Budynek "Szatnia-Łaźnia" został nominowany w kategorii "Użyteczność publiczna". Konkurs odbywa się pod Ministerstwa Infrastruktury, Generalnego Konserwatora Zabytków i Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego.
Budynek "Szatnia-Łaźnia" został oddany po modernizacji do użytku w marcu ubiegłego roku.
- Jego historia sięga XIX wieku - mówi Janusz Śniedziewski, dyrektor ds. technicznych Zakładu Gazownictwa w Poznaniu. - Przez te lata był bardzo różnie użytkowany. Początkowo była w nim drukarnia, potem został przejęty przez zakłady Światła i Gazu w mieście. Powstała tam szatnia i łaźnia dla pracowników, stąd nazwa budynku, która zachowała się do dzisiaj.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Poznań: Modernizacja roku - czyli kto jest ślepy?
Nietoperze muszą się wynieść spod ronda Kaponiera?
W następnych latach mieściła się tam na wyższych kondygnacjach salka konferencyjna i archiwum.
- W ramach modernizacji zostało dodane przeszklone wydłużenie, który ma funkcję komunikacyjną, a także mieści się tam salka konferencyjna. Została także wyczyszczona i odrestaurowana elewacja - mówi dyrektor Śniedziewski.
Nieruchomości na gloswielkopolski.pl
Budynek wygląda na tyle imponująco, że zwrócił uwagę mistrza fotografii Ryszarda Horowitza i znalazł się na jego zdjęciach na wystawie, która pokazywana była na Placu Wolności.
"Szatnia-Łaźnia" to jedyny budynek z Poznania biorący udział w walce o zaszczytny tytuł. Wyróżniane są nim budowle, które dostały drugie życie.
Forum Lokalnego Biznesu w powiecie krapkowickim - Joachim Wojtala
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?