Prasówka 27.11.2021 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
CC0
Dodaj komentarz:
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 26.11. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Oto tabela wyliczeń emerytur po waloryzacji. Tyle od marca 2022 mają dostawać netto emeryci [27.11.21 r.]”?

Prasówka 27.11: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Oto tabela wyliczeń emerytur po waloryzacji. Tyle od marca 2022 mają dostawać netto emeryci [27.11.21 r.]

Według zapowiedzi rządzących, waloryzacja emerytur w przyszłym roku może być wysoka. A to oznacza kolejne podwyżki dla seniorów, bo wcześniej emeryci dostaną inne emerytury ze względu na reformę podatkową.

Nie przegap promocji!

📢 Oto urządzenia, które należy odłączyć z prądu, gdy ich nie używasz. Tak możesz zaoszczędzić prąd! [27.11.21 r.]

Szykują się spore podwyżki cen prądu od nowego roku. Dlatego warto już teraz nauczyć się oszczędzać energię elektryczną. Oszczędzania prądu to nie tylko oszczędności w portfelu, ale i dbanie o środowisko.

📢 Taki dom ma Magda Gessler. Zobacz, jak mieszka królowa polskiej gastronomii [zdjęcia - 27.11.21 r.]

Magda Gessler to z pewnością najbardziej znana restauratorka w naszym kraju. Od 11 lat prowadzi program "Kuchenne rewolucje", w którym pomaga upadającym restauracją wyjść z kryzysu. A jak znana i lubiana gwiazda TVN mieszka? Zaglądamy do domu Magdy Gessler. Zobaczcie!

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 27.11: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Tyle mają wynieść styczniowe emerytury 2022 - tabela wyliczeń. Ile zyskają seniorzy po zmianach podatkowych? [27.11.21 r.]

Tyle mają wynieść styczniowe emerytury 2022. Na 2022 rok rząd w ramach Polskiego Ładu przygotowuje szereg zmian. Mają one dotyczyć m.in. seniorów z najniższymi emeryturami. Osoby z najniższym świadczeniem mają zostać zwolnione z płacenia podatku. Będzie to dla nich oznaczać więcej pieniędzy w kieszeni. Zobacz, ile będzie można zyskać na zmianach w emeryturach w 2022 roku.

📢 Oto horoskop finansowy na grudzień. Na te znaki w grudniu czekają duże pieniądze! [lista - 27.11.21 r.]

Grudzień to miesiąc, w którym musimy liczyć się z dużymi wydatkami. Prezenty, organizacja wigilii, sylwester - wszystko to kosztuje. Sprawdź w naszej galerii, dla których znaków zodiaku grudzień będzie korzystny pod względem finansowym. Oni mogą liczyć na duże pieniądze.

📢 Niektóre osoby spod tych znaków zodiaku są uważane za wredne. Oto ranking od najmilszego do najwredniejszego [27.11.21 r.]

Data urodzenia zawiera informację o naszych usposobieniu do życia, cechach charakteru, a nawet sposobu, w jaki traktujemy inne osoby. Specjalnie dla naszych czytelników Wróżka Roma przygotowała zestawienie znaków zodiaków - od najmilszego do najwredniejszego. Do jakiej kategorii ty należysz? Sprawdź w naszej galerii.

📢 Takie rośliny są odporne na przymrozki. Oto kwiaty, które nie boją się zimy [zdjęcia - 27.11.21 r.]

Chcesz upiększyć ogród? Są rośliny, które doskonale znoszą niższe temperatury, i będą cieszyły oko nawet zimą. W naszej galerii znajdziesz rośliny mrozoodporne.

📢 Tych herbat lepiej nie pij przed snem. Ich działanie może powodować bezsenność [lista - 27.11.21 r.]

Jedni piją ją na śniadanie, drudzy wieczorem w celu relaksu i rozgrzania po długim, szczególnie chłodnym dniu spędzonym poza domem. Herbata to napój uwielbiany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Z uwagi na różnorodność smaków, na rynku dostępnych jest wiele herbat. Nie wszystkie jednak mają dobry wpływ na nasz organizm. Szczególnie te pite wieczorową porą, które skutecznie utrudniają nam zaśnięcie. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź znajdziesz w naszej galerii. Zobacz, które herbaty mogą powodować bezsenność.

📢 Takie są przyczyny, objawy i skutki zakwaszenia organizmu. Jak odkwasić organizm? [27.11.21 r.]

Zakwaszenie organizmu to - krótko ujmując - stan, w którym zaburzona jest równowaga pH krwi, która w prawidłowych warunkach wynosi od 7,35 do 7,45. Tylko przy takich parametrach krwi organizm jest w stanie funkcjonować prawidłowo. Czym jest zakwaszenie organizmu, jakie są jego objawy, skutki i jak z tym walczyć? Opisujemy to w naszej galerii.

📢 Trzynasta emerytura dużo wyższa w 2022: ile wyniesie podwyżka dla emerytów i rencistów? Kalkulator. Kto dostanie 13 emeryturę? 26.11.2021

Jednorazowa 13 emerytura przysługuje w kwocie najniższego świadczenia. W 2021 roku wynosi ono 1250,88 zł brutto, a więc większość emerytów otrzymała trzynastkę w wysokości 1022,30 zł na rękę. Jakie będą trzynaste emerytury w 2022 roku? Wiemy, że na pewno zdecydowanie wyższe, ale nie dla wszystkich. Ile wyniesie podwyżka trzynastej emerytury dla emerytów i rencistów w 2022 roku i kto otrzyma dużo wyższe świadczenia - mamy wyliczenia. Niestety, nie wszyscy emeryci dostaną więcej pieniędzy. Dlaczego?

📢 Duże podwyżki emerytur i rent w 2022: wyliczenia, stawki, kwoty. O ile wzrosną emerytury netto i brutto? Waloryzacja, kalkulator 26.11.2021

Sposób obliczania corocznej waloryzacji rent i emerytur jest określony ustawowo i zależy w największym stopniu od inflacji, a także - w znacznie mniejszej mierze - od wzrostu średniej płacy. Inflacja rośnie szybciej niż przewidywał rząd. Dlatego podwyżka rent i emerytur w 2022 może być większa niż zapowiadane wcześniej około 4,8 proc. Sprawdź, jak mogą wzrosnąć emerytury i renty od marca 2022 roku. Zobacz, jak będzie wyglądała po podwyżce w 2022 roku twoja emerytura, czy renta. Mamy najnowsze wyliczenia, kwoty i stawki dotyczące stawek emerytur po podwyżce 2022. Wszystkie informacje znajdziesz w naszej galerii.

📢 GIS wycofuje produkty ze sklepów. Nie jedz tego! Masz je w domu? Wyrzuć lub zwróć! Produkty wycofane ze sklepów w całej Polsce [26.11.2021]

GIS wycofuje produkty spożywcze ze sklepów w całej Polsce! Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenia dotyczące wycofania żywności, której spożycie może być niebezpieczne dla zdrowia. Wycofane partie produktów są m.in. zanieczyszczone tlenkiem etylenu, skażone lub zawierają szkodliwe substancje, dlatego warto potraktować ostrzeżenia GIS poważnie. Te produkty zostały wycofane przez GIS nie bez powodu. W związku z decyzją GIS, popularne sieci handlowe, takie jak Lidl, Biedronka, Auchan, Netto, Żabka wycofują produkty ze sklepów. Najnowsza lista produktów spożywczych wycofanych przez GIS. Wycofane produkty były wcześniej w sprzedaży, dlatego sprawdź dokładnie kuchenne szafki. Masz je w domu? Nie jedz tego! Wyrzuć te produkty lub oddaj do sklepu. Zobacz produkty wycofane przez GIS!

📢 GIF wycofuje popularne leki! Masz je w domu? Wyrzuć! Nowe leki wycofane z aptek w całej Polsce. Pełna lista [26.11.2021]

Główny Inspektor Farmaceutyczny w ciągu ostatnich dni poinformował o wycofaniu kolejnych leków. Sprawdzamy najnowszą listę leków wycofanych przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Powody takiej decyzji GIF mogą być różne, od złego opakowania leku po niewłaściwy skład specyfiku. Na liście wycofanych leków przez GIF znajdują się także leki, które mogą zagrażać zdrowiu a nawet życiu. Tych leków nie kupicie już w aptece, warto jednak sprawdzić czy nie macie ich w swojej apteczce, gdyż niektóre z nich mają długa datę przydatności. Poniżej publikujemy listę leków wycofanych przez GIF w 2021 roku, ich serie oraz datę produkcji. W razie wątpliwości co do przydatności lekarstw należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

📢 Powrót nauki zdalnej w grudniu 2021? Oto scenariusze: szkoły ponadpodstawowe i podstawowe. Minister Niedzielski o nauce zdalnej 26.11.2021

Nauka zdalna powróci w grudniu 2021? To pytanie, które zadają sobie uczniowie, nauczyciele i rodzice. Wszystko z powodu lawinowego wzrostu zachorowań koronawirusem i zbliżającego się szczytu IV fali epidemii w Polsce. 12 listopada 2021 minister Czarnek podpisał rozporządzenie o powrocie nauki zdalnej, ale tylko na ograniczonym obszarze znajdującym się przy granicy z Białorusią. Minister edukacji Przemysław Czarnek zapewnia, że chce utrzymać naukę stacjonarną jak najdłużej, jednak wciąż podkreśla, że ministerstwo jest przygotowane na wszystkie scenariusze. A jak nauczanie zdalne postrzegają sami dyrektorzy szkół? W niektórych szkołach część klas już teraz przeszła na nauczanie zdalne, bo cały czas rośnie liczba zachorowań wśród uczniów. W innych dyrektorzy zastanawiają się nad nauką w formie hybrydowej, a w kolejnych sytuacja covidowa jest na razie pod kontrolą. Jakie scenariusze na temat nauki zdalnej w 2021 roku przewidują dyrektorzy szkół? Czy powrót nauki zdalnej w grudniu 2021 to najbardziej prawdopodobny scenariusz? Od kiedy powinna wrócić nauka zdalna? Wszystkie informacje znajdziesz w naszej galerii. Co o nauce zdalnej sądzi minister zdrowia Adam Niedzielski?

📢 Powrót nauki zdalnej. Coraz więcej zamykanych szkół. Minister Czarnek: pojawiło się rozporządzenie dotyczące powrotu nauki zdalnej

Czy nauka zdalna wróci do szkół jesienią 2021 roku? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców i nauczycieli, a przede wszystkim uczniów. W środę, 24 listopada poziom zakażeń osiągnął już blisko 29 tys. Minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek stanowczo zaznacza, że rząd chce utrzymać naukę stacjonarną jak najdłużej, jednak apeluje do szczepień oraz przestrzegania zasad sanitarnych. Z kolei wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski powiedział, że szkół w trybie zdalnym i hybrydowym będzie więcej, ale pomimo tego rząd nie przewiduje wprowadzenia nauki zdalnej. Szef resortu edukacji w piątek 12 listopada podpisał rozporządzenie wprowadzające możliwość przejścia na zdalne nauczanie w powiatach przy granicy z Białorusią. Natomiast w Wielkopolsce w piątek 26 listopada zamkniętych było 40 placówek oświatowych, a blisko 64 tys. uczniów uczyło się z domu. Czy w grudniu 2021 roku nastąpi powrót nauki zdalnej w szkołach? Żaden scenariusz nie jest wykluczony, a w Wielkopolsce kolejne klasy przechodzą na nauczanie online. - Widzimy jednak, że tych nowych przypadków zakażeń codziennie przybywa i jest ich bardzo dużo. Dlatego też obawiam się, że być może już w grudniu ta nauka zdalna wróci. Mam jednak nadzieję, że będzie odbywać się to regionalnie i wierzę, że do stycznia ta czwarta fala się uspokoi i po feriach będziemy mogli wszyscy wrócić do szkół - mówi Dominika Naworska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 w Poznaniu.

📢 Zderzenie osobówki z ciężarówką w powiecie gostyńskim. Jedna osoba nie żyje

Do śmiertelnego w skutkach zdarzenia doszło w piątek, 26 listopada po godz. 16. Na miejscu działały trzy zastępy straży pożarnej.

📢 Lech Poznań musi wygrać, a my możemy - mówi Dawid Szulczek, trener Warty Poznań przed niedzielnymi derbami

  • To starcie Dawida z Goliatem - rzucił na wspólnej konferencji prasowej obu trenerów przed derbami Poznania nomen omen... Dawid Szulczek. Trudno się z tym nie zgodzić, bo jakikolwiek inny wynik w niedzielę niż zwycięstwo Lecha Poznań w meczu z Wartą będzie ogromną sensacją. Nowego szkoleniowca i jego drużynę czeka nie lada zadanie, bo w tym meczu za Zielonymi nie przemawia praktycznie nic, ale z drugiej... Warta nie ma nic do stracenia.

📢 Duże szczęście Polaków w losowaniu. Mundial bez Włochów lub Portugalii!

Rozlosowano pary barażowe do mistrzostw świata 2022. Reprezentacja Polski wylosowała dobrze, bo czeka ją półfinał z Rosją i ewentualny finał z Czechami lub Szwecją. O pechu mogą mówić Włosi i Portugalczycy, bo jednej z tych reprezentacji zabraknie na mundialu.

📢 Pionierska operacja w Wielkopolsce: Nowa metoda wstawiania endoprotezy stawu biodrowego. Pacjent wychodzi ze szpitala po jednym dniu!

W Poznaniu wykonano po raz pierwszy innowacyjną operację wstawienia endoprotezy stawu biodrowego nowoczesną, małoinwazyjną metodą DAA (Direct Anterior Approach - "dostęp przedni bezpośredni"). Poznańscy lekarze z pomocą francuskiego chirurga ortopedy i traumatologa dokonali tego w piątek 26 listopada 2021 r. w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia w Poznaniu. Dzięki pionerskiemu zabiegowi pobyt pacjentów w szpitalu skraca się z czterech dni do jednego. Ale to nie jest tylko jego jedyna zaleta.

📢 Byk daniela biegał po rynku w Gołańczy. Udało się sfotografować zwierzę

Po rynku w Gołańczy (powiat wągrowiecki) biegał potężny byk daniela. Zwierzę udało się sfotografować. Nie był to pierwszy dziki gość w centrum miasta.

📢 Śmiertelne potrącenie pieszego na pasach w Poznaniu. Kierowca usłyszał prokuratorskie zarzuty

Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, potrącenie go i spowodowania wypadku oraz nieudzielenie pomocy i ucieczka z miejsca wypadku. Takie zarzuty usłyszał mężczyzna, który środę wieczorem, 24 listopada potrącił 23-latka na przejściu dla pieszych. Za wymienione czyny grozi mu do 8 lat więzienia.

📢 Nauczyciel płakał, jak sprawdzał! Najnowsze śmieszne hity z klasówek i sprawdzianów. To lepsze niż memy! 26.11.2021

Czy kreatywność ludzka zna granice? Często okazuje się, że nie. Szczególnie, jeżeli do czynienia mamy z uczniami szkół podstawowych lub średnich. To co potrafią napisać na sprawdzianie często wprawia w osłupienie, ale równie często powoduje uśmiech. Jakie najciekawsze "kwiatki" znajdziemy w internecie? Niektóre są śmieszniejsze niż memy!

📢 Bulwersująca kradzież w pociągu. Złodziej zabrał plecak z ortezami niepełnosprawnego chłopca. Policja i rodzina apelują o pomoc

Bulwersująca kradzież w pociągu relacji Poznań-Szczecinek. Złodziej zabrał plecak z ortezami należącymi do 12-letniego niepełnosprawnego chłopca. Policja i rodzina proszą o pomoc osoby, które mogły być świadkami zdarzenia. Do kradzieży doszło w sobotę, 20 listopada.

📢 Nie możesz żyć bez tych produktów? To jedzenie uzależnia jak narkotyki. Też je uwielbiasz?

Jedzenie może być uzależniające niczym narkotyki? Jak najbardziej. Coraz częściej pokarmem niwelujemy nie tylko głód fizyczny, ale i ten psychiczny. Różne formy przekąsek są nagrodą za sukces, czy też sposobem na radzenie sobie z emocjami. Wpływ mają na to także konkretne składniki zawarte w żywności. Ich obecność sprawia, że pewne pokarmy bardziej poprawiają samopoczucie, a jednocześnie uzależniają jak narkotyki. Sprawdź 18 produktów, bez których mózg czasami nie potrafi się obejść. Też je uwielbiasz?

📢 Mecze derbowe Lecha Poznań z Wartą Poznań do końca trzymały w napięciu. Przypominamy oba spotkania w ekstraklasie z ostatniego sezonu

Lech Poznań z Wartą Poznań w XXI wieku rozegrał dwa mecze w najwyższej klasie rozgrywkowej i oba w poprzednim sezonie. Oba też wygrał Kolejorz, ale te spotkania do ostatnich minut miały swoją dramaturgię. Przed niedzielnym meczem przypominamy, jak przebiegały i jaka atmosfera panowała w klubach przed derbowym starciem.

📢 Te suplementy diety zostały wycofane z użytku przez GIS! Natychmiast je wyrzuć! [ZDJĘCIA] 26.11.2021

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenia dotyczące zanieczyszczonych suplementów diety. Produkty te zostają niezwłocznie wycofane z obrotu! Sprawdź, czy nie masz ich u siebie na półce, a jeśli masz - wyrzuć je natychmiast! Zobacz listę i informację o nazwach i partiach produktów.

📢 Za mandat z fotoradaru zapłaci właściciel samochodu?

Rząd chce uchwalić nowe przepisy, które zobowiążą właścicieli aut do zapłaty mandatów wystawionych na podstawie zdjęć fotoradarów lub urządzeń odcinkowego pomiaru prędkości - informuje w piątek RMF FM.

📢 Nie żyje Artur „Waluś” Walczak. Strongman był w śpiączce po gali PunchDown. Zmarł we wrocławskiej klinice

26 listopada we wrocławskiej klinice zmarł Artur „Waluś” Walczak. W trakcie gali PunchDown5 gnieźnieński strongman doznał wylewu krwi do mózgu i został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Informację o jego śmierci potwierdziła osoba z otoczenia strongmana.

📢 Lech Poznań łatwo wygra derby z Wartą. To obecnie główny faworyt do mistrzostwa Polski - mówi Piotr Reiss

Rozmowa z Piotrem Reissem, byłym kapitanem Lecha Poznań i piłkarzem Warty przed zbliżającymi się derbami stolicy Wielkopolski. - Kolejorz jest zdecydowanym faworytem, ale nie może zlekceważyć Zielonych. Szansę Warty widzę po stałych fragmentach gry, bo zapewne będą grali defensywnie i z tym będzie musiał sobie poradzić zespół Macieja Skorży - uważa były napastnik.

📢 Legia spada do I ligi! Cała Polska śmieje się z gry warszawskich piłkarzy. A Podolski świętuje z Peszką MEMY [26.11]

Co za wstyd! Piłkarze Legii Warszawa przegrali siódmy mecz z rzędu w piłkarskiej ekstraklasie. Jeszcze żaden mistrz Polski nie został zdetronizowany zanim skończyła się jesienna część rozgrywek. Drużyna, która reprezentuje nas w Lidze Europy, przegrywa z kim popadnie i nie może wygrzebać się ze strefy spadkowej. Nic dziwnego, że kibice z całej Polski używają sobie na całego. Obejrzyjcie memy o Legii Warszawa w galerii. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Lech Poznań ma "kłopot bogactwa" w bramce? Maciej Skorża ponownie musi zdecydować, kto będzie pierwszym bramkarzem Kolejorza

Filip Bednarek od 9. kolejki został pierwszym bramkarzem Lecha. Wskoczył między słupki w meczu z Wisłą Kraków, kiedy to kontuzji przy wybiciu piłki doznał nominalny pierwszy golkiper Kolejorza - Mickey van der Hart. Polak jednak od tego momentu nie zawiódł Macieja Skorży. Teraz Holender wrócił już do treningów i pełni zdrowia. Zatem powstaje pytanie, kto będzie ponownie pierwszym wyborem trenera Lecha Poznań?

📢 Pies śpi w twoim łóżku? To bardzo dobrze. Oto 5 powodów, dla których nie warto wyrzucać psa z łózka. Plusy i minusy spania z pupilem

Pies w łóżku niejednokrotnie postrzegany jest jako intruz. Jak się jednak okazuje - zupełnie niepotrzebnie. Ponad połowa właścicieli psów przyznaje się do spania w jednym łóżku ze swoimi pupilami. Według naukowców może z tego płynąć wiele korzyści. Należy jednak przestrzegać pewnych zasad. Dowiedz się, jak bezpiecznie dzielić łóżko z pupilem. Poznaj pozytywne i negatywne skutki takiej decyzji, bo obecność psa w łóżku ma swoje plusy i minusy.

📢 Lech Poznań wygrał w derbach z Wartą w ramach #ekstragierki. Pracownicy Kolejorza "rozbili" Warciarzy

W czwartkowy wieczór na boisku pod balonem przy ulicy Bułgarskiej odbył się prolog derbów Poznania, w którym zmierzyły się drużyny Lecha Poznań i Warty złożone... z pracowników obu klubów. To wydarzenie odbywało się w ramach #EkstraGierki, które miesiąc temu zapoczątkowały drużyny Piasta Gliwice i Rakowa Częstochowa, przyjmując taką nazwę wydarzenia meczu pomiędzy pracownikami obu drużyn.

Ta inicjatywa ma związek z akcją ekstraklasy pod nazwą #EkstraPomoc. Co miesiąc każdy klub organizuje aukcje charytatywne, w których kluby dorzucają coś od siebie i zajmują się promocją takich wydarzeń. Wspomniany mecz ma także wspomóc tę akcję. Oba kluby m.in. wymieniły się podpisanymi koszulkami.

Jeśli chodzi o piłkarski aspekt wydarzenia, to mecz odbywał się na połówce boiska po dziewięciu zawodników i trwał dwa razy po 40 minut. Pracownicy Lecha Poznań wygrali z Warciarzami aż 8:0, ale lechici w swoim składzie mogli liczyć m.in. na zdobywcę Pucharu UEFA i byłego reprezentanta Polski, a obecnie dyrektora sportowego Kolejorz - Tomasza Rzasę. Oprócz niego w niebiesko-białych barwach zagrali Jacek Terpiłowski (szef działu skautingu) czy kilku trenerów z Akademii Lecha Poznań oraz pracowników Biura Prasowego Lecha Poznań.

Z kolei w Warcie wystąpił m.in. legendarny już kierownik drużyny Zielonych - Karol Majewski, trener bramkarzy Dominik Kubiak czy rzecznik prasowy Piotr Leśniowski.

Sędzią meczu był... rzecznik Lecha Poznań Maciej Henszel.

Zobacz zdjęcia z meczu pracowników Lecha Poznań i Warty Poznań w #ekstragierce --->

📢 Jest nowy lek na COVID-19. "Wyniki są lepsze niż się spodziewaliśmy"

Preparat MesenCure izraelskiej firmy Bonus BioGroup zmniejsza śmiertelnośc pacjentów w ciężkim stanie z powodu infekcji COVID-19 nawet o 70 proc. Pokazała to druga faza testów klinicznych - poinformował dziennik The Jerusalem Post.

📢 Na Wydziale Anglistyki UAM pojawiła się toaleta gender-inclusive. Mogą z niej korzystać wszyscy, bez względu na swoją identyfikację płciową

Na Wydziale Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w Collegium Heliodori Święcicki pojawiła się toaleta gender-inclusive. Rada samorządu studentów zdecydowała się na taką inicjatywę "w odpowiedzi na głosy studiujących na wydziale osób niebinarnych, które nie czują się komfortowo, korzystając z łazienek z podziałem na płeć męską i żeńską".

📢 Objawy i przyczyny niedoboru magnezu. Jak uzupełnić magnez? Niedobór magnezu w organizmie jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia 26.11.2021

Objawy niedoboru magnezu. Magnez jest niezwykle istotny dla naszego organizmu. Bierze udział w kluczowych reakcjach metabolicznych i pełni ważną funkcję w mineralnej gospodarce kości. Co jednak jeśli mamy za mało magnezu w organizmie? Niedobór magnezu może być niebezpieczny dla zdrowia! Jakie są przyczyny niedoboru tego pierwiastka i jak z tym walczyć? Sprawdź!

📢 Właściwości i wartości odżywcze ziemniaków. Kto powinien unikać ziemniaków? Ile kalorii mają dania z ziemniaków? 26.11.2021

Według Generalnego Urzędu Statystycznego Polacy w ostatnich latach spożywają coraz mniej ziemniaków. Osoby na diecie częściej wybierają kasze, ryże i makarony. Czy jednak faktycznie ziemniaki nie sprzyjają prowadzeniu zdrowego trybu życia? Czy może jednak to tylko mit, a ziemniaki są kopalnią wartości odżywczych? Ile kalorii mają dania z ziemniaków?

📢 Najlepsze smaki powiatu poznańskiego! Sprawdź restauracje związane z kulinarną kulturą regionu

Szlak Kulinarny „Smaki Powiatu Poznańskiego” to lista miejsc i wydarzeń, dla których kultura regionalna, szczególnie ta kulinarna, jest niezmiernie ważna. Jak zaznaczają sami twórcy, misją powstania takiego szlaku jest nagradzanie i prezentacja tego, co wyjątkowe i prawdziwe w kulinariach regionu. Przedstawiamy listę restauracji, którym udało się w swoich daniach najlepiej oddać smaki wielkopolskiej kuchni!

📢 GIF: Nowa lista wycofanych leków z aptek w całej Polsce. Najnowsze rozporządzenie zakazanych leków. Sprawdź wykaz - 26.11.2021

Najnowsza lista wycofanych leków z aptek w całej Polsce. Sprawdź, które leki zostały wycofane z obrotu z aptek w całym kraju, gdyż znaleziono w ich składzie lub etykietach nieprawidłowości. Warto zapoznać się z powodami dla których te leki zostały wycofane z aptek, i sprawdzić czy macie je w swojej apteczce. Leków z tej listy lepiej nie zażywać. Przypominamy również, że leków nie należy wyrzucać do śmieci. Najlepiej odnieść je do najbliższej apteki. W przypadku wątpliwości do do serii oraz nazwy leków radzimy skonsultować się z lekarzem.

📢 Klunkry Wielkopolskie, czyli użyteczne pamiątki wytwarzane przez osoby ze szczególnymi potrzebami

Klunkry w Poznaniu to po prostu graty, czyli przedmioty codziennego użytku. Klunkry Wielkopolskie zaś to marka, która produkuje niecodzienne pamiątki z Poznania, które nawiązują do historii i symboliki miasta. Produkcją zajmują się osoby ze szczególnymi potrzebami, czyli m.in. osoby w kryzysie bezdomności, z niepełnosprawnościami i zaburzeniami psychicznymi.

📢 Migranci z ośrodka dla uchodźców w Wędrzynie próbowali sforsować ogrodzenie. Byli agresywni, krzyczeli "freedom". Na miejsce wezwano służby

W ośrodku dla cudzoziemców w Wędrzynie w województwie lubuskim wybuchł w czwartek bunt. Migranci niszczą zabezpieczenia i ogrodzenie, chcą uciec - podał portal wpolityce.pl. Jak przekazał nam rzecznik prasowy lubuskiej policji, w związku z wydarzeniami w stan gotowości postawione zostały liczne jednostki policji.

📢 Śmiertelny wypadek na autostradzie A2 na odcinku Koło - Dąbie. Nie żyje kierowca ciężarówki.

Do śmiertelnego wypadku doszło na wielkopolskim odcinku autostrady A2 na wysokości Koła w stronę Łodzi. Zginął kierowca ciężarówki. Ruch w tym miejscu jest utrudniony

📢 „Zupa na Głównym” karmi bezdomnych i potrzebujących. Teraz słono zapłacą za ogrzewanie. ZKZL informuje: "w rachunkach wszystko się zgadza"

„Zupa na Głównym” to organizacja charytatywna, która pomaga najuboższym. W soboty na przystanku tramwajowym „Dworzec Zachodni” można zauważyć, jak serwują ciepłe posiłki potrzebującym. Teraz sami znaleźli się w potrzebie ze względu na wysokie koszty ogrzewania.

📢 Magdalena G., żona byłego posła PiS prawomocnie skazana. Splagiatowała pracę doktorską

Magdalena G. współwłaścicielka Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu została prawomocnie skazana. Sąd nie miał wątpliwości, że jej praca doktorska nie była napisana przez nią samodzielnie.

📢 Nowe zakazy i kary w 2022 roku. Robisz tak w mieszkaniu? Dostaniesz mandat lub wezwanie do sądu

Nie tylko głośne słuchanie muzyki, nagość remonty w ciągu dnia, seks na balkonie, trzymanie zwierzęcia w mieszkaniu. Sprawdziliśmy na podstawie Kodeksu Wykroczeń oraz wewnętrznych regulaminów wspólnot, czego nie wolno robić w bloku. Łamiesz te zakazy? Musisz liczyć się z konsekwencjami ze strony policji, a nawet sądu.

📢 Czy Zielona Perła Łazarza w końcu odzyska dawny blask? Ruszają prace remontowe

Przy skrzyżowaniu ulic Matejki i Niegolewskich mieści się tzw. Perła Łazarza, czyli piękna kamienica, która przez kilka ostatnich lat popadała w ruinę. Żaden z dotychczasowych inwestorów ostatecznie nie podjął się renowacji budynku. Wygląda na to, że zła passa została przełamana i kamienica odzyska dawny blask.

📢 Przestępcy z Wielkopolski poszukiwani przez policję. Widziałeś któregoś z nich? Zobacz zdjęcia i nazwiska - część 2

Oto zdjęcia osób poszukiwanych przez wielkopolską policję m.in. za pobicia, rozboje i oszustwa. Prezentujemy nazwiska i listy gończe. Zobacz galerię przestępców z Wielkopolski. Może dzięki Tobie policja zatrzyma którąś z tych osób. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl z dnia 25 listopada 2021 roku.

📢 IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu w całym kraju. W niedziele w Wielkopolsce może spaść nawet 15 centymetrów śniegu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiedział, że w najbliższy weekend w wielu regionach w Polsce spadnie śnieg. Pierwsze opady zapowiadane są już na piątek. Niekiedy będą one bardzo intensywne. W naszym regionie opadów śniegu możemy spodziewać się w najbliższą niedzielę.

📢 Śmiertelne pobicie w Gnieźnie. Policja szuka osób, które udzieliły pomocy rannemu mężczyźnie

Policja poszukuje osób, które w środę, 24 listopada około godziny 20 udzieliły pomocy bądź były świadkami udzielania pomocy rannemu mężczyźnie w rejonie Szpitala Pomnik Chrztu Polski i doprowadziły go do Izby Przyjęć.

📢 Śmiertelne potrącenie przez pociąg na trasie Poznań - Antoninek - Swarzędz. Osoba weszła na tory w miejscu niedozwolonym

Policja potwierdza, że na trasie kolejowej na odcinku Poznań - Swarzędz doszło do tragicznego zdarzenia. Pociąg potrącił pieszego. Na miejscu znajduje się policja oraz prokurator, który prowadzi oględziny i wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Jak wstępnie wiadomo, osoba weszła na tory w miejscu do tego nieprzeznaczonym.

📢 Najpopularniejsze kierunki studiów w Polsce podczas rekrutacji 2021/2022. Sprawdź, co studenci chcą studiować w kraju

Ponad 428 tys. osób rozpoczęło w październiku 2021 r. I rok studiów pierwszego stopnia i jednolitych studiów magisterskich w uczelniach nadzorowanych przez Ministra Edukacji i Nauki, Przemysława Czarnka. Sprawdź w galerii, jakie kierunki cieszyły się największą popularnością wśród tegorocznych pierwszoroczniaków według danych z resortu edukacji. Jakie kierunki chcą studiować studenci?

📢 Lech Poznań miał wielu piłkarzy, którzy w w ostatniej dekadzie grali też w barwach Warty Poznań. Czy pamiętasz wszystkich?

Poznań jest jednym z niewielu miast w Polsce, gdzie między dwoma klubami nie ma kibicowskich animozji. Oba zespoły nie darzą się jakąś szczególną sympatią, choć po awansie Warty Poznań do rozgrywek PKO BP Ekstraklasy, część kibiców Kolejorza z uwagą śledzi poczynania Zielonych i z pewnością nie życzy drużynie ponownego spadku do Fortuna 1. Ligi. Między Lechem Poznań a Wartą nigdy nie było też jakiś szczególnych transferów, ale są jednak piłkarze, którzy mogą pochwalić się w CV występami w obu poznańskich drużynach. Zebraliśmy te nazwiska i przygotowaliśmy zestawienie byłych piłkarzy Lecha, którzy w ostatniej dekadzie reprezentowali też barwy Warty Poznań. Sprawdźcie, czy ich pamiętacie.

📢 Takie domowe rośliny wzmacniają naszą odporność! Te rośliny warto mieć w domu [lista]

Odporność szczególnie jesienią i zimą jest bardzo ważna. Jeśli nasz organizm będzie miał odpowiednią barierę, ochroni się przed infekcjami. Warto mu w tym pomóc. Jak się dodatkowo wzmocnić? Okazuje się, ze wiele roślin wzmacnia naszą odporność. Zobaczcie, które roślinki warto wprowadzić do naszych domów!

📢 Warta Poznań wystawia Łukasza Trałkę w nowej roli. W derbach będzie kluczową postacią?

Łukasz Trałka będzie w derbach Poznania nie tylko najstarszym, ale też najbardziej doświadczonym piłkarzem na boisku. Na jego barkach będzie spoczywała duża odpowiedzialność za korzystny wynik, patrząc z perspektywy drużyny Zielonych. Nowy trener Warty Poznań, Dawid Szulczek, wystawia ostatnio Łukasza Trałkę na nowej pozycji. Jest lewym środkowym obrońcą w bloku trójki defensorów, jak zaczyna ostatnio grać drużyna Warty.

📢 Artur "Waluś" Walczak podłączony do sztucznej nerki i respiratora po gali PunchDown. Rodzina zbiera pieniądze na leczenie. Są też licytacje

Artur "Waluś" Walczak, pochodzący z Gniezna strongman 22 października podczas gali PunchDown 5 doznał rozległych obrażeń mózgu i znajduje się w śpiączce farmakologicznej. Rodzina siłacza zbiera pieniądze na jego leczenie.

📢 Wykryto nowy wariant koronawirusa. Szczep Nu jest piekielnie zaraźliwy i może wywołać nową pandemię

W Botswanie wykryto nowy wariant koronawirusa. Prawdopodobnie przedostał się już do RPA i Hongkongu. Naukowcy ostrzegają, że może być niezwykle zaraźliwy.

📢 Brak papieru w całej Europie, a zapotrzebowanie wzrasta. Jak z brakiem papieru radzą sobie poznańskie firmy?

Od dłuższego czasu na rynku jest za mało papieru, a jego brak odczuwalny jest w całej Europie. Problem ten dotknął także poznańskie wydawnictwa i drukarnie. Jak wpływa to na wydawanie książek? Czy wzrosną ceny?

📢 Budowlaniec oszukiwał ludzi w Poznaniu. Przyjeżdżał z ekipą, brał zaliczki i wszyscy znikali. Rozpoznajesz go? Zgłoś to policji!

Policjanci z Komisariatu Policji na Wildzie zajmują się sprawą oszustwa. Mężczyzna może mieć związek z wprowadzeniem w błąd pokrzywdzonego, co do zamiaru i możliwości wywiązania się z umowy. Rozpoznajesz go? Skontaktuj się z policjantami.

📢 Amerykanie obchodzą Święto Dziękczynienia: Co powinniśmy wiedzieć o tym święcie. Ciekawostki o Dniu Dziękczynienia w USA

Święto Dziękczynienia 2021 w Stanach Zjednoczonych przypada w czwartek, 25 listopada. Dla Amerykanów jest to najbardziej wyczekiwane rodzinne święto. Dzień ten także na stałe zagościł w popkulturze. Jednak dla Europejczyków Święto Dziękczynienia wciąż jest pewnego rodzaju abstrakcją. W naszej galerii zebraliśmy wszystko co powinniście wiedzieć o tym święcie. Znajdziecie tu także wiele ciekawostek związanych z Świętem Dziękczynienia. Dowiecie się między innymi o co chodzi z tym indykiem oraz dlaczego tak ważny jest futbol amerykański. Happy Thanksgiving!

📢 Nowe połączenia z poznańskiej Ławicy. Ryanair uruchomił nowy kierunek lotów. Polecimy na egzotyczną wyspę!

Nowe połączenie - z Poznania na Majorkę - linia lotnicza Ryanair uruchomi 30 marca 2022 roku. Dwa razy w tygodniu, w środę i w sobotę, będzie można polecieć na hiszpańską wyspę.

📢 Tragiczny wypadek w Ostrzeszowie. Pociąg śmiertelnie potrącił 17-latkę

W środę, 24 listopada, przed godz. 17 doszło do tragicznego zdarzenia. Na przejeździe kolejowym w Ostrzeszowie pociąg śmiertelnie potrącił kobietę.

📢 DPS nr 1 ma nową siedzibę na Strzeszynie w Poznaniu. Zamieszka tam nawet sto osób. Zobacz zdjęcia nowej siedziby DPS nr 1

Pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej nr 1 mogą już szykować się do przeprowadzki. W środę oddana została nowa siedziba, która mieści się na Strzeszynie. Jej powierzchnia wynosi ponad 6 tysięcy metrów kwadratowych, a zamieszkać w niej będzie mogło nawet sto osób.

📢 Nie jedz tego. Biedronka, Lidl i Auchan wyrzuca skażoną żywność ze sklepów w Polsce

Pilna akcja w sklepach Auchan, Stokrotka, Lidl, Żabka i Biedronka. Sieci handlowe usuwają całe partie żywności z półek i ostrzegają klientów przed spożywaniem. To m.in. jajka, sery i wędliny. Główny Inspektorat Sanitarny podjął decyzję o utylizacji tych produktów. Żywność wskazana na liście do wycofania jest skażona toksynami i bakteriami oraz zawiera niedozwolone substancje. Niektóre mogą wywoływać uszkodzenie oczu i poronienie. Dlatego GIS natychmiast nakazał usunięcie tych produktów ze sklepowych półek i wysłał ostrzeżenie dla klientów. Wyniki kontroli zostały upublicznione w aktualnym raporcie i podlegają natychmiastowej wykonalności. Sprawdź, które produkty muszą być wycofane. To głównie żywność, napoje i używki. Zobacz listę.

📢 Zmiany dla seniorów! Tyle od stycznia 2022 roku wyniosą emerytury i renty. Oto wyliczenia

Z początkiem nowego roku większość emerytów i rencistów z ZUS będzie otrzymywać nieco większy przelew niż do tej pory. Sejm uchwalił bowiem Polski Ład, który wprowadza m.in. emerytury bez podatku. Od świadczeń będzie odciągana jedynie składka zdrowotna. Ile zatem wyniosą emerytury netto? Porównaliśmy stawki sprzed i po reformie Polskiego Ładu. Wyliczenia prezentujemy w galerii!

📢 Wymusił pierwszeństwo i awanturował się na drodze. 10 minut później zginął w wypadku

W miejscowości Skaryszew (woj. mazowieckie) doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Co ciekawe, mężczyzna, który w nim zginął chwilę wcześniej, został nagrany, jak łamie przepisy i agresywnie zachowuje się wobec kobiety, która jechała za nim.

📢 Takie będą emerytury od stycznia 2022 - wyliczenia. Znamy stawki po wprowadzeniu emerytur bez podatku

Takie będą emerytury od stycznia 2022 - wyliczenia. Na 2022 rok rząd w ramach Polskiego Ładu przygotowuje szereg zmian. Mają one dotyczyć m.in. seniorów z najniższymi emeryturami. Osoby z najniższym świadczeniem mają zostać zwolnione z płacenia podatku. Będzie to dla nich oznaczać więcej pieniędzy w kieszeni. Zobacz, ile będzie można zyskać na zmianach w emeryturach w 2022 roku.

📢 To się dzieje z organizmem, gdy jemy czosnek. Trzeba uważać też na negatywne skutki!

Czosnek jest popularnym warzywem wykorzystywanym w wielu domach jako przyprawa. Ma mocny specyficzny smak, który nadaje aromatu potrawom. Jest znany ze swoich walorów zdrowotnych. Czy ma jakieś negatywne skutki i czy można go przedawkować?

📢 Te oznaki świadczą, że małżeństwo nie przetrwa długo. Fotografka ślubna ujawnia trzy ważne sygnały

Fotografowie ślubni twierdzą, że istnieją 3 wyraźne oznaki świadczące o tym, że małżeństwo nie będzie trwałe. Ich zdaniem takie zachowania gości i młodych małżonków to znak, że związek nie przetrwa długo. Zobacz koniecznie!

📢 Tak wygląda trzecia żona Krzysztofa Ibisza. Zobacz prywatne zdjęcia pięknej Joanny!

Krzysztof Ibisz już po raz trzeci wziął ślub. Znany prezenter telewizyjny poślubił Joannę Kudzbalską, która jest od niego o 27 lat młodsza. Zobaczcie, jak wygląda żona Krzysztofa Ibisza. W galerii prezentujemy jej prywatne zdjęcia.

📢 Gangster „Ramzes” prawomocnie skazany na 1 rok i 3 miesiące więzienia. Składał fałszywe zeznania w procesie Adama Z.

Gangster „Ramzes” tworzył fałszywe dowody i składał fałszywe zeznania w procesie Adama Z., oskarżonego o zabójstwo Ewy Tylman. Tak uznał poznański sąd i skazał mężczyznę na karę 1 roku i 3 miesięcy pozbawienia wolności. Wyrok jest prawomocny.

📢 Śmierć wędkarza w Lusówku. Zabójca wpadł po latach przez zapiski w notesie. Rusza proces Grzegorza L.

W środę, 23 listopada w Sądzie Okręgowym w Poznaniu rozpocznie się proces Grzegorza L., oskarżonego o zabójstwo swojego ojczyma. Do zbrodni doszło 6 lat temu. Wówczas wszystko wskazywało, że przyczyną śmierci wędkarza z Lusowa było utonięcie. Dopiero w ubiegłym roku prawda wyszła na jaw, dzięki notesowi, w którym podejrzany dokładnie opisał całą zbrodnię.

📢 Tragiczna śmierć trenerki futsalistek drużyny KU AZS UAM Poznań. Justyna Sadowska zginęła w wypadku samochodowym

W poniedziałek późnym wieczorem w wypadku samochodowym zginęła trenerka przygotowania motorycznego drużyny KU AZS UAM Poznań. Justyna Sadowska miała zaledwie 29 lat.

📢 Wyremontowany rynek Łazarski w Poznaniu tydzień przed otwarciem. Znamy cennik nowych opłat dla kupców [ZDJĘCIA]

Już 1 grudnia 2021 roku zostanie wznowiona praca targowiska na świeżo wyremontowanym rynku Łazarskim. Ilu jednak handlarzy wróci do działalności w tej lokalizacji i o ile więcej będą musieli zapłacić za dzierżawę? Ponadto, jakie atrakcje przygotowano tam w ramach Betlejem Poznańskiego? Sprawdź i zobacz nowe zdjęcia.

📢 GDDKiA opublikowała raport na temat obciążeń dróg w Polsce. W Wielkopolsce jeździ o 20 procent więcej samochodów niż 5 lat temu.

Są pierwsze podsumowania Generalnego Pomiaru Ruchu, zainicjowanego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Gdzie jeździ najwięcej samochodów? Na Śląsku - tam obciążenie dróg wynosi średnio 22 619 pojazdów na dobę. Wielkopolska w tym zestawieniu wypada niewiele powyżej średniej krajowej, która wynosi 13 574 poj./dobę.

📢 ŚWIĄTECZNE GWIAZDECZKI Wybieramy dzieci na świąteczne okładki GŁOSOWANIE ROZPOCZĘTE, ale wciąż możesz przesłać zdjęcie swojej pociechy

Tworzymy wielką świąteczną galerię zdjęć dzieci z naszego województwa. Spośród maluszków, dziewczynek i chłopców nasi Czytelnicy wybiorą dzieci, które trafią na okładki świątecznego i noworocznego wydania gazety. 6 grudnia, w Mikołajki, wszystkie przesłane fotografie ukażą się w specjalnym dodatku do gazety, a na dzieci czeka mnóstwo nagród.

📢 Takie będą nowe emerytury po waloryzacji 2022 - tabela wyliczeń. Będą kolejne podwyżki świadczeń!

Waloryzacja emerytur wchodzi w życie zawsze z pierwszym dniem marca każdego roku. To wówczas emeryci otrzymują wyższe świadczenie. Według zapowiedzi rządzących, waloryzacja emerytur w przyszłym roku może być wysoka. A to oznacza kolejne podwyżki dla seniorów.

📢 PLEBISCYT SPORTOWY Zgłoś kandydatów do nagród dla zawodników, trenerów, sportowych talentów i drużyn

Tegoroczna edycja plebiscytu Mistrzowie Sportu "Głosu Wielkopolskiego" rozpoczęta! Jak co roku nagrody dla sportowców, trenerów, sportowych talentów i drużyn najpierw zostaną przyznane osobno w miastach i powiatach, a później w wojewódzkim finale. Nowością w tym roku będzie ogólnopolski finał plebiscytu i gala w Warszawie. Partnerem tegorocznej edycji akcji jest Krajowe Stowarzyszenie Ludowe Zespoły Sportowe, które w tym roku obchodzi jubileusz 75-lecia swojego istnienia.

📢 "Magiczny Las" w Poznaniu. Takiej atrakcji jeszcze nie było! Zobacz zdjęcia parku iluminacji Lumina Park w ogrodzie dendrologicznym

W piątek, 29 października zrobiło się magicznie w Poznaniu, ponieważ nastąpiło oficjalne otwarcie niezwykłego parku iluminacji Lumina Park. Na terenie Ogrodu Dendrologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego, położonego przy ul. Warmińskiej rozbłysła iluminowana atrakcja - "Magiczny Las”. Zobacz zdjęcia z fantastycznego parku iluminacji w Poznaniu i koniecznie wybierz się tam osobiście.

📢 Zaniedbane miejsca Poznania. Zabytkowe kamienice, historyczne miejsca, które rozpadają się w Poznaniu. Jaka będzie ich przyszłość? [ZDJĘCIA]

Poznań to piękne miasto, ale w stolicy Wielkopolski znaleźć można także takie miejsca, które od lat nie są remontowane lub po prostu straszą swoim wyglądem. To "poznańska ruinoza". Odrapane ściany, odpadający tynk, graffiti na murach. Niestety część z tych budynków to zabytki, które nie są remontowane lub prace konserwatorskie już jakiś czas trwają, dalej pozostawiając brzydki widok miasta. Część z tych problemów rozwiąże najpewniej uchwała krajobrazowa, która według zapowiedzi ma wejść w życie już na początku 2022 roku, ale nie wszystkie. Przedstawiamy galerię „Głosu Wielkopolskiego”, w której dziennikarze przyglądają się poszczególnym miejscom, opisując ich dalsze losy.

📢 Leki wycofane z aptek w listopadzie. Wyrzuć je koniecznie z apteczki! Główny Inspektorat Farmaceutyczny zaktualizował listę LISTOPAD 2021

Nowe leki wycofane przez GIF (LISTOPAD 2021). Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał kolejną dwie decyzją dotyczące wycofania leku ze sprzedaży. To znane krople do oczu. Wcześniej wycofano środek znieczulający, a także lek stosowany m.in. w leczeniu schizofrenii. Sprawdź od razu, czy nie masz w swoim domu leków znajdujących się w prezentowanej przez nas galerii. Pod żadnym pozorem ich nie zażywaj! Lekarstwa znajdujące się na liście o podanym numerze serii mogą zaszkodzić zdrowiu, a nawet być groźne dla życia. Główny Inspektorat Farmaceutyczny w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów nakazał wycofać lekarstwa ze sprzedaży w aptekach. Sprawdź listę wycofanych leków z aptek w całej Polsce przez GIF. Ich zażywanie może być niebezpieczne. Powody, dla których leki zostały wycofane z obrotu w aptekach w całej Polsce, są poważne. Czasem są to zanieczyszczenia, innym razem wady jakościowe. Środki te nie spełniały norm nałożonych przez GIF, dlatego tych leków nie kupisz już w aptece. Co jednak najważniejsze, jeśli masz je w apteczce, pod żadnym pozorem ich nie używaj.

📢 Tak wyglądają najgroźniejsi przestępcy w Polsce. Zobacz zdjęcia poszukiwanych w związku z zabójstwami

Prezentujemy zdjęcia i nazwiska najgroźniejszych przestępców w Polsce. Wszyscy są poszukiwani w związku z zabójstwem. Policja wystawiła za nimi listy gończe i opublikowała wizerunki. Widziałeś któregoś z nich? Wiesz, gdzie mogą może przebywać? Jeżeli masz jakieś informacje na ich temat, to koniecznie skontaktuj się z policją. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl z dnia 20 października 2021 roku. Zobacz zdjęcia i listy gończe poszukiwanych zabójców, którzy są na wolności.

📢 Artur Walczak nadal w śpiączce po walce "na liście". "To był cios śmierci". Jaki jest jego stan?

Gala PunchDown 5, która odbyła się we Wrocławiu 22 października, była tragiczna dla urodzonego w Gnieźnie Artura Walczaka. Strongman w wyniku nokautu doznał uszkodzenia mózgu i jest w śpiączce. Jaki jest jego obecny stan?

📢 Artur "Waluś" Walczak w śpiączce. Strongman z Gniezna walczy o życie po gali PunchDown. Federacja wydała oficjalne oświadczenie

Po piątkowej gali PunchDown 5 we Wrocławiu Artur „Waluś” Walczak, strongman pochodzący z Gniezna, walczy o życie. Federacja PunchDown wydała oficjalne oświadczenie w związku z tym zdarzeniem. Do wydarzenia odniósł się w mediach społecznościowych jego przyjaciel, Piotr Witczak znany jako "Bonus BGC", który uważa, że czekanie na karetkę było zbyt długie.

📢 Oszuści i naciągacze poszukiwani przez policję z Wielkopolski. Rozpoznajesz ich? Zobacz zdjęcia i nazwiska!

Kilkadziesiąt osób z Wielkopolski jest poszukiwanych za oszustwa. Rozpoznajesz któregoś z tych mężczyzn? Widziałeś go? Jeśli tak, to koniecznie zawiadom policję. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl z dnia 20 października 2021 roku. Są to osoby, których policja poszukuje z powodu możliwości popełnienia przestępstwa z art. 286 Kodeksu Karnego. Zobacz ich zdjęcia i nazwiska.

📢 Kobiety z Wielkopolski poszukiwane przez policję. Rozpoznajesz je? Zobacz zdjęcia i sprawdź, co zrobiły

Wielkopolska policja poszukuje kilkudziesięciu kobiet za najróżniejsze przestępstwa. Prezentujemy najnowsze zdjęcia i listy gończe kobiet, które złamały prawo. Rozpoznajesz którąś z nich? Wiesz, gdzie mogą przebywać? Jeżeli masz jakieś informacje na temat tych kobiet, koniecznie skontaktuj się z policją. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl z dnia 20 października 2021 roku.

📢 Przestępcy seksualni: Oni są poszukiwani przez policję. Rozpoznajesz kogoś? Zobacz zdjęcia i nazwiska!

Policja poszukuje kilkudziesięciu przestępców seksualnych, za którymi polskie sądy wystawiły listy gończe. Wielu z nich ma na koncie brutalne gwałty. Wciąż nie udało się ich namierzyć. Zobacz wizerunki tych osób i pomóż policji w ich ujęciu. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl.

📢 Wielki Plebiscyt Edukacyjny rozpoczęty! Głosuj na nauczycieli, przedszkola, szkoły i uczelnie

Zagłosuj na nauczycieli, których lubią i cenią uczniowie oraz ich rodzice oraz nauczycieli przedszkola, którzy mają wyjątkowe podejście do maluchów. Wybierz z nami Nauczyciele Akademickiego Roku. Zagłosuj na Przedszkole Roku i szkolę, w której panuje najlepsza atmosfera. Możesz też nominować swoich kandydatów do nagród w wielkim plebiscycie edukacyjnym.

📢 Sto najpopularniejszych nazwisk w Polsce. Tak najczęściej nazywają się Polacy [LISTA]

Oto sto najpopularniejszych nazwisk męskich w Polsce. Jesteś ciekaw, czy Twoje nazwisko jest wśród tych najczęściej spotykanych? Sprawdzisz to na naszej liście!

📢 Taka jest najnowsza lista leków wycofanych przez GIF. Leki na nadciśnienie i nie tylko!

Główny Inspektorat Farmaceutyczny na bieżąco informuje o wycofanych partiach wielu leków. To sygnał, że czuwa nad naszym bezpieczeństwem. Najczęściej GIF wydaje decyzje o wycofaniu partii leków po sygnale od podmiotu odpowiedzialnego. W artykule zamieściliśmy listę serii leków, które w ostatnich tygodniach decyzją GIF zostały wycofane z obrotu.

📢 Emerytury 2022 bez podatku, waloryzacja i trzynastki. Ile pieniędzy dostanie emeryt w 2022 roku?

Dzięki planowanym zmianom w podatkach wielu emerytów dostanie już od stycznia 2022 wyższe świadczenia. Wszystkie emerytury wzrosną w przyszłym roku z powodu marcowej waloryzacji, a później na konta seniorów wpłyną także trzynastki. Nadchodzący rok pod względem finansowym zapowiada się więc dla większości emerytów korzystnie.

📢 Najpiękniejsze kamienice Poznania. Zabytkowe kamienice poznańskich dzielnic: Łazarz, Jeżyce, Wilda i Stare Miasto. Historie kamienic

W Poznaniu znajduje się ponad 400 zabytków nieruchomych wpisanych do Rejestru zabytków Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Znaczna część z nich to kamienice. Niektóre już po renowacji odzyskały dawny blask. Inne pozostają jeszcze odrapane i zabrudzone, ale wszystkie są tak samo cenne. Poznańskie kamienice zachwycają bogatymi zdobieniami, uroczymi balkonami czy pięknymi klatkami schodowymi. Wiele z nich powstała na początku XX wieku i reprezentuje panujący wtedy styl secesyjny, bogaty w sztukaterię czy w kwieciste ornamenty. Przedstawiamy subiektywną listę najpiękniejszych poznańskich kamienic wraz z historią ich powstania.

📢 Prawie każdy bierze te leki, ale mało kto zna możliwe skutki uboczne. Zobacz, co może powodować ibuprom, apap, aspiryna, gripex itp.

Wiele osób obawia się szczepionki na koronawirusa, słysząc o pojawiających się w niektórych przypadkach skutkach ubocznych. Mało kto zwraca jednak uwagę, że nawet popularne leki dostępne bez recepty zażywane przez niektórych regularnie, mogą powodować wiele znacznie gorszych działań niepożądanych takich jak krwiste wymioty, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, omdlenia, zaburzenia rytmu serca, itp. Zobacz, jakie skutki uboczne mogą powodować przykładowe popularne leki na ból głowy, przeziębienie, zgagę, biegunkę czy erekcję.

📢 Zdalne nauczanie w memach. Lekcje w łóżku i drzemka na matmie. Kiedy powrót do szkoły? Jeszcze trzeba wytrzymać!

Zdalne lekcje. Przywykliście już czy wciąż rwiecie włosy z głowy? Tak czy inaczej zdalne nauczanie to nieustająco wyzwanie dla wszystkich: dzieci, nauczycieli i rodziców. W domach to czasem prawdziwa szkoła przetrwania. Wciąż nie wiadomo, do kiedy szkoły będą zamknięte. Termin powrotu jest odwlekany, na pewno nie stanie się to 25 kwietnia (więcej szczegółów poniżej). Czekając na koniec obostrzeń i powrót do szkół pamiętajcie – nie jesteście w tym sami! Też macie wrażenie, że cały czas spędzacie nad lekcjami i zadaniami? Te MEMY rozbawią Was do łez! Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Kalendarz adwentowy dla dorosłych. Sprawdź 24 zadania od seksuologa i to nie tylko "łóżkowe" [KALENDARZ ADWENTOWY DLA PAR 2020]

Kalendarze adwentowe kojarzą nam się z pudełkiem dla dzieci pełnym słodkości. Na rynku pojawiły się kalendarze z kosmetykami, alkoholami i innymi produktami. Ale hitem na Instagramie jest kalendarz adwentowy z... zadaniami od seksuologa! Zainspirowani zadaniami Katarzyny Koczułap prowadzącej profil "Co z tym seksem" - prezentujemy własną wersję kalendarza adwentowego dla dorosłych, nie tylko z zadaniami "łóżkowymi"! Zadania można dowolnie modyfikować i przestawiać lub z nich zrezygnować - wedle własnych upodobań. To idealny sposób na scalenie związku! Szczególnie, jeśli zaniedbaliśmy relację w czasie pandemii.

📢 Poznaniacy przyłapani przez Google Street View. Może także jesteś wśród nich? Zobacz zdjęcia!

Samochód Google Street View co jakiś czas odwiedza Poznań, by zaktualizować zdjęcia ulic stolic Wielkopolski. Na zrobionych wówczas fotografiach są także przechodnie. Kto wie, może także jesteście wśród nich?

📢 Studniówka 2020: Tak bawili się maturzyści z XVII LO w Poznaniu

Wśród szkół, które bawiły się w sobotę na studniówkach było XVII LO w Poznaniu. Uczniowie poloneza zatańczyli w sali Victoria.

📢 Top 20 restauracji w Poznaniu. Tu warto zjeść według internautów! [ZDJĘCIA]

Około 800 restauracji, barów i kawiarni działa w Poznaniu według portalu TripAdvisor. Które z nich są najlepsze? Sprawdźcie sami na kolejnych slajdach. Oto TOP 20 lokali w Poznaniu na podstawie głosowania samych internautów.

📢 10 najbardziej niebezpiecznych dróg w Polsce. Tu było najwięcej zabitych! [ZOBACZ]

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji opublikowało raport "Wypadki drogowe w Polsce w 2018 roku". Dowiadujemy się z niego między innymi, na których drogach krajowych dochodzi do największej liczby wypadków i gdzie ginie najwięcej osób. W 2018 roku na tych drogach doszło do 7 195 wypadków, w których zginęło 957 osób, a rannych zostało 9 175 osób. Sprawdź 10 najbardziej niebezpiecznych dróg krajowych w Polsce.

📢 Nauczyciel płakał, jak poprawiał [ZDJĘCIA Z KLASÓWEK]

Trudno uwierzyć, co na klasówkach potrafią pisać (i nie tylko!) polscy uczniowie. Oglądając te sprawdziany, uśmiejecie się do łez, zwłaszcza że poczucia humoru często nie brakuje też nauczycielom. Oto hity ze szkolnych klasówek!

📢 Faszyn from Poznań: Stylizacje, obok których nie można przejść obojętnie [ZDJĘCIA]

Modowe stylizacje poznaniaków potrafią zadziwiać. Świadczy o tym fanpage Faszyn from Poznań, gdzie trafiają zdjęcia najodważniej ubranych mieszkańców stolicy Wielkopolski. Sprawdźcie!

ZOBACZ KONIECZNIE

Mięsożerni mężczyźni bardziej szkodliwi

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie