Poznański komornik do więzienia?

  Poznański komornik do więzienia?

  Norbert Kowalski

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Pierwsza rozprawa Michała R. jest zaplanowana na koniec czerwca

  Pierwsza rozprawa Michała R. jest zaplanowana na koniec czerwca ©archiwum

  Sąd nie zgodził się na dobrowolne poddanie się karze przez byłego komornika Michała R. Mimo kłopotów finansowych, R. pobierał pensję z kancelarii w wysokości ok. 60 tys. zł miesięcznie.
  Pierwsza rozprawa Michała R. jest zaplanowana na koniec czerwca

  Pierwsza rozprawa Michała R. jest zaplanowana na koniec czerwca ©archiwum

  Były poznański komornik Michał R. stanie przed sądem. Mimo iż jeszcze kilka miesięcy temu wnioskował o dobrowolne poddanie się karze za przywłaszczenie ponad 3,2 mln zł, ostatecznie czeka go proces w normalnym trybie. Zgody na taką karę nie wyrazili przedstawiciele Sądu Rejonowego Poznań Grunwald i Jeżyce, który sam jest jednym z ponad 60 pokrzywdzonych w tej sprawie.

  - Kara pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania jawi się jako rażąco niesprawiedliwa (zbyt łagodna) i nierealizująca celów wychowawczych - argumentował sąd.

  Przypomnijmy, że prokuratura oskarżyła Michała R. o przywłaszczenie ponad 3,2 mln zł w okresie od kwietnia 2008 do lipca 2014 roku. Tylko w listopadzie 2010 roku były już komornik zagarnął ponad 1,4 mln zł. Sam Michał R. przyznał się do stawianych mu zarzutów i wnioskował o karę 5 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 10 lat. Ponadto miałby też zapłacić grzywnę w rozmiarze 100 stawek dziennych po 500 zł każda oraz naprawić wyrządzone szkody w ciągu 5 lat.

  Kłopoty finansowe w kancelarii zaczęły się w 2008 roku. Już wtedy w kasie brakowało około 300 tys. zł, a od tego czasu niedobór zaczął wzrastać coraz bardziej. Jednak przeprowadzona dwa lata później kontrola nie wykazała żadnych nieprawidłowości finansowych. Wszystko dlatego, że R. dobrze się do niej... przygotował.

  - Michał R. w związku z tą wizytacją dokonał jednorazowej i tymczasowej wpłaty, która ukryła istniejący już wówczas niedobór - wyjaśnia prokurator Daniel Kolasiński, który prowadził śledztwo. Pod koniec 2013 roku dług wynosił już ponad 2,4 mln, zaś na koniec 2014 roku - ponad 3,5 mln zł.
  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  komornicy

  lewy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Czyli co? Okradał sam siebie? Nie przekazywał wierzycielom wyegzekwowanych kwot? Nie zapłacił pracownikom?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Redel

  Jackowskiego (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 3

  Ojciec profesor przewraca się w grobie! Bracie nie tak Cię wychował!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wychowanie na komornika. Dobre.

  podatnik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 6

  A co to za wychowanie? Na komornika?! Tfu! Grabarz przy komorniku jest zacną personą. Każdy - powtarzam - każdy komornik to podejrzany, zdemoralizowany osobnik.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Racja

  Olo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  A dzieciaki takiegoż to są najgorsze typy. Od dziecka uczone że każdemu można wszystko zabrać. Stracone dla świata bachory. Tak jak syn Jana S. niejaki michael. Ten to dopiero jest typ. Współczuję...rozwiń całość

  A dzieciaki takiegoż to są najgorsze typy. Od dziecka uczone że każdemu można wszystko zabrać. Stracone dla świata bachory. Tak jak syn Jana S. niejaki michael. Ten to dopiero jest typ. Współczuję panie Janie ale ten syn bardzo panu się nie udał. Źal mi go bo skończy marnie ....ale zadłużenie. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kto to Jan S. ?

  rr (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  kto to Jan S. ?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo