Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznańska "Ósemka" ma 90 lat. Swój jubileusz świętowała na MTP [ZDJĘCIA]

Anna Jarmuż
Jubileusz 90-lecia Gimnazjum i VIII LO im. Adama Mickiewicza
Jubileusz 90-lecia Gimnazjum i VIII LO im. Adama Mickiewicza Anna Jarmuż
Poznańska „Ósemka” ma już 90 lat. W sobotę jubileusz szkoły świętowali jej uczniowie, nauczyciele i absolwenci oraz grono zaproszonych gości.

Część oficjalna uroczystości odbyła się w Sali Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich. Następnie, absolwenci Gimnazjum i VIII LO im. Adama Mickiewicza udali się do szkoły, aby powspominać dawne czasy. Chętni mogli też wziąć udział we mszy św. w Kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej przy ul. Głogowskiej, koncelebrowanej przez Księży – absolwentów.

Hasło tegorocznego zjazdu to „Ósemka to my”. Nieprzypadkowo. Uczniowie i nauczyciele VIII LO chcieli przez to podkreślić, że szkoła to ludzie, a nie miejsce, w którym się znajduje. To ma się bowiem wkrótce zmienić. We wrześniu szkoła przeniesie się z ul. Głogowskiej na ul. Cegielskiego (w miejsce gdzie kiedyś mieściła się Szkoła Mistrzostwa Sportowego).

Część życzeń kierowanych do „ósemkowiczów”, dotyczyła właśnie tego tematu.

- Życzę „ósemce” przede wszystkim utrzymania dobrego poziomu i dalszego rozwoju. W nowym miejscu muszą udowodnić, że nowa ósemka będzie lepsza niż stara – mówił prezydent Poznania Ryszard Grobelny, który również jest absolwentem VIII LO.

Podobne życzenia skierował do uczniów i nauczycieli także Grzegorz Ganowicz – kiedyś uczeń „ósemki”, dziś przewodniczący Rady Miasta Poznania.

- Uczniom życzę, aby w tej szkole nawiązali wiele dobrych relacji koleżeńskich i by przetrwały one przez całe życie. Okres szkoły średniej to czas, kiedy się takie relacje buduje. Całej szkole życzę natomiast, aby w nowym miejscu nie utraciła nic ze swego ducha. Stoi przed nią wyzwanie, aby przetrwać i nie zatracić tego wszystkiego, co te przez te 90 lat zbudowano – mówi Grzegorz Ganowicz.

A zbudowano wiele. To wszystko docenił prezydent miasta, który wręczył dyrekcji i nauczycielom szkoły nagrody i gratulacje.

- Fajnie jest być docenionym, tak jak dzisiaj. Najlepiej byłoby, gdybyśmy gratulacje odbierali co roku – żartuje Marek Grefling, dyrektor VIII LO. Sobie samemu życzy sobie w tym dniu niewiele. - Jestem bardzo szczęśliwym człowiekiem. Odczuwam satysfakcję, bo pracuję w świetnym zawodzie i robię to, co lubię. Życzę sobie, aby udało się przenieść to wszystko, co zbudowaliśmy w nowe miejsce.

Z okazji 90-lecia Gimnazjum i VIII LO im. Adama Mickiewicza na scenie wystąpiła m.in. absolwentka szkoły, piosenkarka jazzowa i estradowa Hanna Banaszak. Goście, zgromadzeni na MTP mogli też zobaczyć film ukazujący historię szkoły oraz teledysk do piosenki „Happy”, w wykonaniu uczniów „ósemki”.

Wieczorem w poznańskim hotelu Novotel odbędzie się bal absolwentów.

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski