Tak jak w poprzednich edycjach, każdy poznaniak może zgłosić maksymalnie trzy projekty. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i w ciągu 3 dni dostarczyć listę poparcia podpisaną przez co najmniej 10 mieszkańców. Zgłoszone pomysły będą weryfikowane przez miejskich urzędników. Projekty zarekomendowane pozytywnie trafią na kartę do głosowania.
Czytaj również: PBO 2020 wyniki: Trener osiedlowy, walka ze smogiem i przedszkolne zoo - to projekty, które wygrały w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2020
Aby wziąć udział w PBO, nie trzeba być zameldowanym w Poznaniu, wystarczy, że jest się jego mieszkańcem. Nie ma też ograniczeń wiekowych, ale w przypadku niepełnoletnich poznaniaków konieczne jest potwierdzenie opiekuna.
Projekty można składać za pośrednictwem strony internetowej https://budzet.um.poznan.pl/pbo21/.
Poznański Budżet Obywatelski 2021
Najważniejszą zmianą w PBO, w porównaniu do poprzednich edycji, jest wprowadzenie Zielonego Budżetu. Jego celem jest stworzenie atrakcyjnych dla mieszkańców terenów zielonych - parków, zieleńców, skwerów, ogrodów deszczowych, pasaży bioretencyjnych, łąk kwietnych, rabat kwietnikowych lub bylinowych czy alei drzew.
W związku z wprowadzoną zmianą, zwiększy się liczba głosów, którą będzie mógł oddać każdy mieszkaniec Poznania. W PBO 2021 będą to 4 głosy, a nie 3 jak dotychczas. Do tej pory można było oddać 2 głosy na projekty rejonowe i jeden na ogólnomiejski. Teraz będzie można oddać 2 głosy na projekty rejonowe i 2 głosy na projekty ogólnomiejskie, z tym że jeden z tych głosów będzie musiał być przekazany na projekt związany z Zielonym Budżetem.
Czytaj także: Poznański Budżet Obywatelski 2021. Masz pomysł, co zmienić w Poznaniu? Zgłoś go! Rozpoczął się nabór wniosków
Wybór projektów rozpocznie się pod koniec października. Do realizacji trafią te pomysły, które uzyskają największą liczbę głosów. Głosowanie, tak jak dotychczas, będzie odbywać się drogą elektroniczną. Osoby, które nie mają dostępu do komputera, będą mogły oddać głos w Centrum Inicjatyw Senioralnych oraz Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Punkty do głosowania tworzyć nadal mogą także rady osiedli.
Gazeta Lubuska. Ewakuacja w Zielonej Górze. W garażu były bomby
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
- Te popularne seriale wracają na ekrany tej jesieni. Sprawdź, co o nich wiesz - QUIZ
- Nowa żona Ronaldo: czwarta i młodsza od niego o 14 lat. Takie było ich wesele [WIDEO]
- Nowy "Znachor" to najlepsza ekranizacja w historii? Tym się różni od starego klasyka
- Trzyosobowa rodzina zginęła w wypadku na A1. Wiadomo, z jaką prędkością pędziło auto