Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznańskie Kolędowanie 2019, czyli prawie miesiąc świątecznych koncertów z gwiazdami

Nicole Młodziejewska
Nicole Młodziejewska
Festiwal „Poznańskie Kolędowanie” rozpocznie się w sobotę, 28 grudnia i potrwa do niedzieli, 19 stycznia 2020 roku.
Festiwal „Poznańskie Kolędowanie” rozpocznie się w sobotę, 28 grudnia i potrwa do niedzieli, 19 stycznia 2020 roku. Poznański Chór Chłopięcy
„Poznańskie Kolędowanie”, to prawie miesiąc wydarzeń muzycznych, utrzymanych w klimacie świąt Bożego Narodzenia. Na ludowo, gospelowo, jazzowo, operowo czy kameralnie - w takich klimatach poznaniacy będą mogli posłuchać najpopularniejszych kolęd.

Tegoroczna edycja festiwalu będzie rekordowa i to pod wieloma względami. W czasie trwania wydarzenia mieszkańcy Poznania będą mieli wysłuchać 22 koncertów głównych i dwóch koncertów towarzyszących. Na scenach w Poznaniu zagości aż 40 artystów - od solistów, przez chóry, aż po orkiestry.

Czytaj też: Wielkie czytanie Olgi Tokarczuk na UAM. Tak w Poznaniu studenci i wykładowcy świętują przyznanie autorce Nagrody Nobla

- W tym roku mamy sporo nowości. Pojawi się 12 chórów, które nigdy w Poznańskim Kolędowaniu nie uczestniczyły. Będą aż trzy orkiestry. Można powiedzieć, że rozszerzamy ten pakiet chóralny o zespoły orkiestrowe. W końcu kolędy mogą być wykonywane przez wiele podmiotów - mówi Jacek Sykulski, dyrektor Poznańskiego Chóru Chłopięcego.

Sprawdź też:

Festiwal rozpocznie się koncertem inauguracyjnym „Głośna Noc”, który już 20 grudnia odbędzie się w Hali Arena. Widowisko jest elementem krajowej trasy koncertowej „Betlejem w Polsce”. - To już czwarty koncert z kolei. Na scenie pojawią się świetni wykonawcy - najmłodsi mogą liczyć na Arkę Noego, ale oprócz nich na scenie pojawią się również Marek Piekarczyk czy Mietek Szcześniak - tłumaczy Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Poza wymienionymi artystami w koncercie „Głośna Noc” uczestniczyć będą też Kasia Wilk, Natalia Niemen, Andrzej Lamper, Skubas czy Gabi Gąsior. Nie zabraknie również Zespołu Muzycznego Jana Smoczyńskiego i Poznańskiego Chóru Chłopięcego.

Sprawdź też: Jak wybrać lampki choinkowe? Decydując się na takie ozdoby, możesz stracić cały majątek

Koncert ma charakter charytatywny, dlatego cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na działalność poznańskiego oddziału Caritas. Bilety na „Głośną Noc” dostępne są TUTAJ.

Jak podkreśla prezydent Solarski, ideą festiwalu jest integracja środowiska muzycznego Poznania, jak również dzielenie się kolędami.

Festiwal „Poznańskie Kolędowanie” rozpocznie się w sobotę, 28 grudnia i potrwa do niedzieli, 19 stycznia 2020 roku. W tym czasie poznaniacy będą mieli okazję wysłuchać m. in. Chóru Komendy Wojewódzkiej Policji, Poznańskiego Chóru Chłopięcego, Chóru AWF Polihymnia, Chóru Męskiego Arion, jak również Miłej Orkiestry Smyczkowy Transformacji czy Motet et Madrigal.

Sprawdź też:

Szczegółowy program festiwalu dostępny jest TUTAJ. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, nie jest także wymagana wcześniejsza rejestracja.

W tym roku, oprócz kościołów katolickich, koncerty odbędą się w kościołach protestanckich, jak również w miejscach niesakralnych, m. in. w Domu Kultury „Stokrotka” czy Kolegium Rungego.

Zespoły koncertować będą m. in. w Farze Poznańskiej, kościele oo. Franciszkanów czy kościele pw. Ducha Świętego, a także w kościele Ewangelicko-Augsburskim.

To jednak nie wszystko. Zespoły chóralne ze specjalnymi koncertami towarzyszącymi festiwalowi zawitają również do tych, którzy nie są w stanie przybyć na koncerty.

- Pojawimy się w Wielkopolskim Centrum Onkologii (wtorek, 17 grudnia - przyp. red.), jak również zaśpiewamy pensjonariuszom Domów Pomocy Społecznej nad Jeziorem Strzeszyńskim w restauracji Oaza (środa, 11 grudnia - przyp. red.). Chcemy, aby to kolędowanie dotarło do wszystkich mieszkańców naszego miasta - tłumaczy Jędrzej Solarski.

Sprawdź też: 14 poznańskich potraw. Wiesz, co jest na zdjęciu?

ZOBACZ TEŻ:

SCHRONul. Kościuszki 68Dla kogo? Dla tych, którym nie wystarcza oferta Projektu LAB. Choć kluby mają podobną linię programową, w Schronie posłuchamy jeszcze bardziej eksperymentalnych dźwięków muzyki elektronicznej. W Schronie chowają się głównie słuchacze, którzy znudzili się popularnymi twórcami z kręgów techno i innych klubowych gatunków. Bardzo często nazwy występujących w nim projektów są wielką zagadką nawet dla stałych klubowiczów… Zaskoczenie – to słowo-klucz, które towarzyszy filozofii Schronu, należącego obecnie do ścisłej czołówki prawdziwie undergroundowych klubów z tej części Polski.

TOP 10 klubów w Poznaniu. Podpowiadamy, gdzie wybrać się na ...

Sprawdź też:

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski