Praca w Wielkiej Brytanii. Ile będzie kosztować wiza pracownicza? Po Brexicie opłaty za wizę pracowniczą w górę

(KZ)
Za wniosek wizowy pozwalający na legalną pracę zapłacimy od od 610 (3129 zł)  do 1408 funtów ( 7223 zł).Z powodu zrezygnowania  przez Wielką Brytanię z członkostwa w Unii Europejskiej, zmieniły się zasady wyjazdu do tego kraju. Najbardziej dotkną one osoby, które planują pracę w GB. Najmniej kłopotliwe będą dla Polaków planujących wyjazdy turystyczne.[sc]Dla przyjemności[/sc]Jeżeli nie wyjeżdżamy do Wielkiej Brytanii po to by szukać pracy, a jedynie zwiedzać ten piękny kraj, do 1 października, tak jak dotychczas możemy przy przekroczeniu granicy posługiwać się dowodem osobistym. Dopiero po podanym terminie wymagany będzie paszport. Paszport będą musieli uzyskać później, bo dopiero od końca 2025 r.  osoby posiadające status osiedlonych lub tymczasowo osiedlonych..Wjazd z dowodem czy z paszportem nie uprawnia jednak do legalnego podejmowania pracy., a zatrudnienie na czarno wiąże się z ryzykiem deportacji.Czytaj więcej na następnej stronie
Za wniosek wizowy pozwalający na legalną pracę zapłacimy od od 610 (3129 zł) do 1408 funtów ( 7223 zł).Z powodu zrezygnowania przez Wielką Brytanię z członkostwa w Unii Europejskiej, zmieniły się zasady wyjazdu do tego kraju. Najbardziej dotkną one osoby, które planują pracę w GB. Najmniej kłopotliwe będą dla Polaków planujących wyjazdy turystyczne.[sc]Dla przyjemności[/sc]Jeżeli nie wyjeżdżamy do Wielkiej Brytanii po to by szukać pracy, a jedynie zwiedzać ten piękny kraj, do 1 października, tak jak dotychczas możemy przy przekroczeniu granicy posługiwać się dowodem osobistym. Dopiero po podanym terminie wymagany będzie paszport. Paszport będą musieli uzyskać później, bo dopiero od końca 2025 r. osoby posiadające status osiedlonych lub tymczasowo osiedlonych..Wjazd z dowodem czy z paszportem nie uprawnia jednak do legalnego podejmowania pracy., a zatrudnienie na czarno wiąże się z ryzykiem deportacji.Czytaj więcej na następnej stronie Arkadiusz Wojtasiewicz /AIP
Za wniosek wizowy pozwalający na legalną pracę zapłacimy od od 610 (3129 zł) do 1408 funtów ( 7223 zł).

Z powodu zrezygnowania przez Wielką Brytanię z członkostwa w Unii Europejskiej, zmieniły się zasady wyjazdu do tego kraju. Najbardziej dotkną one osoby, które planują pracę w GB. Najmniej kłopotliwe będą dla Polaków planujących wyjazdy turystyczne.

Dla przyjemności

Jeżeli nie wyjeżdżamy do Wielkiej Brytanii po to by szukać pracy, a jedynie zwiedzać ten piękny kraj, do 1 października, tak jak dotychczas możemy przy przekroczeniu granicy posługiwać się dowodem osobistym. Dopiero po podanym terminie wymagany będzie paszport.
Paszport będą musieli uzyskać później, bo dopiero od końca 2025 r. osoby posiadające status osiedlonych lub tymczasowo osiedlonych..
Wjazd z dowodem czy z paszportem nie uprawnia jednak do legalnego podejmowania pracy., a zatrudnienie na czarno wiąże się z ryzykiem deportacji.

Do pracy

Jeżeli chcemy wjechać do Wielkiej Brytanii w celu podjęcia pracy będziemy musieli wystąpić o wizę. Jej uzyskanie nie będzie ani łatwe ani tanie.
Za wniosek wizowy zapłacimy od od 610 (3129 zł) do 1408 funtów ( 7223 zł). Musimy ponadto zdobyć określoną liczbę punktów określonych we wniosku. Minimalna, wymagana liczba to 70 punktów, na które składają się oceny znajomości języka, oferowane wynagrodzenie, które nie może być niższe od minimalnego, podanie firmy deklarującej zatrudnienie, oraz kwalifikacje i wykształcenie. Preferowani będą ludzie młodzi, dobrze wykształceni, specjaliści, ale także osoby gotowe wykonywać zawody, które w Wielkiej Brytanii nie cieszą się dużym zainteresowaniem.

Osoby osiedlone

W dużo lepszej sytuacji znajda się osoby mające status osiedlonych lub tymczasowo osiedlonych. Na złożenie takiego wniosku mają czas do końca czerwca tego roku. .
Nie można wybrać statusu. Przyznany status zależy od czasu zamieszkania na terenie UK w momencie, w którym składamy wniosek. Przyznane nam prawa będą zależały od przyznanego nam statusu. Status osoby osiedlonej zostanie przyznany osobom, które mieszkają w UK od 5 lat. Status ten daje możliwość przebywania na terytorium Wielkiej Brytanii bez żadnych ograniczeń. Po 12 miesiącach po uzyskaniu statusu osoby osiedlonej, Polacy mieszkający na Wyspach będą mogli składać wnioski o nadanie obywatelstwa brytyjskiego. Tymczasowy status osoby osiedlonej zostanie przyznany osobom, które mieszkają w UK krócej niż 5 lat. Wniosek o status osoby osiedlonej będzie można złożyć po upływie 5 lat pobytu w Wielkiej Brytanii.
Jeśli zostanie rozpatrzony pozytywnie, będzie można pozostać w Wielkiej Brytanii Na dotychczasowych zasadach, czyli legalnie pracować bez wizy, otrzymywać zasiłki, a nawet wypracować brytyjską emeryturę..
.Polacy posiadających kartę stałego pobytu mogą zostać i pracować w Wielkiej Brytanii po 30 czerwca 2021 roku jeżeli przed tym terminem złoża wniosek o przyznanie statusu osoby osiedlonej ale bez konieczności potwierdzania 5-letniego pobytu na Wyspach lub obywatelstwa.

Handlowi giganci przejdą na “zielony” transport?

Wideo

Materiał oryginalny: Praca w Wielkiej Brytanii. Ile będzie kosztować wiza pracownicza? Po Brexicie opłaty za wizę pracowniczą w górę - Express Ilustrowany

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie