Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznański Budżet Obywatelski 2018: Zgłoszono aż 325 projektów!

Bogna Kisiel
Bogna Kisiel
Projekt „Trener osiedlowy i senioralny” jest z powodzeniem prowadzony w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży i seniorów
Projekt „Trener osiedlowy i senioralny” jest z powodzeniem prowadzony w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży i seniorów Waldemar Wylegalski
Kaczkomaty w parkach, nad Wartą czadowe elity disco polo, a wielu dzielnicach kwietne łąki – to tylko niektóre z propozycji nadesłanych do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2018.

Poznaniacy pobili kolejny rekord. Do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego na 2018 r. wpłynęło aż 325 wniosków.

Wśród pomysłów wiele jest propozycji, dotyczących budowy ścieżek rowerowych czy ustawienia stojaków rowerowych. Jedni proponują zakup 15 biletomatów stacjonarnych, inni aplikację mobilną pokazującą pozycje autobusów oraz tramwajów na wirtualnej mapie Poznania. Nie brakuje też inicjatyw na rzecz najmłodszych, dotyczących budowy małpiego gaju na Nadolniku, placów zabaw, a nawet pływającego placu zabaw nad Maltą.

Nadesłano też projekty, które mają nas rozwinąć duchowo i intelektualnie (całoroczny program koncertowy w Lesie, „Święty Marcin czyta dzieciom”, festiwal murali, darmowe aplikacje do nauki języków obcych dla początkujących), „Mediateka! Kaponiera! Multimedialna biblioteka w centrum).

Z kolei Patryk Wojtkowiak uważa, że trzeba w Poznaniu zorganizować imprezę „Czadoman Boys Martyniuk nad Wartą”, której jeszcze nie było i ściągnąć – tu cytat – „do stolycy Wielkopolsky elity polskiego Disco Polo”.

Są również projekty bardziej przyziemne, jak remont dziurawego chodnika na Umultowskiej lub wyłączenie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Most Teatralny/Roosevelta/ Dąbrowskiego. Wiele projektów dotyczy budowy lub remontu ulic.
Nie zabrakło też propozycji prozdrowotnych, promujących zdrowy tryb życia i aktywność np. „Poznanianki ćwiczą mięśnie miłości” (darmowe ćwiczenia mięśni dna miednicy dla kobiet), „Aktywna Mama i Szczęśliwe Dziecko” (bezpłatny fitness i współpraca z dietetykiem), „Ciąża w ruchu” (upowszechnianie aktywności fizycznej w ciąży) czy „Zdrowa rodzina – darmowe warsztaty dietetyczne i kulinarne”.

Mieszkańcy chcą też bardziej zielonego Poznania i postulują łąki kwietne m.in. na Grunwaldzie, Starym Mieście czy nad Maltą, aleje klonowe na Piątkowie, posadzenie tysiąca drzew w mieście czy urządzenie skweru zieleni na Zodiaku. Wnioskodawcy nie zapomnieli też o zwierzętach, proponując np. wolierę dla ar, żółwi dom czy kaczkomaty w parkach (podają małe porcje karmy dla dzikich ptaków).

Do 22 sierpnia będzie trwać opiniowanie i sprawdzanie projektów. Głosowanie na nie odbędzie się w październiku. Do podziału jest 18 mln zł (6 mln zł na projekty ogólnomiejskie i 12 mln na rejonowe).

Info z Polski - Przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni:

Źródło: vivi24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski