Poznańska Kolej Metropolitalna: Startuje kolej...

  Poznańska Kolej Metropolitalna: Startuje kolej metropolitalna. Jak z niej korzystać? Pierwsze kursy w poniedziałek [INFORMATOR]

  Zdjęcie autora materiału

  Mikołaj Woźniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Pociągi PKM zawsze będą wjeżdżać do Poznania. Rano częściej będą kursować z pobliskich miejscowości, a popołudniu - do nich.

  Pociągi PKM zawsze będą wjeżdżać do Poznania. Rano częściej będą kursować z pobliskich miejscowości, a popołudniu - do nich. ©Waldemar Wylegalski

  Choć w rozkładzie jazdy pojawią się już w niedzielę, to po raz pierwszy z przejazdów Poznańską Koleją Metropolitalną będzie można skorzystać dzień później. W dniach roboczych pociągi będą kursować kilka razy częściej. Podpowiadamy kiedy dokładnie i na jakich zasadach będzie można korzystać z Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.
  Pociągi PKM zawsze będą wjeżdżać do Poznania. Rano częściej będą kursować z pobliskich miejscowości, a popołudniu - do nich.

  Pociągi PKM zawsze będą wjeżdżać do Poznania. Rano częściej będą kursować z pobliskich miejscowości, a popołudniu - do nich. ©Waldemar Wylegalski

  Kolej metropolitalna obejmie swoim zasięgiem Poznań i miejscowości położone w promieniu około 50 kilometrów. Na początek funkcjonować będzie na czterech trasach, ale docelowo obejmie aż dziewięć linii. Rozszerzenia będą nas czekać z miesiąca na miesiąc. Pierwsze przejazdy PKM już od poniedziałku.

  Czytaj więcej: Poznańska Kolej Metropolitalna rusza 10 czerwca: Mają być mniejsze korki, ale będzie odwrotnie? Problemem brak wiaduktów

  Dokąd i jak często?


  Od poniedziałku Poznańska Kolej Metropolitalna pojedzie na trasach (tam i z powrotem) z Poznania do: Nowego Tomyśla, Wągrowca, Jarocina i Grodziska Wielkopolskiego.

  Żeby zachęcać pasażerów do zamiany samochodów na pociąg PKM prowadzić będzie wzmożone kursy w godzinach porannego szczytu (do Poznania). Więcej kursów należy się spodziewać od godz. 6 do 9. Popołudniowy szczyt, to już więcej kursów z Poznania, średnio w godz. 15 - 17.

  Zmiany widać na trasie z Wągrowca do Poznania. Pociągi PKM przejeżdżające też przez Skoki, Łopuchowo, Murowaną Goślinę czy Czerwonak będą od rana kursować o godz. 4.06, 4.34, 5.24, 6.05 (z Wągrowca). I tak do godz. 8.27 średnio jeżdżą co pół godziny. Podobnie od godz. 13.33 z Poznania Głównego do Wągrowca.

  Ze Zbąszynka do Poznania (przez Nowy Tomyśl, Opalenicę, Buk czy Dopiewo) co około pół godziny pojedziemy od 4.57 do 7.55. Popołudniu, w przeciwnym kierunku wzmożone kursy przygotowano od godz. 13.51 do 18.46.

  Sprawdź też: 10 czerwca rusza Poznańska Kolej Metropolitalna. Na razie na czterech liniach. W godzinach szczytu pociągi będą kursować co 30 minut

  Z Wolsztyna, przez Grodzisk Wielkopolski jeździć nadal będziemy średnio co godzinę.

  Z Jarocina częstsze kursy PKM rozpoczynają się od godz. 5.14 i trwają do 9.09. Częstsze powroty przewidziano od godziny 14.41 do 18.50.
  1 »

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY