Przedstawiciele Solidarności domagają się podwyżek w największych zakładach pracy w Wielkopolsce. Rozmowy o nowych wynagrodzeniach trwają w Volkswagenie i Solarisie.

Końcówka roku może być okresem pełnym rozmów między związkowcami w Volkswagenie i Solarisie a przedstawicielami obu firm. Pracownicy zakładów chcieliby podwyżek, na które na razie nie zgadzają się zarządy Volkswagena i Solarisa.

We wtorek siódma runda negocjacji miała miejsce w Volkswagenie, gdzie związkowcy z Solidarności spotykają się z zarządem spółki od kilku tygodni. W sierpniu tego roku pracownicy sformułowali 11 postulatów, które przekazali przedstawicielom firmy. Wśród najważniejszych są wzrost pensji zasadniczej (o 1000 zł brutto), wyższe premie, bonusy i dodatki oraz umowy dla pracowników Agencji Pracy Tymczasowej.

Chociaż do pierwszego spotkania między związkowcami a władzami firmy doszło jeszcze na początku września, do dzisiaj nie udało się osiągnąć porozumienia. – Ostatnie rozmowy, we wtorek, trwały siedem godzin. W przyszłym tygodniu mamy zaplanowane następne spotkanie. Nasze negocjacje na pewno się nie zakończyły – mówi Piotr Olbryś.

Cały tekst przeczytasz na stronie Serwisu Plus:
Pracownicy Volkswagena i Solarisa domagają się podwyżek. Trwają negocjacje

Pikieta przed fabryką Volkswagena: