MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pożyczki dla przedsiębiorców. JEREMIE rozwija innowacyjną Wielkopolskę

RED
Blisko czterdzieści dziewięć milionów złotych, udzielone w ramach 352 pożyczek na inwestycje przez Polską Fundację Przedsiębiorczości w ramach projektu „Wielkopolska - Jeremie" - to robi wrażenie! I tak jak wielu inwestorów dzięki nim zdecydowanie rozwinęło swoje przedsiębiorstwa, tak wielu innych otrzymuje taką samą szansę: właśnie teraz realne, i duże środki na inwestycje są dostępne!

Cel Projektu „Fundusz Pożyczkowy WIELKOPOLSKA - JEREMIE” prowadzonego przez Polską Fundację Przedsiębiorczości w ramach Subregionalnego Funduszu Pożyczkowego „WIELKOPOLSKA PÓŁNOC” jest prosty: to wspieranie lokalnej aktywności gospodarczej poprzez ułatwienie przedsiębiorcom dostępu do zewnętrznych źródeł finansowania w postaci pożyczek. Pożyczki te dedykowane są mikro-, małym i średnim przedsiębiorcom z województwa wielkopolskiego, spełniających warunki określone w Załączniku I do Rozporządzenia Komisji (WE) nr 800/2008 z dnia 6 sierpnia 2008 roku (Dz. Urz. UE L 214 z 09.08.2008 r.). Projekt ten realizowany jest w ramach inicjatywy JEREMIE (www.jeremie.com.pl).

Obecnie w ramach projektu Polska Fundacja Przedsiębiorczości udziela dwóch typów pożyczek: są to pożyczki na rozwój firmy, udzielane do kwoty 500 tys. zł na okres do 5 lat oraz pożyczki na przedsięwzięcia inwestycyjne o charakterze innowacyjnym, udzielane od kwoty powyżej 1 mln zł do 2,5 mln zł, na okres do 10 lat.

Pożyczka na przedsięwzięcia inwestycyjne o charakterze innowacyjnym może być udzielona na wdrożenie w przedsiębiorstwie rozwiązania technologicznego, które jest stosowane na świecie przez okres nie dłuższy niż 3 lata.

Co ważne, pożyczki Jeremie udzielane są przez Polską Fundację Przedsiębiorczości bez żadnych opłat i prowizji, a w okresie do 30. czerwca 2014r. mają oprocentowanie… korzystniejsze niż rynkowe, na warunkach pomocy de minimis (czyli od 2,5% w skali roku)! Polska Fundacja Przedsiębiorczości udzielając pożyczek Jeremie zapewnia przedsiębiorcom ułatwiony dostęp do źródeł finansowania, gwarantując szybkość procesu pożyczkowego, elastyczne formy zabezpieczenia (zabezpieczenie z tytułu pożyczki może stanowić m.in.: weksel in blanco, poręczenie funduszu poręczeń kredytowych, poręczenie przez osoby trzecie, hipoteka, przewłaszczenie), uproszczoną procedurę i wsparcie doradcze, przy zachowaniu niskiego wkładu własnego przedsiębiorcy.

W Polsce inicjatywa JEREMIE – z ang. Joint European Resources for micro to medium Enterprises (Wspólne Europejskie Zasoby dla Mikro-, Małych i Średnich Przedsiębiorstw) realizowana jest na poziomie województw w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych i zapewnia podnoszenie konkurencyjności europejskiej gospodarki na rynku światowym dzięki zapewnieniu przedsiębiorcom z sektora MŚP sprawnego i elastycznego finansowania działalności i rozwoju.

Szczególną wartością inicjatywy JEREMIE jest umożliwienie dopływu kapitału na inwestycje dla podmiotów, które z wielu przyczyn mają ograniczony dostęp do bankowych linii kredytowych oraz które rozpoczynają dopiero działalność. Pożyczki udzielane są zatem mikro-, małym i średnim przedsiębiorstwom (MŚP), mającym swoją siedzibę lub prowadzącym podstawową działalność na terenie województwa wielkopolskiego, Jednocześnie przedsiębiorstwa powinny mieć wyraźnie określony cel, na który zostanie wykorzystana pożyczka, dysponując dobrą strategią działania, (lecz przy tym niewystarczającymi środkami finansowymi na sfinansowanie swojego działania i rozwoju). Wnioskujący o pożyczkę mogą działać w różnych branżach, z wyjątkiem przedsiębiorców z sektora rolniczego, zbrojeniowego i przedsiębiorców prowadzących działalność przemysłową określaną jako szkodliwa dla środowiska, a także prowadzących działalność powszechnie uznawaną za nieetyczną.

Wszelkie regulaminy i dokumenty związane z udzieleniem pożyczki umieszczone są na stronie www.pfp.com.pl, a także w Oddziałach Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

I Oddział Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości w Poznaniu
ul. 28 Czerwca 1956 r. 406, pok. 0.25, 61-441 Poznań,
tel. 61 673 45 33, 61 673 45 34, 61 673 45 37

II Oddział Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości w Poznaniu
ul. Wagrowska 6, 61-369 Poznań (przy rondzie Starołęka),
tel./fax 61 875 56 43

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski