Poznańscy pływacy wrócili z medalami z MP w pływaniu długodystansowym!

Jan Urbaniak zwyciężył na 10 km po pasjonującym finiszu z Krzysztofem Pielowskim Fot. Archiwum Jana Urbaniaka
Pływanie długodystansowe to od zawsze specjalność Wielkopolan. Potwierdzili to na zawodach w Kyspinowie zawodnicy Warty Poznań.

W miniony weekend odbyły się II Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych w Kryspinowie koło Krakowa. 4-osobowa ekipy Warty Poznań wywalczyła komplet medali.

W pierwszym dniu od brązowego medalu rozpoczęła Joanna Cieślak, która w swoim debiucie na wodach otwartych po pięknej walce zajęła trzecią pozycję w kategorii juniorek 17-18 letnich na 7,5km. Bardzo niewiele do sukcesu zabrakło kolejnemu debiutantowi Adamowi Kościelakowi, który w tej samej kategorii wiekowej zajął czwarte miejsce. Piąty był Bartosz Grzybek z Posnanii a szósty jego klubowy kolega, Piotr Dulski.

Następnego dnia poznaniacy wypadli jeszcze lepiej. Po zaciętym pojedynku z Krzysztofem Pielowskim, Jan Urbaniak okazał się najlepszy i wywalczył pierwsze w swojej karierze mistrzostwo Polski seniorów, wygrywając na finiszowych metrach o niespełna dwie sekundy. 19-letni kraulista Warty uzyskał bardzo dobry czas 1:59:21,54. Tak szybko na polskich akwenach nie pływal jeszcze nikt. W tym samym wyścigu wśród kobiet Izabella Grzegorczyk ukończyła bieg na czwartej pozycji.

Po wyścigach indywidualnych Warta wystąpiła w wyścigu sztafetowym na 3km i w składzie: Cieślak, Kościelak i Urbaniak zdobyła srebrny medal. Ten ostatni po starcie na MP celuje teraz w pierwszą dziesiątkę na ME w Berlinie.