w której gospodarze zanotowali aż trzy przyłożenia, obejmując prowadzenie różnicą 15 punktów. Tych strat nie udało się już odrobić, a po kwadransie drugiej połowy po czwartym przyłożeniu Ogniwa, wiadomo było, że sopocianie zdobędą także punkt bonusowy.

– Mam sporo zastrzeżeń do pracy sędziów. Swoimi decyzjami uniemożliwiali nam grę, przerywali akcje, pomagali gospodarzom. Moim zdaniem byliśmy co najmniej równorzędnym przeciwnikiem dla drużyny Ogniwa. Długimi fragmentami to mój zespół przeważał. Ten mecz mogliśmy nawet wygrać. Jestem zadowolony z postawy drużyny i bardzo niezadowolony z wyniku – stwierdził trener Posnanii Dominik Machlik.

Poznaniacy ponownie musieli radzić sobie bez kilku czołowych zawodników, między innymi reprezentanta Polski Sebastiana Gruszczyńskiego oraz Oskara Soczewicy.

Następny mecz mistrzowski Muszkieterowie rozegrają 24 października o godzinie 13 u siebie z mistrzem Polski Arką Gdynia.

Ogniwo Sopot – Posnania 35:18 (21:6)
    Punkty zdobyli: dla Ogniwa
    – Wojciech Piotrowicz 15, Wojciech Karol 5, Robert Rogowski 5, Stanisław Niedźwiedzki 5, Roman Żuk 3; dla Posnanii – Daniel Gdula 8, Bartosz Szumiński 5, Jędrzej Paul 5.
    Posnania: Wrona, Balcerski, Jafra, Paul, Szumiński, Niszczyk, Nitschke, Krysztofiak, Kapustka, Gdyla, Bandurski, Najdul, Kubalewski, Chwiałkowski, Mateusz Adamski oraz Górski, Szczepaniak. Olejnik, Kubaś, Mariusz Adamski.