Poznański komornik Konrad C. wydalony z zawodu za...

  Poznański komornik Konrad C. wydalony z zawodu za nieprawidłowości finansowe

  Norbert Kowalski

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Niezależnie od decyzji Krajowej Rady Komorniczej, śledztwo w sprawie Konrada C. prowadzi także poznańska prokuratura

  Niezależnie od decyzji Krajowej Rady Komorniczej, śledztwo w sprawie Konrada C. prowadzi także poznańska prokuratura ©JOANNA URBANIEC

  Poznański komornik Konrad C. został wydalony z zawodu za nieprawidłowości finansowe w jego kancelarii. Decyzję podjęła Komisja Dyscyplinarna Krajowej Rady Komorniczej w Warszawie.
  Niezależnie od decyzji Krajowej Rady Komorniczej, śledztwo w sprawie Konrada C. prowadzi także poznańska prokuratura

  Niezależnie od decyzji Krajowej Rady Komorniczej, śledztwo w sprawie Konrada C. prowadzi także poznańska prokuratura ©JOANNA URBANIEC

  – Nieprawidłowości wykryte zostały przez organy samorządu komorniczego, które oprócz skierowania wniosku o wydalenie obwinionego komornika ze służby zawiadomiły także organy ścigania o możliwości popełnienia przestępstwa – wyjaśnia Monika Janus, rzecznik prasowy Krajowej Rady Komorniczej.

  Problemy Konrada C. zaczęły się w październiku ubiegłego roku, kiedy to przedstawiciele poznańskiej Izby Komorniczej chcieli przeprowadzić kontrolę w jego kancelarii.
  Jednym z badanych wątków miały być jej finanse. Do kontroli jednak nie doszło, bo komornik nie wpuścił wizytatorów do budynku. Osobną kontrolę zlecił również prezes Sądu Rejonowego Poznań Nowe Miasto i Wilda. To właśnie komornikiem przy tym sądzie był Konrad C. Przedstawicielom sądu również nie udało się jednak zbadać kancelarii.

  Reakcja poznańskiej Izby Komorniczej była natychmiastowa. Ta jeszcze pod koniec października ubiegłego roku zawiadomiła prokuraturę i sądy w Poznaniu o problemach z przeprowadzeniem kontroli w kancelarii komornika. Jednocześnie wystąpiła z wnioskiem do Krajowej Rady Komorniczej o zawieszenie w czynnościach oraz wydalenie komornika z zawodu.

  Z wnioskiem o pozbawienie Konrada C. prawa do wykonywania zawodu wystąpił również minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. A ponadto już w listopadzie 2015 roku zawiesił komornika w obowiązkach. W jego kancelarii został wyznaczony zastępca, który zezwolił urzędnikom na przeprowadzenie kontroli.

  – Skoro Konrad C. nie chciał wpuścić kontrolerów, to coś musi nie zgadzać się z pieniędzmi. Nie wyobrażam sobie, by był jakiś inny powód. Ponadto jeśli został zawieszony przez ministra, to sprawa musi być poważna – mówił nam kilka miesięcy temu jeden z komorników.

  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (7)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ciocia

  Ccc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  A ja słyszałem , że jego ciotka kupila kajak i trzy wędki

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Babcia

  Bbb (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Podobno babcia też, masakra

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  żona pana komornika- ma się dobrze

  aaa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/dom-idealny-do-granic-mozliwosci,211157.html

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  braksłów

  cioswnos (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  Nie w samorządzie go nie wytropili oni nawet nie wytropili by psiego g_wna w schronisku dla psów ten caly ciesilski dopóki nie został zawieszony prowadził moją sprawę po tym jak został zawieszony i...rozwiń całość

  Nie w samorządzie go nie wytropili oni nawet nie wytropili by psiego g_wna w schronisku dla psów ten caly ciesilski dopóki nie został zawieszony prowadził moją sprawę po tym jak został zawieszony i zastępstwo przejeła pani komornik z miejsca odwiedziłem jej kancelarie i dopiero na miejscu się okazało że dług wogóle się nie pomniejszył i żeby było śmieszniej pieniądze z licytacji nieruchomości w niewyjaśniony spokój zniknęły i wygląda to tak że Asesor Komorniczy nie chce mi nic powiedzieć,chciał mnie umówić z zastępcą komornika ale jak dla mnie zastępca to nie sam komornik więc ja chciałem dowiedzieć się u żródła no niestety nie było mi dane poznać panią komornik asesor wykręcał sie że jej nie ma cały dzień w terenie no jak widać chyba wykopki bo do dzisiaj nie wróciła z terenu,powiem szczerze że nawet nie wiem jak wygląda ta pani komornik,ale wiem jedno że też tak jak inni komornicy traktuje ludzi jak kolejne teczki ze sprawami trafiające na jej półkę tak naprawdę ja wiem że to się nie zmieni sędziów i prokuratorów tak naprawdę nie interesuje to co robią komornicy ważne żeby byli skuteczni no i wtedy beret się kręci jak by teraz sędziowie i prokuratorzy zaczęli sprowadzać ich na ziemie to tak naprawdę jakby strzelili sobie w kolano zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jakie nieprawidłowości?

  romix (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  zwykli złodzieje,kradli odzyskane pieniądze i tyle

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zawód nie-fair

  podatnik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 7

  Zawód komornika to bagno wciągające każdego, kto obiera taki sposób zarabiania na życie. Na ludzkiej krzywdzie. Nie zawsze, ale w zazwyczaj.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Hmm

  Mec (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10

  Jedyny plus to taki, że wytropili go sami w samorządzie...

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo