Prasówka 2.12.2021 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 1.12. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Taka ma być płaca minimalna 2022. Taki jest kalkulator wynagrodzeń po Nowym Ładzie [2.12.21 r.]”?

Prasówka 2.12: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Taka ma być płaca minimalna 2022. Taki jest kalkulator wynagrodzeń po Nowym Ładzie [2.12.21 r.]

Każdego roku rząd podnosi wynagrodzenie minimalne. To często gwarantowany zastrzyk gotówki dla osób zarabiających najmniej. W 2022 roku najniższe wynagrodzenie wzrośnie do kwoty 3010 złotych brutto, czyli o 210 złotych więcej niż w 2021 roku. Jak się okazuje, nie tylko najniższe wynagrodzenie w 2022 roku się zmieni. Osoby, które zarabiają mniej niż 6 tys. złotych brutto, też mogą liczyć na podwyżki.

Nie przegap promocji!

📢 Taka jest tabela wyliczeń emerytur po waloryzacji. Tyle od marca 2022 mają dostawać netto emeryci [2.12.21 r.]

W projekcie budżetu na 2022 roku zapisany został wskaźnik waloryzacji rent i emerytur w wysokości 104,89 proc., a waloryzacja zaplanowana jest na 1 marca. Oznacz to, że według zapowiedzi rządzących, waloryzacja emerytur w przyszłym roku może być wysoka. A to oznacza kolejne podwyżki dla seniorów, bo wcześniej emeryci dostaną inne emerytury ze względu na reformę podatkową.

📢 Oto suknie ślubne żon polskich skoczków narciarskich. Królowe śniegu! [zdjęcia - 2.12.21 r.]

Oto suknie ślubne żon polskich skoczków narciarskich. Ewa Bilan-Stoch, Magdalena Lazar-Zniszczoł, Justyna Lazar-Żyła, Marta Majcher-Kubacka i Agnieszka Lewkowicz-Kot, Agnieszka Rzadkosz-Murańka, a na deser archiwalne fotki ślubne Adama i Izabeli Małysz. Która z pań miała najpiękniejszą kreację ślubną? Zobaczcie zdjęcia!

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 2.12: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Oto tabela wyliczeń emerytur po waloryzacji. Tyle od marca 2022 mają dostawać netto emeryci [2.12.21 r.]

Według zapowiedzi rządzących, waloryzacja emerytur w przyszłym roku może być wysoka. A to oznacza kolejne podwyżki dla seniorów, bo wcześniej emeryci dostaną inne emerytury ze względu na reformę podatkową.

📢 Tyle mają wynieść styczniowe emerytury 2022 - tabela wyliczeń. Ile zyskają seniorzy po zmianach podatkowych? [2.12.21 r.]

Tyle mają wynieść styczniowe emerytury 2022. Na 2022 rok rząd w ramach Polskiego Ładu przygotowuje szereg zmian. Mają one dotyczyć m.in. seniorów z najniższymi emeryturami. Osoby z najniższym świadczeniem mają zostać zwolnione z płacenia podatku. Będzie to dla nich oznaczać więcej pieniędzy w kieszeni. Zobacz, ile będzie można zyskać na zmianach w emeryturach w 2022 roku.

📢 Niektóre osoby spod tych znaków zodiaku są uważane za wredne. Oto ranking od najmilszego do najwredniejszego [2.12.21 r.]

Data urodzenia zawiera informację o naszych usposobieniu do życia, cechach charakteru, a nawet sposobu, w jaki traktujemy inne osoby. Specjalnie dla naszych czytelników Wróżka Roma przygotowała zestawienie znaków zodiaków - od najmilszego do najwredniejszego. Do jakiej kategorii ty należysz? Sprawdź w naszej galerii.

📢 Kwarantanna w szkołach. Nowe rekomendacje MEiN. Czy będzie podział na uczniów zaszczepionych i niezaszczepionych w Poznaniu?

Zgodnie z najnowszymi zaleceniami Ministerstwa Edukacji i Nauki, w szkołach z powodu COVID-19 można już dzielić uczniów z jednej klasy, chociaż szef resortu Przemysław Czarnek do tej pory podkreślał, że tak nie będzie. Uczniowie, którzy nie zostali skierowani na kwarantannę lub izolację domową, mogą brać udział w zajęciach pozalekcyjnych na terenie szkoły, „a w miarę możliwości organizacyjnych (m.in. technicznych, lokalowych, kadrowych) także w zajęciach obowiązkowych w trybie stacjonarnym”. Z taką prośbą wystąpiła także Wicekurator Oświaty w Poznaniu, Aleksandra Kuź. Czy w poznańskich placówkach oświatowych będzie zatem podział na uczniów na zaszczepionych i niezaszczepionych?

📢 GIF wycofuje popularne leki! Masz je w domu? Wyrzuć! Nowe leki wycofane z aptek w całej Polsce. Pełna lista [01.12.2021]

Główny Inspektor Farmaceutyczny w ciągu ostatnich dni poinformował o wycofaniu kolejnych leków. Sprawdzamy najnowszą listę leków wycofanych przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Powody takiej decyzji GIF mogą być różne, od złego opakowania leku po niewłaściwy skład specyfiku. Na liście wycofanych leków przez GIF znajdują się także leki, które mogą zagrażać zdrowiu a nawet życiu. Tych leków nie kupicie już w aptece, warto jednak sprawdzić czy nie macie ich w swojej apteczce, gdyż niektóre z nich mają długa datę przydatności. Poniżej publikujemy listę leków wycofanych przez GIF w 2021 roku, ich serie oraz datę produkcji. W razie wątpliwości co do przydatności lekarstw należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

📢 Masz taki banknot? Sprawdź w portfelu! Możesz być bogaty! Zobacz najdroższe i najbardziej wartościowe banknoty

Banknot, który masz w portfelu, może być warty kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych. Jak to możliwe? Znaczenie ma jego numer seryjny. Które banknoty są najbardziej poszukiwane przez kolekcjonerów? Ile są warte? Sprawdź, jakie banknoty trzymasz w portfelu. Możesz zarobić fortunę!

📢 Powrót nauki zdalnej w grudniu 2021? Oto scenariusze: szkoły ponadpodstawowe i podstawowe. Minister Niedzielski o nauce zdalnej 01.12.2021

Nauka zdalna powróci w grudniu 2021? To pytanie, które zadają sobie uczniowie, nauczyciele i rodzice. Wszystko z powodu lawinowego wzrostu zachorowań koronawirusem i zbliżającego się szczytu IV fali epidemii w Polsce. 12 listopada 2021 minister Czarnek podpisał rozporządzenie o powrocie nauki zdalnej, ale tylko na ograniczonym obszarze znajdującym się przy granicy z Białorusią. Minister edukacji Przemysław Czarnek zapewnia, że chce utrzymać naukę stacjonarną jak najdłużej, jednak wciąż podkreśla, że ministerstwo jest przygotowane na wszystkie scenariusze. A jak nauczanie zdalne postrzegają sami dyrektorzy szkół? W niektórych szkołach część klas już teraz przeszła na nauczanie zdalne, bo cały czas rośnie liczba zachorowań wśród uczniów. W innych dyrektorzy zastanawiają się nad nauką w formie hybrydowej, a w kolejnych sytuacja covidowa jest na razie pod kontrolą. Jakie scenariusze na temat nauki zdalnej w 2021 roku przewidują dyrektorzy szkół? Czy powrót nauki zdalnej w grudniu 2021 to najbardziej prawdopodobny scenariusz? Od kiedy powinna wrócić nauka zdalna? Wszystkie informacje znajdziesz w naszej galerii. Co o nauce zdalnej sądzi minister zdrowia Adam Niedzielski?

📢 Duże podwyżki emerytur i rent w 2022: wyliczenia, stawki, kwoty. O ile wzrosną emerytury netto i brutto? Waloryzacja, kalkulator 01.12.2021

Sposób obliczania corocznej waloryzacji rent i emerytur jest określony ustawowo i zależy w największym stopniu od inflacji, a także - w znacznie mniejszej mierze - od wzrostu średniej płacy. Inflacja rośnie szybciej niż przewidywał rząd. Dlatego podwyżka rent i emerytur w 2022 może być większa niż zapowiadane wcześniej około 4,8 proc. Sprawdź, jak mogą wzrosnąć emerytury i renty od marca 2022 roku. Zobacz, jak będzie wyglądała po podwyżce w 2022 roku twoja emerytura, czy renta. Mamy najnowsze wyliczenia, kwoty i stawki dotyczące stawek emerytur po podwyżce 2022. Wszystkie informacje znajdziesz w naszej galerii.

📢 Powrót nauki zdalnej. Coraz więcej zamykanych szkół. Minister Czarnek podpisał rozporządzenie w sprawie powrotu nauki zdalnej

Czy nauka zdalna wróci do szkół jesienią 2021 roku? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców i nauczycieli, a przede wszystkim uczniów. W środę, 24 listopada poziom zakażeń osiągnął już blisko 29 tys. Minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek stanowczo zaznacza, że rząd chce utrzymać naukę stacjonarną jak najdłużej, jednak apeluje do szczepień oraz przestrzegania zasad sanitarnych. Z kolei wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski powiedział, że szkół w trybie zdalnym i hybrydowym będzie więcej, ale pomimo tego rząd nie przewiduje wprowadzenia nauki zdalnej. Szef resortu edukacji w piątek 12 listopada podpisał rozporządzenie wprowadzające możliwość przejścia na zdalne nauczanie w powiatach przy granicy z Białorusią. Natomiast w Wielkopolsce w piątek 26 listopada zamkniętych było 40 placówek oświatowych, a blisko 64 tys. uczniów uczyło się z domu. Czy w grudniu 2021 roku nastąpi powrót nauki zdalnej w szkołach? Żaden scenariusz nie jest wykluczony, a w Wielkopolsce kolejne klasy przechodzą na nauczanie online. - Widzimy jednak, że tych nowych przypadków zakażeń codziennie przybywa i jest ich bardzo dużo. Dlatego też obawiam się, że być może już w grudniu ta nauka zdalna wróci. Mam jednak nadzieję, że będzie odbywać się to regionalnie i wierzę, że do stycznia ta czwarta fala się uspokoi i po feriach będziemy mogli wszyscy wrócić do szkół - mówi Dominika Naworska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 w Poznaniu.

📢 Kto wystąpi w grudniu w Poznaniu? Sprawdź, jakie gwiazdy przyjadę do Poznania. Przedstawiamy koncertowy rozkład jazdy na cały miesiąc!

Grudzień w Poznaniu zapowiada się bardzo muzycznie. Przez cały miesiąc w mieście będzie odbywać się mnóstwo dużych koncertów, spośród których każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Specjalnie dla was przygotowaliśmy koncertowy rozkład jazdy! Zobaczcie kto wystąpi w stolicy Wielkopolski!

📢 Osoby o tych imionach i znakach zodiaku to najlepsi kierowcy. Oto ranking kierowców według astrologów [2.12.21 r.]

Coraz więcej samochodów na ulicach, coraz więcej osób posiada uprawnienia do jazdy. Nie znaczy jednak, ze każdy jest dobrym kierowcą. Okazuje się, że niektórzy to właściwie urodzeni kierowcy! Zobaczcie osoby, o jakich imionach i znakach zodiaku są najlepszymi kierowcami.

📢 Masz takie dwa złote w portfelu? Ta moneta może być warta gigantyczną- fortunę. Ważny jest jeden szczegół. Sprawdź!

Kilka razy obróć pieniądz w palcach, zanim go wydasz – radzą oszczędni. Ale przyjrzeć się monecie przed zapłaceniem nią w sklepie warto z innego jeszcze powodu. Masz taką monetę o nominale 2 złote w portfelu? Ważny jest ten jeden szczegół. Można zarobić fortunę! Zobacz, co jest istotne!

📢 Tak mieszka Michał Wiśniewski. Jest luksus! Gwiazdor chroni prywatność za żelazną bramą! Tak wygląda willa lidera Ich Troje. Oto ZDJĘCIA

Michał Wiśniewski jest liderem zespołu Ich Troje. Mimo że zespół nadal koncertuje to jego popularność już nieco zmalała. Jednak jak radzi sobie Michał Wiśniewski na co dzień? Jak mieszka? Postanowiliśmy to sprawdzić! Sprawdź!

📢 BellaBot. Kelner - robot w poznańskich restauracjach. Odprowadza do stolika, podaje dania i śpiewa "Sto lat". Zobacz zdjęcia i wideo!

BellaBot jest kelnerem, który potrafi do stolika dostarczyć osiem talerzy, mówi w kilku językach i śpiewa „Sto lat”, gdy dostarcza urodzinowy tort. Co ważne, nie zachoruje na koronawirusa i nie trzeba przy nim zakładać maseczki. Bo BelleBot jest robotem, testowanym w poznańskich i podpoznańskich restauracjach.

📢 Nowy rynek Łazarski. Nowoczesne targowisko w Poznaniu już działa, ale nie na pełnych obrotach

W środę, 1 grudnia, ruszyła praca na nowym rynku Łazarskim. O samym projekcie mówiono wiele, ale pierwszy dzień w nowym miejscu nie przyniósł spektakularnych efektów.

📢 Puchar Polski. Maciej Skorża po awansie Lecha Poznań do 1/4 finału: Chcieliśmy wywrzeć presję i to nam się udało

Fortuna Puchar Polski. Lech Poznań zameldował się w ćwierćfinale Pucharu Polski. W Krakowie bez najmniejszych problemów ograł Garbarnię 4:0. Na konferencji spotkanie z drugoligowcem podsumował trener Maciej Skorża.

📢 Pożar mieszkania przy ul. Stawnej w Poznaniu. Ewakuowano kilkanaście osób

Do pożaru doszło w środę, 1 grudnia, o godz. 14.34.

📢 Plac Wiosny Ludów w Poznaniu. Nadchodzą duże zmiany i więcej zieleni?

Plac Wiosny Ludów to teren położony w centrum miasta. Niestety jego wygląd pozostawia wiele do życzenia. Jak się jednak okazuje, miasto ma zarezerwowane środki na zagospodarowanie tego obszaru zielenią. Zmiany będą mogły zostać wprowadzone dopiero wtedy, gdy teren ten zostanie wywłaszczony od obecnego właściciela.

📢 Takie obostrzenia obowiązują w Polsce od 1 grudnia. Sprawdź koniecznie te zmiany! [lista]

Nowe obostrzenia w Polsce 2021. Nowe zasady bezpieczeństwa i obostrzenia w związku z czwartą falą i mutacją koronawirusa. Od środy 1 grudnia 2021 wchodzą w życie zmiany w rozporządzeniu Rady Ministrów. Spowodowane są rosnącą czwartą falą oraz pojawieniem się nowego groźnego wariantu koronawirusa.

📢 Garbarnia Kraków - Lech Poznań 0:4. Kolejorz zabawił się z II-ligowcem i bez problemów awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski [ZDJĘCIA]

Tak się bawi, tak się bawi Lech Poznań! Podopieczni Macieja Skorży nie dali w 1/8 finału Pucharu Polski żadnych szans II-ligowej Garbarni. Już po 32 minutach, lider ekstraklasy, który w Krakowie grał drugim garniturem, prowadził 3:0. Znów błyszczał Dani Ramirez, który do swojego dorobku pucharowego dodał dwie asysty. Hiszpan ma ich już sześć (i jednego gola). Na listę strzelców wpisali się Filip Marchwiński, Artur Sobiech, Alan Czerwiński i Radosław Murawski.

📢 Lech Poznań 11 lat temu zremisował z Juventusem Turyn w Lidze Europy. Mroźny mecz przeszedł do historii

Po meczu stoczonym w arktycznych warunkach Lech Poznań zremisował z wielkim Juventusem Turyn 1:1, czym zapewnił sobie awans do 1/16 Ligi Europy. Tak było równo 11 lat temu, 1 grudnia 2010 roku. Tamten mecz z wielu powodów przeszedł do historii Lecha Poznań.

📢 Lech Poznań gromi Garbarnię w Pucharze Polski. Błysk Daniego Ramireza. Oceniamy piłkarzy Kolejorza

Lech Poznań spędził przyjemne popołudnie w Krakowie na stadionie Garbarni i awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. Już do przerwy podopieczni Macieja Skorży prowadzili 3:0, a po przerwie dołożyli gola i pewnie wygrali 4:0. Trener Kolejorza zrobił "przegląd wojsk" i może być z tego zadowolony, bo kilku piłkarzy dobrym występem dało mu do myślenia. Sprawdźcie nasze oceny lechitów w skali 1-10 za mecz w Pucharze Polski.

📢 Śmiertelny wypadek w Pile. Samochód uderzył w drzewo. Jedna osoba nie żyje

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w środę, 1 grudnia, przed godz. 13 na drodze wojewódzkiej nr 180.

📢 Uważajcie, będzie wiało! IMGW ostrzega przed silnymi wiatrem w Wielkopolsce 1 i 2 grudnia 2021 r.

Silny wiatr, do nawet 85 km/h - taką informacje w swoim ostrzeżeniu przekazuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Wichury mają pojawić się w większej części Wielkopolski.

📢 GIS wycofuje produkty ze sklepów. Nie jedz tego! Salmonella w piersi kurczaka i inne produkty wycofane ze sklepów w Polsce [01.12.2021]

GIS wycofuje produkty spożywcze ze sklepów w całej Polsce! Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenia dotyczące wycofania żywności, której spożycie może być niebezpieczne dla zdrowia. Wycofane partie produktów są m.in. zanieczyszczone tlenkiem etylenu, skażone lub zawierają szkodliwe substancje, dlatego warto potraktować ostrzeżenia GIS poważnie. Zobacz najnowszą listę produktów spożywczych wycofanych przez GIS i dowiedz się, co z nimi zrobić.

📢 Nie żyje 93-letnia kobieta, która została potrącona na przejściu dla pieszych w Szamocinie. Zmarła w szpitalu

Nie udało się uratować kobiety, która we wtorek, 30 listopada, została potrącona na przejściu dla pieszych w Szamocinie. 93-latka zmarła w szpitalu.

📢 Tarnów. Tragiczny finał parkowania samochodu w garażu. Nie żyje 84-letni mężczyzna potrącony przez kolegę

Nie żyje 84-letni mężczyzna, który został potrącony przez swojego kolegę podczas próby przeparkowania samochodu w garażu na jednej prywatnych posesji w Tarnowie. Wyposażony w automatyczną skrzynię biegów pojazd w pewnym momencie ruszył wprost w stojących przed nim seniorów, potrącając ich i przebił się przez ścianę.

📢 Gdzie w Poznaniu i okolicach nie będzie prądu? Sprawdź planowe wyłączenia 2-9 grudnia 2021 [LISTA ULIC]

Enea Operator planuje wyłączenia prądu od 2 do 9 grudnia. Nie będzie go m.in. na Jeżycach, Nowym Mieście, Wildzie, Grunwaldzie, ale także w Plewiskach, Swarzędzu, Gortatowie czy Koziegłowach. Sprawdź, gdzie dokładnie planowane są przerwy w dostawie prądu w daniach 2-9 grudnia 2021.

📢 1 grudnia Światowym Dniem Numizmatyków. Oto monety warte miliony! Poznaj ciekawostki ze świata pieniędzy

Czy wiesz, jaki banknot został wybrany za najładniejszy w 2020 roku? Ile waży największa moneta na świecie? A jaki władca był pasjonatem numizmatyki? 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Numizmatyków, czyli osób, dla których pieniądze oznaczają nie tylko możliwość kupienia czegoś, ale przede wszystkim wielką pasję! Z tej okazji przedstawiamy ciekawostki ze świata pieniędzy! Sprawdź naszą galerię, by dowiedzieć się, m.in. ile warta jest najdroższa polska moneta lub skąd się wzięła świnka-skarbonka!

📢 Garbarnia - Lech: Transmisja na żywo w telewizji i live w internecie. Gdzie oglądać mecz Garbarnia Kraków – Lech Poznań? Puchar Polski

Mecz Garbarnia Kraków - Lech Poznań w Pucharze Polski w środę, 1 grudnia 2021 roku. Kolejorz zagra w Krakowie z Garbarnią w ramach 1/8 finału Pucharu Polski. Chcesz zobaczyć zmagania zawodników Kolejorza i Garbarni? Sprawdź, gdzie obejrzysz spotkanie Garbarnia Karków - Lech Poznań online, na żywo w telewizji i internecie. Transmisja TV i stream 1.12.2021. Początek o godzinie 11:45.

📢 Dolny Śląsk: Szokująca decyzja sądu. Marcel C., który brutalnie zamordował swoich bliskich, wyjdzie na wolność!

Ta zbrodnia wstrząsnęła Polską. Marcel C., 20-latek, który w grudniu 2019 r. w Ząbkowicach Śląskich siekierą brutalnie zabił 7-letniego braciszka i swoich rodziców, decyzją Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu zostanie zwolniony z aresztu w którym przebywa.

📢 Słynny w Poznaniu "Gargamel" został ujęty. Charakterystyczne auto w rękach policji

We wtorek, 30 listopada jeden z nieodpowiedzialnych poznańskich kierowców został zatrzymany przez policję. O sprawie poinformowali internauci.

📢 Zapadł prawomocny wyrok ws. "poszukiwacza skarbów" z Wągrowca. Sąd Apelacyjny utrzymał karę więzienia, jednak uchylił grzywnę

We wtorek, 30 listopada Sąd Apelacyjny w Poznaniu wydał prawomocny wyrok ws. "poszukiwacza skarbów" z Wągrowca. Gniewomir S. za poszukiwanie oraz posiadanie starożytnych i średniowiecznych skarbów usłyszał w Sądzie Okręgowym w Poznaniu wyrok 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Sąd Apelacyjny ten wyrok podtrzymał, jednak uchylił wyrok ws. grzywny dla mężczyzny.

📢 Wojciech Onsorge, piłkarz Lecha Poznań walczy z nowotworem złośliwym płata ciemieniowego. Pomóżmy!

Wojciech Onsorge to 27-letni piłkarz, który występował w Warcie Poznań, a obecnie reprezentuje barwy rezerw Lecha Poznań. Z dnia na dzień zaczął się jego dramat. Teraz Wojtek potrzebuje naszego wsparcia. Od wtorkowego wieczoru ruszyła zbiórka na pomoc. Zachęcamy do wsparcia i pomocy.

📢 Nieporaz. Wielki pożar w Alvernia Planet. Spłonęła jedna kopuła studia nagraniowego. Trwa szacowanie strat [ZDJĘCIA]

Trwa szacowanie strat po wielkim pożarze jednej z kopuł Alvernia Planet w Nieporazie (gm. Alwernia). Ogień pojawił się tam we wtorek (30 listopada) o godz. 20.22 podczas prac w studio nagraniowym. Z budynku ewakuowanych zostało 89 osób. Nikt nie został ranny.

📢 Ile niezaszczepionych osób umiera z powodu COVID-19? Ministerstwo Zdrowia opublikowało dane. Jak wygląda sytuacja w Poznaniu?

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek, 30 listopada, o 526 zgonach spowodowanych zakażeniami koronawirusem. Aż 386 z nich stanowiły osoby niezaszczepione. Poznański Szpital Tymczasowy na MTP również podaje zatrważające dane - pięciu z sześciu pacjentów, którzy we wtorek wymagali respiratorów, to także osoby niezaszczepione.

📢 Dwór w Lusławicach był domem Krzysztofa Pendereckiego. Tak mieszkał znany kompozytor. Oto przepiękne wnętrza dworu [ZDJĘCIA]

Krzysztof Penderecki ze swoją żoną Elżbietą w lusławickim dworze mieszkali przez ponad 40 lat. Wnętrza budynku imponują niezwykłym stylem. W środku można poczuć klimat minionych epok. Zobaczcie, jak wyglądają wnętrza wspaniałego dworu w Lusławicach.

📢 Od 1 stycznia 2022 roku mieszkańcy Poznania zapłacą więcej za dzierżawę nieruchomości od miasta. Podwyżka wyniesie aż 140 procent

Poznań nie przestaje zaskakiwać mieszkańców podwyżkami. Po zapowiedzianych wzrostach cen za śmieci, podatku nieruchomości czy ceny biletów na poznańskie pływalnie, mieszkańcy od 2022 roku więcej zapłacą za dzierżawę wybranych gruntów. Podwyżka, według zapowiedzi, w dwóch przypadkach wyniesie aż 140 procent.

📢 Dziecko "z nożem" w szkole podstawowej nr 40 w Poznaniu. Dyrektor szkoły: "Sytuacja nie stanowiła żadnego zagrożenia dla uczniów"

Uczeń Szkoły Podstawowej nr 40 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I w Poznaniu przyniósł na lekcje ostre narzędzie. Rodzice od dzieci usłyszeli o nożu i twierdzą, że nie zostali poinformowani przez dyrekcję o niebezpiecznej sytuacji. Dyrektor natomiast wierzy, że wychowawca to zrobił i podkreśla, że "sytuacja nie stanowiła żadnego zagrożenia dla uczniów". O sprawie poinformowano policję i kuratorium oświaty.

📢 Auto zsunęło się z nasypu przed wiaduktem w powiecie szamotulskim. Jedna osoba została ranna. Zobacz zdjęcia

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w środę, 1 grudnia, w miejscowości Zalesie w gminie Duszniki. Na miejscu zjawiło się 8 zastępów straży pożarnej.

📢 10 najdroższych domów na sprzedaż w Wielkopolsce. Zobacz luksusowe rezydencje za miliony złotych! Sprawdź zdjęcia i ceny

Chcesz mieszkać jak milioner? Musisz zapłacić miliony. Innego wyjścia nie ma. Luksusowy dom, basen, piękny ogród, kilka pokoi i duży metraż - każdy marzy o takim domu jak z bajki. Ile dokładnie trzeba zapłacić, by stać się posiadaczem ekskluzywnej posiadłości? Prezentujemy 10 najdroższych domów w Wielkopolsce wystawionych na sprzedaż w serwisie otodom.pl w listopadzie 2021 roku. Zobacz zdjęcia wyjątkowych posiadłości z regionu i sprawdź ceny. Piękne wille, w których panuje styl i elegancja, położone są w urokliwych okolicach.

📢 E-Toll obowiązkowy dla kierowców od 1 grudnia. Jak kupić bilet na przejazd autostradą A2 na odcinku Konin-Stryków?

Od środy, 1 grudnia zmienił się sposób opłacania przejazdu autostradą A2 oraz A4 na odcinkach krajowych dla pojazdów lekkich. W Wielkopolsce to odcinek trasy Konin-Stryków. Kierowcy nie kupią już biletu na autostradowych bramkach. Mogą to zrobić wyłącznie przez aplikację e-Toll, lub zakupić bilet autostradowy w specjalnie wybranych punktach.

📢 Hotel Gołębiewski w Pobierowie robi wrażenie! Byliśmy we wnętrzach, są niesamowite! Zobacz zdjęcia

Aby obejść wszystkie pomieszczenia hotelu trzeba zarezerwować sobie kilka godzin. Nam spacer po inwestycji zabrał ponad 4 godziny. Przeszliśmy ponad 3,5 kilometra, ale nie wszędzie zajrzeliśmy (w wielu miejscach trwają przecież prace budowlane czy wykończeniowe i nie odwiedzaliśmy wszystkich pięter). Na kolejną wizytę umówiliśmy się na wiosnę.

📢 The Collection. Piękne i bajecznie drogie samochody w Poznaniu. Widziałeś je na ulicy? Kim jest Joseph Amissah? Zobacz zdjęcia!

McLaren 720S, Rolls Royce Wraith, Lamborghini Aventador SVJ, Lancia Delta HF Integrale, Ferrari Testarossa - te i kilka innych pięknych, bajecznie drogich samochodów możecie zobaczyć na ulicach Poznania. Wszystko za sprawą Josepha Amissaha, znanego jako The Collection. Kim jest Joseph Amissah? Dlaczego mieszka w Poznaniu? Skąd ma pieniądze na samochody? Tego dowiecie się z naszego materiału. Zobaczcie zdjęcia samochodów The Collection!

📢 Te imiona nosi najwięcej kobiet! Najpopularniejsze imiona żeńskie w Polsce. Czy Twoje imię jest na liście? 1.12.2021

Jesteście ciekawi, jakie imię nosi najwięcej kobiet w naszym kraju? Sprawdźcie na naszej liście, jakie imiona żeńskie są najpopularniejsze! Może wśród nich jest Wasze imię?

📢 GIF: Nowa lista wycofanych leków z aptek w całej Polsce. Najnowsze rozporządzenie zakazanych leków. Sprawdź wykaz - 1.12.2021

Najnowsza lista wycofanych leków z aptek w całej Polsce. Sprawdź, które leki zostały wycofane z obrotu z aptek w całym kraju, gdyż znaleziono w ich składzie lub etykietach nieprawidłowości. Warto zapoznać się z powodami dla których te leki zostały wycofane z aptek, i sprawdzić czy macie je w swojej apteczce. Leków z tej listy lepiej nie zażywać. Przypominamy również, że leków nie należy wyrzucać do śmieci. Najlepiej odnieść je do najbliższej apteki. W przypadku wątpliwości do do serii oraz nazwy leków radzimy skonsultować się z lekarzem.

📢 Horoskop na 2022 rok: zobacz, co w tobie widzą gwiazdy i odkryj własną tajemnicę 1.12.2021

Według badań połowa Polaków przyznaje, że czyta horoskopy, a co dziesiąty badany często. A ponieważ nie każdy to przyznaje, można się spodziewać, że prawdziwe liczby dotyczące zainteresowania horoskopami są wyższe. Zaciekawienie horoskopami deklarują zwłaszcza panie, ale tylko z przewagą 20 proc. nad panami. Na popularność przepowiedni nie mają większego wpływu wykształcenie ani religijność.

📢 Budowa drogi rowerowej na Złotowskiej zbliża się do końca. Postawione przy niej słupki będą za kilka dni korygowane

Budowa drogi rowerowej i chodnika przy ul. Złotowskiej już na finiszu – jeszcze kilka dni potrwa tymczasowa organizacja ruchu na jednym z odcinków, a w przyszłym tygodniu będą korygowane słupki, dotąd uniemożliwiające samochodom wjazd i parkowanie na terenie dotąd budowanej drogi dla rowerów.

📢 Kolejna fala oszustw. Niebezpiecznik ostrzega przed groźnymi SMS-ami

Od kilku dni wiele osób dostaje nietypowe SMS-y, które informują o dostarczeniu nowej wiadomości i proszą o wejście w podany link. Portal Niebezpiecznik ostrzega, że to może być link, który automatycznie instaluje na urządzeniu złośliwe oprogramowanie.

📢 Trzynasta emerytura dużo wyższa w 2022: ile wyniesie podwyżka dla emerytów i rencistów? Kalkulator. Kto dostanie 13 emeryturę? 30.11.2021

Jednorazowa 13 emerytura przysługuje w kwocie najniższego świadczenia. W 2021 roku wynosi ono 1250,88 zł brutto, a więc większość emerytów otrzymała trzynastkę w wysokości 1022,30 zł na rękę. Jakie będą trzynaste emerytury w 2022 roku? Wiemy, że na pewno zdecydowanie wyższe, ale nie dla wszystkich. Ile wyniesie podwyżka trzynastej emerytury dla emerytów i rencistów w 2022 roku i kto otrzyma dużo wyższe świadczenia - mamy wyliczenia. Niestety, nie wszyscy emeryci dostaną więcej pieniędzy. Dlaczego?

📢 Zabytkowa budka telefoniczna na rynku. Kosztowała ponad 25 tysięcy, przychód to 500 złotych

Miasto zapłaciło za nią ponad 25 tysięcy złotych, uzyskało 500 złotych - tak wygląda bilans finansowy zabytkowej budki telefonicznej, którą ustawiono wiosną 2021 na leszczyńskim rynku. Osoby spoza Leszna przyznają, że nie mają pojęcia do czego służy - a ma być atrakcją turystyczną.

📢 Koronawirus Omikron - czy jest niebezpieczny? Jakie są objawy nowego wariantu? Czy działają na niego szczepionki?

Omikron to nowy wariant koronawirusa, który jak podkreślają eksperci, może być groźniejszy niż te, które już znamy. Po raz pierwszy wykryto go w Botswanie. Charakteryzuje się on bardzo szybki rozprzestrzenianiem - w krótkim czasie dotarł również do Europy. Odnotowano go m.in. w Belgii i Wielkiej Brytanii. Jakie objawy występują u osób zakażonych tym wariantem i przed wszystkim, czy dostępne w Polsce szczepionki również skutecznie chronią przed zakażaniem Omikronem?

📢 Pozew przeciw dostawcy gazu za drastyczne podwyżki cen gazu w Wielkopolsce

We wtorek, radca prawny Michał Gniatkowski złożył pozew przeciwko dostawcy gazu m.in. dla odbiorców z gminy Tarnowo Podgórne. Pozew dotyczy drastycznych podwyżek cen gazu ze strony spółki G.EN. Gaz Energia.

📢 W Poznaniu zaczęła się zima! Pada gęsty śnieg. Zobacz zdjęcia

We wtorek, 30 listopada w Poznaniu spadł pierwszy śnieg. Jest jednak jeszcze zbyt ciepło, żeby biały puch utrzymał się dłużej, więc szybko topnieje. Sprawdź w galerii, jak wygląda miasto podczas opadów pierwszego śniegu.

📢 Tyle zarabiają poznaniacy w najpopularniejszych branżach. Sprawdź przeciętne wynagrodzenie brutto

Jesteście ciekawi, w których branżach w Poznaniu zarabia się najlepiej? Najnowsze dane podaje Główny Urząd Statystyczny. W galerii prezentujemy przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w najpopularniejszych branżach w sektorze przedsiębiorstw. Sprawdź, ile zarabiają poznaniacy.

📢 Tragiczna śmierć niemowlęcia w Złotowie. Matka i jej partner oskarżeni o zabójstwo nie przyznają się do winy

22 listopada w Złotowie doszło do zabójstwa 6-tygodniowego dziecka. Oskarżonymi w tej sprawie są matka i jej partner, którzy nie przyznają się do winy.

📢 Zgłosił fikcyjną kradzież swojego samochodu. Teraz stanie przed sądem

Na początku sierpnia w Dopiewie, 26-latek pojawił się na komisariacie policji, gdzie zgłosił kradzież swojego samochodu marki Audi A7. Jego wartość wyceniono na 270 tys. zł. Okazało się, że mężczyzna sam oddał kluczyki do samochodu i upozorował kradzież.

📢 Lech Poznań lepszy w derbach od Warty. Komu spadły pyry z pleców? Nasze wnioski po derbach

W derbach Poznania niespodzianki nie było. Faworytem był Lech Poznań i okazał się też lepszy na boisku. Derby miały nieoczywistego bohatera. - Po golu kilka kilogramów pyrków spadło nam z grzbietu - mówił. Kto powiedział te słowa, czy wynik był sprawiedliwy, kto czeka na powrót szczęścia, a kto może najbardziej cieszyć się po niedzielnym starciu dwóch poznańskich zespołów ekstraklasowych? Przejdź do galerii i sprawdź nasze wnioski po trzecich w XXI wieku derbach Wielkopolski.

📢 Lech Poznań traci kluczowego zawodnika. Pedro Rebocho nie zagra do końca roku. Co z Pedro Tibą?

Portugalczycy Pedro Rebocho i Pedro Tiba nie znaleźli się nawet na ławce rezerwowych Lecha Poznań w meczu z Wartą Poznań. Obaj są kontuzjowani. - Mamy kilka problemów z kontuzjami, ale piłkarze są pod opieką sztabu medycznego i mam nadzieję, że zagrają w derbach - mówił jeszcze w piątek trener Kolejorza Maciej Skorża. Okazało się, że urazy są poważniejsze. Rebocho z powodu kontuzji kolana wypadnie ze składu co najmniej do końca roku. Pedro Tiba powinien do gry wrócić szybciej.

📢 Ta operacja miała być pierwszą w Wielkopolsce. Tymczasem w Poznaniu tak leczą już od lat. Szpital im. Strusia się tłumaczy

Poznańscy lekarze z pomocą francuskiego chirurga ortopedy i traumatologa w piątek, 26 listopada 2021 r. wykonali po raz pierwszy w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia operację wstawienia endoprotezy stawu biodrowego nowoczesną, małoinwazyjną metodą DAA (Direct Anterior Approach – "dostęp przedni bezpośredni"). Jak ogłaszał się szpital, miała to być pierwsza tego typu operacja w Wielkopolsce. Lecz nie była. W samym Poznaniu jest kilka ośrodków leczących w ten sposób. Rzecznik szpitala tłumaczy: "Niestety okazało się to nie w pełni precyzyjne".

📢 Nauczyciel płakał, jak sprawdzał! Najnowsze śmieszne hity z klasówek i sprawdzianów. To lepsze niż memy! 30.11.2021

Czy kreatywność ludzka zna granice? Często okazuje się, że nie. Szczególnie, jeżeli do czynienia mamy z uczniami szkół podstawowych lub średnich. To co potrafią napisać na sprawdzianie często wprawia w osłupienie, ale równie często powoduje uśmiech. Jakie najciekawsze "kwiatki" znajdziemy w internecie? Niektóre są śmieszniejsze niż memy!

📢 Tragiczny wypadek w Skokach. Pociąg relacji Poznań - Wągrowiec śmiertelnie potrącił 19-latka

W poniedziałkowe popołudnie w Skokach doszło do dramatycznego zdarzenia. Pociąg śmiertelnie potrącił osobę przechodzącą przez torowisko. Z informacji od osoby zgłaszającej wynikało, że ofiara to 12-letnie dziecko. Ostatecznie okazało się, że potrącona osoba to 19-letni mężczyzna.

📢 Zadymiony Stary Rynek w Poznaniu. "To trwa kolejny sezon". Mieszkańcy skarżą się, że straż miejska nic z tym nie robi

Kłęby szarego dym, wydobywającego się z jednego z kominów, spowiły w sobotę poznański Stary Rynek. Na miejscu był nasz fotoreporter. Mieszkańcy mówią, że do zadymienia w tej okolicy dochodzi częściej. Jednocześnie skarżą się na brak podejmowanych w tym zakresie działań.

📢 Andruty na pocieszenie. MEMY po gali Złotej Piłki 2021

Robert Lewandowski nie otrzymał Złotej Piłki za 2021 rok, ale po raz pierwszy w karierze stanął na podium plebiscytu. Polscy internauci są bardzo zawiedzeni wynikami plebiscytu. Zobaczcie MEMY, które zrobili po poniedziałkowej gali.

📢 Obywatel Niderlandów i 10 innych osób stanęło przed sądem w Poznaniu za udział w zorganizowanej grupie przestępczej

W Sądzie Okręgowym w Poznaniu rozpoczął się proces obywatela Niderlandów i innych oskarżonych, którzy działali w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującą się m.in. produkcją narkotyków.

📢 Kobieta ukrywała się przed policjantami... w ziemiance! Miała do odbycia wyrok w zakładzie karnym

Dzielnicowi z Bojanowa zatrzymali 23-klatkę, która ukrywała się przed policjantami. Kobieta, decyzją sądu, musi odbyć karę roku pozbawienia wolności za przestępstwa, jakich się wcześniej dopuściła.

📢 125 zgonów z powodu COVID-19 w Wielkopolsce. Tyle osób zmarło w ciągu tygodnia 22-29 listopada. Gdzie najwięcej?

W ciągu tygodnia od 22 do 29 listopada w całym województwie wielkopolskim z powodu zakażenia koronawirusem zmarło 125 osób. Najwięcej zgonów odnotowano w Poznaniu i powiecie poznańskim. Były jednak trzy powiaty - jarociński, średzki i międzychodzki - w których w ciągu tygodnia nie zmarła żadna osoba zakażona koronawirusem. Zobacz w galerii, jak wyglądają statystyki dotyczące zgonów z powodu COVID-19 w poszczególnych powiatach w Wielkopolsce w ciągu tygodnia 22-29 listopada.

📢 Mieszkanie mniejsze od więziennej celi i korytarz za ćwierć miliona, czyli patodeweloperka. Te absurdy trzeba zobaczyć

Czy Polakom można sprzedać wszystko? Tak zdaje się uważać część deweloperów. Oto najdziwniejsze mieszkania, jakie trafiły w ostatnim czasie na rynek. Jak się okazuje, patodeweloperka niejedno ma imię.

📢 Gmina Nowy Tomyśl: Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Sątopach. Samochód osobowy wjechał pod pociąg

W poniedziałek rano, 29 listopada, przed godziną 9 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku na przejeździe kolejowym w Sątopach. W wyniku wypadku zginął 50-letni mężczyzna.

📢 Prawie 23 tysiące kibiców na derbach Poznania - Lech Warta. Zobacz zdjęcia z trybun i znajdź się na fotografiach

Niedzielne derby Poznania w PKO Ekstraklasie na żywo obejrzało 22 791. Na meczu Lecha Poznań z Wartą Poznań pojawili się kibice i sympatycy obu drużyn, a atmosfera na trybunach była niesamowita. Przygotowaliśmy dla Was zdjęcia z trybun podczas meczu Lech - Warta. Znajdziecie siebie na zdjęciach?

📢 Kibice Lecha Poznań widowiskowo przemaszerowali wspólnie na stadion na derby Poznania. Zobacz zdjęcia

Derby Poznania Lech - Warta rozpoczęły się w niedzielę, 28 listopada o godzinie 15. Przed tym meczem o godz. 14 odbył się widowiskowy przemarsz kibiców Kolejorza ulicą Grunwaldzką na stadion przy ulicy Bułgarskiej. Zobaczcie wyjątkowe zdjęcia naszego fotoreportera z tego wydarzenia.

📢 Wypadek w Bojanicach w gminie Kłecko. 4 osoby trafiły do szpitala. Zobacz zdjęcia!

W poniedziałek, 29 listopada 2021 roku, przed 6:00 rano na skrzyżowaniu w Bojanicach w gminie Kłecko (przy drodze w stronę Działynia) doszło do wypadku z udziałem dwóch aut.

📢 Śmiertelny wypadek pod Poznaniem. W Niepruszewie zderzyły się dwa samochody. Nie żyje 58-latek

W poniedziałek, 29 listopada, przed godz. 04:00 doszło do tragicznego wypadku w Niepruszewie pod Poznaniem. Na łuku drogi nr 307 zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe.

📢 Nowoczesna operacja w Poznaniu: nowa metoda wstawiania endoprotezy stawu biodrowego. Pacjent wyjdzie ze szpitala po jednym dniu!

Poznańscy lekarze z pomocą francuskiego chirurga ortopedy i traumatologa w piątek 26 listopada 2021 r. wykonali po raz pierwszy w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia operację wstawienia endoprotezy stawu biodrowego nowoczesną, małoinwazyjną metodą DAA (Direct Anterior Approach - "dostęp przedni bezpośredni"). Dzięki innowacyjnemu zabiegowi pobyt pacjentów w szpitalu skraca się z czterech dni do jednego. Ale to nie jest tylko jego jedyna zaleta.

📢 Wypadek przy pracy w Skokach. Mężczyzna spadł z rusztowania. Na miejsce wezwano służby ratunkowe

Do wypadku przy pracy doszło w Skokach. Mężczyzna spadł z rusztowania. Na miejsce wezwano służby ratunkowe. Ranny trafił do szpitala.

📢 Śmierć mężczyzny na ul. Cegielnianej na Górnej. Zatrzymano 13-latkę! Doszło do morderstwa?

13-letnia dziewczyna została zatrzymana przez policję w związku ze śmiercią 62-letniego mieszkańca Górnej, którego zwłoki odkryto w miniony poniedziałek (22 listopada) w zaroślach przy ul. Cegielnianej, nieopodal jego domu. 62-latek miał rozległy uraz głowy, który przyczynił się do jego śmierci. Wiadomo, że 13-latka i zmarły znali się...

📢 10 najdroższych samochodów na sprzedaż w Poznaniu i okolicy. Zobacz zdjęcia i ceny

To zestawienie może przyprawić o zawrót głowy! Wybraliśmy 10 najdroższych samochodów w Poznaniu i okolicy, które możesz kupić w serwisie ogłoszeniowym otomoto.pl w listopadzie 2021 roku. Na liście królują same luksusowe marki. Sprawdź, ile trzeba mieć pieniędzy, aby jeździć takimi furami! Zobacz zdjęcia wyjątkowych aut na sprzedaż.

📢 Ksiądz będzie bezwzględny. Za te grzechy nie dostaniesz rozgrzeszenia. Lista grzechów ciężkich, których nie rozgrzeszy żaden ksiądz

Czasem ksiądz nie ma wyjścia. Są przypadki, w których duchowny nie rozgrzeszy wiernego. Nawet, gdy ten wyzna mu grzech, żałuje i chce zadośćuczynić. Bynajmniej nie są to zabójstwo czy zdrada. Zobacz, czego ksiądz nie rozgrzeszy.

📢 Przestępcy z Wielkopolski poszukiwani przez policję. Widziałeś któregoś z nich? Zobacz zdjęcia i nazwiska - część 2

Oto zdjęcia osób poszukiwanych przez wielkopolską policję m.in. za pobicia, rozboje i oszustwa. Prezentujemy nazwiska i listy gończe. Zobacz galerię przestępców z Wielkopolski. Może dzięki Tobie policja zatrzyma którąś z tych osób. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl z dnia 25 listopada 2021 roku.

📢 ŚWIĄTECZNE GWIAZDECZKI Wybieramy dzieci na świąteczne okładki GŁOSOWANIE ROZPOCZĘTE, ale wciąż możesz przesłać zdjęcie swojej pociechy

Tworzymy wielką świąteczną galerię zdjęć dzieci z naszego województwa. Spośród maluszków, dziewczynek i chłopców nasi Czytelnicy wybiorą dzieci, które trafią na okładki świątecznego i noworocznego wydania gazety. 6 grudnia, w Mikołajki, wszystkie przesłane fotografie ukażą się w specjalnym dodatku do gazety, a na dzieci czeka mnóstwo nagród.

📢 PLEBISCYT SPORTOWY Głosowanie rozpoczęte! Zgłoś do nagród dla zawodników, trenerów, sportowych talentów i drużyn

Tegoroczna edycja plebiscytu Mistrzowie Sportu "Głosu Wielkopolskiego" rozpoczęta! Jak co roku nagrody dla sportowców, trenerów, sportowych talentów i drużyn najpierw zostaną przyznane osobno w miastach i powiatach, a później w wojewódzkim finale. Nowością w tym roku będzie ogólnopolski finał plebiscytu i gala w Warszawie. Partnerem tegorocznej edycji akcji jest Krajowe Stowarzyszenie Ludowe Zespoły Sportowe, które w tym roku obchodzi jubileusz 75-lecia swojego istnienia.

📢 Zaniedbane miejsca Poznania. Zabytkowe kamienice, historyczne miejsca, które rozpadają się w Poznaniu. Jaka będzie ich przyszłość? [ZDJĘCIA]

Poznań to piękne miasto, ale w stolicy Wielkopolski znaleźć można także takie miejsca, które od lat nie są remontowane lub po prostu straszą swoim wyglądem. To "poznańska ruinoza". Odrapane ściany, odpadający tynk, graffiti na murach. Niestety część z tych budynków to zabytki, które nie są remontowane lub prace konserwatorskie już jakiś czas trwają, dalej pozostawiając brzydki widok miasta. Część z tych problemów rozwiąże najpewniej uchwała krajobrazowa, która według zapowiedzi ma wejść w życie już na początku 2022 roku, ale nie wszystkie. Przedstawiamy galerię „Głosu Wielkopolskiego”, w której dziennikarze przyglądają się poszczególnym miejscom, opisując ich dalsze losy.

📢 Czy pamiętasz te potrawy z dzieciństwa? Zupa „nic”, kogel-mogel i inne słodkie wspomnienia z lat młodości

Comfort food, czyli jedzenie, które przywodzi na myśl miłe chwile. Najczęściej smak lub zapach tych posiłków kojarzy nam się z dzieciństwem. Jedni z sentymentem wspominają zupę „nic”, inni równie słodki kogel-mogel. Przypomnij sobie receptury na potrawy, które jadłeś jako dziecko. Na pewno poprawią ci nastrój!

📢 Tak wyglądają najgroźniejsi przestępcy w Polsce. Zobacz zdjęcia poszukiwanych w związku z zabójstwami

Prezentujemy zdjęcia i nazwiska najgroźniejszych przestępców w Polsce. Wszyscy są poszukiwani w związku z zabójstwem. Policja wystawiła za nimi listy gończe i opublikowała wizerunki. Widziałeś któregoś z nich? Wiesz, gdzie mogą może przebywać? Jeżeli masz jakieś informacje na ich temat, to koniecznie skontaktuj się z policją. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl z dnia 20 października 2021 roku. Zobacz zdjęcia i listy gończe poszukiwanych zabójców, którzy są na wolności.

📢 Miejsca wstydu w Poznaniu. Najbardziej zaniedbane miejsca w stolicy Wielkopolski, nie uwierzysz, gdzie się znajdują!

W Poznaniu nie brakuje miejsc, w których trudno mówić o estetyce. Śmieci, porzucone meble czy zniszczone budynki to częsty widok nawet w centrum miasta i reprezentacyjnych dzielnicach. W galerii znajdują się miejsca wstydu w Poznaniu. Część z tych problemów rozwiąże najpewniej uchwała krajobrazowa, która według zapowiedzi ma wejść w życie już na początku 2022 roku, ale nie wszystkie. Śmieci, niedokończone, niezabezpieczone pustostany i wiele innych zostaną i będą szpecić widok.

📢 Oszuści i naciągacze poszukiwani przez policję z Wielkopolski. Rozpoznajesz ich? Zobacz zdjęcia i nazwiska!

Kilkadziesiąt osób z Wielkopolski jest poszukiwanych za oszustwa. Rozpoznajesz któregoś z tych mężczyzn? Widziałeś go? Jeśli tak, to koniecznie zawiadom policję. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl z dnia 20 października 2021 roku. Są to osoby, których policja poszukuje z powodu możliwości popełnienia przestępstwa z art. 286 Kodeksu Karnego. Zobacz ich zdjęcia i nazwiska.

📢 Kobiety z Wielkopolski poszukiwane przez policję. Rozpoznajesz je? Zobacz zdjęcia i sprawdź, co zrobiły

Wielkopolska policja poszukuje kilkudziesięciu kobiet za najróżniejsze przestępstwa. Prezentujemy najnowsze zdjęcia i listy gończe kobiet, które złamały prawo. Rozpoznajesz którąś z nich? Wiesz, gdzie mogą przebywać? Jeżeli masz jakieś informacje na temat tych kobiet, koniecznie skontaktuj się z policją. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl z dnia 20 października 2021 roku.

📢 Przestępcy seksualni: Oni są poszukiwani przez policję. Rozpoznajesz kogoś? Zobacz zdjęcia i nazwiska!

Policja poszukuje kilkudziesięciu przestępców seksualnych, za którymi polskie sądy wystawiły listy gończe. Wielu z nich ma na koncie brutalne gwałty. Wciąż nie udało się ich namierzyć. Zobacz wizerunki tych osób i pomóż policji w ich ujęciu. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl.

📢 Wielki Plebiscyt Edukacyjny rozpoczęty! Głosuj na nauczycieli, przedszkola, szkoły i uczelnie

Zagłosuj na nauczycieli, których lubią i cenią uczniowie oraz ich rodzice oraz nauczycieli przedszkola, którzy mają wyjątkowe podejście do maluchów. Wybierz z nami Nauczyciele Akademickiego Roku. Zagłosuj na Przedszkole Roku i szkolę, w której panuje najlepsza atmosfera. Możesz też nominować swoich kandydatów do nagród w wielkim plebiscycie edukacyjnym.

📢 Dilerzy i handlarze narkotyków z Wielkopolski. Oni są poszukiwani przez policję. Rozpoznajesz kogoś?

Prezentujemy zdjęcia i nazwiska osób, które są poszukiwane przez wielkopolską policję za wprowadzanie do obrotu narkotyków oraz czerpanie z handlu środkami odurzającymi korzyści majątkowych. W tym gronie są zarówno osoby, które nielegalnie posiadały zakazane substancje, oraz ci, którzy mieli je na własny użytek. Kojarzysz twarz któregoś z nich? Wiesz, gdzie mogą przebywać? Koniecznie skontaktuj się z policją. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl z dnia 16 września 2021 roku.

📢 Prawie każdy bierze te leki, ale mało kto zna możliwe skutki uboczne. Zobacz, co może powodować ibuprom, apap, aspiryna, gripex itp.

Wiele osób obawia się szczepionki na koronawirusa, słysząc o pojawiających się w niektórych przypadkach skutkach ubocznych. Mało kto zwraca jednak uwagę, że nawet popularne leki dostępne bez recepty zażywane przez niektórych regularnie, mogą powodować wiele znacznie gorszych działań niepożądanych takich jak krwiste wymioty, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, omdlenia, zaburzenia rytmu serca, itp. Zobacz, jakie skutki uboczne mogą powodować przykładowe popularne leki na ból głowy, przeziębienie, zgagę, biegunkę czy erekcję.

📢 Zdalne nauczanie w memach. Lekcje w łóżku i drzemka na matmie. Kiedy powrót do szkoły? Jeszcze trzeba wytrzymać!

Zdalne lekcje. Przywykliście już czy wciąż rwiecie włosy z głowy? Tak czy inaczej zdalne nauczanie to nieustająco wyzwanie dla wszystkich: dzieci, nauczycieli i rodziców. W domach to czasem prawdziwa szkoła przetrwania. Wciąż nie wiadomo, do kiedy szkoły będą zamknięte. Termin powrotu jest odwlekany, na pewno nie stanie się to 25 kwietnia (więcej szczegółów poniżej). Czekając na koniec obostrzeń i powrót do szkół pamiętajcie – nie jesteście w tym sami! Też macie wrażenie, że cały czas spędzacie nad lekcjami i zadaniami? Te MEMY rozbawią Was do łez! Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Targowisko na Bema - kiedyś wszyscy robili tu zakupy. Zobacz archiwalne zdjęcia

35 lat temu władze Poznania podjęły decyzję o uruchomieniu giełdy przy ul. Bema (później nazwę ulicy zmieniono na Drogę Dębińską). Targowisko ostatecznie powstało w czerwcu 1989 r. i przez niemal całe lata 90. było to kultowe miejsce zakupów, gdzie można było kupić wszystko - od markowych ubrań po meble. Zobaczcie archiwalne zdjęcia.

📢 Kalendarz adwentowy dla dorosłych. Sprawdź 24 zadania od seksuologa i to nie tylko "łóżkowe" [KALENDARZ ADWENTOWY DLA PAR 2020]

Kalendarze adwentowe kojarzą nam się z pudełkiem dla dzieci pełnym słodkości. Na rynku pojawiły się kalendarze z kosmetykami, alkoholami i innymi produktami. Ale hitem na Instagramie jest kalendarz adwentowy z... zadaniami od seksuologa! Zainspirowani zadaniami Katarzyny Koczułap prowadzącej profil "Co z tym seksem" - prezentujemy własną wersję kalendarza adwentowego dla dorosłych, nie tylko z zadaniami "łóżkowymi"! Zadania można dowolnie modyfikować i przestawiać lub z nich zrezygnować - wedle własnych upodobań. To idealny sposób na scalenie związku! Szczególnie, jeśli zaniedbaliśmy relację w czasie pandemii.

📢 Top 20 restauracji w Poznaniu. Tu warto zjeść według internautów! [ZDJĘCIA]

Około 800 restauracji, barów i kawiarni działa w Poznaniu według portalu TripAdvisor. Które z nich są najlepsze? Sprawdźcie sami na kolejnych slajdach. Oto TOP 20 lokali w Poznaniu na podstawie głosowania samych internautów.

📢 10 najbardziej niebezpiecznych dróg w Polsce. Tu było najwięcej zabitych! [ZOBACZ]

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji opublikowało raport "Wypadki drogowe w Polsce w 2018 roku". Dowiadujemy się z niego między innymi, na których drogach krajowych dochodzi do największej liczby wypadków i gdzie ginie najwięcej osób. W 2018 roku na tych drogach doszło do 7 195 wypadków, w których zginęło 957 osób, a rannych zostało 9 175 osób. Sprawdź 10 najbardziej niebezpiecznych dróg krajowych w Polsce.

📢 Nauczyciel płakał, jak poprawiał [ZDJĘCIA Z KLASÓWEK]

Trudno uwierzyć, co na klasówkach potrafią pisać (i nie tylko!) polscy uczniowie. Oglądając te sprawdziany, uśmiejecie się do łez, zwłaszcza że poczucia humoru często nie brakuje też nauczycielom. Oto hity ze szkolnych klasówek!

ZOBACZ KONIECZNIE

Media obecne terenie przygranicznym. Znamy zasady.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie