Poznańscy uczniowie wiedzą, jak ratować życie

  Poznańscy uczniowie wiedzą, jak ratować życie

  AJ

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Uczniowie poznańskich szkół zostali nagrodzeni
  1/18
  przejdź do galerii

  Uczniowie poznańskich szkół zostali nagrodzeni ©Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta

  Uczniowie poznańskich szkół wiedzą, jak ratować życie i nie boją się udzielać pierwszej pomocy. Pokazali to w środę w Zespole Szkół Handlowych.
  Na ten dzień zaplanowano podsumowanie ich całorocznych działań, zainicjowanych przez Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta.

  Od września do czerwca w poznańskich szkołach odbyło się wiele konkursów i zawodów sportowo-ratowniczych. Wśród nich wiodący był projekt „Wiem, jak ratować życie”, w którym wzięło udział ponad 2,5 tys. gimnazjalistów z 32 szkół. Zwieńczeniem programu był konkurs przeprowadzony 7 czerwca.
  Jego triumfatorami zostali uczniowie Gimnazjum nr 60. Drugie miejsce zajęła młodzież z Gimnazjum nr 12, a trzecie – z Gimnazjum nr 22. Do zwycięzców trafiły nagrody – pantomy do nauki udzielania pierwszej pomocy.

  W czasie uroczystości uhonorowani zostali też laureaci konkursu ,,Nie boję się – udzielam pomocy”. Zwycięzca – autor najlepszego materiału filmowego na ten temat – to Zdzisław Koźlecki z Gimnazjum nr 12. Z kolei uczniowie Szkoły Podstawowej nr 89 wygrali w konkursie „Bądź Bezpieczny”.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ZSB-D gratuluje

  zsbd (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  ZSB-D na Raszynie gratuluje zwycięzcom! !! Nasi uczniowe też świetnie sobie radzili (na poziomie szkół ponadgimnazjalnych) www.zsbd.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo