Poznańskie akademiczki nie przerwały czarnej serii w elicie koszykarek, choć do przerwy prowadziły. Stal zawstydzona po porażce u siebie

Tiffany Brown (z prawej) zdobyła 13 punktów i była najskuteczniejszą zawodniczką poznańskiego zespołu na parkiecie w Lublinie Fot. Energa Basket Liga Kobiet
Do sześciu porażek z rzędu wzrosła niechlubna seria Enei AZS Poznań w ekstraklasie koszykarek. W Lublinie podopieczne Grzegorza Zielińskiego miały spore szanse na przerwanie złej passy, bo do przerwy prowadziły różnicą pięciu punktów. Po zmianie stron ich gra kompletnie się jednak rozsypała.

Gospodynie po 10 minutach gry prowadziły (20:16), jednak w kolejnej kwarcie wyraźnie górą były nasze koszykarki. Przy stanie (31:24) serię 12:0 zapoczątkowała Julia Adamowicz rzutem zza linii 6,75. To właśnie kolejne trafienia Adamowicz oraz Tiffany Brown na sam koniec pierwszej połowy, dały 5 – punktowe prowadzenie (38:33).

Po zmianie stron gospodynie potrzebowały 120 sekund, aby ponownie wyjść na prowadzenie (42:40). W odpowiedzi skuteczne były Liliana Banaszak, Marta Nowicka oraz Jovana Popović, co jednak dało punkt straty (53:54) przed ostatnia kwartą. W niej wymarzony początek miała „Pszczółka”, która serią 16:0 postawiła kropkę nad „i”.

– W pierwszej połowie pozwoliliśmy rywalkom narzucić taką grę, do której nie chcieliśmy dopuścić. W szatni powiedzieliśmy w przerwie, że tak być nie może i efektem było tylko 25 straconych punktów w drugiej połowie – podkreślił trener lublinianek, Krzysztof Szewczyk.

Natomiast kolejny fatalny występ zanotowali ostrowscy koszykarze. Podopieczni Łukasza Majewskiego fatalnie wypadli w rywalizacji z PGE Spójnią Stargard. Te słowa dotyczą głównie postawy w defensywie, która była katastrofalna. W efekcie goście sięgnęli po wygraną 105:98.

Basket Liga Kobiet: Pszczółka Lublin – Enea AZS Poznań 83:63 (20:16, 13:22, 21:15, 29:10)
Pszczółka: O’neill 21, Bertsch 19, Pavel 10, Milazzo 8, Niedźwiedzka 7, Poboży 6, Fassina 5, Sklepowicz 3, Kośla 2, Trzeciak 2.
Enea AZS: Brown 13, Popović 12, Banaszak 11, Davis 9, Adamowicz 7, Marciniak 4, Piasecka 3, Nowicka 2, Parzeńska 2.
Inne wyniki: Enea AZS Gorzów – Ślęza Wrocław 72:63, Zagłębie Sosnowiec – GTK Gdynia 99:62.
I liga kobiet: Pompax Tęcza Leszno – Korona Kraków 53:70 (14:22, 11:21, 20:19, 8:8). Najwięcej punktów dla Tęczy: Hołtyn 21, Arczewska 22.
Basket Liga: Arged BMSlam Stal Ostrów – Spójnia Stargard 105:98 (26:25, 28:27, 23:33, 21:20)
Stal: Smith 29, Green 27, Garbacz 19, Sobin 11, Moore 9, Ryżek 2, King 1, Dymała 0, Mokros 0.