Poznańscy radni dziś znów będą się spierać o pieniądze na...

  Poznańscy radni dziś znów będą się spierać o pieniądze na Salę Wielką CK Zamek

  BOK

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Na wtorkowej sesji Rady Miasta Poznania radni zapewne dorzucą kilka milionów złotych do przebudowy Sali Wielkiej CK Zamek. Ale z pewnością ten temat wywoła burzliwą dyskusję.
  - Po raz kolejny czujemy się, jak chłopcy postawieni pod ścianą, którzy nie mają na nic wpływu - stwierdził Tomasz Lewandowski podczas połączonego posiedzenia dwóch komisji - budżetu oraz gospodarki komunalnej - które odbyło się w poniedziałek.

  Komisje negatywnie zaopiniowały projekt uchwały, dotyczący Sali Wielkiej. Podobne stanowisko zajęła wcześniej komisja kultury. Nie zmienia to faktu, że inwestycja jest droższa niż wcześniej zakładano.
  A CK Zamek nie ma pieniędzy, by pokryć dodatkowe koszty, które pojawiły się w trakcie prac. O problemach związanych z tym przedsięwzięciem "Głos" napisał we wrześniu. Okazuje się, że miasto musi dołożyć do przebudowy Sali Wielkiej CK Zamek 7,9 mln zł w tym roku, w przyszłym - 898 tys. zł.

  Ale może się okazać, że jeszcze więcej, ponieważ pod znakiem zapytania jest dotacja unijna. CK Zamek miał otrzymać 27 mln zł, a może dostać mniej. Został bowiem ukarany za błędy popełnione w specyfikacji przetargowej. Kara jest surowa i opiewa na 4,4 mln zł.

  Na ostatniej sesji Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta wycofał kwestię dopłaty do przebudowy do czasu wyjaśnienia kto i na jakim etapie popełnił błąd. Dzisiaj z tym problemem radni zmierzą się ponownie.

  Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo