Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Poznańscy uczniowie w CNN. Zobaczy ich cały świat w finale globalnej kampanii #MyFreedomDay

gj
W akcję #MyFreedomDay włączyli się uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej nr 2 im. Tadeusza Szeligowskiego w Poznaniu oraz Dominika Kulczyk wraz z Kulczyk Foundation.
W akcję #MyFreedomDay włączyli się uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej nr 2 im. Tadeusza Szeligowskiego w Poznaniu oraz Dominika Kulczyk wraz z Kulczyk Foundation. materiały prasowe Kulczyk Foundation
W czwartek, 14 marca, przez cały dzień na antenie CNN International można oglądać uczniów z Poznania. To transmisja z przebiegu kampanii #MyFreedomDay w Polsce, która ma miejsce w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej nr 2 im. Tadeusza Szeligowskiego w Poznaniu.

#MyFreedomDay to międzynarodowa akcja, której celem jest uświadamianie problemu współczesnego niewolnictwa i znaczenia wolności. Zaangażowała się w nią m.in. Dominika Kulczyk wraz z Kulczyk Foundation.

Transmisja z udziałem polskich uczniów wspierających akcję #MyFreedomDay, będzie emitowana przez CNN International do 475 milionów widzów w ponad 200 krajach świata.

W tym roku akcja ma wyjątkowo szeroki zasięg, ponieważ korespondenci CNN International zrelacjonują ten dzień z różnych szkół na całym świecie. Obok Polski, odwiedzą także m.in. Hong Kong, Kenię, Koreę Południową, Liban czy Wielką Brytanię.

- Cieszę się, że we współpracy z Kulczyk Foundation, stacja CNN International przeprowadzi transmisję z finału akcji #MyFreedomDay w Polsce i to w moim rodzinnym Poznaniu. Dla nas Polaków wolność stanowi najwyższą wartość, dlatego wierzę, że wielu z nas włączy się w akcję i podzieli ze światem swoją interpretacją znaczenia słowa „wolność” – podkreśla Dominika Kulczyk, prezes Kulczyk Foundation.

– Uczniowie z polskiego Poznania przekonali nas, że w ramach swojego zgłoszenia do #MyFreedomDay planują coś naprawdę wielkiego i nie możemy się już doczekać chwili, gdy przekonamy się, co to będzie – mówi Leif Coorlim, redaktor naczelny CNN Freedom Project. – #MyFreedomDay dowodzi, że młodzież na całym świecie potrafi zmobilizować się, biorąc udział w całodniowej skoordynowanej akcji wsparcia dla osób, które przeszły przez piekło współczesnego niewolnictwa. Od Seulu po Sydney, od Londynu po Los Angeles CNN spodziewa się, że tysiące uczniów zjednoczą się 14 marca, wzywając do położenia kresu niewolnictwu – dodaje.

Przebieg Dnia Wolności w szkołach na całym świecie, w tym w Poznaniu, można śledzić na specjalnej stronie CNN (kliknij).

Kampania #MyFreedomDay została zainicjowana przez amerykańską stację informacyjną CNN International. W jej ramach dziennikarze zadają proste pytanie: „Czym dla Ciebie jest wolność?” w różnych zakątkach świata, próbując dowiedzieć się, co oznacza to słowo w różnych kulturach.

Finał projektu w Polsce to tylko część ścisłej współpracy Kulczyk Foundation z amerykańską stacją informacyjną. W marcu premierę na antenie CNN International miał film dokumentalny pt. „Troubled Waters” (tłum. Wzburzone wody), poruszający problem handlu dziećmi w Ghanie. Dokument zawiera relację z akcji ratowania dzieci na jeziorze Wolta i wstrząsające zeznania handlarza dziećmi oraz osoby, która zdecydowała się sprzedać własne dziecko. To pierwszy z cyklu reportaży realizowanych przez Dominikę Kulczyk i Kulczyk Foundation z CNN International.

W akcji #MyFreedomDay może wziąć udział każdy. Wystarczy zrobić sobie zdjęcie ze znakiem akcji i udostępnić je na swoim profilu społecznościowym z hashtagiem #MyFreedomDay.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski