Prasówka 1.12.2021 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 30.11. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Oto suknie ślubne żon polskich skoczków narciarskich. Królowe śniegu! [zdjęcia - 1.12.21 r.]”?

Prasówka 1.12: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Oto suknie ślubne żon polskich skoczków narciarskich. Królowe śniegu! [zdjęcia - 1.12.21 r.]

Oto suknie ślubne żon polskich skoczków narciarskich. Ewa Bilan-Stoch, Magdalena Lazar-Zniszczoł, Justyna Lazar-Żyła, Marta Majcher-Kubacka i Agnieszka Lewkowicz-Kot, Agnieszka Rzadkosz-Murańka, a na deser archiwalne fotki ślubne Adama i Izabeli Małysz. Która z pań miała najpiękniejszą kreację ślubną? Zobaczcie zdjęcia!

Nie przegap promocji!

📢 Osoby o tych imionach i znakach zodiaku to najlepsi kierowcy. Oto ranking kierowców według astrologów [1.12.21 r.]

Coraz więcej samochodów na ulicach, coraz więcej osób posiada uprawnienia do jazdy. Nie znaczy jednak, ze każdy jest dobrym kierowcą. Okazuje się, że niektórzy to właściwie urodzeni kierowcy! Zobaczcie osoby, o jakich imionach i znakach zodiaku są najlepszymi kierowcami.

📢 Oto tabela wyliczeń emerytur po waloryzacji. Tyle od marca 2022 mają dostawać netto emeryci [1.12.21 r.]

Według zapowiedzi rządzących, waloryzacja emerytur w przyszłym roku może być wysoka. A to oznacza kolejne podwyżki dla seniorów, bo wcześniej emeryci dostaną inne emerytury ze względu na reformę podatkową.

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 1.12: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Niektóre osoby spod tych znaków zodiaku są uważane za wredne. Oto ranking od najmilszego do najwredniejszego [1.12.21 r.]

Data urodzenia zawiera informację o naszych usposobieniu do życia, cechach charakteru, a nawet sposobu, w jaki traktujemy inne osoby. Specjalnie dla naszych czytelników Wróżka Roma przygotowała zestawienie znaków zodiaków - od najmilszego do najwredniejszego. Do jakiej kategorii ty należysz? Sprawdź w naszej galerii.

📢 Słynny w Poznaniu "Gargamel" został ujęty. Charakterystyczne auto w rękach policji

We wtorek, 30 listopada jeden z nieodpowiedzialnych poznańskich kierowców został zatrzymany przez policję. O sprawie poinformowali internauci.

📢 Dziecko "z nożem" w szkole podstawowej nr 40 w Poznaniu. Dyrektor: "Sytuacja nie stanowiła żadnego zagrożenia dla uczniów"

Uczeń Szkoły Podstawowej nr 40 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I w Poznaniu przyniósł na lekcje ostre narzędzie. Rodzice od dzieci usłyszeli o nożu i twierdzą, że nie zostali poinformowani przez dyrekcję o niebezpiecznej sytuacji. Dyrektor natomiast wierzy, że wychowawca to zrobił i podkreśla, że "sytuacja nie stanowiła żadnego zagrożenia dla uczniów". O sprawie poinformowano policję i kuratorium oświaty.

📢 Trzynasta emerytura dużo wyższa w 2022: ile wyniesie podwyżka dla emerytów i rencistów? Kalkulator. Kto dostanie 13 emeryturę? 30.11.2021

Jednorazowa 13 emerytura przysługuje w kwocie najniższego świadczenia. W 2021 roku wynosi ono 1250,88 zł brutto, a więc większość emerytów otrzymała trzynastkę w wysokości 1022,30 zł na rękę. Jakie będą trzynaste emerytury w 2022 roku? Wiemy, że na pewno zdecydowanie wyższe, ale nie dla wszystkich. Ile wyniesie podwyżka trzynastej emerytury dla emerytów i rencistów w 2022 roku i kto otrzyma dużo wyższe świadczenia - mamy wyliczenia. Niestety, nie wszyscy emeryci dostaną więcej pieniędzy. Dlaczego?

📢 Duże podwyżki emerytur i rent w 2022: wyliczenia, stawki, kwoty. O ile wzrosną emerytury netto i brutto? Waloryzacja, kalkulator 30.11.2021

Sposób obliczania corocznej waloryzacji rent i emerytur jest określony ustawowo i zależy w największym stopniu od inflacji, a także - w znacznie mniejszej mierze - od wzrostu średniej płacy. Inflacja rośnie szybciej niż przewidywał rząd. Dlatego podwyżka rent i emerytur w 2022 może być większa niż zapowiadane wcześniej około 4,8 proc. Sprawdź, jak mogą wzrosnąć emerytury i renty od marca 2022 roku. Zobacz, jak będzie wyglądała po podwyżce w 2022 roku twoja emerytura, czy renta. Mamy najnowsze wyliczenia, kwoty i stawki dotyczące stawek emerytur po podwyżce 2022. Wszystkie informacje znajdziesz w naszej galerii.

📢 GIS wycofuje produkty ze sklepów. Nie jedz tego! Salmonella w piersi kurczaka i inne produkty wycofane ze sklepów w Polsce [30.11.2021]

GIS wycofuje produkty spożywcze ze sklepów w całej Polsce! Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenia dotyczące wycofania żywności, której spożycie może być niebezpieczne dla zdrowia. Wycofane partie produktów są m.in. zanieczyszczone tlenkiem etylenu, skażone lub zawierają szkodliwe substancje, dlatego warto potraktować ostrzeżenia GIS poważnie. Te produkty zostały wycofane przez GIS nie bez powodu. W związku z decyzją GIS, popularne sieci handlowe, takie jak Lidl, Biedronka, Auchan, Netto, Żabka wycofują produkty ze sklepów. Najnowsza lista produktów spożywczych wycofanych przez GIS. Wycofane produkty były wcześniej w sprzedaży, dlatego sprawdź dokładnie kuchenne szafki. Masz je w domu? Nie jedz tego! Wyrzuć te produkty lub oddaj do sklepu. Zobacz produkty wycofane przez GIS!

📢 GIF wycofuje popularne leki! Masz je w domu? Wyrzuć! Nowe leki wycofane z aptek w całej Polsce. Pełna lista [30.11.2021]

Główny Inspektor Farmaceutyczny w ciągu ostatnich dni poinformował o wycofaniu kolejnych leków. Sprawdzamy najnowszą listę leków wycofanych przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Powody takiej decyzji GIF mogą być różne, od złego opakowania leku po niewłaściwy skład specyfiku. Na liście wycofanych leków przez GIF znajdują się także leki, które mogą zagrażać zdrowiu a nawet życiu. Tych leków nie kupicie już w aptece, warto jednak sprawdzić czy nie macie ich w swojej apteczce, gdyż niektóre z nich mają długa datę przydatności. Poniżej publikujemy listę leków wycofanych przez GIF w 2021 roku, ich serie oraz datę produkcji. W razie wątpliwości co do przydatności lekarstw należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

📢 Powrót nauki zdalnej w grudniu 2021? Oto scenariusze: szkoły ponadpodstawowe i podstawowe. Minister Niedzielski o nauce zdalnej 30.11.2021

Nauka zdalna powróci w grudniu 2021? To pytanie, które zadają sobie uczniowie, nauczyciele i rodzice. Wszystko z powodu lawinowego wzrostu zachorowań koronawirusem i zbliżającego się szczytu IV fali epidemii w Polsce. 12 listopada 2021 minister Czarnek podpisał rozporządzenie o powrocie nauki zdalnej, ale tylko na ograniczonym obszarze znajdującym się przy granicy z Białorusią. Minister edukacji Przemysław Czarnek zapewnia, że chce utrzymać naukę stacjonarną jak najdłużej, jednak wciąż podkreśla, że ministerstwo jest przygotowane na wszystkie scenariusze. A jak nauczanie zdalne postrzegają sami dyrektorzy szkół? W niektórych szkołach część klas już teraz przeszła na nauczanie zdalne, bo cały czas rośnie liczba zachorowań wśród uczniów. W innych dyrektorzy zastanawiają się nad nauką w formie hybrydowej, a w kolejnych sytuacja covidowa jest na razie pod kontrolą. Jakie scenariusze na temat nauki zdalnej w 2021 roku przewidują dyrektorzy szkół? Czy powrót nauki zdalnej w grudniu 2021 to najbardziej prawdopodobny scenariusz? Od kiedy powinna wrócić nauka zdalna? Wszystkie informacje znajdziesz w naszej galerii. Co o nauce zdalnej sądzi minister zdrowia Adam Niedzielski?

📢 Powrót nauki zdalnej: coraz więcej zamykanych szkół. Minister Czarnek podpisał rozporządzenie w sprawie powrotu nauki zdalnej

Czy nauka zdalna wróci do szkół jesienią 2021 roku? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców i nauczycieli, a przede wszystkim uczniów. W środę, 24 listopada poziom zakażeń osiągnął już blisko 29 tys. Minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek stanowczo zaznacza, że rząd chce utrzymać naukę stacjonarną jak najdłużej, jednak apeluje do szczepień oraz przestrzegania zasad sanitarnych. Z kolei wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski powiedział, że szkół w trybie zdalnym i hybrydowym będzie więcej, ale pomimo tego rząd nie przewiduje wprowadzenia nauki zdalnej. Szef resortu edukacji w piątek 12 listopada podpisał rozporządzenie wprowadzające możliwość przejścia na zdalne nauczanie w powiatach przy granicy z Białorusią. Natomiast w Wielkopolsce w piątek 26 listopada zamkniętych było 40 placówek oświatowych, a blisko 64 tys. uczniów uczyło się z domu. Czy w grudniu 2021 roku nastąpi powrót nauki zdalnej w szkołach? Żaden scenariusz nie jest wykluczony, a w Wielkopolsce kolejne klasy przechodzą na nauczanie online. - Widzimy jednak, że tych nowych przypadków zakażeń codziennie przybywa i jest ich bardzo dużo. Dlatego też obawiam się, że być może już w grudniu ta nauka zdalna wróci. Mam jednak nadzieję, że będzie odbywać się to regionalnie i wierzę, że do stycznia ta czwarta fala się uspokoi i po feriach będziemy mogli wszyscy wrócić do szkół - mówi Dominika Naworska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 w Poznaniu.

📢 Zabytkowa budka telefoniczna na rynku. Kosztowała ponad 25 tysięcy, przychód to 500 złotych

Miasto zapłaciło za nią ponad 25 tysięcy złotych, uzyskało 500 złotych - tak wygląda bilans finansowy zabytkowej budki telefonicznej, którą ustawiono wiosną 2021 na leszczyńskim rynku. Osoby spoza Leszna przyznają, że nie mają pojęcia do czego służy - a ma być atrakcją turystyczną.

📢 Zapadł prawomocny wyrok ws. "poszukiwacza skarbów" z Wągrowca. Sąd Apelacyjny utrzymał karę więzienia, jednak uchylił grzywnę

We wtorek, 30 listopada Sąd Apelacyjny w Poznaniu wydał prawomocny wyrok ws. "poszukiwacza skarbów" z Wągrowca. Gniewomir S. za poszukiwanie oraz posiadanie starożytnych i średniowiecznych skarbów usłyszał w Sądzie Okręgowym w Poznaniu wyrok 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Sąd Apelacyjny ten wyrok podtrzymał, jednak uchylił wyrok ws. grzywny dla mężczyzny.

📢 Pozew przeciw dostawcy gazu za drastyczne podwyżki cen gazu w Wielkopolsce

We wtorek, radca prawny Michał Gniatkowski złożył pozew przeciwko dostawcy gazu m.in. dla odbiorców z gminy Tarnowo Podgórne. Pozew dotyczy drastycznych podwyżek cen gazu ze strony spółki G.EN. Gaz Energia.

📢 Lech Poznań w środę musi wykonać zadanie. Obowiązkiem jest awans z Garbarnią do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski

Lech Poznań jest na dobrej drodze do realizacji założonego celu wynikowego do końca roku, jaki zapowiedział Maciej Skorża na konferencji prasowej przed Piastem Gliwice. - 15 punktów i awans w Pucharze Polski - mówił szkoleniowiec Lecha mając na myśli pozostałe wówczas do końca 2021 sześć spotkań. Dwa z nich Lech już wygrał, a w środę przyjdzie czas na wyjazdowe starcie pucharowe z Garbarnią Kraków o nietypowej godzinie, bo o 11.45. Dla Lecha będzie to 38 mecz w 1/8 finału krajowego pucharu.

📢 Kryminalne wiadomości z Poznania - 30.11.2021. Najnowsze wypadki, pobicia, włamania, kradzieże

"Zobaczcie jak powstawała nowa siedziba pilskich policjantów 👮👮 O uroczystym otwarciu i nowej komendzie w Pile możecie przeczytać więcej tutaj: https://bit.ly/3pvBnx9. " - to treść posta, który pojawił sie na Facebooku 30.11.2021. Śledź z nami kryminalne wydarzenia w Poznaniu.

📢 W Poznaniu zaczęła się zima! Pada gęsty śnieg. Zobacz zdjęcia

We wtorek, 30 listopada w Poznaniu spadł pierwszy śnieg. Jest jednak jeszcze zbyt ciepło, żeby biały puch utrzymał się dłużej, więc szybko topnieje. Sprawdź w galerii, jak wygląda miasto podczas opadów pierwszego śniegu.

📢 Tyle zarabiają poznaniacy w najpopularniejszych branżach. Sprawdź przeciętne wynagrodzenie brutto

Jesteście ciekawi, w których branżach w Poznaniu zarabia się najlepiej? Najnowsze dane podaje Główny Urząd Statystyczny. W galerii prezentujemy przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w najpopularniejszych branżach w sektorze przedsiębiorstw. Sprawdź, ile zarabiają poznaniacy.

📢 Tragiczna śmierć niemowlęcia w Złotowie. Matka i jej partner oskarżeni o zabójstwo nie przyznają się do winy

22 listopada w Złotowie doszło do zabójstwa 6-tygodniowego dziecka. Oskarżonymi w tej sprawie są matka i jej partner, którzy nie przyznają się do winy.

📢 Uwaga klienci mBanku! Oszuści stworzyli stronę łudząco podobną do oryginału

CSIRT KNF ostrzega klientów mBanku przed oszustwem. W internecie została stworzona strona, która do złudzenia przypomina oryginalną domenę banku. Różnią się tylko małą kropką.

📢 Nowa komenda policji w Wielkopolsce już otwarta. Kosztowała 76 milionów złotych [ZDJĘCIA]

76 milionów złotych. Tyle kosztowało przejście pilskiej policji w XXI wiek. To właśnie oznacza dla nich przeprowadzka do nowej komendy.

📢 Lech Poznań nauczył sobie radzić z drużynami broniącymi całym zespołem - "Wokół Bułgarskiej" po derbach Poznania ze Zbigniewem Zakrzewskim

Lech Poznań po trudnym meczu pokonał Wartę 2:0. Zieloni przy Bułgarskiej zaprezentowali ciekawą taktykę i m.in. dzięki niej po pierwszej połowie nawet mogli prowadzić, ale fantastycznie w bramce spisywał się Filip Bednarek. Za Kolejorzem jest seria meczów, w których rywale postawili na skomasowaną defensywę, ale podopieczni Macieja Skorży zaczynają sobie radzić coraz lepiej w takich sytuacjach. Dochodzi też już pewne zmęczenie sezonem, ale Lech, wygrywając takie spotkania, pokazuje, że jest faworytem do mistrzostwa Polski. Między innymi o tym rozmawialiśmy ze Zbigniewem Zakrzewskim, byłym piłkarzem Kolejorza i Warty, w magazynie "Wokół Bułgarskiej" po derbach Poznania.

📢 Filip Bednarek - bohater meczu derbowego i Łukasz Trałka po meczu Lech Poznań - Warta Poznań: Zapracowałem na zero z tyłu

Lech Poznań wygrał z Wartą 2:0. Mało kto się spodziewał, że głównym architektem zwycięstwa Kolejorza w derbach zostanie Filip Bednarek. Pierwszy raz od dawna można spokojnie napisać, że bramkarz Kolejorza pomógł odnieść wygraną swojej drużynie w spotkaniu ligowym. Po meczu 29-letni zawodnik sam wspominał, że ostatnio miał zdecydowanie mniej do roboty w bramce Kolejorza, a w niedzielę z czystym sumieniem może powiedzieć, że "zapracował na zero z tyłu". My w naszych notach po meczu oceniliśmy go na notę 8 i umieściliśmy Bednarka w jedenastce całej kolejki.

📢 Lech Poznań lepszy w derbach od Warty. Komu spadły pyry z pleców? Nasze wnioski po derbach

W derbach Poznania niespodzianki nie było. Faworytem był Lech Poznań i okazał się też lepszy na boisku. Derby miały nieoczywistego bohatera. - Po golu kilka kilogramów pyrków spadło nam z grzbietu - mówił. Kto powiedział te słowa, czy wynik był sprawiedliwy, kto czeka na powrót szczęścia, a kto może najbardziej cieszyć się po niedzielnym starciu dwóch poznańskich zespołów ekstraklasowych? Przejdź do galerii i sprawdź nasze wnioski po trzecich w XXI wieku derbach Wielkopolski.

📢 Duże podwyżki dla samorządowców. Gwarantuje im to ustawa, z której chętnie korzystają. Mogą liczyć na dwukrotność swojej dawnej pensji

Za sprawą rozporządzenia o podwyżkach dla parlamentarzystów, urzędników państwowych i samorządowców, które w sierpniu podpisał prezydent RP, Andrzej Duda samorządowcy zarobią więcej. Z możliwości korzystają prezydenci, burmistrzowie i wójtowie.

📢 Lech Poznań traci kluczowego zawodnika. Pedro Rebocho nie zagra do końca roku. Co z Pedro Tibą?

Portugalczycy Pedro Rebocho i Pedro Tiba nie znaleźli się nawet na ławce rezerwowych Lecha Poznań w meczu z Wartą Poznań. Obaj są kontuzjowani. - Mamy kilka problemów z kontuzjami, ale piłkarze są pod opieką sztabu medycznego i mam nadzieję, że zagrają w derbach - mówił jeszcze w piątek trener Kolejorza Maciej Skorża. Okazało się, że urazy są poważniejsze. Rebocho z powodu kontuzji kolana wypadnie ze składu co najmniej do końca roku. Pedro Tiba powinien do gry wrócić szybciej.

📢 10 najdroższych domów na sprzedaż w Wielkopolsce. Zobacz luksusowe rezydencje za miliony! Sprawdź zdjęcia i ceny

Chcesz mieszkać jak milioner? Musisz zapłacić miliony. Innego wyjścia nie ma. Luksusowy dom, basen, piękny ogród, kilka pokoi i duży metraż - każdy marzy o takim domu jak z bajki. Ile dokładnie trzeba zapłacić, by stać się posiadaczem ekskluzywnej posiadłości? Prezentujemy 10 najdroższych domów w Wielkopolsce wystawionych na sprzedaż w serwisie otodom.pl w listopadzie 2021 roku. Zobacz zdjęcia wyjątkowych posiadłości z regionu i sprawdź ceny.

📢 Ta operacja miała być pierwszą w Wielkopolsce. Tymczasem w Poznaniu tak leczą już od lat. Szpital im. Strusia się tłumaczy

Poznańscy lekarze z pomocą francuskiego chirurga ortopedy i traumatologa w piątek, 26 listopada 2021 r. wykonali po raz pierwszy w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia operację wstawienia endoprotezy stawu biodrowego nowoczesną, małoinwazyjną metodą DAA (Direct Anterior Approach – "dostęp przedni bezpośredni"). Jak ogłaszał się szpital, miała to być pierwsza tego typu operacja w Wielkopolsce. Lecz nie była. W samym Poznaniu jest kilka ośrodków leczących w ten sposób. Rzecznik szpitala tłumaczy: "Niestety okazało się to nie w pełni precyzyjne".

📢 Nauczyciel płakał, jak sprawdzał! Najnowsze śmieszne hity z klasówek i sprawdzianów. To lepsze niż memy! 30.11.2021

Czy kreatywność ludzka zna granice? Często okazuje się, że nie. Szczególnie, jeżeli do czynienia mamy z uczniami szkół podstawowych lub średnich. To co potrafią napisać na sprawdzianie często wprawia w osłupienie, ale równie często powoduje uśmiech. Jakie najciekawsze "kwiatki" znajdziemy w internecie? Niektóre są śmieszniejsze niż memy!

📢 Spanie z psem ma swoje wady i zalety? Zobacz, dlaczego nie warto wyrzucać psa z łóżka i jakie są minusy spania z pupilem

Pies śpiący w łóżku właściciela często postrzegany jest jako intruz. Jak się jednak okazuje – zupełnie niesłusznie. Ponad połowa miłośników psów przyznaje się do spania w jednym łóżku ze swoimi pupilami. Według naukowców może z tego płynąć wiele korzyści. Należy jednak przestrzegać pewnych zasad. Dowiedz się, jak bezpiecznie dzielić łóżko z pupilem. Poznaj pozytywne i negatywne skutki takiej decyzji, bo obecność psa w łóżku ma swoje plusy i minusy.

📢 W Poznaniu zaginął Dariusz Stachowiak. Widziałeś go? Skontaktuj się z policją

Zaginął Dariusz Stachowiak. 49-latek wyszedł w poniedziałek, około godziny 15 z ul. Folwarcznej w Poznaniu i od tego czasu nie ma z nim kontaktu.

📢 Tragiczny wypadek w Skokach. Pociąg relacji Poznań - Wągrowiec śmiertelnie potrącił 19-latka

W poniedziałkowe popołudnie w Skokach doszło do dramatycznego zdarzenia. Pociąg śmiertelnie potrącił osobę przechodzącą przez torowisko. Z informacji od osoby zgłaszającej wynikało, że ofiara to 12-letnie dziecko. Ostatecznie okazało się, że potrącona osoba to 19-letni mężczyzna.

📢 Zadymiony Stary Rynek w Poznaniu. "To trwa kolejny sezon". Mieszkańcy skarżą się, że straż miejska nic z tym nie robi

Kłęby szarego dym, wydobywającego się z jednego z kominów, spowiły w sobotę poznański Stary Rynek. Na miejscu był nasz fotoreporter. Mieszkańcy mówią, że do zadymienia w tej okolicy dochodzi częściej. Jednocześnie skarżą się na brak podejmowanych w tym zakresie działań.

📢 GIF: Nowa lista wycofanych leków z aptek w całej Polsce. Najnowsze rozporządzenie zakazanych leków. Sprawdź wykaz - 30.11.2021

Najnowsza lista wycofanych leków z aptek w całej Polsce. Sprawdź, które leki zostały wycofane z obrotu z aptek w całym kraju, gdyż znaleziono w ich składzie lub etykietach nieprawidłowości. Warto zapoznać się z powodami dla których te leki zostały wycofane z aptek, i sprawdzić czy macie je w swojej apteczce. Leków z tej listy lepiej nie zażywać. Przypominamy również, że leków nie należy wyrzucać do śmieci. Najlepiej odnieść je do najbliższej apteki. W przypadku wątpliwości do do serii oraz nazwy leków radzimy skonsultować się z lekarzem.

📢 E-Toll obowiązkowy dla kierowców od 1 grudnia. Jak kupić bilet na przejazd autostradą A2 na odcinku Konin-Stryków?

Od środy, 1 grudnia zmieni się sposób opłacania przejazdu autostradą A2 oraz A4 na odcinkach krajowych dla pojazdów lekkich. W Wielkopolsce będzie to odcinek trasy Konin-Stryków. Kierowcy nie kupią już biletu na autostradowych bramkach. Będą mogli to zrobić wyłącznie przez aplikację e-Toll, lub zakupić bilet autostradowy w specjalnie wybranych punktach.

📢 Andruty na pocieszenie. MEMY po gali Złotej Piłki 2021

Robert Lewandowski nie otrzymał Złotej Piłki za 2021 rok, ale po raz pierwszy w karierze stanął na podium plebiscytu. Polscy internauci są bardzo zawiedzeni wynikami plebiscytu. Zobaczcie MEMY, które zrobili po poniedziałkowej gali.

📢 Głośne śluby w pandemii. Liczni goście na weselach celebrytów i sportowców ZDJĘCIA [29.11]

Przez kilka pierwszych miesięcy pandemii niewiele osób decydowało się na ślub, gdyż organizowanie wesel wiązało się z licznymi obostrzeniami. Tamy na dobre puściły w czasach, gdy pojawiły się szczepionki. Teraz, mimo że szaleje czwarta fala koronawirusa, mało kto rezygnuje z hucznych imprez. Śluby biorą też celebryci i sportowcy, chwaląc się zdjęciami z wesel w mediach społecznościowych. Są tacy, którzy zapraszają licznych gości, inni wolą kameralne klimaty. Obejrzyjcie zdjęcia ze ślubów i wesel znanych postaci show biznesu w galerii. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Obywatel Niderlandów i 10 innych osób stanęło przed sądem w Poznaniu za udział w zorganizowanej grupie przestępczej

W Sądzie Okręgowym w Poznaniu rozpoczął się proces obywatela Niderlandów i innych oskarżonych, którzy działali w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującą się m.in. produkcją narkotyków.

📢 Sejmik przegłosował projekt uchwały apelującej o wprowadzenie obowiązku szczepień, mimo ostrego sprzeciwu PiS i Justyny Sochy

W poniedziałek, 29 listopada na XXXVI sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego przegłosowano projekt uchwały mającej na celu apel do rządu o wprowadzenie obowiązku szczepień w Wielkopolsce.

📢 Kobieta ukrywała się przed policjantami... w ziemiance! Miała do odbycia wyrok w zakładzie karnym

Dzielnicowi z Bojanowa zatrzymali 23-klatkę, która ukrywała się przed policjantami. Kobieta, decyzją sądu, musi odbyć karę roku pozbawienia wolności za przestępstwa, jakich się wcześniej dopuściła.

📢 19-latek zakatował 17-letniego kolegę w Gnieźnie. "Pozostała nam walka o to, żeby ta bestia nigdy nie wyszła z więzienia"

Trwa policyjne śledztwo w sprawie śmiertelnego pobicia 17-letniego mieszkańca Gniezna. 19-latkowi, który zatłukł swojego kolegę, wstępnie zarzucono pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Czy kwalifikacja czynu zostanie zmieniona?

📢 125 zgonów z powodu COVID-19 w Wielkopolsce. Tyle osób zmarło w ciągu tygodnia 22-29 listopada. Gdzie najwięcej?

W ciągu tygodnia od 22 do 29 listopada w całym województwie wielkopolskim z powodu zakażenia koronawirusem zmarło 125 osób. Najwięcej zgonów odnotowano w Poznaniu i powiecie poznańskim. Były jednak trzy powiaty - jarociński, średzki i międzychodzki - w których w ciągu tygodnia nie zmarła żadna osoba zakażona koronawirusem. Zobacz w galerii, jak wyglądają statystyki dotyczące zgonów z powodu COVID-19 w poszczególnych powiatach w Wielkopolsce w ciągu tygodnia 22-29 listopada.

📢 Masz wyrzuty sumienia, bo marnujesz jedzenie? Oto 6 prostych sposobów, by to zmienić

"Do marketu po podstawowe zakupy to nie ma po co wchodzić bez co najmniej 200 złotych", żali się klientka innej stojącej za nią w kolejce do kasy. Żywność podrożała i odczuwamy to, płacąc za zakupy. Czy można kupować taniej i zaoszczędzić na jedzeniu? Wskazujemy takie źródła. Dorzucamy również proste metody na to, by nie marnować żywności. To też wpłynie na nasz portfel.

📢 Początek adwentu w Kościele katolickim – jakie zwyczaje warto znać i praktykować?

Adwent w Kościele katolickim to czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Ponadto także początek nowego roku liturgicznego. Wiążą się z nim liczne symbole i tradycje, o których warto pamiętać. Sprawdź, czy znasz wszystkie zwyczaje adwentowe!

📢 Mieszkanie mniejsze od więziennej celi i korytarz za ćwierć miliona, czyli patodeweloperka. Te absurdy trzeba zobaczyć

Czy Polakom można sprzedać wszystko? Tak zdaje się uważać część deweloperów. Oto najdziwniejsze mieszkania, jakie trafiły w ostatnim czasie na rynek. Jak się okazuje, patodeweloperka niejedno ma imię.

📢 Protest przeciw wprowadzeniu obowiązku szczepień w Wielkopolsce po apelu PO na sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego

Podczas poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego dojdzie do głosowania w sprawie projektu uchwały, apelu o wprowadzenie obowiązku szczepień przeciw COVID-19 w Wielkopolsce. Przed rozpoczęciem sesji przeciwnicy obowiązku szczepień zorganizowali konferencję, mającą na celu sprzeciwienie się podobnym rozwiązaniom.

📢 Gmina Nowy Tomyśl: Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Sątopach. Samochód osobowy wjechał pod pociąg

W poniedziałek rano, 29 listopada, przed godziną 9 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku na przejeździe kolejowym w Sątopach. W wyniku wypadku zginął 50-letni mężczyzna.

📢 Te suplementy diety zostały wycofane z użytku przez GIS! Natychmiast je wyrzuć! [ZDJĘCIA] 30.11.2021

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenia dotyczące zanieczyszczonych suplementów diety. Produkty te zostają niezwłocznie wycofane z obrotu! Sprawdź, czy nie masz ich u siebie na półce, a jeśli masz - wyrzuć je natychmiast! Zobacz listę i informację o nazwach i partiach produktów.

📢 Coraz więcej szkół przechodzi na nauczanie zdalne. W Wielkopolsce jest to ponad 63 tysiące dzieci

Coraz więcej szkół oraz przedszkoli przechodzi na zdalne nauczanie. Jeszcze w zeszły poniedziałek, 22 listopada, było to niewiele ponad 20 tysięcy dzieci, które przeszły na naukę w domu. W ciągu kilku dni ta liczba się potroiła. Według najnowszego raportu, obecnie w trybie hybrydowym uczy się 63,6 tysiące uczniów. A liczba ta zapewne nadal będzie wzrastać. Czy czeka nas całościowy powrót do nauki przez internet?

📢 Prawie 23 tysiące kibiców na derbach Poznania - Lech Warta. Zobacz zdjęcia z trybun i znajdź się na fotografiach

Niedzielne derby Poznania w PKO Ekstraklasie na żywo obejrzało 22 791. Na meczu Lecha Poznań z Wartą Poznań pojawili się kibice i sympatycy obu drużyn, a atmosfera na trybunach była niesamowita. Przygotowaliśmy dla Was zdjęcia z trybun podczas meczu Lech - Warta. Znajdziecie siebie na zdjęciach?

📢 Kibice Lecha Poznań widowiskowo przemaszerowali wspólnie na stadion na derby Poznania. Zobacz zdjęcia

Derby Poznania Lech - Warta rozpoczęły się w niedzielę, 28 listopada o godzinie 15. Przed tym meczem o godz. 14 odbył się widowiskowy przemarsz kibiców Kolejorza ulicą Grunwaldzką na stadion przy ulicy Bułgarskiej. Zobaczcie wyjątkowe zdjęcia naszego fotoreportera z tego wydarzenia.

📢 Lech Poznań przy Bułgarskiej o dwa gole lepszy od Warty. Oceniamy występ piłkarzy obu drużyn w derbach Poznania

Lech Poznań w pierwszej połowie mógł nawet przegrywać z Wartą, ale ostatecznie po zmianie stron przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę i wygrał 2:0 po golach Milica oraz Ishaka, utrzymując przewagę nad resztą stawki w tabeli PKO Ekstraklasy. Oceniliśmy piłkarzy obu drużyn za derby Poznania w skali od 1 do 10.

📢 Lech Poznań - Warta Poznań: Kibice zgromadzeni na Starym Rynku podziwiali koziołki przystrojone w barwach poznańskich klubów

Na takie dni kibice Warty oraz Lecha Poznań czekają cały rok. Po zeszłorocznym awansie Zielonych do rozgrywek PKO Ekstraklasy, w stolicy Wielkopolski znów możemy cieszyć się starciami derbowymi. W południe, na trzy godziny przed rywalizacją obu drużyn, sympatycy poznańskich zespołów pojawili się na Starym Rynku, by ponownie, jak przed rokiem, zobaczyć tradycyjne koziołki na wieży ratuszowej w szalikach Lecha i Warty.

Derby Poznania to prawdziwy rarytas dla wielkopolskich kibiców i wyjątkowy pojedynek w naszym kraju, wszak pomiędzy obiema drużynami nie ma żadnych animozji. Kibice obu klubów potrafią się zjednoczyć i wspólnie świętować tak wyjątkowe spotkanie, na które w Poznaniu czekano 25 lat. Nawet siedząc razem na trybunach stadionu przy Bułgarskiej.

Zobacz zdjęcia w galerii ---->

📢 Wypadek w Bojanicach w gminie Kłecko. 4 osoby trafiły do szpitala. Zobacz zdjęcia!

W poniedziałek, 29 listopada 2021 roku, przed 6:00 rano na skrzyżowaniu w Bojanicach w gminie Kłecko (przy drodze w stronę Działynia) doszło do wypadku z udziałem dwóch aut.

📢 Herbata z cytryną. Czy jest szkodliwa? Sprawdź, jak ją zaparzyć, żeby była zdrowa. Poznaj fakty i mity o tym naparze

Herbata z cytryną to napój, po który szczególnie chętnie sięgamy jesienią. Uważamy ją za domowy sposób zwalczania infekcji. I słusznie! Jednak wokół dodawania cytryny do herbaty krążą mity. Mówi się m.in. o szkodliwość takiego połączenia, ze względu na pojawiające się wówczas związki aluminium. Sprawdź czy herbata z cytryną naprawdę może źle wpłynąć na organizm? Czy możesz pić ją bez wyrzutów sumienia?

📢 Śmiertelny wypadek pod Poznaniem. W Niepruszewie zderzyły się dwa samochody. Nie żyje 58-latek

W poniedziałek, 29 listopada, przed godz. 04:00 doszło do tragicznego wypadku w Niepruszewie pod Poznaniem. Na łuku drogi nr 307 zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe.

📢 Byliśmy we wnętrzach Hotelu Gołębiewski w Pobierowie. Rozmiar i rozmach inwestycji robią wrażenie! Zobacz zdjęcia

Aby obejść wszystkie pomieszczenia hotelu trzeba zarezerwować sobie kilka godzin. Nam spacer po inwestycji zabrał ponad 4 godziny. Przeszliśmy ponad 3,5 kilometra, ale nie wszędzie zajrzeliśmy (w wielu miejscach trwają przecież prace budowlane czy wykończeniowe i nie odwiedzaliśmy wszystkich pięter). Na kolejną wizytę umówiliśmy się na wiosnę.

📢 Lekarze nie mogli uwierzyć. Straszne! Ci ludzie naprawdę połknęli te rzeczy! - zdjęcia dla ludzi o mocnych nerwach

Nie jesteście sobie w stanie nawet wyobrazić szoku lekarzy, którzy widzieli te zdjęcia. I o ile w wielu przypadkach w tym materiale możemy mówić o skrajnej głupocie i ludzkiej nieodpowiedzialności, to część z nich była po prostu nieszczęśliwymi wypadkami. Jeśli po obejrzeniu tych zdjęć poczujecie niesmak i dreszcze, oznacza to, że wasza reakcja jest jak najbardziej prawidłowa. Nie uwierzycie, co lekarze znajdowali w ludzkim ciele. ZDJĘCIA >>>

📢 Nowoczesna operacja w Poznaniu: nowa metoda wstawiania endoprotezy stawu biodrowego. Pacjent wyjdzie ze szpitala po jednym dniu!

Poznańscy lekarze z pomocą francuskiego chirurga ortopedy i traumatologa w piątek 26 listopada 2021 r. wykonali po raz pierwszy w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia operację wstawienia endoprotezy stawu biodrowego nowoczesną, małoinwazyjną metodą DAA (Direct Anterior Approach - "dostęp przedni bezpośredni"). Dzięki innowacyjnemu zabiegowi pobyt pacjentów w szpitalu skraca się z czterech dni do jednego. Ale to nie jest tylko jego jedyna zaleta.

📢 Lech Poznań musi uciec czołówce. Czy wygra z Wartą Poznań? Zobacz jak może wyglądać skład Kolejorza na derby Poznania

W niedzielę o godzinie 15 przy Bułgarskiej odbędą się Derby Poznania Lech - Warta (Transmisja w Canal+, Canal+ Sport i TVP), w których Kolejorz jest zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Po ostatniej kolejce, w której wygrał z Piastem Gliwice 1:0, umocnił się na pozycji lidera. Warta natomiast poniosła porażkę 1:2 z Wisłą Płock i jest w strefie spadkowej. Lechici mają ogromną przewagę w tabeli, wyprzedzają Zielonych aż o 21 punktów, ale muszą na boisku udowodnić swoją wyższość. Trener Maciej Skorża podkreśla, że dla jego zespołu będzie to trudny mecz i będzie musiał nastawić się na twardą walkę. Szkoleniowiec ma też trzy znaki zapytania w kwestii wyjściowego składu. Zobacz przewidywany skład Kolejorza na mecz z Wartą Poznań.

📢 Wypadek na ulicy Legionów w Kaliszu. Auto uderzyło w betonowy mur. Kierująca została zatrzymana

Do niecodziennego zdarzenia doszło w sobotni wieczór na ulicy Legionów w Kaliszu. Samochód osobowy wjechał na chodnik i uderzył w murek przy Skwerze Inwalidów Wojennych. Kierująca autem była pod wpływem alkoholu i została zatrzymana przez policję.

📢 10 najdroższych samochodów na sprzedaż w Poznaniu i okolicy. Zobacz zdjęcia i ceny

To zestawienie może przyprawić o zawrót głowy! Wybraliśmy 10 najdroższych samochodów w Poznaniu i okolicy, które możesz kupić w serwisie ogłoszeniowym otomoto.pl w listopadzie 2021 roku. Na liście królują same luksusowe marki. Sprawdź, ile trzeba mieć pieniędzy, aby jeździć takimi furami! Zobacz zdjęcia wyjątkowych aut na sprzedaż.

📢 Przestępcy poszukiwani przez policję za organizowanie i pomocnictwo przy nielegalnym przekraczaniu granicy RP [ZDJĘCIA]

Oto twarze przestępców poszukiwanych przez policję z całego kraju za organizację i pomoc przy przekraczaniu granicy RP wbrew przepisom. Poszukiwani są na podst. artykułu 264 § 3.

📢 Nauczyciele z Poznania zwyciężyli w WorldSkills Poland. Pojadą na międzynarodowy finał do Szanghaju!

Dwóch z czterech uczestników z Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu, którzy wzięli udział w ogólnopolskim finale WorldSkills Poland, pojedzie do Szanghaju na międzynarodowy finał.

📢 Ksiądz będzie bezwzględny. Za te grzechy nie dostaniesz rozgrzeszenia. Lista grzechów ciężkich, których nie rozgrzeszy żaden ksiądz

Czasem ksiądz nie ma wyjścia. Są przypadki, w których duchowny nie rozgrzeszy wiernego. Nawet, gdy ten wyzna mu grzech, żałuje i chce zadośćuczynić. Bynajmniej nie są to zabójstwo czy zdrada. Zobacz, czego ksiądz nie rozgrzeszy.

📢 Wrocław. Tramwaje kochali od dziecka. Poznali się „w tramwaju”, a dziś są małżeństwem i… oboje pracują jako motorniczowie

Są małżeństwem, mają trójkę dzieci i oboje wybrali zawód motorniczego. Do tego ona studiuje, a on twierdzi, że czasem mają 10-godzinne zmiany. Ale kochają to co robią i to od najmłodszych lat. Przy okazji dnia motorniczego, o tajnikach pracy za sterem tramwaju i sytuacjach, które zapadają w pamięć na całe życie opowiadają Karolina Paszko i Tomasz Paszko.

📢 To musisz wiedzieć, jeśli Twoje dziecko jest na kwarantannie. Grozi nawet grzywna!

Coraz więcej dzieci trafia na kwarantannę po kontakcie z zakażonymi koronawirusem nauczycielami czy kolegami z klasy. Co trzeba wiedzieć, jeśli dziecko zostało objęte kwarantanną lub izolacją? Czy rodzice też muszą zostać w domu? Komu przysługuje prawo do zasiłku i wolne w pracy z tytułu opieki nad dzieckiem? Jak sprawdzić, czy dziecko jest skierowane na kwarantannę? To musisz wiedzieć, jeśli Twoje dziecko jest na kwarantannie, inaczej grozi nawet kara grzywny!

📢 Nowe zakazy i kary w 2022 roku. Robisz tak w mieszkaniu? Dostaniesz mandat lub wezwanie do sądu

Nie tylko głośne słuchanie muzyki, nagość remonty w ciągu dnia, seks na balkonie, trzymanie zwierzęcia w mieszkaniu. Sprawdziliśmy na podstawie Kodeksu Wykroczeń oraz wewnętrznych regulaminów wspólnot, czego nie wolno robić w bloku. Łamiesz te zakazy? Musisz liczyć się z konsekwencjami ze strony policji, a nawet sądu.

📢 Przestępcy z Wielkopolski poszukiwani przez policję. Widziałeś któregoś z nich? Zobacz zdjęcia i nazwiska - część 2

Oto zdjęcia osób poszukiwanych przez wielkopolską policję m.in. za pobicia, rozboje i oszustwa. Prezentujemy nazwiska i listy gończe. Zobacz galerię przestępców z Wielkopolski. Może dzięki Tobie policja zatrzyma którąś z tych osób. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl z dnia 25 listopada 2021 roku.

📢 Skutki uboczne popularnych leków. Jesienią i zimą sięgamy po nie częściej. Polacy biorą je na potęgę! [ZDJĘCIA]

Jesień i zima to okres, kiedy Polacy szczególnie chętnie zaopatrują się w łatwo dostępne bez recepty leki oraz suplementy diety. Możemy je kupić nie tylko w aptekach, ale też w zwykłych sklepach czy na stacjach benzynowych. Często przyjmowane bez konsultacji z lekarzem, mogą jednak stać się niebezpieczne. Jakie skutki uboczne mogą wywołać?

📢 Szpital Wojewódzki w Poznaniu ma nowy tomograf. "To urządzenie najlepszej klasy"

Nowy tomograf zastąpił stary aparat, który w ostatnim czasie często się psuł. Urządzenie kosztowało 6,5 mln złotych i został kupiony w ramach dofinansowania z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

📢 ŚWIĄTECZNE GWIAZDECZKI Wybieramy dzieci na świąteczne okładki GŁOSOWANIE ROZPOCZĘTE, ale wciąż możesz przesłać zdjęcie swojej pociechy

Tworzymy wielką świąteczną galerię zdjęć dzieci z naszego województwa. Spośród maluszków, dziewczynek i chłopców nasi Czytelnicy wybiorą dzieci, które trafią na okładki świątecznego i noworocznego wydania gazety. 6 grudnia, w Mikołajki, wszystkie przesłane fotografie ukażą się w specjalnym dodatku do gazety, a na dzieci czeka mnóstwo nagród.

📢 Najciekawszy punkt widokowy w Polsce? Skyfall w Warszawie to dopiero początek. Prezentujemy 11 najciekawszych punktów widokowych w Polsce

Niezwykły punkt widokowy Skyfall w Warszawie niedługo zacznie przyjmować gości. To świetna atrakcja dla amatorów mocnych wrażeń. Choć o Skyfall jest teraz głośno, w Polsce znaleźć można wiele niezwykłych punktów widokowych. Tarasy, ruchome koła, wieże kościelne, drewniane wartownie – to tylko niektóre z możliwości. Jeśli lubicie podróże, zwiedzanie i niezwykłe widoki, koniecznie sprawdźcie listę 11 niesamowitych punktów widokowych w Polsce!

📢 Wielkopolska na zimę 2021/2022. Pomysły na weekend pod Poznaniem dla rodziny lub singla, najciekawsze atrakcje

Wielkopolska kryje wiele atrakcji na zimę i każdy znajdzie tu coś dla siebie. Świąteczna atmosfera aż buzuje na bożonarodzeniowych jarmarkach, zimowe parki edukacyjno-rozrywkowe czekają na rodziny z dziećmi, pasjonaci historii i łowcy duchów mogą wybierać spośród wielkopolskich zamków i dworów, a zakochani spędzić weekend w niesamowitej scenerii, np. wiosce norweskiej przy zagrodzie reniferów. Wielkopolska na zimę 2021/2022 to także niesamowite repliki posągów z Wyspy Wielkanocnej, tajemnicze turkusowe jezioro jak z Malediwów i piękne drewniane kościoły, zagubione wśród puszczy. Sprawdźcie, gdzie znaleźć te cuda, w naszym poradniku: Wielkopolska na zimę 2021/2022.

📢 PLEBISCYT SPORTOWY Głosowanie rozpoczęte! Zgłoś do nagród dla zawodników, trenerów, sportowych talentów i drużyn

Tegoroczna edycja plebiscytu Mistrzowie Sportu "Głosu Wielkopolskiego" rozpoczęta! Jak co roku nagrody dla sportowców, trenerów, sportowych talentów i drużyn najpierw zostaną przyznane osobno w miastach i powiatach, a później w wojewódzkim finale. Nowością w tym roku będzie ogólnopolski finał plebiscytu i gala w Warszawie. Partnerem tegorocznej edycji akcji jest Krajowe Stowarzyszenie Ludowe Zespoły Sportowe, które w tym roku obchodzi jubileusz 75-lecia swojego istnienia.

📢 "Magiczny Las" w Poznaniu. Takiej atrakcji jeszcze nie było! Zobacz zdjęcia parku iluminacji Lumina Park w ogrodzie dendrologicznym

W piątek, 29 października zrobiło się magicznie w Poznaniu, ponieważ nastąpiło oficjalne otwarcie niezwykłego parku iluminacji Lumina Park. Na terenie Ogrodu Dendrologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego, położonego przy ul. Warmińskiej rozbłysła iluminowana atrakcja - "Magiczny Las”. Zobacz zdjęcia z fantastycznego parku iluminacji w Poznaniu i koniecznie wybierz się tam osobiście.

📢 Leki wycofane z aptek w listopadzie. Wyrzuć je koniecznie z apteczki! Główny Inspektorat Farmaceutyczny zaktualizował listę LISTOPAD 2021

Nowe leki wycofane przez GIF (LISTOPAD 2021). Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał kolejną dwie decyzją dotyczące wycofania leku ze sprzedaży. To znane krople do oczu. Wcześniej wycofano środek znieczulający, a także lek stosowany m.in. w leczeniu schizofrenii. Sprawdź od razu, czy nie masz w swoim domu leków znajdujących się w prezentowanej przez nas galerii. Pod żadnym pozorem ich nie zażywaj! Lekarstwa znajdujące się na liście o podanym numerze serii mogą zaszkodzić zdrowiu, a nawet być groźne dla życia. Główny Inspektorat Farmaceutyczny w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów nakazał wycofać lekarstwa ze sprzedaży w aptekach. Sprawdź listę wycofanych leków z aptek w całej Polsce przez GIF. Ich zażywanie może być niebezpieczne. Powody, dla których leki zostały wycofane z obrotu w aptekach w całej Polsce, są poważne. Czasem są to zanieczyszczenia, innym razem wady jakościowe. Środki te nie spełniały norm nałożonych przez GIF, dlatego tych leków nie kupisz już w aptece. Co jednak najważniejsze, jeśli masz je w apteczce, pod żadnym pozorem ich nie używaj.

📢 Tak wyglądają najgroźniejsi przestępcy w Polsce. Zobacz zdjęcia poszukiwanych w związku z zabójstwami

Prezentujemy zdjęcia i nazwiska najgroźniejszych przestępców w Polsce. Wszyscy są poszukiwani w związku z zabójstwem. Policja wystawiła za nimi listy gończe i opublikowała wizerunki. Widziałeś któregoś z nich? Wiesz, gdzie mogą może przebywać? Jeżeli masz jakieś informacje na ich temat, to koniecznie skontaktuj się z policją. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl z dnia 20 października 2021 roku. Zobacz zdjęcia i listy gończe poszukiwanych zabójców, którzy są na wolności.

📢 Zakupy online – jak tanio i bezpiecznie kupować w sklepach internetowych

Zakupy w sklepach internetowych to wygodne opcje dostawy paczek, dostęp do szerokiej gamy produktów oraz możliwość uniknięcia długich kolejek. Zalet zakupów online jest wiele. Szybka i tania dostawa przy zachowaniu wysokiej jakości usług to jeden z najważniejszych argumentów, które przekonują klientów do zakupu. Z myślą o konsumentach powstało nowoczesne rozwiązanie, czyli ORLEN Paczka: gwarancja, że Twoje produkty dotrą do Ciebie tanio i ekspresowo. Jak bezpiecznie kupować w sklepach internetowych, aby zaoszczędzić? Poznaj kilka prostych zasad i ciesz się zakupami online w świetnych cenach.

📢 Koszmarne wypadki w Wielkopolsce w październiku 2021 roku. Zobacz zdjęcia ku przestrodze

Każdego miesiąca na wielkopolskich drogach dochodzi do wielu wypadków. Według policyjnych statystyk od 1 do 28 października w województwie wielkopolskim doszło do 223 wypadków i 2 726 kolizji. Zginęło 28 osób, a 243 zostały ranne. W galerii przedstawiamy przegląd wypadków z października 2021 roku.

📢 Oszuści i naciągacze poszukiwani przez policję z Wielkopolski. Rozpoznajesz ich? Zobacz zdjęcia i nazwiska!

Kilkadziesiąt osób z Wielkopolski jest poszukiwanych za oszustwa. Rozpoznajesz któregoś z tych mężczyzn? Widziałeś go? Jeśli tak, to koniecznie zawiadom policję. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl z dnia 20 października 2021 roku. Są to osoby, których policja poszukuje z powodu możliwości popełnienia przestępstwa z art. 286 Kodeksu Karnego. Zobacz ich zdjęcia i nazwiska.

📢 Kobiety z Wielkopolski poszukiwane przez policję. Rozpoznajesz je? Zobacz zdjęcia i sprawdź, co zrobiły

Wielkopolska policja poszukuje kilkudziesięciu kobiet za najróżniejsze przestępstwa. Prezentujemy najnowsze zdjęcia i listy gończe kobiet, które złamały prawo. Rozpoznajesz którąś z nich? Wiesz, gdzie mogą przebywać? Jeżeli masz jakieś informacje na temat tych kobiet, koniecznie skontaktuj się z policją. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl z dnia 20 października 2021 roku.

📢 Tani dom od komornika! Oto nowe licytacje komornicze w Wielkopolsce [PAŹDZIERNIK 2021]

W Wielkopolsce pojawiają się nowe licytacje komornicze. Możesz na nich kupić dom w atrakcyjnej, niższej niż rynkowa cenie. Nieruchomości są zajmowane osobom zadłużonym, a później trafiają na licytację. Sprawdziliśmy najciekawsze oferty z Wielkopolski w październiku 2021 roku. Zobacz zdjęcia w naszej galerii.

📢 Przestępcy seksualni: Oni są poszukiwani przez policję. Rozpoznajesz kogoś? Zobacz zdjęcia i nazwiska!

Policja poszukuje kilkudziesięciu przestępców seksualnych, za którymi polskie sądy wystawiły listy gończe. Wielu z nich ma na koncie brutalne gwałty. Wciąż nie udało się ich namierzyć. Zobacz wizerunki tych osób i pomóż policji w ich ujęciu. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl.

📢 Wielki Plebiscyt Edukacyjny rozpoczęty! Głosuj na nauczycieli, przedszkola, szkoły i uczelnie

Zagłosuj na nauczycieli, których lubią i cenią uczniowie oraz ich rodzice oraz nauczycieli przedszkola, którzy mają wyjątkowe podejście do maluchów. Wybierz z nami Nauczyciele Akademickiego Roku. Zagłosuj na Przedszkole Roku i szkolę, w której panuje najlepsza atmosfera. Możesz też nominować swoich kandydatów do nagród w wielkim plebiscycie edukacyjnym.

📢 Dilerzy i handlarze narkotyków z Wielkopolski. Oni są poszukiwani przez policję. Rozpoznajesz kogoś?

Prezentujemy zdjęcia i nazwiska osób, które są poszukiwane przez wielkopolską policję za wprowadzanie do obrotu narkotyków oraz czerpanie z handlu środkami odurzającymi korzyści majątkowych. W tym gronie są zarówno osoby, które nielegalnie posiadały zakazane substancje, oraz ci, którzy mieli je na własny użytek. Kojarzysz twarz któregoś z nich? Wiesz, gdzie mogą przebywać? Koniecznie skontaktuj się z policją. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl z dnia 16 września 2021 roku.

📢 Taka jest najnowsza lista leków wycofanych przez GIF. Leki na nadciśnienie i nie tylko!

Główny Inspektorat Farmaceutyczny na bieżąco informuje o wycofanych partiach wielu leków. To sygnał, że czuwa nad naszym bezpieczeństwem. Najczęściej GIF wydaje decyzje o wycofaniu partii leków po sygnale od podmiotu odpowiedzialnego. W artykule zamieściliśmy listę serii leków, które w ostatnich tygodniach decyzją GIF zostały wycofane z obrotu.

📢 Głośne (i sekretne) śluby sławnych polskich sportowców [GALERIA, WIDEO]

Wiosna i lato to tradycyjnie najlepszy moment na ślub. Wielu sportowców właśnie w tym okresie decyduje się wstąpić w związek małżeński. Tak było ze ślubami skoczków narciarskich Macieja Kota i Dawida Kubackiego oraz piłkarzy reprezentacji Polski - Krzysztofa Piątka i Macieja Rybusa. Swoje rocznice ślubów efektownie celebrują też Robert i Anna Lewandowscy, Wojciech i Marina Szczęsny, czy Łukasz i Anna Fabiańscy. Ale są i tacy, którzy wybierają na swoją ceremonię życia jesień lub zimę... W tej galerii znajdziecie zdjęcia wielu wspaniałych sportowców i ich partnerów lub partnerek: biegaczki Justyny Kowalczyk, kolarza Rafała Majki, siatkarzy Łukasza Wlazłego, Bartosza Kurka, Piotra Nowakowskiego, Mateusza Bieńka, tenisistki Agnieszki Radwańskiej,, a także córki Adama Małysza - Karoliny, której mąż uprawia sport motocyklowy. Niektórzy są w związku małżeńskim już od ponad dekady. Sprawdź, jak prezentowali się w tych pięknych dniach i jak przez lata zmieniała się ślubna moda.

📢 Poznań w PRL. Obejrzyj 50 zdjęć i przeżyj niezapomnianą podróż w czasie [GALERIA]

Te zdjęcia wiele osób obejrzy z łezką w oku. Zapraszamy na niezapomnianą podróż w czasie do Poznania lat 60., 70. i 80. Pamiętasz, jak wyglądało miasto w PRL-u?

📢 Kup tani dom od komornika! Licytacje komornicze w Wielkopolsce (sierpień-wrzesień 2021)

W Wielkopolsce pojawiają się nowe licytacje komornicze. Możesz na nich kupić dom w atrakcyjnej, niższej niż rynkowa cenie. Nieruchomości są zajmowane osobom zadłużonym, a później trafiają na licytację. Sprawdziliśmy najciekawsze oferty z Wielkopolski w sierpniu i we wrześniu 2021 roku. Zobacz zdjęcia w naszej galerii.

📢 Prawie każdy bierze te leki, ale mało kto zna możliwe skutki uboczne. Zobacz, co może powodować ibuprom, apap, aspiryna, gripex itp.

Wiele osób obawia się szczepionki na koronawirusa, słysząc o pojawiających się w niektórych przypadkach skutkach ubocznych. Mało kto zwraca jednak uwagę, że nawet popularne leki dostępne bez recepty zażywane przez niektórych regularnie, mogą powodować wiele znacznie gorszych działań niepożądanych takich jak krwiste wymioty, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, omdlenia, zaburzenia rytmu serca, itp. Zobacz, jakie skutki uboczne mogą powodować przykładowe popularne leki na ból głowy, przeziębienie, zgagę, biegunkę czy erekcję.

📢 Zdalne nauczanie w memach. Lekcje w łóżku i drzemka na matmie. Kiedy powrót do szkoły? Jeszcze trzeba wytrzymać!

Zdalne lekcje. Przywykliście już czy wciąż rwiecie włosy z głowy? Tak czy inaczej zdalne nauczanie to nieustająco wyzwanie dla wszystkich: dzieci, nauczycieli i rodziców. W domach to czasem prawdziwa szkoła przetrwania. Wciąż nie wiadomo, do kiedy szkoły będą zamknięte. Termin powrotu jest odwlekany, na pewno nie stanie się to 25 kwietnia (więcej szczegółów poniżej). Czekając na koniec obostrzeń i powrót do szkół pamiętajcie – nie jesteście w tym sami! Też macie wrażenie, że cały czas spędzacie nad lekcjami i zadaniami? Te MEMY rozbawią Was do łez! Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Kalendarz adwentowy dla dorosłych. Sprawdź 24 zadania od seksuologa i to nie tylko "łóżkowe" [KALENDARZ ADWENTOWY DLA PAR 2020]

Kalendarze adwentowe kojarzą nam się z pudełkiem dla dzieci pełnym słodkości. Na rynku pojawiły się kalendarze z kosmetykami, alkoholami i innymi produktami. Ale hitem na Instagramie jest kalendarz adwentowy z... zadaniami od seksuologa! Zainspirowani zadaniami Katarzyny Koczułap prowadzącej profil "Co z tym seksem" - prezentujemy własną wersję kalendarza adwentowego dla dorosłych, nie tylko z zadaniami "łóżkowymi"! Zadania można dowolnie modyfikować i przestawiać lub z nich zrezygnować - wedle własnych upodobań. To idealny sposób na scalenie związku! Szczególnie, jeśli zaniedbaliśmy relację w czasie pandemii.

📢 Andrzejki 2020: Zobacz najlepsze memy i demotywatory o andrzejkach i Andrzejach. Internauci nie mają litości

Andrzejki to święto, które w dzieciństwie chyba każdemu kojarzyło się ze szkolną zabawą i laniem wosku. Dorosłym z kolei kojarzą się z... no wiadomo z czym. Tak charakterystyczny dzień oczywiście doczekał się niezliczonych memów, demotywatorów i dowcipów. Wybraliśmy te najlepsze.

📢 Wypadki na przejazdach kolejowych w Polsce - zobacz te nagrania ku przestrodze [WIDEO]

Zeszłoroczny tragiczny wypadek karetki w Puszczykowie zszokował wiele osób, ale warto wiedzieć, że w całym 2019 roku w Polsce doszło aż do 195 wypadków i kolizji na przejazdach kolejowych, w których zginęły 64 osoby, a 28 zostało rannych. Prezentujemy nagrania z ostatnich latach ku przestrodze.

📢 Najśmieszniejsze teksty usłyszane w aptece. To zdarzyło się naprawdę!

Chociaż praca farmaceuty jest bardzo odpowiedzialna, to jednak w aptece za sprawą pacjentów zdarzają się dość zabawne sytuacje, przy których trudno zachować powagę. Oto najzabawniejsze anegdoty opublikowane na stronie "Będąc młodym farmaceutą". Kliknij w "zobacz galerię".

📢 Top 20 restauracji w Poznaniu. Tu warto zjeść według internautów! [ZDJĘCIA]

Około 800 restauracji, barów i kawiarni działa w Poznaniu według portalu TripAdvisor. Które z nich są najlepsze? Sprawdźcie sami na kolejnych slajdach. Oto TOP 20 lokali w Poznaniu na podstawie głosowania samych internautów.

📢 Mandaty zimą. Za co można je dostać o tej porze?

Śnieg coraz częściej pojawia się w tym roku, a do tego temperatura jest coraz niższa. Pamiętajmy jednak, że wiele naszych praktyk może być nielegalnych i możemy zostać za to ukarani. Co nam grozi i za co? Sprawdź!

📢 Limity w głosowaniu za pomocą SMS-ów

Od 12 grudnia 2018 r., w związku z wejściem w życie nowelizacji Prawa Telekomunikacyjnego, zmienił się sposób korzystania z usług Premium, w tym SMS-ów za pomocą których można oddawać głosy w plebiscycie. Przeczytaj ważną informację.

ZOBACZ KONIECZNIE

Media obecne terenie przygranicznym. Znamy zasady.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie