Poznańskie akademiczki wygrywają w dramatycznych okolicznościach! Ostrovia pokonuje lublinianki!

Barbara Skowronek zdobyła w niedzielnym meczu 17 punktów
Barbara Skowronek zdobyła w niedzielnym meczu 17 punktów Fot. Grzegorz Dembiński
Niesamowite widowisko stworzyły akademiczki z Poznania i Warszawy. Mimo iż na prowadzeniu przez ponad 27 minut były warszawianki, to ostatecznie Poznań City Center AZS cieszył się ze zwycięstwa.

W pierwszej połowie poznanianki nie mogły nic poradzić na wyjątkowo dobrze dysponowane rzutowo gospodynie, które do przerwy grały z ponad 80-procentową skutecznością. – Wszystko, co leciało w kierunku kosza, do niego wpadało. A my w dodatku mieliśmy problem ze skutecznością, bo w zasadzie punktowały tylko Żaneta Durak i Barbara Skowronek – opowiadał trener akademiczek, Ryszard Barański.
W trzeciej i czwartej odsłonie skuteczniej zaczęły jednak grać Magdalena Koperwas i Daria Marciniak. Przy prowadzeniu poznanianek na 9 sekund przed końcem meczu 60:56 za trzy punkty trafiła Monika Radomska z AZS Uniwersytet. Akademiczki nie dały sobie jednak wydrzeć zwycięstwa, a wynik ustaliła z rzutu wolnego Skowronek, która obok kapitan Durak była najskuteczniejszą zawodniczką gości.
– O zwycięstwo w Warszawie było bardzo trudno i dziękuje dziewczynom za zimną krew oraz za hart ducha i pokonanie tak świetnie dysponowanego przeciwnika – dodał Barański.

I liga koszykarek:
AZS Uniwersytet Warszawski – Poznań City Center AZS 59:61 (19:17, 20:14, 10:20, 10:10)
Najwięcej punktów dla Poznań City Center: Durak 18, Skowronek 17, Koperwas 13.
Ostrovia – AZS Lublin 71:64 (22:22, 20:16, 17:8, 12:18)
Najwięcej punktów dla Ostrovii: Trzeciak 21, Parysek 18, Kaczmarek 9.