Prasówka 1.06.2023. Zobacz zestawienie najważniejszych informacji z wczoraj z naszego województwa

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 31.05. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Tak mieszka Marcin Mroczek. Zobacz, jak się urządził Piotr Zduński z serialu „M jak miłość”. Koniecznie zajrzyj do domu męża Kasi Cichopek”?

Prasówka 1.06: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Tak mieszka Marcin Mroczek. Zobacz, jak się urządził Piotr Zduński z serialu „M jak miłość”. Koniecznie zajrzyj do domu męża Kasi Cichopek

Marcin Mroczek to serialowy mąż Katarzyna Cichopek. Lubiana gwiazda „M jak miłość” wraz z żoną, synami i psem mieszka w domu z pięknym ogrodem. Sprawdzamy, gdzie uwił swoje rodzinnego gniazdko Marcin Mroczek. Zobacz, w jakich wnętrzach najlepiej czuje się popularny Piotr Zduński z kultowej produkcji TVP.

Nie przegap promocji!

📢 Kolorowe jeziorka Łuku Mużakowa. Taki Geopark niecałe 3 godziny drogi od Poznania. I to za darmo. Zobaczcie zdjęcia [1.06.2023]

Na terenie Łuku Mużakowa, przy dzisiejszej granicy polsko-niemieckiej, w XX wieku znajdowała się kopalnia węgla brunatnego. Po jej likwidacji powstał tu malowniczy krajobraz z kolorowymi jeziorkami i "martwymi lasami". Dziś za darmo można tu skorzystać ze Ścieżki Geoturystycznej "Dawna Kopalnia Babina". Zobaczcie zdjęcia. Może zechcecie tam wpaść na weekend. Droga z Poznania zajmuje autem zaledwie 3 godziny.

📢 Tak wyglądają wnętrza mieszkania Kuby Wesołowskiego z serialu "Na Wspólnej". Zobaczcie zdjęcia [1.06.2023]

Tak mieszka i żyje Kuba Wesołowski z "Na Wspólnej". Zobaczcie zdjęcia! Kuba Wesołowski to młody aktor, który już od 20 lat gra Igora Nowaka w serialu "Na Wspólnej" w TVN. Na swoim koncie ma też świetne role w takich filmach jak "Jutro idziemy do kina", "Czas honoru", "Komisarz Alex" czy "Kurier". Ma nowoczesne loftowe mieszkanie w Warszawie. Zobaczcie, jak mieszka i żyje na co dzień Kuba Wesołowski.

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 1.06: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Tutaj kręcono zdjęcia do filmu "Sami swoi" o Kargulu i Pawlaku. Zobaczcie zdjęcia [1.06.2023]

Tak wyglądają miejsca, w których kręcono komedię "Sami swoi" o Kargulu i Pawlaku. Film o perypetiach Kargula i Pawlaka nakręcono 56 lat temu. Teraz powstaje prequel legendarnego filmu. Zobaczcie, jak dziś wyglądają miejsca, w których w 1967 roku powstawał film "Sami swoi". Wówczas w role głów skłóconych ze sobą rodów wcielili się Wacław Kowalski i Stanisław Hańcza.

📢 Czarci pazur i inne dary natury: te zioła są dobre na bóle stawów. Zobacz zdjęcia! [1.06.2023]

Oto zioła, które są dobre na ból stawów. Czarci pazur i inne dary natury. Zobacz zdjęcia! Zioła mają szereg zastosowań leczniczych. Okazują się, że są również bardzo pomocne przy dolegliwościach związanych z bólami stawów. Możemy je znaleźć w sklepach, ale również w w lasach oraz na łąkach. Niektóre można zdobyć łatwo, inne trudniej. Wszystkie maja na nas zbawienny wpływ. Poznajcie zioła, które są dobre na zwalczanie bólu stawów.

📢 Tak teraz wygląda Aneta Kręglicka, Miss Świata 1989. Niedawno skończyła 58 lat! Zobaczcie zdjęcia [1.06.2023]

Tak wygląda dziś Aneta Kręglicka. Trudno uwierzyć, ale skończyła 58 lat! Aneta Kręglicka to polska modelka i bizneswoman, która 34 lata temu została Miss Polonia, Miss Świata i Queen of Europe. Patrząc na jej najnowsze zdjęcia, trudno uwierzyć, że ma już 58 lat. Zobaczcie, jak dziś wygląda najpiękniejsza kobieta świata 1989 roku, przez wielu uważana za najpiękniejsza Polkę wszech czasów.

📢 Tak mieszka i żyje na co dzień Seweryn Nowak z Wielkopolski, znany z programu "Rolnik szuka żony". Zobaczcie zdjęcia [1.06.2023]

Tak mieszka Seweryn Nowak z programu "Rolnik szuka żony". Seweryn Nowak z miejscowości Chwalimie w Wielkopolsce był bohaterem 6. edycji kultowego programu "Rolnik szuka żony" w TVP1. W 2022 roku ożenił się, a od niedawna jest ojcem. Z żoną prowadzi gospodarstwo agroturystyczne. Jak mieszka i żyje dziś Seweryn Nowak, znany z programu "Rolnik szuka żony"? Zobaczcie zdjęcia!

📢 Tak mieszka i żyje Maria Dejmek, gwiazda serialu "Barwy szczęścia. Zobaczcie zdjęcia! [1.06.2023]

Oto nowy, wymarzony dom Marii Dejmek, gwiazdy serialu "Barwy szczęścia". Maria Dejmek to 35-letnia aktorka, gwiazda serialu "Barwy szczęścia". Grała też w takich filmach jak: "Sęp", "Randka w ciemno" i "Plagi Breslau". W TVP 2 pokazała swój nowy dom. Zobaczcie, jak wyglądają przepiękne wnętrza mieszkania aktorki.

📢 Tak wygląda teraz Joanna Michalska, Miss Polonia 1990, 33 lata po zdobyciu tytułu. Zobaczcie zdjęcia! [1.06.2023]

Tak wygląda teraz Joanna Michalska, Miss Polonia 1990. Ma 55 lat i jest śpiewaczką operową. Joanna Michalska w 1990 roku została Miss Polonia. Miała wówczas 23 lata. Dziś jest śpiewaczką operową w Teatrze Wielkim Opery Narodowej w Warszawie. Marzy o zorganizowaniu wystawy swoich obrazów w galerii warszawskiej opery. Zobaczcie, jak dziś wygląda Miss Polonia 1990!

📢 Tak mieszkają i żyją na co dzień Robert Karaś i Agnieszka Włodarczyk. Są szczęśliwi! Zobaczcie zdjęcia [1.06.2023]

Tak mieszkają i żyją na co dzień Agnieszka Włodarczyk i Robert Karaś. Agnieszka Włodarczyk jest aktorką i piosenkarką, a dziś przede wszystkim matką i influencerką. Prywatnie jest w związku z Robertem Karasiem, mistrzem świata w triathlonie, który wygrał 10-krotnego Ironemana w Brazylii i pobił rekord świata na tym dystansie. Mają dziecko, synka Milana. Zobaczcie, jak mieszka i żyje ta niezwykła para.

📢 Tak dziś wyglądają miejsca, w których kręcono serial "Samochodzik i Templariusze". Możesz je odwiedzić. Zobaczcie zdjęcia! [1.06.2023]

Tutaj powstawały zdjęcia do serialu "Samochodzik i Templariusze". Też może odwiedzić te miejsca, a nawet znaleźć skarb. "Samochodzik i Templariusze" to jeden z najbardziej kultowych seriali młodzieżowych lat 70. XX wieku w Polsce. Na 2023 roku zaplanowano premierę nowej wersji filmu. Czy jest w stanie pobić popularnością serial, który kolejne pokolenia widzów oglądają już od 50 lat? Czas pokaże. Do wielkich fanów pierwszej wersji należy z pewnością Sławomir Szeliga z Inowrocławia. Wraz z rodziną wybrał się w podróż śladami kultowego serialu. Zobaczcie, jak dziś wyglądają miejsca znane nam z serialu "Samochodzik i Templariusze".

📢 Oto najbiedniejsze gminy w Wielkopolsce. Mieszkasz tu? Poznaj te dane [1.06.2023]

Jakie gminy w Wielkopolsce są najbiedniejsze? Ministerstwo Finansów zaprezentowało najnowsze wskaźniki dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca dla poszczególnych gmin. Stanowią one podstawę do wyliczenia rocznych kwot części wyrównawczej subwencji ogólnej i wpłat do budżetu państwa na 2023 rok. Analizując te dane można stwierdzić, jakie gminy w Wielkopolsce są najbiedniejsze. Poznajcie 20 najuboższych gmin w naszym regionie.

📢 Tak wygląda teraz Katherine Kelly Lang znana z roli Brooke w serialu "Moda na sukces". Wkrótce skończy 62 lata! [1.06.2023]

Tak wygląda teraz Katherine Kelly Lang, czyli słynna Brooke z serialu "Moda na sukces". Wkrótce skończy 62 lata! Katherine Kelly Lang to słynna amerykańska aktorka, która od 36 już lat gra w serialu "Moda na sukces". Właśnie na platformie streamingowej Red Go wystartował 34. sezon tej niekończącej się opery mydlanej. Gdy Katherine Kelly Lang rozpoczynała grę w "Modzie na sukces", miała 26 lat. Zobaczcie, jak dziś wygląda Katherine Kelly Lang, czyli słynna Brooke z serialu "Moda na sukces".

📢 Tak mieszka Olga Frycz. Tak wyglądają wnętrza jej trzypokojowego mieszkania. Zobaczcie zdjęcia [1.06.2023]

Tak wygląda mieszkanie Olgi Frycz, polskiej aktorki, która bardzo aktywna jest w mediach społecznościowych. Na Instagramie pokazuje nie tyko swoich najbliższych, ale także jak wyglądają wnętrza jej trzypokojowego mieszkania na warszawskim Ursynowie. Media informują, iż zamierza je sprzedać. Zobaczcie, jak jest w środku.

📢 Oto najbardziej oryginalne i najdziwniejsze nazwiska w Wielkopolsce [1.06.2023]

Oto lista najdziwniejszych nazwisk w województwie wielkopolskim! Sporządziliśmy ją w oparciu o dane przygotowane przez Ministerstwo Cyfryzacji. Stworzyliśmy zestawienie zawierające najdziwniejsze nazwiska w Wielkopolsce. Co ciekawe, nosi je zaledwie kilkoro mieszkańców regionu. Jesteście ciekawi, czy nazwisko Waszego sąsiada znalazło się w tym gronie? Sprawdźcie naszą listę!

📢 Tutaj mieszkają Adrianna i Michał z programu "Rolnik szuka żony". Wkrótce ślub - zdjęcia [1.06.2023]

Tak urządzili się Adrianna i Michał z programu "Rolnik szuka żony". Mieszkają na Podlasiu. Poznali się w 9. edycji kultowego programu TVP 1 "Rolnik szuka żony". Wkrótce wesele. Po ślubie zamieszkają z rodzicami Michała. W przyszłości jednak chcieliby wybudować swój własny dom. - Zobaczymy jednak, jak się życie potoczy - wyznaje Ada. Zobaczcie, jak mieszkają i żyją na co dzień Adrianna i Michał z programu "Rolnik szuka żony".

📢 Tu był okop Gustlika w serialu "Czterej pancerni i pies". Zobaczcie zdjęcia! [1.06.2023]

Tak wygląda miejsce, w którym był okop Gustlika w serialu "Czterej pancerni i pies". Można je odwiedzić. Sławomir Szeliga, pasjonat polskich filmów z Inowrocławia, wraz ze swoją rodziną odwiedził kolejne miejsce, w którym kręcony był serial "Czterej pancerni i pies". To słynny okop Gustlika. Miejsce to znajduje się w gminie Nieporęt (województwo mazowieckie), na drodze między Wólką Radzymińską a dworcem kolejowym Dąbkowizna. Zobaczcie, jak wygląda miejsce, w którym Gustlik - według słów Honoraty - "bił przeważnie wroga".

📢 Tak wygląda mieszkanie Hanny Lis na warszawskim Wilanowie. Zobaczcie zdjęcia! [1.06.2023]

Tak mieszka dziś Hanna Lis. Zobaczcie zdjęcia z warszawskiego Wilanowa! Hanna Lis to znana polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Od dwóch lat mieszka na osiedlu Zawady, na warszawskim Wilanowie. Ma tu piękne mieszkanie. Dzięki temu, że jest bardzo aktywna na Instagramie, wiemy jak wyglądają jego wnętrza. Zobaczcie, jak mieszka i żyje na co dzień Hanna Lis.

📢 Oto najbardziej wyludniające się miasta w Wielkopolsce! Sprawdź listę! [1.06.2023]

Mieszkańcy miast coraz chętniej wyprowadzają się na wieś, najchętniej do gmin podmiejskich. Do tego dochodzą ujemny przyrost naturalny oraz emigracja zagraniczna. Sprawdziliśmy, jakie miasta w Wielkopolsce wyludniły się najbardziej. Gdzie ten problem jest najbardziej odczuwalny? Odpowiedź znajdziesz w artykule poniżej. Oto TOP 15 najbardziej wyludniających się miast w Wielkopolsce.

📢 Do Domu Książki wróci życie. Będą mieszkania i...księgarnia. Zobacz zdjęcia

Dom Książki przy ul. Gwarnej w Poznaniu już niebawem z zewnątrz będzie wyglądał jak w chwili oddania budynku do użytku w 1975 roku, łącznie z neonem, który zostanie odnowiony oraz słowem "książki" powtórzonym w wielu językach na elewacji budynku. Zmieni się jednak jego funkcja. Dom Książki stanie się w zasadniczej części budynkiem mieszkalnym.

📢 W Poznaniu zlikwidują trzy linie autobusowe? ZTM zapowiada "optymalizację układu linii autobusowych na północy Poznania"

Poznański ZTM chce zlikwidować trzy linie autobusowe numer 168, 170 i 178. Miałyby je zastąpić pozostałe linie autobusowe, których trasy się zmienią, oraz nowa linia 197. ZTM tłumaczy propozycję zwiększeniem dostępności komunikacyjnej autobusowej w kilku rejonach miasta, m.in. na Strzeszynie, Podolanach, zachodnim Piątkowie czy Umultowie.

📢 Roboty, maszyny i nowinki technologiczne na MTP. Trwają targi ITM Industry Europe

Jak bardzo maszyny i technologie pomagają w przemyśle? O tym można przekonać się podczas trwających targów ITM Industry Europe.

📢 Lech Poznań strzelał wiosną piękne gole. Zobacz te najładniejsze. Nasz ranking

Lech Poznań zdobył wiosną 31 goli w ekstraklasie. Kilka z nich było naprawdę bardzo ładnych. Kiedy zachorował Mikael Ishak jego obowiązki przejęli Kristoffer Velde, Filip Marchwiński, Michał Skóraś i Artur Sobiech. Zrobiliśmy nasz subiektywny ranking najbardziej efektownych bramek. Zobacz nasz ranking!

📢 III Ogólnopolski Konkurs Ignacy Jan Paderewski. Nagrodzono laureatów tegorocznej edycji

III Ogólnopolski Konkurs "Ignacy Jan Paderewski - pianista wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury" skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a nawet przedszkolaków, z terenu Polski i nie tylko. 31 maja nagrodzono laureatów pięciu kategorii.

📢 Tak mieszkają i żyją na co dzień Natalia i Marek z "Sanatorium miłości". Zobaczcie zdjęcia [31.05.2023]

Tak mieszkają i żyją na co dzień Natalia i Marek z "Sanatorium miłości". Mieszkają w Borku, niewielkiej miejscowości pod Głogowem w województwie dolnośląskim. Poznali się na czwartym turnusie kultowego programu TVP1. Zakochali się w sobie, zaręczyli się i zamieszkali razem. W niedalekiej przyszłości planują ślub. Jak im się żyje? Jak mieszkają? Zobaczcie!

📢 Pożar chlewu w Wielkopolsce. Ewakuowano 40 krów

31 maja chwilę po godzinie 13 doszło do pożaru poddasza chlewu w miejscowości Cienia trzecia, gmina Opatówek. Na miejscu ewakuowano ponad 40 krów.

📢 Wielkie osiedle mieszkaniowe powstanie na Starołęce. Będzie liczyło aż 1800 mieszkań! Zobacz zdjęcia i wizualizacje!

Osiedle powstanie w miejscu dawnej stoczni rzecznej, gdzie później także łodzie cumowały zimą. Sam inwestor deklaruje, że chciałby utworzenia w tym miejscu w przyszłości portu rzecznego, który byłby przestrzenią ogólnodostępną. W ramach pierwszego etapu ma powstać 377 mieszkań. Radni osiedlowi jednak apelują o przebudowę okolicznych ulic, jeszcze przed wbiciem pierwszej łopaty.

📢 Wzloty i upadki Lecha Poznań w sezonie 2022/23. Przeżyliśmy prawdziwy rollercoaster

Miniony sezon w wykonaniu Lecha Poznań był prawdziwym rollercoasterem. Od blamażu w eliminacjach Ligi Mistrzów oraz słabego startu w ekstraklasie, po sukcesywne wędrowanie w górę tabeli oraz zakończenie przygody w Lidze Konferencji dopiero na ćwierćfinale. Kibice Kolejorza tego sezonu z pewnością nie zapomną przez długi czas.

📢 Co można spakować do bagażu podręcznego? Sprawdź dozwolone wymiary bagażu kabinowego w Ryanair, Wizz Air i innych liniach lotniczych

Latanie samolotem z bagażem kabinowym to sposób na tanie i szybkie podróżowanie po Europie. Wybierając ten typ bagażu, trzeba się jednak liczyć z jego ograniczoną pojemnością i restrykcyjnymi przepisami odnośnie przewożenia płynów i przedmiotów niedozwolonych. Jakie rozmiary bagażu podręcznego obowiązują w liniach Ryanair, Wizz Air, PLL Lot, Lufthansa, KLM i SAS? Co można spakować do bagażu kabinowego? Sprawdź w naszym artykule i galerii.

📢 Kredensy, maszyna do pisania i zabytkowe zegary! Piękne antyki do kupienia w Wielkopolsce. Zobacz, jakie starocie można upolować!

Antyki cieszą obecnie ogromną popularnością. W serwisach ogłoszeniowych znajdziemy tysiące ofert sprzedaży zabytkowych szaf, pięknych obrazów i kultowych mebli i naczyń z PRL. Sprawdziliśmy, jakie starocie i antyki wystawili Wielkopolanie. Wśród nich gratka dla fanów Liverpool FC - koszulka z autografem znanego piłkarza!

📢 Tajemniczy obiekt w lesie pod Grodziskiem Wielkopolskim. Finał sprawy jest zaskakujący

Tajemniczy obiekt, przypominający balon, zawisł na drzewie w lesie w okolicach Białej Wsi w powiecie grodziskim. Znalezisko postawiło na nogi policjantów i strażaków.

📢 Czteroosobowa rodzina została bez dachu nad głową. Ruszyła pomoc dla pogorzelców ze Śremu

Wtorek, 30 maja w Śremie stał pod znakiem pożaru czteromieszkaniowego segmentu przy ul. Brzechwy. Pożar po wielu godzinach akcji strażackiej udało się ugasić. Straty jednak są ogromne. Jedna z rodzin w pożarze straciła wszystko, dobytek kolejnych trzech rodzin ucierpiał zalany w trakcie akcji gaśniczej. Aby wszystkie te osoby znów mogły stanąć twardo na nogach i odbudować swoje życie, potrzebna jest pomoc. Jej organizację rozpoczęła jedna ze śremskich parafii. Utworzono również zbiórkę pieniędzy przez serwis zrzutka.pl.

📢 Oto powiaty w Wielkopolsce, w których mieszkańcy mają najgorsze wykształcenie [31.05.2023 r.]

Poziom wykształcenia ludności w Polsce wzrasta. Ponad połowa Polaków ma już wykształcenie co najmniej średnie. Jak podaje GUS, w ciągu ostatnich 10 lat znacząco obniżył się udział osób z wykształceniem podstawowym - z 18,3 proc. w 2011 roku do poziomu 11,7 proc. w 2021 roku. W Wielkopolsce są jednak powiaty, w których odsetek najgorzej wykształconych jest dużo wyższy. Szczegóły w naszym artykule.

📢 Atrakcje na Dzień Dziecka 2023 w Poznaniu i nie tylko. Darmowe bilety od PKP Intercity i inne propozycje. Sprawdź!

1 czerwca PKP Intercity oferuje młodym pasażerom darmowe bilety na przejazdy na terenie całej Polski, a w ramach Poznańskich Dni Rodziny na placu Kolegiackim czekać będzie moc wrażeń. Atrakcje na Dzień Dziecka 2023 w Poznaniu i nie tylko - sprawdź nasze propozycje na spędzenie tego wyjątkowego dnia.

📢 Te owoce wspomagają odchudzanie! Dzięki nim spalisz tkankę tłuszczową i oczyścisz organizm z toksyn

Jesteś na diecie i nie wiesz czym zastąpić słodycze? Jest rozwiązanie! Włącz do diety owoce. Wiele z nich wspomaga proces odchudzania. Poznaj owoce, dzięki którym szybciej spalisz tkankę tłuszczową i oczyścisz organizm z toksyn.

📢 Tragiczny wypadek w miejscowości Stare Miasto. Samochód osobowy zderzył się z busem. Jedna osoba nie żyje

W środę, 31 maja po godzinie 7 rano, na drodze krajowej nr 25 pomiędzy węzłami Modła a Konin w miejscowości Stare Miasto, doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Samochód zderzył się z busem. Nie żyje kobieta. Do szpitala trafił ranny mężczyzna.

📢 Wegańskie posiłki w szkołach i przedszkolach w Poznaniu? "To odpowiedź na potrzeby młodego pokolenia"

Fundacja Varia Posnania, Green REV Institute i Koalicja Future Food 4 Climate chcą, by w szkołach prowadzonych przez miasto Poznań były zapewnione wegańskie posiłki dla chętnych uczniów.

📢 Te zabawki z PRL są warte fortunę! Kiedyś były hitem, dziś poszukują ich kolekcjonerzy. Zabawki warte majątek. Każdy o nich marzył! 31.05

Te zabawki z PRL mogą być warte fortunę! Przedmioty z czasów PRL cieszą się rosnącą popularnością i chętnie są poszukiwane przez kolekcjonerów, którzy są w stanie zapłacić za nie majątek. Dla części osób z pewnością będzie to sentymentalny powrót do przeszłości, dla innych argument, by zrobić w swoim domu porządki i poszukać przedmiotów z czasów PRL. Wśród nich znajdują się m.in. zabawki, jak samochodziki, lalki, maskotki, lokomotywy. Zobaczcie, czym bawiono się w czasach PRL i jakie ceny osiągają obecnie zabawki z PRL na portalach aukcyjnych.

📢 Rozkopany, ale nadal atrakcyjny. Te miejsca w Poznaniu warto zobaczyć! Poleca je National Geographic

Poznań to w ostatnich latach miasto... remontów. Rozkopana jest m.in. główna atrakcja miasta - Stary Rynek. Jednak nie oznacza to, że w Poznaniu nie ma innych atrakcyjnych dla turystów miejsc wartych zobaczenia. Są! I to całkiem sporo. Poznajcie je w naszej galerii. Wybrał je popularny portal podróżniczy "National Geographic".

📢 Tak wygląda Linda Evans - Krystle z serialu "Dynastia", która niedawno skończyła 80 lat. Zobaczcie zdjęcia! [31.05.2023]

Tak dziś wygląda Linda Evans, czyli Krystle z serialu "Dynastia". Niedawno skończyła 80 lat! Linda Evans w latach 80. i 90. XX wieku podbiła serca fanów na całym świecie, również w Polsce. Wszystko za sprawą serialu "Dynastia", w którym zagrała główną rolę Krystle Carrington. Wówczas urzekała pięknym uśmiechem i niezwykłą urodą. Była ikoną elegancji i luksusu. I dziś wygląda wspaniale. Zobaczcie, jak prezentuje się kobieta, którą w XX wieku kochały miliony.

📢 Wybuch w restauracji w City Parku w Poznaniu. Zmarła 30-letnia kelnerka. Zarządca lokalu usłyszy wyrok

30-letnia kelnerka pracująca w Whisky Bar 88 zmarła na skutek poparzeń, których doznała, podczas gdy dolewała paliwo do biokominka. Za dwa tygodnie poznański sąd rejonowy ogłosi wyrok w tej sprawie. Na ławie oskarżonych zasiada Ziemowit M., zarządca lokalu.

📢 Za to w sanatorium płaci się dodatkowo w 2023 roku. Oto lista opłat w uzdrowisku

Wyjazd do sanatorium to forma leczenia i rehabilitacji, która pozwala nam podreperować zdrowie. Wyjazd do sanatorium może odbywać się prywatnie gdzie pacjent w pełni pokrywa koszty, ale i też finansowany przez odpowiednie instytucje, dzięki czemu nie ponosimy kosztów. Jest jednak szereg dodatkowych opłat, które kuracjusz musi ponosić. Jakie to opłaty? Sprawdźcie.

📢 Stylizacje Małgorzaty Sochy idealne dla kobiet 40+. Zobacz propozycje na wiosnę/lato 2023

Małgorzata Socha słynie z dobrego stylu. Podziwiają ją rzeszę mężczyzn, inspiruje wiele kobiet. Zobacz w galerii modne stylizacje aktorki na wiosnę/lato 2023.

📢 Takie są modne stylizacje na wiosnę i lato 2023 od Sandry Kubickiej. Influencerka pokazuje, co jest teraz na topie [zdjęcia]

Sandra Kubicka to modelka, influencerka, bizneswoman i prowadząca program reality show "Love me or Leave me. Kochaj albo Rzuć" w TVP VOD. Znana jest z ciekawych propozycji modowych. Jedną z oryginalniejszych kreacji zaprezentowała podczas ostatniej gali Telekamer. Jak się ubiera Sandra Kubicka, jakie są jej stylizacje na wiosnę i lato 2023?

📢 Wymiana banknotów. Takie banknoty powinniśmy wymienić w 2023 roku. Mogą stracić wartość i ważność

Wymiana banknotów to tak naprawdę obowiązek każdego z nas. Jakie banknoty tracą ważność i należy je wymienić i gdzie możemy takie pieniądze wymienić? Jeśli posiadamy banknoty, które uległy uszkodzeniu czy zniszczeniu musimy je wymienić. To właśnie na posiadaczu banknotu ciąży obowiązek wymiany. Przygotowaliśmy dla Was ściągę o wymianie banknotów w 2023 roku.

📢 Pamiętasz łazienki z PRL-u? Tak wyglądały. Oto popularne w latach 60., 70. i 80. sprzęty i kosmetyki

Skromne, ciemne i wszystkie do siebie podobne – tak wyglądały w polskich domach łazienki w czasach PRL-u. Ich wyposażenie nie należało do urozmaiconych, choć niektóre przedmioty, sprzęt, kosmetyki do dziś można uraczyć na sklepowych półkach. Kto nie pamięta górnopłuku, szamponu Familijnego, mydełka Bambino czy pralek Frani? Zobacz, czy pamiętasz te kultowe akcesoria, gadżety i kosmetyki.

📢 Pomysł na balkon. Meble, rośliny, dodatki - zobacz zdjęcia aranżacji balkonu

Sielski, romantyczny, boho, nadmorski, a może loftowy - zobacz pomysły na aranżację balkonu.

📢 Gwiazda "Top Model 11" nie wstydzi się swojego ciała i swoich fałdek. Tak teraz wygląda Martyna Kaczmarek, modelka plus size [zdjęcia]

Martyna Kaczmarek, influencerka znana m.in. z udziału w 11. edycji Top Model często pokazuje się bez retuszu. Jej zdaniem wszystkie ciała zasługują na to, aby uznać je za piękne. Modelka plus size stała się wzorem i inspiracją dla wielu osób. Ostatnio o Martynie Kaczmarek zrobiło się głośno za sprawą nagiego zdjęcia na okładce jednego z magazynów modowych. Mówi się, że to pierwszy w Polsce wizerunek modelki bez poprawek i z fałdkami pokazany na tytułowej stronie czasopisma kobiecego.

📢 Znaczki pocztowe z PRL. Tyle są warte najdroższe unikaty i kolekcje. Zobacz ceny na zdjęciach

Stare znaczki pocztowe z czasów PRL są dziś na wagę złota. Można je sprzedać i dostać za nie sporą sumę. Kiedyś było to modne hobby - dziś to prawdziwy skarb. Polskie, zagraniczne, z PRL-u, a nawet przedwojenne –niektóre są warte majątek. Zobacz najdroższe oferty sprzedaży starych znaczków pocztowych na portalu OLX.

📢 Lechici zostali nagrodzeni. Zawodnicy Lecha Poznań otrzymali powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski

Trener reprezentacji Polski U-18 Wojciech Kobeszko ogłosił listę zawodników powołanych na najbliższe zgrupowanie oraz mecze towarzyskie z reprezentacją Słowenii oraz Czarnogóry. W tym gronie znalazło się dwóch lechitów, którzy na co dzień występują w rezerwach Kolejorza w eWinner 2. lidze. Z kolei selekcjoner Michał Probierz powołał trzech zawodników Lecha Poznań oraz dwóch innych piłkarzy, reprezentujących inne wielkopolskie zespoły.

📢 Śmiertelny wypadek w Poznaniu. Mężczyzna spadł z rusztowania

Do tragedii doszło przy ul. 28 Czerwca 1956 r. w Poznaniu. Około godziny 15.00 z rusztowania spadł 40-letni mężczyzna.

📢 Będzie drożej! Znamy ceny karnetów i biletów na mecze Lecha Poznań w nowym sezonie. Kibice mogą jednak liczyć na spore zniżki

Lech Poznań ledwo co zakończył ligowe rozgrywki, a już podał ceny karnetów i biletów na nowy sezon 2023/24, który rozpocznie się w przedostatni weekend lipca (21-23). Od wtorku, 30 maja można już nabywać wejściówki na cały sezon. Ci, którzy są zainteresowani wyłącznie karnetami na rundę jesienną, muszą poczekać do opublikowania terminarza przez Ekstraklasę SA.

📢 Dwa nowe fotoradary pojawiły się w Poznaniu. Mogą łapać kilkunastu kierowców jednocześnie

Nowe fotoradary zainstalowano w Poznaniu przy ul. Dąbrowskiego i na Głogowskiej. To efekt współpracy Zarządu Dróg Miejskich, Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Od decyzji GITD zależy teraz kiedy będą uruchomione.

📢 Pożar domu w zabudowie szeregowej Śremie. Poprzedził go wybuch?

Niespokojny poranek dla śremskich strażaków. We wtorek, 30 maja w jednym z domów w zabudowie szeregowej w Śremie wybuchł pożar. Do walki z ogniem skierowano kilkanaście zastępów z miejscowej Komendy Powiatowej PSP i druhów z okolicznych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

📢 11-latek chory przez smog. Usłyszał pierwszą taką diagnozę w Polsce. Pulmonolog mówi o nadużyciu

We wtorek media poinformowały o pierwszym pacjencie w Polsce, którego diagnoza ściśle związana jest ze smogiem. Poznański pulmonolog jest jednak ostrożny.

📢 Tak wygląda dziś Joan Collins - Alexis z serialu "Dynastia". Właśnie skończyła 90 lat. Zobaczcie zdjęcia! [30.05.2023 r.]

Tak dziś wygląda Joan Collins, czyli słynna Alexis, gwiazda serialu "Dynastia". Joan Collins w latach 90. XX wieku zdobyła fanów na całym świecie, również w Polsce. Swego czasu była uznawana za jedną z najpiękniejszych kobiet na świecie. 23 maja 2023 roku skończyła 90 lat i nadal wygląda wspaniale. Jest ikoną Hollywood. Zobaczcie, jak dziś prezentuje się kobieta, którą w latach 80. XX wieku okrzyknięto symbolem seksu.

📢 Nie będzie parowozów na liniach z Wolsztyna? Brakuje czynnych lokomotyw

Koleje Wielkopolskie unieważniły przetarg, dzięki któremu parowozy miały wrócić do regularnych kursów na liniach z Wolsztyna do Poznania i Leszna. Jest to spowodowane brakiem czynnych parowozów, które posiadałyby dopuszczenie do ruchu. Jeden z parowozów jest obecnie remontowany w Czechach.

📢 Pamiętasz Kioski Ruchu z PRL-u? Tu można było kupić wszystko

Najpopularniejszymi punktami sprzedaży w PRL-u, gdzie można było kupić artykuły codziennego użytku, były kioski „Ruchu”. Stały niemal na każdej ulicy i można w nich było kupić wszystko.

📢 Takie stawki będą obowiązywać za prąd po przekroczeniu limitu 2000 kWh

Ceny prądu w 2023 roku to temat, który budzi spore emocje. Aktualnie każde gospodarstwo domowe obowiązuje zamrożenie cen prądu do limitu 2000 kWh. Wówczas płacimy stawki, które obowiązywały w 2022 roku. Zobaczcie, jak zmienią się ceny prądu po przekroczeniu limitu.

📢 Te imiona należą do najbardziej złośliwych osób. Sprawdź!

Złośliwość to cecha, którą definiuje się jako negatywną. Za to osobom złośliwym przypisuje się ponadprzeciętną inteligencję. Jakie imiona noszą osoby złośliwe? Sprawdzamy na podstawie znaczenia imion, które osoby mają najwięcej cech odpowiadających ludziom złośliwym. Zobaczcie nasze zestawienie osób złośliwych.

📢 "Poznańska Wieczysta" i Wiara Lecha Poznań krok od awansu. Dzieje się w niższych ligach

To był bardzo ciekawy weekend w niższych ligach. Kolejny krok w kierunku IV ligi zrobiła Drużyna Wiary Lecha. Z kolei Noteć Czarnków jest już blisko od awansu do III ligi. W pojedynku na szczycie II grupy klasy okręgowej Szturm Junikowo Poznań, czyli "Poznańska Wieczysta" pokonał Spartę Szamotuły.

📢 Ceniony trener odchodzi z Lecha Poznań! Piłkarze Kolejorza bardzo go chwalili

Trener bramkarzy opuszcza Lecha Poznań. Pochodzącemu z Krakowa szkoleniowcowi skończył się kontrakt z Kolejorzem. Maciej Palczewski nie porozumiał się z poznańskim klubem w sprawie nowej umowy. Zadecydowały sprawy finansowe. Trenera bramkarzy cenił nie tylko Filip Bednarek. O cennych wskazówkach Palczewskiego wspominał też Filip Marchwiński.

📢 Tak wyglądałaby tabela PKO BP Ekstraklasy bez obcokrajowców. Niespodziewany wicelider! Na którym miejscu jest Lech Poznań?

Ekstraklasa bez obcokrajowców? To praktycznie niemożliwe. W zasadzie wszystkie nasze najlepsze kluby bazują na sile graczy z zagranicy. Mikael Ishak w Lechu Poznań, Josue w Legii Warszawa, Ivi Lopez w Rakowie Częstochowa czy Marc Gual w Jagiellonii Białystok. To tylko niektóre przykłady zawodników. Jak jednak wyglądałaby tabela naszej ligi, gdybyśmy wyciągnęli poza nawias gole strzelone przez obcokrajowców?

📢 Najczęściej popełniany błąd w czasie rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej. Przez to możesz nie dostać się do szkoły

Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Wiele osób zmaga się jednak z problemami dotyczącymi samej procedury.

📢 Kup tanio samochód od komornika! Można nabyć luksusowe auta i te nieco tańsze. Sprawdź najciekawsze oferty!

W najbliższym czasie "pod młotek" na licytacjach komorniczych trafi kilka naprawdę ciekawych samochodów. Prezentujemy pojazdy sprzedawane przez komorników w całym kraju. W zestawieniu są zarówno pojazdy luksusowe, jak i te nieco tańsze. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zobaczcie zdjęcia i ceny w naszej galerii!

📢 Całkiem niezła kwota wpadnie na konto Lecha Poznań. Warta Poznań dostanie mniej od Kolejorza, ale więcej niż w zeszłym sezonie

Sezon 2022/23 w piłkarskiej ekstraklasie właśnie się zakończył. Piłkarze udali się na zasłużone urlopy, natomiast do gry wchodzą dyrektorzy finansowi, którzy będą podsumowywać klubowe przychody za ostatnie miesiące. Całkiem sporo pracy będzie miał Tomasz Kacprzycki z Lecha Poznań, który oprócz wpływów za rozgrywki ligowe będzie musiał podsumować wpływy za grę w europejskich pucharach.

📢 Nowy akademik UAM w Poznaniu ma już nazwę! Pomieści 400 studentów

"Meteor" - to nazwa nowego domu studenckiego UAM w kampusie Morasko. Pomieści on 400 studiujących osób i będzie funkcjonował od nowego roku akademickiego.

📢 Znaleziono zwłoki w Wielkopolsce. Ciało mężczyzny leżało w rowie z twarzą w wodzie

W poniedziałek po godz. 13 strażacy otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie leżącym twarzą w wodzie w rowie w miejscowości Skarszew. Służby odstąpiły od resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Mężczyzna był martwy.

📢 Wybrano studencką miss Poznania! Kim jest zwyciężczyni? Mamy zdjęcia!

W sobotę 27 maja odbyła się pierwsza edycji Studenckiej Miss Poznania 2023. Podczas gali wyłoniono nagrodzone studentki.

📢 Budowa Mostów Berdychowskich w Poznaniu rusza już niedługo. Projekt wymaga jednak zmian. Co dalej z ważną inwestycją?

Poznań przeprowadził przetarg na budowę Mostu Berdychowskiego, czyli połączenia Starego Miasta z Ratajami i Śródką, uzupełniającego dla Wartostrady, ale obiekt ma pewną istotną wadę. Informował o tym Rowerowy Poznań, społeczność miejskich rowerzystów. Co dalej z ważną inwestycją, która ma zachęcić jeszcze więcej mieszkańców do korzystania z rowerów w codziennych podróżach?

📢 Pomysł na Dzień Dziecka. Tak wygląda wieża widokowa w Kurzętniku. Konstrukcja robi wrażenie. Zobacz zdjęcia!

By sięgnąć wzrokiem aż po horyzont i spojrzeć na świat z góry, warto się wybrać na wieżę widokową, która ma ponad 35 metrów wysokości. Znajduje się w Kurzętniku na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

📢 POKAŻ TALENT! Lubisz robić zdjęcia? Prześlij zgłoszenie do konkursu Fotograficzny Talent Roku. Główna nagroda: 10 000 złotych!

Fotografowanie to Twoja pasja? A może tylko do czasu do czasu robisz zdjęcia, ale są one dla Ciebie powodem do dumy i chcesz się nimi pochwalić. Wszystko jedno, czy robisz zdjęcia aparatem czy komórką - prześlij swoje najlepsze kadry do konkursu i zostań Fotograficznym Talentem Roku. Twoje zdjęcia mogą trafić na strony wyjątkowego albumu, a Ty możesz zdobyć główną nagrodę 10 000 złotych.

📢 Bon turystyczny dla seniorów. Czy seniorzy otrzymają dodatkowe 500 plus?

Bon turystyczny dla seniorów. Czy seniorzy otrzymają dodatkowe 500 plus? Wprowadzenie bonu turystycznego w 2023 roku przed rozpoczęciem wakacji jest aktualnie rozważane. Pomysł ten zakłada również przyznanie bonów turystycznych nie tylko rodzinom z dziećmi, lecz także seniorom. Planuje się określenie daty wprowadzenia bonu, lecz szczegółowe informacje na ten temat nie są jeszcze dostępne. Zapoznaj się e szczegółami i kliknij w galerię zdjęć.

📢 PAZNOKCIE na lato 2023. Najmodniejsze wzory paznokci hybrydowych: pastelowe, neonowe, ombre, french - zobacz inspiracje PINTEREST 28.05.23

Szukasz pomysłu na letni i kolorowy manicure? Przygotowaliśmy TOP 25 modnych wzorów na paznokcie hybrydowe idealnych na słoneczne dni. Zobacz co jest modne wśród użytkowniczek PINTERESTA.

📢 Wspaniały pałac w Wielkopolsce trafił na sprzedaż. To diament do oszlifowania! Zaglądamy w jego zakamarki

Piękne rzeźbione schody, wysokie sufity i kominki. W środku tego wspaniałego pałacu można poczuć się jak w polskiej wersji Downtown Abbey.

📢 Tak Lech Poznań celebrował zdobycie trzeciego miejsca! Kolejorz po raz 7. w historii z brązowym medalem

Po raz 7. w historii Lech Poznań zajął trzecie miejsce na koniec sezonu. Po wygranym spotkaniu z Jagiellonią Białystok (2:0) Kolejorz utrzymał swoją ligową pozycję. Tuż po zakończonym meczu piłkarze niebiesko-białych otrzymali z rąk Marcina Stefańskiego, dyrektora operacyjnego brązowe medale. Następnie wspólnie z kibicami świętowali swój sukces.

📢 Tak wygląda Dariusz Pachut, chłopak Dody. Razem na zdjęciach prezentują się wspaniale. Zobaczcie! [28.05.2023]

Tak wygląda Dariusz Pachut, chłopak Dody. Razem prezentują się wspaniale. Miłość kwitnie! Doda to aktualnie jedno z najważniejszych nazwisk polskiego show biznesu. Gdy pojawia się, zawsze wzbudza zamieszanie. Nic więc dziwnego, że internauci chcą wszystko o niej wiedzieć. Od niedawna ma chłopaka i naprawdę jest zakochana. To Dariusz Pachut, podróżnik i ratownik medyczny. Poznajcie go bliżej. Zobaczcie, jak wygląda na zdjęciach.

📢 Takie są najmodniejsze stylizacje dla pań na wiosnę 2023. Gwiazdy i influencerki wyznaczają trendy [zdjęcia]

Wystartował sezon uroczystości rodzinnych w plenerze. Przed nami przyjęcia komunijne, chrzciny, wesela. To nie tylko czas rozmyślań, co kupić, czy może dać po prostu pieniądze. Rozglądamy się za kreacjami. Nic dziwnego. Każda z pań chce na wydarzeniu wśród najbliższych wyglądać olśniewająco.

📢 Amelka z Gniezna choruje na zespół Retta. Potrzebuje kosztownej rehabilitacji

Nic nie zapowiadało tego, że wyczekiwane dziecko pary z Gniezna usłyszy diagnozę, która na zawsze zmieni funkcjonowanie rodziny. Amelka choruje na zespół Retta i wymaga kosztownej rehabilitacji. Potrzebna jest pomoc.

📢 POKAŻ TALENT! Lubisz śpiewać? Masz wokalne uzdolnienia? Zgłoś się do akcji odkrywania talentów. Główna nagroda: 10 000 złotych!

Lubisz śpiewać dla siebie i innych? Chętnie występujesz przed publicznością? Wszystko jedno, czy uczysz się śpiewu czy rozwijasz swój talent wokalny na własną rękę - zgłoś się do akcji POKAŻ TALENT! To może być pierwszy krok do sławy i kariery. Masz szansę wystąpić na ogólnopolskiej gali w Teatrze Capitol w Warszawie i zdobyć główną nagrodę - 10 000 złotych.

📢 Kolejne zmiany personalne w parafiach w Poznaniu. W kościołach pojawią się nowi proboszczowie!

Arcybiskup Stanisław Gądecki podjął decyzje w sprawie zmian personalnych w archidiecezji poznańskiej. W kościołach w Poznaniu w miesiącach wakacyjnych pojawią się nowi proboszczowie.

📢 Egzamin ósmoklasisty 2023: matematyka. Mamy ODPOWIEDZI I ARKUSZE. Sprawdź, co było na egzaminie z matematyki!

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2023 — MATEMATYKA — ODPOWIEDZI. Tegoroczny egzamin ósmoklasisty rozpocznie się 24 maja o godz. 9:00. Co pojawi się w arkuszu egzaminacyjnym? Tu pojawią się zadania i poprawne odpowiedzi! Sprawdź naszą galerię!

📢 Wielka gala Złota Setka Województwa Wielkopolskiego. Nagrodziliśmy najlepszych w regionie!

Wyniki finansowe, zaangażowanie społeczne, nowatorskie podejście do biznesu, dbałość o rozwiązania przyjazne środowisku i troska o pracowników - to tylko niektóre z cech, którymi odznaczają się wyróżnieni przedsiębiorcy.

📢 Caroline Derpienski - kim jest polka, która chce namieszać w polskim show-biznesie? Partner, pieniądze, Instagram

Polski show-biznes niedawno przyjął do swoich szeregów nową postać - Caroline Derpieński. Przez kilka tygodni stała się niekwestionowaną gwiazdą, której obecność dominowała na portalach społecznościowych, serwisach informacyjnych i wydarzeniach. Caroline Derpienski, znana również jako Karolina Maria Derpieńska, urodziła się w Stanach Zjednoczonych. Po rozwodzie rodziców, wraz z matką, przeniosła się do Białegostoku, gdzie większość swojego życia spędziła. W wieku 18 lat wyjechała do Miami. Jak sama twierdzi, chce namieszać w polskim show-biznesie. Czy jej się uda?

📢 Te antyki kosztują krocie. Unikatowa ceramika, porcelana, srebro, mosiądz warte fortunę

Naczynia z cyny i mosiądzu, średniowieczne monety, porcelanowe zastawy, srebrne naczynia z XIX wieku, średniowieczne ceramiczne wazony - antyczne przedmioty są dla kolekcjonerów warte majątek. Ich ceny na portalach aukcyjnych sięgają nawet pół miliona złotych! Oto najdroższe antyki na sprzedaż

📢 Matura 2023: Geografia na poziomie rozszerzonym. Tutaj znajdziesz ODPOWIEDZI i ARKUSZE CKE. Nowa formuła 2023

16 maja o godz. 9.00 rozpoczął się egzamin maturalny z geografii na poziomie rozszerzonym. Co było na maturze? To przedmiot dodatkowy bez minimalnego progu zdawalności. Tutaj znajdziesz ARKUSZE CKE i ODPOWIEDZI - FORMUŁA 2023. Zostaną udostępnione po godz. 14.00.

📢 Najmodniejsze stylizacje paznokci na maj 2023. Oto TOP wzory i kolory manicure na wiosnę

Kolorowy french, zatopione kwiaty, neonowy pomarańcz, pastelowy róż - to tylko część propozycji modnych paznokci na maj 2023. Zobacz w galerii więcej pomysłów na wiosenny manicure od stylistek.

📢 Tak wyglądają najgroźniejsi przestępcy w Polsce. Uwaga: są wyjątkowo brutalni i niebezpieczni!

Prezentujemy zdjęcia, nazwiska i listy gończe najgroźniejszych przestępców w Polsce. Wszyscy są poszukiwani w związku z zabójstwem. Policja opublikowała ich wizerunki i prosi o pomoc w poszukiwaniach. Widziałeś któregoś z nich? Wiesz, gdzie mogą przebywać? Jeżeli masz jakieś informacje na ich temat, to koniecznie skontaktuj się z policją. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl z dnia 4 stycznia 2023 roku. Zobacz w galerii zdjęcia i listy gończe poszukiwanych zabójców, którzy są na wolności. Uwaga: oni są bardzo niebezpieczni!

📢 Te znane marki padają łupem złodziei. Zobacz, które popularne auta kradną najczęściej

Chociaż skala kradzieży aut w Polsce na przestrzeni lat się zmniejszyła, przestępczy proceder nadal trwa. Według policyjnych statystyk z 2022 roku, Poznań - zaraz po Warszawie - uplasował się na drugim miejscu w kraju. Giną luksusowe pojazdy, ale też te bardziej zwyczajne. Jakie modele tanich aut najczęściej znikają sprzed bloków i posesji w Wielkopolsce? Sprawdź w galerii.

📢 Piękne dwory i pałace na sprzedaż w Wielkopolsce. Wśród nich nawiedzony pałac i zamek jak z bajki Disneya. Ile kosztują?

Są piękne, zachwycają wyglądem, mają potencjał. Wiele wspaniałych dworów i pałaców, położonych na terenie Wielkopolski, zostało wystawionych na sprzedaż. Tańsze i droższe, wymagające remontu i już po renowacji, czekają na nowych właścicieli. Wśród nich są prawdziwe perełki, m.in. nagrodzony, zabytkowy dwór pod Kaliszem, pałac, w którym według legendy pojawia się Czarna Dama, a nawet gmach wyglądający jak... wyjęty prosto z bajki Disneya.

📢 Niezwykła Mini Parada Parowozów w Wielkopolsce. Na tory wyjechały repliki wolsztyńskich lokomotyw

To było preludium do prawdziwej Parady Parowozów, która w tym roku odbędzie się w sierpniu. W poniedziałek, 1 maja, na tory wyjechało sześć wiernych replik wolsztyńskich lokomotyw, które wykonano w skali 1:10.

📢 Lednica 2023. Kiedy młodzi wracają na Pola Lednickie? Znamy termin! Spotkanie po raz pierwszy poprowadzi kobieta duszpasterz

Już 3 czerwca 2023 roku obędzie się XXVII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000. Tegoroczne wydarzenie pod hasłem "Idź za Barankiem" wraz z dominikaninem o. Tomaszem Nowakiem poprowadzi dominikanka, siostra Łucja Rad. Będzie ona pierwszą kobietą duszpasterzem spotkań.

📢 Najmodniejsze paznokcie na kwiecień 2023 - stylizacje, wzory, kolory. Zobacz modny manicure na wiosnę

Róż i fiolet to zdecydowanie najmodniejsze kolory paznokci na wiosnę 2023. Zobacz najmodniejsze stylizacje paznokci na kwiecień 2023. Stylistki paznokci i salony kosmetyczne pokazują co jest na czasie.

📢 Stary Rynek w Poznaniu zachwycał przed wojną. Sprawdź, jak pięknie wyglądał!

Stary Rynek w Poznaniu uznawany jest za jeden z najpiękniejszych w kraju. Pod względem wielkości ustępuje tylko krakowskiemu i wrocławskiemu. Przed wojną był głównym miejscem handlowo - usługowym stolicy Wielkopolski. Stanowił także centrum komunikacyjne miasta, gdzie do 1955 roku kursowały tramwaje. Dzięki archiwalnym zdjęciom możemy poczuć przedwojenny klimat tego miejsca.

📢 Karambol stulecia pod Poznaniem. Między Swarzędzem a Paczkowem rozbiło się ponad 100 aut! To już 20 lat od tego zdarzenia. Zobacz zdjęcia

Takiego wypadku nie pamiętali ani zaprawieni w bojach policjanci z „drogówki”, ani strażacy ekipy technicznej! 5 lutego 2003 roku na drodze numer 2, między Swarzędzem a Paczkowem, we mgle utknęło około 300 samochodów, z których ponad setka rozbiła się. Zdarzenie to nazywane jest karambolem stulecia. Przypominamy szczegóły tego gigantycznego wypadku oraz prezentujemy archiwalne zdjęcia. Jak doszło do karambolu stulecia pod Poznaniem? Sprawdź!

📢 MISTRZOWIE AGRO Dziś o 22:00 koniec głosowania w finale wojewódzkim! Kto zdobędzie główne nagrody?

Od połowy kwietnia trwa głosowanie w największym plebiscycie wiejskim i rolniczym, który w naszym województwie prowadzi "Głos Wielkopolski", a w całej Polsce inne dzienniki regionalne oraz serwis i magazyn "Strefa Agro". W ubiegłym tygodniu poznaliśmy laureatów pierwszego, powiatowego etapu plebiscytu. Teraz pora na wojewódzki finał. Na zwycięzców czekają zaszczytne tytuły i nagrody finansowe. Plebiscyt, który jest prowadzony pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zakończy ogólnopolski finał i gala na Zamku Królewskim w Warszawie.

📢 17-letni Mateusz z Gniezna został skatowany na śmierć tak, że nie poznała go własna matka. Oskarżony twierdzi, że nic nie pamięta

20-letni obecnie Dawid F. z Gniezna, oskarżony o zabójstwo kolegi ze szczególnym okrucieństwem, padł w sądzie na kolana i płacząc błagał matkę kolegi o wybaczenie. Dramatyczny początek procesu w Sądzie Okręgowym w Poznaniu.

📢 Tak mieszka i żyje na co dzień Aneta Kręglicka. Bardzo kobiece i przestronne wnętrza byłej Miss Świata!

Aneta Kręglicka to pierwsza w historii Polka, która została Miss Świata. Gwiazda obecnie spełnia się jako bizneswoman. Jej poczynania oraz fragmenty codziennego życia można śledzić za pomocą mediów społecznościowych, w których jest bardzo aktywna. Na zdjęciach widać, że ma gust nie tylko w kwestii stylizacji i kosmetyków, ale również aranżacji wnętrz. W artykule prezentujemy jak mieszka i żyje na co dzień Aneta Kręglicka. Oto wnętrza byłej Miss Świata!

📢 Życzenia na Dzień Dziecka 2021. Obrazki, wierszyki i obrazki. Wybierz i wyślij!

1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka. Jakie życzenia złożyć w tym dniu tym małym i większym dzieciom? Nie wiesz? To świetnie trafiłeś. Oto życzenia, wierszyki i obrazki idealne na Dzień Dziecka 2021.

ZOBACZ KONIECZNIE

iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski
Dodaj ogłoszenie