Poznańska Kolej Metropolitalna: Nowoczesne elfy i szynobusy....

  Poznańska Kolej Metropolitalna: Nowoczesne elfy i szynobusy. Takimi pociągami będziemy podróżować [ZDJĘCIA]

  NK

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Kursy w ramach kolei metropolitalnej będą obsługiwane przez pociągi Kolei Wielkopolskich
  1/11
  przejdź do galerii

  Kursy w ramach kolei metropolitalnej będą obsługiwane przez pociągi Kolei Wielkopolskich ©Waldemar Wylegalski

  Nowoczesne elfy, szynobusy czy pociągi dostarczone przez bydgoską Pesę – z takich pojazdów korzystać będą pasażerowie podróżujący Poznańską Koleją Metropolitalną.
  Za niespełna dwa tygodnie (10 czerwca) ma wystartować kolej metropolitalna. W godzinach szczytu pociągi będą co pół godziny kursowały w dziewięciu różnych kierunkach z Poznania do miast oddalonych od niego do około 50 km.

  Na razie projekt wystartuje na czterech trasach. Będą to kursy z Poznania do Wągrowca, Nowego Tomyśla, Grodziska Wielkopolskiego oraz Jarocina. Kursy mają być obsługiwane przez nowoczesne pociągi należące do spółki Koleje Wielkopolskie.

  Czytaj też: Rewitalizacja linii kolejowych nr 363 i 368 - rozpoczynają się ankietowe badania przedsiębiorców całego regionu

  – Mamy zakupione 22 pary nowoczesnych pociągów, tzw. elfów. Do tego dochodzi 12 par starszych elfów, które zostały wyremontowane i wyglądają jak nowe – mówi Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

  Oprócz tego w ramach kolei metropolitalnej będą kursowały 24 szynobusy. – One będą wykonywały kursy na tych trasach, które nie są zelektryfikowane – tłumaczy Wojciech Jankowiak.
  Zobacz galerię
  Ponadto Koleje Wielkopolskie już zamówiły 10 kolejnych, nowoczesnych, pociągów od bydgoskiej Pesy. – Będą to pojazdy pięcioczłonowe, a więc dłuższe niż obecne. Jak tylko się pojawią, trafią na trasy kolei metropolitalnej – zapowiada Wojciech Jankowiak.

  I dodaje: – Nasz tabor stale się powiększa i unowocześnia. Na pewno będziemy mieli pociągi dla nowych połączeń kolei metropolitalnej.

  Ponadto Koleje Wielkopolskie w najbliższym czasie zakupią cztery dodatkowe szynobusy oraz uzyskały dofinansowanie na zakup pięciu kolejnych pociągów.

  POLECAMY:

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Malowanie trawy na zielono.

  XXL (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Malowanie trawy na zielono lub/i kampania wyborcza przedstawicieli Patologii Obywatelskiej i ZSLu. To samo dotyczy reklamy zachęcającej do skorzystania z PKM. Codzienność to zatłoczone, ciasne,...rozwiń całość

  Malowanie trawy na zielono lub/i kampania wyborcza przedstawicieli Patologii Obywatelskiej i ZSLu. To samo dotyczy reklamy zachęcającej do skorzystania z PKM. Codzienność to zatłoczone, ciasne, śmierdzące szynobusy bez działającej (albo celowo wyłączonej) klimatyzacji. Standard transportów do Auschwitz. Wielkopolskie dziadostwo. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  p. Jankowiak pieprzy trzy-po-trzy

  pyrlander (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Te tzw. wyremontowane Elfy to odpucowane stare kible EN-57. Nimi nie wypada się chwalić, bo znacznie lepiej wyglądają i są wykończone identyczne protoplastą składy Przewozów Regionalnych,...rozwiń całość

  Te tzw. wyremontowane Elfy to odpucowane stare kible EN-57. Nimi nie wypada się chwalić, bo znacznie lepiej wyglądają i są wykończone identyczne protoplastą składy Przewozów Regionalnych, praktycznie obsługujące wszystkie relacje PR wykonywane EZTami.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo