Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznańska szkoła zajęła pierwsze miejsce w prestiżowym ogólnopolskim programie

Angelika Sarna
Angelika Sarna
Zadanie konkursowe dla każdej szkoły, przedszkola czy instytucji kultury podzielone zostało na dwa etapy: pierwszy polegał na przygotowaniu fotorelacji o tym jak postępować z małymi elektrośmieciami, drugi na zbiórce elektroodpadów.
Zadanie konkursowe dla każdej szkoły, przedszkola czy instytucji kultury podzielone zostało na dwa etapy: pierwszy polegał na przygotowaniu fotorelacji o tym jak postępować z małymi elektrośmieciami, drugi na zbiórce elektroodpadów. Szkoła Podstawowa Specjalna nr 112 w Poznaniu
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 112 z Poznania zwyciężyła w ogólnopolskim programie Polska Stolica Recyklingu i zdobyła główną nagrodę w wysokości 50 000 złotych.

Program Polska Stolica Recyklingu rozstrzygnięty

Najlepszą placówką oświatową w programie Polska Stolica Recyklingu została Szkoła Podstawowa Specjalna nr 112 w Poznaniu, która zebrała aż 20 944 punkty za zbiórkę elektrycznych śmieci.

Nagrodę w postaci 50 000 złotych odebrały Izabela Sławińska oraz Alicja Garczyk. Miasto Poznań otrzymało medal z recyklingu elektrycznych śmieci oraz dyplom za udział w programie. Organizatorem programu Polska Stolica Recyklingu jest Fundacja Odzyskaj Środowisko.

W programie Polska Stolica Recyklingu wzięło udział kilkadziesiąt placówek oświatowych z całej Polski. Zadanie konkursowe dla każdej szkoły, przedszkola czy instytucji kultury podzielone zostało na dwa etapy: pierwszy polegał na przygotowaniu fotorelacji o tym jak postępować z małymi elektrośmieciami, drugi na zbiórce elektroodpadów.

- To jest jeden z najszczęśliwszych dni w moim życiu. Nasza szkoła, to szkoła specjalna, w której uczy się tylko 30 uczniów z niepełnosprawnością intelektualną oraz autyzmem. Jestem bardzo wzruszona i dziękuję wszystkim którzy nam pomogli w tej zbiórce. Warto się zaangażować – powiedziała Izabela Sławińska odbierając nagrodę.

Program Polska Stolica Recyklingu skierowany jest szczególnie do miast, ale także do szkół, instytucji kultury, jednostek miejskich.

- Główna idea programu opiera się na niestandardowej, praktycznej edukacji ekologicznej. Z jednej strony zachęcaliśmy miasta do grywalizacji w zbiórce elektrycznych śmieci, z drugiej zaangażowaliśmy uczniów i mieszkańców do aktywnego włączenia się w kampanię na rzecz ochrony środowiska. Gratuluję poznańskiej szkole wygranej, a wszystkim Miastom i szkołom uczestniczącym w Programie zaangażowania i determinacji oraz troski o środowisko naturalne. Udział w Polskiej Stolicy Recyklingu jest dowodem na to, że tworzymy dziś „smart community”, która wyróżnia się wysoką świadomością ekologiczną” – podkreśla Krzysztof Kieszkowski z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Dodatkową nagrodą w ramach programu są sadzonki drzew. Mieszkańcy Poznania dostaną aż 912 sadzonek drzew.

- Elektryczny las będzie nie tylko stałym przypomnieniem, by segregować elektryczne śmieci, ale niesie ze sobą wiele korzyści. Jedno drzewo wytwarza ilość tlenu potrzebną dla czterech dorosłych osób” – podkreśla Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Bon na sadzonki drzew odebrała Pani Katarzyna Jauksz-Zalewska Wicedyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Czytaj też:

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski