Poznański Budżet Obywatelski: Trwa głosowanie na projekty - mamy czas do 22 października!

Materiał informacyjny PBO 2022
Na liście projektów w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2022 znalazło się 150 pozycji.
Na liście projektów w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2022 znalazło się 150 pozycji. Łukasz Gdak
Trwa głosowanie na projekty zgłoszone w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego: poznaniacy mogą tym samym wpłynąć na finansowanie z budżetu miejskiego potrzebnych ich zdaniem inwestycji. Głosowanie trwa do 22 października i odbywa się wyłącznie zdalnie, na drodze elektronicznej.

To już dziesiąta edycja PBO: teraz do rozdysponowania jest kwota 22 mln złotych, a o pieniądze z tej puli ubiega się 150 projektów: 25 ogólnomiejskich, 11 w ramach Zielonego Budżetu i 114 rejonowych. Podczas głosowania można oddać maksymalnie dwa głosy na projekty ogólnomiejskie (w tym jeden w ramach Zielonego Budżetu) oraz maksymalnie dwa głosy na projekty rejonowe.

Głosować może każdy mieszkaniec Poznania – nie ma ograniczeń wiekowych, ani wymogu zameldowania w Poznaniu. Głosowanie jest jednokrotne, co oznacza, że wszystkie głosy mogą być wykorzystane tylko w czasie jednego głosowania.

Jak głosować w Poznańskim Budżecie Obywatelskim?

Głosujemy elektronicznie, na stronie www.budzet.um.poznan.pl/glosowanie. Trzeba przy tym pamiętać, że podczas głosowania należy zweryfikować swój głos za pomocą kodu SMS. Glosy przyjmowane są do godz. 12.00 w południe 22 października. Warto jednak zagłosować wcześniej, nie na ostatnią chwilę, by mieć pewność, że głos zostanie zarejestrowany w terminie.

Głosuj nawet bez swojego telefonu komórkowego

Osoby, które nie mają swojego numeru komórkowego, mogą skorzystać z udostępnionego im cudzego telefonu: na jeden numer telefonu komórkowego można otrzymać maksymalnie 5 kodów, czyli z jednego numeru może zagłosować 5 różnych osób. Jeśli ktoś z różnych przyczyn nie może głosować przy wykorzystaniu telefonu, może udać się do specjalnego punktu do głosowania w Urzędzie Miasta Poznania, na pl. Kolegiackim 17. Punkt jest czynny w godzinach pracy urzędu – od poniedziałku do piątku od 7:30 do 15:30. Urządzenie do głosowania zostanie udostępnione w pokoju nr 202.

Zobacz też: 1 października startuje głosowanie na Poznański Budżet Obywatelski 2021

Wideo

Dodaj ogłoszenie