Poznańskie drużyny koszykówki nabierają rozpędu

Podopieczni Przemysława Szurka liczą w sobotę w hali City Zen na trzecie zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach I ligi Fot. Adrian Wykrota
Wszystkie wielkopolskie drużyny bardzo przyzwoicie sobie radzą ostatnio w ligowych spotkań, ale chyba na najwyższe obroty weszły wreszcie poznańskie ekipy, czyli koszykarki Enei AZS i koszykarzy Biofarmu Basket, choć ci ostatni wciąż mogą trochę pozazdrościć statystyk lokalnemu rywalowi, czyli Jamalex Polonii Leszno.

Wydarzeniem numer jeden zbliżającego się weekendu będzie jednak niedzielne starcie medalistów PLK w poprzednim sezonie, a więc BM Slam Stali Ostrów (brąz MP) z Polskim Cukrem Toruń (srebro MP). Ostrowianie ostatnio przegrali z Anwilem we Włocławku, ale po bardzo wyrównanym pojedynku.

–Pokazaliśmy, że mamy potencjał, żeby być świetnym zespołem. Musimy teraz ustabilizować naszą formę. Nie możemy mieć takich wahań jak dotychczas. Gramy i wyglądamy, jak świetny zespół, ale po kilku chwilach jest zupełnie inaczej. Teraz naszym głównym zadaniem jest to, żeby grać dobrze i równo przez 40 minut, a nie przez 20, czy 25 minut – tłumaczył Aaron Johnson, rozgrywający i lider zespołu Emila Rajkovica.

Popularny „generał” uważa, że problemem dla niego i kolegów są przerwy w rozgrywkach. – Mieliśmy już dwa dwutygodniowe przestoje. Te przerwy są straszne. Ja osobiście ich nie cierpię. To wybija z rytmu – zakończył Johnson.
Natomiast koszykarki Enei AZS Poznań odniosły drugie zwycięstwo w rozgrywkach PLKK. Pokonały Widzew w Łodzi 72:66 (14:21, 22:22, 22:4, 14:9).

O wygranej akademiczek z ostatnią drużyną PLKK przesądziła trzecia kwarta, w której przyjezdne pozwoliły rywalkom zdobyć jedynie cztery punkty. W kolejnym spotkaniu Enea AZS zmierzy się z Energą Toruń. Nie będzie faworytem, ale trzeba pamiętać, że rywalki od wtorku są w drodze, ponieważ grały kolejny mecz w Eurocupie i to aż we wschodniej Turcji. Do Poznania nie przyjadą więc na pewno wypoczęte.

Znacznie poprawiły się też nastroje w obozie Biofarmu po dwóch kolejnych zwycięstwach w I lidze koszykarzy. Przyjazd ostatniej drużyny w tabeli, czyli KK Warszawa zapowiada podtrzymanie zwycięskiej passy, ale przed meczem nigdy nie warto dopisywać sobie punktów.

Program spotkań w ligach koszykówki

PLK: BM Slam Stal Ostrów – Polski Cukier Toruń (niedziela, godz. 12.40, relacja w Polsacie Sport)
PLKK: Basket Gdynia – Ostrovia (niedziela, godz. 17), Enea AZS Poznań – Energa Toruń (niedziela, godz. 18)
I liga koszykarzy: Biofarm Basket Poznań – KK Warszawa (sobota, godz. 17), Jamalex Polonia Leszno – Enea Astoria Bydgoszcz (sobota, godz. 19); I liga koszykarek: Korona Kraków – Pomarańczarnia MUKS Poznań (sobota, godz. 15), Lider Swarzędz – Karkonosze Jelenia Góra (niedziela, godz. 17.30), Tęcza Leszno – Basket Głuchołazy (niedziela, godz. 18)