Prasówka 28.03.2023 - najważniejsze wydarzenia. Przygotowaliśmy przegląd prasy z wczoraj

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 27.03. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Te 10-letnie auta trzymają się świetnie. Są najmniej awaryjne i warte polecenia. Świadczy o tym raport TUV”?

Prasówka 28.03: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Te 10-letnie auta trzymają się świetnie. Są najmniej awaryjne i warte polecenia. Świadczy o tym raport TUV

Chociaż w powszechnej świadomości 10-letnie auto uchodzi za stare, to wcale nie musi oznaczać, że będzie psuło się częściej niż nowsze egzemplarze. Niektóre modele bardzo dobrze znoszą upływający czas. Nie dość, że psują się rzadko, to jeszcze części do nich i ich serwisowanie jest stosunkowo tanie. O tym, że 10-letnie auta są godne uwagi świadczy też raport niemieckiego Stowarzyszenia Inspekcji Technicznej czyli TUV. Te 10-letnie auta najlepiej wypadły w ostatnim zestawieniu.

Nie przegap promocji!

📢 Te popularne aplikacje kradną dane i pieniądze. Usuń je z telefonu!

Na telefonach instalujemy bardzo dużo aplikacji. Choć jest to zwykle niezbędne, oszuści wykorzystują ten fakt. Próbują skłonić nas do zainstalowania szkodliwego oprogramowania. Niektóre aplikacje w telefonach kradną dane i pieniądze. Przygotowaliśmy listę tych aplikacji, które koniecznie trzeba usunąć z telefonu. W ten sposób można uniknąć wykradzenia ważnych danych, w tym również naszych pieniędzy!

📢 Tak wygląda Laura Michnowicz. To była żona Józefa Wojciechowskiego, jednego z najbogatszych biznesmenów w Polsce [zdjęcia]

Józef Wojciechowski zanim poznał młodszą o pół wieku modelkę Patrycją Tuchlińską, wchodził w relacje z innymi, o wiele młodszymi, kobietami. Miał dwie żony, a 10 lat temu jedną z nich była Laura Michnowicz. Zobaczcie jak wygląda piękna eksmodelka i była żona miliardera.

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 28.03: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Oglądasz telewizję w taki sposób? Abonament RTV Cię nie obowiązuje, a więc nie musisz go płacić

Abonament RTV 2023 to obowiązkowa opłata dla posiadaczy radia telewizora. Ale nie dal wszystkich. Niektóre osoby nie muszą martwić się dodatkowymi opłatami za telewizję. Ustawa przewiduje dość długą listę zwolnionych z obowiązkowych opłat abonamentowych. Sprawdź w naszej galerii, kto nie musi płacić abonamentu RTV.

📢 Te osoby nie powinny jeść nabiału. Lubisz mleko, twaróg albo jogurty? To może być powód twoich problemów zdrowotnych 27.03.23

Jedzenie nabiału i picie mleka szkodzi - z taką opinią można się spotkać w Internecie. Często słyszymy też, że picie mleka nie jest wskazane dla osób dorosłych i że korzyści ze spożywania go mają tylko dzieci. Ile jest w tym prawdy i co na ten temat sądzą dietetycy? Czy osoby dorosłe mogą i czy powinny spożywać nabiał? Jakie korzyści z jedzenia nabiału mamy a kto nie powinien go jeść - sprawdziliśmy.

📢 Najwyższy budynek w Poznaniu pnie się do góry. Zobacz, jak powstaje gigantyczny wieżowiec!

Trwa budowa gigantycznego wieżowca w centrum Poznania. Silver Andersia będzie najwyższym budynkiem w mieście. Ma osiągnąć wysokość 116 metrów i składać się z 25 kondygnacji. Biurowiec będzie architektoniczną wizytówką stolicy Wielkopolski. - To aktualnie największa realizowana inwestycja na poznańskim rynku nieruchomości komercyjnych - zaznacza inwestor. Zajrzeliśmy na budowę najwyższego budynku w mieście. Zobacz najnowsze zdjęcia.

📢 Niezwykła budowla stała kiedyś w centrum Poznania. Była inspiracją dla filmu science fiction. Tak wyglądała Wieża Górnośląska

Miała 52 metry wysokości, ważyła 1375 ton i szybko stała się ówczesnym symbolem Poznania. Jej otwarcia dokonał sam następca tronu pruskiego, Fryderyk Wilhelm. Wieża Górnośląska nie przypadła jednak do gustu mieszkańcom miasta. Była za to inspiracją dla jednego z filmów science fiction. Dziś w jej miejscu znajduje się jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli MTP i stolicy Wielkopolski.

📢 Jest ostrzeżenie IMGW. Uwaga: w nocy i nad ranem może być niebezpiecznie!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dotyczące przymrozków. Temperatury poniżej zera można spodziewać się w całej Polsce.

📢 Iwona Żarnowiecka z "Sanatorium miłości" chce sprzedać to mieszkaniec i wyjechać do Hiszpanii [zdjęcia - 28.03.2023]

Tak wygląda mieszkanie, które chce sprzedać Iwona Żarnowiecka z "Sanatorium miłości". Iwona Żarnowiecka to królowa ostatniego turnusu programu "Sanatorium miłości" w TVP 1. Mieszka na warszawskiej Białołęce. Ma cudowne mieszkanie, które - jak się okazuje - chce szybko sprzedać. Zamierza bowiem przeprowadzić się do Hiszpanii. Zobaczcie cudowne wnętrza mieszkania Iwony Żarnowieckiej z "Sanatorium miłości".

📢 W tych miastach w Wielkopolsce jeżdżą najstarsze samochody. Zobaczcie, ile mają lat [28.03.2023]

Polacy jeżdżą jednymi z najstarszych samochodów w Europie. Średni wiek samochodu wynosi u nas 13,6 lat. Zajmujemy pod tym względem 17. miejsce na naszym kontynencie. Okazuje się jednak, że są w Wielkopolsce miasta, w których szacowany średni wiek aut jest jeszcze wyższy. Zobaczcie, w jakich miastach jeżdżą najstarsze samochody w województwie wielkopolskim.

📢 Tak wygląda dom i pieczarkarnia Kamili Boś z programu "Rolnik szuka żony" [zdjęcia - 28.03.2023]

Tak mieszka i żyje na co dzień Kamila Boś z programu "Rolnik szuka żony". Królowa Pieczarek właśnie skończyła 30 lat! Kamila Boś to z pewnością jedna z najpiękniejszych uczestniczek programu "Rolnik szuka żony". Była gwiazdą ósmej edycji programu TVP 1. Mimo iż od jej udziału w "Rolniku..." minęły już 2 lata, z miesiąca na miesiąc przybywa jej fanów na Instagramie. Zobaczcie, jak mieszka i żyje rolniczka, której media nadały tytuł Królowej Pieczarek.

📢 Tak teraz wygląda Joan Collins, czyli słynna Alexis z serialu "Dynastia". W 2023 roku skończy 90 lat. Zobaczcie zdjęcia! [28.03.2023]

Tak dziś wygląda Joan Collins, czyli słynna Alexis, gwiazda serialu "Dynastia". Joan Collins w latach 90. XX wieku zdobyła fanów na całym świecie, również w Polsce. Swego czasu była uznawana za jedną z najpiękniejszych kobiet na świecie. 23 maja 2023 roku skończy 90 lat i nadal wygląda wspaniale. Jest ikoną Hollywood. Zobaczcie, jak dziś prezentuje się kobieta, którą w latach 80. XX wieku okrzyknięto symbolem seksu.

📢 W tych miastach w Wielkopolsce mieszka najwięcej kawalerów [28.03.2023]

Sprawdziliśmy, w jakich miastach w Wielkopolsce jest najwięcej kawalerów, gdzie najmniej mężczyzn decyduje się na ożenek, gdzie statystycznie jest największy odsetek singli. W naszym zestawieniu zdecydowanie lideruje Poznań. Na kolejnych miejscach są jednak głównie małe miasteczka. Zobaczcie, gdzie jest najwięcej kawalerów.

📢 Tak wygląda dziś Linda Evans, czyli słynna Krystle z serialu "Dynastia". Niedawno skończyła 80 lat. Zobaczcie zdjęcia! [28.03.2023]

Tak dziś wygląda Linda Evans, czyli Krystle z serialu "Dynastia". Niedawno skończyła 80 lat! Linda Evans w latach 80. i 90. XX wieku podbiła serca fanów na całym świecie, również w Polsce. Wszystko za sprawą serialu "Dynastia", w którym zagrała główną rolę Krystle Carrington. Wówczas urzekała pięknym uśmiechem i niezwykłą urodą. Była ikoną elegancji i luksusu. I dziś wygląda wspaniale. Zobaczcie, jak prezentuje się kobieta, którą w XX wieku kochały miliony.

📢 Tak mieszka i żyje Conan Kaźmierski, syn Królowej Życia. Zobaczcie zdjęcia gwiazdy TTV [28.03.2022]

Conan Kaźmierski jest synem Dagmary Kaźmierskiej, niekwestionowanej gwiazdy programu "Królowa życia" w TTV. Występował w wielu odcinkach tego kultowego reality show. Widzowie widzieli jak zmieniał się przez lata. Dziś studiuje medycynę i jest właścicielem lodziarni na Stabłowicach we Wrocławiu. Zobaczcie, jak mieszka i żyje Conan Bestia Kaźmierski.

📢 Tak mieszkają i żyją Izabela Macudzińska i Patryk Borowiak z programu "Królowe życia" w TTV [zdjęcia - 28.03.2023]

Izabela Macudzińska-Borowiak z Poznania to jedna z największych gwiazd programu "Królowe życie", który emitowany był w TTV. Razem z mężem Patrykiem Borowiakiem prowadzą firmę odzieżową. Dzięki udziałowi w programie zyskali ogromną popularność i sympatię. Zobaczcie, jak mieszkają i żyją i Izabela Macudzińska-Borowiak i Patryk Borowiak!

📢 Aparaty fotograficzne z PRL osiągają duże ceny. Sprawdź, ile teraz kosztują [CENY]

Mimo, że era cyfrowych aparatów fotograficznych nadeszła już dawno, to stare aparaty analogowe z czasów PRL wciąż mają swoją popularność. Może na strychu znajdziecie jakiś stary aparat fotograficzny na klisze? Niektóre z takich aparatów fotograficznych z PRL mogą kosztować całkiem sporo. Sprawdzamy ceny!

📢 Bibeloty z PRL-u na targach i aukcjach staroci. Jedne za grosze, inne niewiarygodnie drogie. Możesz sporo na nich zarobić

Wraca moda na starocie, antyki, zabytkowe bibeloty. Kultowe przedmioty z lat 60., 70. i 80. powracają do polskich domów. Kolekcjonerzy polują na stare pieniądze, meble, sprzęt, elektronikę, kryształy, zabawki. Za niektóre gadżety są w stanie dużo zapłacić. Inne z kolei wystawiane są na sprzedaż za bezcen. Zobacz w galerii bibeloty z PRL wystawione na sprzedaż na OLX.

📢 Taką emeryturę dostaniesz w kwietniu wraz z "trzynastką" - ZUS podał najnowsze wyliczenia [tabele i stawki]

W tym roku emeryci i osoby uprawnione do odbierania rent i emerytur otrzymają świadczenia w wyższej niż zwykle kwocie. 1 marca nastąpiła waloryzacja kwotowo-procentowa z zastosowaniem gwarantowanej kwoty podwyżki w wysokości 250 zł brutto. Zakład Ubezpieczeń Społecznych oddział w Bydgoszczy udostępnił nam najnowsze wyliczenia stawek emerytur, które zostaną przekazane na konta odbiorców w kwietniu. Zwaloryzowane emerytury wypłacane będą wraz z "trzynastkami". W tabelach w galerii artykułu znajdziesz stawki emerytur, jakie trafią na konta świadczeniobiorców w kwietniu 2023 r.

📢 Uczestnicy pierwszej edycji Big Brother. Tacy byli kiedyś, a tak wyglądają teraz

Big Brother (pol. Wielki Brat) to polski program telewizyjny typu reality show. Jego pierwsza edycja emitowana była od 4 marca 2001 do 26 maja 2002 na antenie TVN i cieszyła się ogromną popularnością. Bohaterowie zyskali sympatię widzów, a na transmisję "Big Brothera" przed telewizorami zasiadały całe rodziny. Zobaczcie, jak zmienili się bohaterowie tego programu, jak wyglądają dziś oraz jak wyglądali ponad 20 lat temu!

📢 Panie, kto panu tak to... zepsuł! Wpadki i fuszerki budowlane, w które ciężko uwierzyć!

Wieść niesie, że są budowle, w których nie ma ani jeden usterki - ale brzmi to wprost niemożliwie. Bowiem fuszerki budowlane zdarzają się dość często. Czasem by naprawić taką usterkę czy fuszerkę wystarczy niewiele. A jednak zdarzają się i takie wpadki budowlane, w które aż ciężko uwierzyć i słynne słowa "panie, kto panu tak to..." same cisną się na usta!

📢 Nie żyje wolontariusz z Poznania ostrzelany w konwoju humanitarnym. Zmarł w klinice w Kijowie

  • Dziś nadeszła do nas wiadomość, której nigdy nie chcieliśmy usłyszeć: nasz przyjaciel Marek, wolontariusz dostarczający pomoc humanitarną na Ukrainie, zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych ran - poinformowała w poniedziałek organizacja Inicjatywa "Nehemiasz". Wolontariusz z Poznania zmarł w klinice w Kijowie.

📢 Tak dziś wygląda Alicja Walczak z programu "Big Brother" w TVN. Ma już 55 lat. Zobaczcie zdjęcia! [28.03.2023]

Zobaczcie, jak dziś wygląda Alicja Walczak z Big Brothera. Ma już 55 lat. Alicja Walczak była uczestniczką kultowej, bo pierwszej edycji programu "Big Brother" w TVN w 2001 roku. Wówczas miała 35 lat. Dała się poznać, jako inteligentna, piękna kobieta z długimi czarnymi włosami i wspaniałą figurą. Od jej udziału w tamtym programie minęły już 22 lata, ale dla niej czas się zatrzymał. Zobaczcie, jak dziś wygląda Alicja Walczak z Big Brothera.

📢 Tak powstawał kultowy obiekt w Poznaniu. Oto wyjątkowe zdjęcia sprzed 50 lat!

Hala Arena to niewątpliwie jeden z symboli Poznania. W przyszłym roku wysłużony obiekt będzie świętował swoje 50. urodziny. W najbliższych latach hala widowiskowo-sportowa przejdzie gruntowną modernizację i stolica Wielkopolski znów będzie mogła gościć muzyczne gwiazdy oraz organizować imprezy sportowe światowej rangi. Postanowiliśmy przypomnieć, jak powstawał kultowy poznański obiekt. Zobacz zdjęcia sprzed 50 lat i sprawdź, jak budowano Arenę.

📢 Zabił ochroniarza z klubu na Starym Rynku w Poznaniu. Artur M. ps. Ogór prawomocnie skazany

Sąd Apelacyjny w Poznaniu utrzymał w poniedziałek w mocy wyrok sądu I instancji skazujący Artura M., ps. Ogór na karę 25 lat za zabójstwo w 2004 r. ochroniarza klubu "Sami Swoi" Macieja K., ps. Kowal. Wyrok jest już prawomocny.

📢 GIS wycofuje popcorn ze sklepów. Został przekroczony dopuszczalny poziom aflatoksyn. Jeśli go masz w domu, nie jedz go

W partii popcornu został przekroczony najwyższy dopuszczalny poziom aflatoksyn – ostrzega Główny Inspektorat Sanitarny. Osoby, które kupiły ten produkt, nie powinny go jeść. Sprawdź, które partie zostały wycofane ze sprzedaży. Czym są aflatoksyny i dlaczego mają negatywny wpływ na zdrowie człowieka?

📢 Tak żyła polska mafia w latach 90. Luksusowe życie bossów i gangsterów do dziś robi wrażenie. Zobacz ich prywatne zdjęcia

Piękne kobiety, absurdalnie drogie jak na tamte czasy samochody, luksusowe, pięknie położone rezydencje z basenami... Jednym słowem niewyobrażalne bogactwo - lecz zdobyte na haraczach. Tak wyglądało życie polskich mafiosów w latach 90. Kulisy życia gangsterów ujawnił na zdjęciach Jarosław S. pseudonim Masa, jeden z kluczowych świadków w procesach Pruszkowa.

📢 Te rzeczy dostaniesz w Poznaniu za darmo. Szafy, kanapy i tuje do wzięcia na Olx!

Darmowe meble i akcesoria czekają w Poznaniu na nowych właścicieli. Wystarczy przejrzeć portale ogłoszeniowe, by znaleźć wiele ciekawych przedmiotów! Dzięki temu bez trudu i bez wydawania pieniędzy urządzimy mieszkanie, a wygodne i ładne wyposażenie posłuży nam jeszcze przez wiele lat. Zobacz najciekawsze ogłoszenia mebli i akcesoriów do wzięcia za darmo w Poznaniu zamieszczone w serwisie OLX w marcu. Przejdź do galerii.

📢 Spynka w Poznaniu już działa. To pierwsze takie centrum dla dzieci. Zobacz zdjęcia

Spynka to pierwsze takie miejsce na mapie Poznania. W centrum opiekuńczym przy ul. Jackowskiego dzieci uchodźców z Ukrainy mają zapewnioną bezpłatną opiekę. - Mamy maluchów bardzo się angażują i jest to niesamowite - mówi poznańska koordynatorka Natalia Trybulska.

📢 W tych miastach w Wielkopolsce mieszka najwięcej osób. Jest najnowszy ranking!

W Wielkopolsce żyje około 3,5 miliona mieszkańców. W regionie znajduje się 117 miast, w których łącznie mieszka prawie 2 miliony osób. Które miejscowości są najbardziej zaludnione? Postanowiliśmy to sprawdzić. Przejdź do galerii i zobacz, w których miastach w Wielkopolsce mieszka najwięcej osób. Ranking powstał na podstawie najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego. W naszym zestawieniu prezentujemy pierwszą dwudziestkę.

📢 Tak wyglądały łazienki w czasach PRL-u. Sprawdź, czy kojarzysz sprzęty i kosmetyki z lat 60., 70., i 80. Wróciła moda na wnętrza w stylu PRL

W czasach PRL-u wnętrza łazienek wyglądały bardzo skromnie, bo w sklepach brakowało towarów, a zdobycie podstawowego wyposażenia stanowiło nie lada sztukę. Wybór akcesoriów i armatury był mocno ograniczony, dlatego większość łazienek Polaków była do siebie łudząco podobna. Zobacz, jakie sprzęty królowały w łazienkach w latach 60., 70. i 80. Sprawdź, czy kojarzysz te kultowe gadżety i kosmetyki z PRL-u.

📢 Kibice Lecha Poznań głodni sukcesu w europejskich pucharach. Mecz z Fiorentiną ponownie obejrzy komplet publiczności

Do spotkania Lecha Poznań z włoską Fiorentiną pozostały nieco ponad dwa tygodnie (13 kwietnia, g. 21), jednak już teraz wiemy, że na ćwierćfinał przy ulicy Bułgarskiej po raz kolejny w tym sezonie zawita komplet publiczności. W poniedziałkowy poranek zwolniły się miejsca zarezerwowane dla kibiców posiadających karnety. Wystarczyła chwila, aby one zostały wyprzedane.

📢 Zabójstwo Fabiana Zydora. Podejrzani zostali zatrzymani. To przełom w sprawie

17-letni Fabian w 2016 roku został zamordowany, a jego ciało ukryte. Teraz trzy osoby podejrzane o jego zabójstwo zostały zatrzymane i tymczasowo aresztowane. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy okazał się ich zdaniem przełomowy.

📢 Zabił siekierą znajomego, gdy ten spał. 54-latek z Kalisza usłyszał zarzuty

Zarzut zabójstwa usłyszał 54-letni mężczyzna, który siekierą zabił starszego o 10 lat znajomego. Zbrodni dokonał, gdy pokrzywdzony spał – poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler. Do zdarzenia doszło 25 marca w Kaliszu.

📢 Niesamowite zdjęcia i nagranie z lasów pod Poznaniem. Dzikie zwierzęta są bliżej niż myślisz! Stań z nimi oko w oko

Sarny, jelenie, daniele, lisy czy wilki - te i wiele innych dziko żyjących gatunków możemy spotkać w lasach pod Poznaniem. Dzikie zwierzęta są na wyciągnięcie ręki, czasami nawet bliżej, niż nam się wydaje. Nie trzeba jechać daleko, by móc stanąć z nimi oko w oko. Znaleźć może je tak naprawdę każdy z nas - wystarczy tylko wiedzieć jak i gdzie szukać. Zobaczcie niezwykłe zdjęcia dzikich zwierząt, zrobione właśnie w podpoznańskich lasach. Robią wrażenie!

📢 Skandal na cmentarzu parafialnym w Wielkopolsce. Sprawę bada policja

Do skandalicznego aktu wandalizmu doszło na cmentarzu w parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Brodach Poznańskich. Sprawą zajmuje się policja we Lwówku.

📢 Kiedyś to była ruina! Dziś piękny Pałac na Opieszynie we Wrześni zachwyca nawet Magdę Gessler. Poznaj jego mroczną legendę i zobacz zdjęcia

Obecnie Pałac na Opieszynie w położonej nieopodal Poznania Wrześni to luksusowy hotel i restauracja z przepysznym jedzeniem, którym zachwyca się nawet Magda Gessler. Jednak nie zawsze tak było! Do niedawna budynek ten popadał w ruinę i był tylko wspomnieniem dawnej świetności. Z pałacem oraz parkiem na terenie którego leży posiadłość związana jest także pewna mroczna legenda. Poznaj historię Pałacu na Opieszynie i zobacz zdjęcia!

📢 Doszło tam do ogromnej tragedii. Ta fabryka pod Poznaniem to dziś ruina. Zobacz zdjęcia

Na terenie tej fabryki zginęło 17 osób, a 10 zostało rannych. Z Zakładami Przemysłu Ziemniaczanego w Luboniu pod Poznaniem wiąże się tragiczna historia. Kiedyś prężnie działała tam największa w Europie fabryka, dziś z budynku niewiele zostało, jest ruiną, a tuż obok powstaje nowoczesne osiedle deweloperskie. Zobaczcie zdjęcia i poznajcie mroczą historię zakładów w Luboniu.

📢 Firma z Poznania z poważnymi zarzutami. Grozi jej duża kara finansowa. Wprowadzała pacjentów w błąd?

Konsumenci byli zapraszani na bezpłatne badania odporności, choć nie wiedzieli, że mają one charakter handlowy i mogą zostać wprowadzeni w błąd odnośnie swojego stanu zdrowia. Spółce POLMEDIQ Z Poznania postawiono zarzuty. Grozi jej za to duża kara finansowa.

📢 Kiedyś ten pałac w Poznaniu zachwycał, teraz popada w ruinę. Co skrywa otaczający go park? Mało kto zna jego sekret

Kiedyś był siedzibą arystokratycznego rodu i budził zachwyt, teraz pusty gmach z zamurowanymi oknami popada w ruinę. Zabytkowy pałac w Radojewie wciąż czeka na lepsze czasy, a po jego dawnym blasku niewiele zostało. Zniknęło stamtąd wszystko, co dało się ukraść. Zachwyca za to otaczający go park, który skrywa pewną tajemnicę. Zobacz, jak wygląda to niezwykłe miejsce i przekonaj się, dlaczego jest takie wyjątkowe.

📢 Samochód dla kobiety. Te marki aut najczęściej wyszukują kobiety

Czarna Toyota, w nadwoziu typu SUV (lub crossover), z automatyczną skrzynią biegów i napędem benzynowym. To obraz najbardziej poszukiwanego auta wyłaniającego się z konfiguracji sporządzanych przez kobiety – podaje platforma Carsmile. Jakich samochodów najczęściej szukają kobiety?

📢 Ile można wypłacić z bankomatu? Oto limity wypłat pieniędzy w popularnych bankach

Coraz rzadziej płacimy gotówką, a korzystamy z płatności elektronicznej lub za pomocą karty i telefonu. Zdarza się jednak, że transakcja możemy zrealizować jedynie gotówką. Ile pieniędzy można wypłacić z bankomatów najpopularniejszych banków? Ile najmniej? Oto limity wypłat gotówki z bankomatów.

📢 Takie formalności musisz załatwić po zakupie mieszkania. To bardzo ważne

Zakup mieszkania wiąże się z dużymi pieniędzmi, a co za tym idzie z dużym stresem. Jednak sam zakup mieszkania to nie koniec formalności, o których musimy pamiętać. Przygotowaliśmy dla Was ściągę co należy zrobić zaraz po zakupie mieszkania. To ważne, aby nie mieć później problemów.

📢 Dzisiaj mecz Polska - Albania. Nadciąga Gang Albanii, a Fernando Santos minę ma nietęgą [MEMY]

Wielu ekspertów mówiło o dziecinnie łatwej grupie eliminacyjnej do Mistrzostwa Europy 2024, tymczasem już w pierwszym meczu Polska dostała srogie lanie od Czech. Słynny portugalski trener Fernando Santos rozpoczął pracę z reprezentacją Biało-Czerwonych od blamażu. Ale już dzisiaj będzie szansa na rehabilitację i zwycięstwo. Zobaczcie, jakie memy tworzą kibice.

📢 Mężczyźni o tych imionach są najlepszymi mężami. Mają cudowny charakter [LISTA] 27.03.2023

Poszukujesz idealnego faceta na całe życie? Te osoby są najlepszymi mężami. Ci mężczyźni to partnerzy na całe życie, na których się nie zawiedziesz i będą z Tobą do grobowej deski. Jeśli ciągle się zastanawiasz w sprawie wyboru partnera, zobacz listę. Może okaże się niezbędna!

📢 Brak prądu w Poznaniu i okolicach! Kiedy i gdzie nie będzie prądu? Sprawdź planowane wyłączenia od 27 marca do 2 kwietnia [LISTA ULIC]

W dniach od 27 marca do 2 kwietnia 2023 roku Enea Operator zapowiedział wyłączenia w dostawie prądu, zarówno w różnych częściach Poznania, jak i okolicach. Sprawdź galerię, by dowiedzieć się, gdzie i kiedy nie będzie prądu! Podajemy listę ulic wraz z datami i godzinami wyłączenia prądu.

📢 AKTUALIZACJA. Aktor znany z "Czterech Pancernych" i "Kariera Nikodema Dyzmy" nie żyje

Do tragicznego pożaru doszło w niedzielę (26 marca) w Trzcińcu (gm. Chodel). Na miejsce zostało skierowanych 8 wozów strażackich. Ofiarą jest aktor związany z Teatrem Juliusza Osterwy w Lublinie.

📢 Śmiertelny wypadek pod Śremem. Samochód osobowy uderzył w drzewo. Kierowca zginął na miejscu

Kierowca samochodu osobowego zginął w wyniku wypadku, do którego doszło na granicy powiatu śremskiego w poniedziałkowy poranek. Między Dalewem a Jerką prowadzony przez niego pojazd zjechał z drogi i roztrzaskał się na drzewie.

📢 Tragedia na torach w Pamiątkowie. Młody mężczyzna zginął potrącony przez pociąg

Do śmiertelnego wypadku doszło w niedzielny wieczór w Pamiątkowie pod Szamotułami. Pod kołami pociągu zginął tam młody mężczyzna. Okoliczności tragedii wyjaśnia policja i prokurator.

📢 Sprzątaczka bardziej prestiżowa niż polityk? Naukowcy zbadali, które zawody są najbardziej cenione społecznie

Doktor Magdalena Andrałojć sprawdziła, jakie znaczenie mają dla nas poszczególne zawody. Jedne z nich są uważane za bardziej prestiżowe lub o większej wartości społecznej niż inne. Z czego to wynika i jak postrzegamy dane profesje?

📢 Wymieniamy plastik na rośliny! W sobotę rozdaliśmy poznaniakom 1500 sadzonek kwiatów i drzew

W sobotę rozdaliśmy przed wejściem do galerii Posnania rozdaliśmy poznaniakom 1500 sadzonek drzew i kwiatów, a przy tym zebraliśmy 20039 plastikowych nakrętek i 1088 butelek PET. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, sadzonki zniknęły błyskawicznie.

📢 Oto lista grzechów, z których nie trzeba się spowiadać. Nie wymagają one wizyty w konfesjonale. Sprawdź koniecznie!

Z tych grzechów nie trzeba się spowiadać. Lista jest naprawdę długa i nie wymaga wizyty przy konfesjonale. Jednym z możliwych sposobów na uzyskanie przebaczenia i obiecanie poprawy jest spowiedź. Są grzechy, które nie naruszają naszej relacji z Bogiem i innymi ludźmi. W związku z tym nie musimy fatygować się do kościoła, aby się wyspowiadać. Zastanawiasz się z jakich grzechów nie trzeba się spowiadać? Sprawdź!

📢 Dodatkowe opłaty w szpitalach. Oto lista rzeczy, za które trzeba dopłacić z własnej kieszeni. Sprawdź na co się przygotować!

Dodatkowe opłaty w szpitalach. Oto lista wydatków, poniesiemy w placówce medycznej. Pobyt w szpitalu to nic przyjemnego, a zdarza się że trzeba tam spędzić więcej czasu niż się zakładało. Przebywając w określonej placówce medycznej musimy liczyć się z tym, że poniesiemy dodatkowe opłaty za niektóre rzeczy i usługi. Zastanawiasz się jakie są dodatkowe opłaty w szpitalach? Jak się do tych sytuacji sumiennie przygotować? Sprawdź obowiązkowo i zapoznaj się ze szczegółami!

📢 Wstrząsająca historia najdłużej poszukiwanego dziecka w Polsce. Beatka miała tylko 9 lat

Pierwszy raz opuściła sama dom i przepadła. 9-letnia Beata Radke zaginęła w kwietniu 1975 roku, idąc na lekcję religii. Nigdy nie odnaleziono jej żywej ani martwej, co czyni ją najdłużej poszukiwanym dzieckiem w powojennej historii Polski. Ale takich historii jest więcej.

📢 Jarmark Wielkanocny 2023 startuje w Poznaniu. Mnóstwo atrakcji dla zwiedzających!

Ręcznie wyrabiana ceramika, ozdoby świąteczne, biżuteria, a także regionalne i zagraniczne smakołyki czekać będą na mieszkańców Poznania i turystów podczas Jarmarku Wielkanocnego. W tym roku jarmark na placu Wolności potrwa od czwartku 30 marca do niedzieli 2 kwietnia.

📢 Te miasta zniknęły z mapy Wielkopolski. Mają swoje tajemnice!

Wielkopolska kryje wiele tajemnic. Postanowiliśmy sprawdzić, co dzieje się z miastami, które zniknęły z mapy regionu. Niektóre straciły swoje prawa bardzo dawno, a niektóre w ostatnich latach. Gdzie się znajdowały i jak wyglądają obecnie? Każde z tych miejsc jest wyjątkowe i warto je odwiedzić, ponieważ można tu odkryć turystyczne perełki. Zobacz zdjęcia i poznaj ich niezwykłą historię. Szczegóły znajdziesz w naszej galerii.

📢 Pająki, węże, owady i larwy z patelni na MTP. Zobacz zdjęcia z niezwykłych targów w Poznaniu!

Odbywające się w Poznaniu cyklicznie - dwa razy do roku - targi Exotic Fest przyciągnęły tłumy wielbicieli egzotycznych zwierząt, roślin, artefaktów, a także dań kulinarnych przygotowanych z osobliwych składników.

📢 Niecodzienny wypadek w Wielkopolsce. Brał w nim udział... koń!

Wypadek w miejscowości Węgorzewo w gminie Kiszkowo. Zderzyły się dwa samochody, w tym jeden z przyczepą, w której znajdował się koń.

📢 Wojsko sprzedaje sprzęt! Stół bilardowy, instrumenty muzyczne, a nawet... chłodnia na ciała. Co można kupić na najbliższym przetargu AMW?

Agencja Mienia Wojskowego organizuje kolejny przetarg! Tym razem aukcja odbędzie się 31 marca w samo południe w Warszawie. W ofercie są różnorodne przedmioty, takie jak: stół bilardowy, samochody, instrumenty muzyczne, a nawet... chłodnie na ciała. To wyjątkowy przetarg, bowiem oferta jest bardzo bogata. Zobacz co można kupić od wojska. Mamy zdjęcia i ceny!

📢 Modne fryzury z salonów dla ciemnych włosów. Koloryzacja z refleksem to HIT wiosny 2023

Zobacz w galerii modne fryzury z wykorzystaniem refleksów dla odświeżenia ciemnych włosów. Te koloryzacje to HIT wiosny 2023.

📢 Domy od komornika. Oto najciekawsze oferty licytacji komorniczych w Polsce

Domy od komornika często kojarzą się z takimi obiektami, które wymagają gruntownego remontu i nie prezentują się szczególnie ładnie. W całej Polsce nie brakuje ofert tanich nieruchomości dostępnych na licytacjach komorniczych. Spośród wielu ogłoszeń da się znaleźć takie, które są w bardzo dobrym stanie technicznym. Oto najciekawsze oferty nieruchomości z licytacji komorniczych w kraju.

📢 Bieg Kibolska Dycha w Poznaniu. Fani Kolejorza uczcili rocznicę powstania ukochanego klubu. Zobacz zdjęcia

W niedzielne przedpołudnie nad poznańską Maltą, z udziałem prawie 1000 zawodników, odbyła się pierwsza edycja Biegu Kibolska Dycha. W zawodach startowali sympatycy Lecha Poznań, którzy w ten sposób świętowali 101. rocznicę powstania klubu. Zamiarem organizatorów jest kontynuowanie tradycji biegowej z okazji jubileuszu Kolejorza także w następnych latach.

📢 Tak wyglądają najgroźniejsi przestępcy w Polsce. Są cały czas na wolności!

Prezentujemy zdjęcia, nazwiska i listy gończe najgroźniejszych przestępców w Polsce. Wszyscy są poszukiwani w związku z zabójstwem. Policja opublikowała ich wizerunki i prosi o pomoc w poszukiwaniach. Widziałeś któregoś z nich? Wiesz, gdzie mogą przebywać? Jeżeli masz jakieś informacje na ich temat, to koniecznie skontaktuj się z policją. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl z dnia 4 stycznia 2023 roku. Zobacz w galerii zdjęcia i listy gończe poszukiwanych zabójców, którzy są na wolności. Uwaga: oni są bardzo niebezpieczni!

📢 Nie żyje Adam Wize, działacz i przedsiębiorca z Poznania. Miał zaledwie 42 lata

Zmarł Adam Wize - poznański przedsiębiorca, prezes Fundacji im. Świętej Rodziny oraz założyciel i dyrektor szkoły podstawowej tego samego imienia. Działał m.in. w Korporacji Akademickiej Lechia oraz współorganizował poznańskie Bale Seledynowe, był wieloletnim wiceprezesem Wielkopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan, a także wielkim propagatorem nauczania domowego.

📢 Atak na kierowcę w Poznaniu. "Skutki zdrowotne są poważne"

Jeden z kierowców został zaatakowany gazem pieprzowym późnym popołudniem, w sobotę 25 marca na rodzie Śródka w Poznaniu. Nie wiadomo, co było przyczyną ataku. Poszkodowany poszukuje świadków zdarzenia.

📢 Oto jakie prawa nabywamy po ślubie. Zobaczcie do czego ma prawo współmałżonek

W momencie, w którym w świetle polskiego prawa para staje się oficjalnie małżeństwem, powstanie między nimi wspólność majątkowa. Oczywiście poza przypadkami, gdy przed ślubem zdecydują się na spisanie intercyzy. Przygotowaliśmy dla Was najważniejsze informacje dotyczące praw i obowiązków po zawarciu związku małżeńskiego.

📢 Tłum wiernych na mszy dziękczynnej za św. Jana Pawła II. Zobacz zdjęcia

Tłum wiernych modlił się na placu Zwycięstwa w Pile, dziękując za św. Jana Pawła II. Plenerowa eucharystia była odpowiedzią na ostatnie ataki i oskarżenia pod adresem Papieża Polaka.

📢 Zaginęła 12-latka z Wielkopolski. Została odnaleziona w Poznaniu!

Policjanci z wolsztyńskiej komendy poszukiwali zaginionej 12-letniej Dagmary. W niedzielny poranek, 26 marca, została ona odnaleziona w Poznaniu, w okolicach Starego Miasta.

📢 Tak Dorota Szelągowska urządziła salony. Zobacz pokoje dzienne od znanej projektantki

Skandynawski, loftowy, boho, eklektyczny - to tylko część pomysłów na salon urządzony przez Dorotę Szelągowską. Najbardziej znana polska projektantka chętnie wykorzystuje w realizacjach drewno, beton, marmur, metal. Zobacz w galerii salony od Szelągowskiej.

📢 Poznań to uniwersyteckie miasto! Zobacz, na których poznańskich uczelniach studiuje najwięcej studentów

Poznań to jeden z największych ośrodków akademickich w Polsce. Pod względem liczby studentów przypadających na 1000 mieszkańców stolica Wielkopolski zajmuje pierwsze miejsce wśród największych polskich miast! Sprawdziliśmy, które uczelnie w Poznaniu wybiera najwięcej osób.

📢 Brutalne zabójstwo w Kaliszu. Nie żyje 64-letni mężczyzna. Narzędziem zbrodni była siekiera

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę, 25 marca, w jednym z mieszkań przy ul. Chopina w Kaliszu. Policjanci znaleźli tam zwłoki 64-letniego mężczyzny z ranami głowy. Zatrzymany w tej sprawie został 54-latek. Sam poinformował policję o zajściu.

📢 Wielka szama na stadionie w Poznaniu! To największy zlot food trucków w Wielkopolsce. Zobacz zdjęcia i program na niedzielę

Kolejna edycja Wielkiej Szamy w Poznaniu ruszyła w sobotę, 25 marca. To największy zlot food trucków w całej Wielkopolsce. Na odwiedzających czeka ponad 30 food trucków oferujących jedzenie z różnych stron świata. tego nie można przegapić!

📢 Dom "Wielkiego Brata" pod Warszawą popada w ruinę, trafił na licytację. W przeszłości zagrał w kilku produkcjach telewizyjnych

Powstały przed 10 laty podwarszawski dom to absolutna perełka architektoniczna. W latach świetności był wart kilkanaście milionów złotych. Nagrywano w nim „Top Model”, seriale „1983” i „Pułapka”, a także kultowy reality show "Big Brother". Dziś jednak niszczeje. Ten bardzo smutny obraz zauważyli byli uczestnicy programu "Big Brother", a także Paweł Naduk, który go zaprojektował. Apeluje także by uratować nieruchomość.

📢 Poważny wypadek w Nowych Skalmierzycach. Zderzyły się dwa samochody. Jedno z nich dachowało

Jedna osoba trafiła do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło w sobotę, 25 marca w Nowych Skalmierzycach. Zderzyły się tam dwa auta osobowe. Jedno z nich dachowało.

📢 Tak mieszka i żyje Kinga Rusin. Na zdjęciach chwali się swoją figurą!

Kinga Rusin to znana dziennikarka i prezenterka telewizyjna. W mediach działa już od 1993 roku, gdy rozpoczęła pracę w TVP. Na swoim profilu na Instagramie chwali się licznymi podróżami po całym świecie. Przy okazji często eksponuje swoją figurę. Jak podkreśla to zasługa zdrowego trybu życia.

📢 Ostrzeżenie IMGW dla Poznania i całej Wielkopolski. Uwaga na burze, grad i silny wiatr!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla województwa wielkopolskiego, dotyczące burz, opadów gradu oraz mocnych porywów wiatru, osiągających 70km/h. Ostrzeżenie dotyczy wszystkich powiatów Wielkopolski.

📢 W mieszkaniu na poznańskim osiedlu znaleziono zwłoki mężczyzny. Policja wyklucza udział osób trzecich

Zwłoki 46-letniego mężczyzny znaleziono w jednym z bloków na os. Piastowskim w Poznaniu. Policja wyklucza udział osób trzecich.

📢 Zatopiona przez Jezioro Czorsztyńskie wieś Stare Maniowy. Zobacz, jak wyglądała przed zalaniem [ARCHIWALNE ZDJĘCIA] 25.03.2023

Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś Stare Maniowy. Mieszkańcy wsi zostali przesiedleni, a w jej miejscu powstało jezioro, które ma zabezpieczać rejon w dolinie Dunajca przed skutkami powodzi. Ostatni mieszkańcy opuścili wieś na początku lat 90. Zobaczcie, jak wyglądała dawniej ta nieistniejąca już miejscowość.

📢 Tak wyglądają luksusowe rezydencje! Oto najdroższe domy na sprzedaż w Poznaniu. Kosztują miliony! Zobacz zdjęcia i sprawdź ceny

Przedstawiamy najpiękniejsze i zarazem najdroższe luksusowe rezydencje w Poznaniu. Zapłacisz za nie krocie! Wśród ofert są domy z tam prywatnymi basenami, ogromnymi ogrodami i niezwykłymi wnętrzami wnętrzami. Oto aktualne oferty drogich domów z rynku wtórnego na sprzedaż w Poznaniu. Oferty pochodzą z serwisu otodom.pl. Wejdź w naszą galerie i zobacz zdjęcia oraz ceny!

📢 MEMY po meczu Czechy - Polska. Już po 3 minutach było 2:0. Koszmarny początek eliminacji Euro 2024. Michniewicz śmieje się z Santosa

Reprezentacja. Od porażki 1:3 rozpoczął swój debiut w roli selekcjonera reprezentacji Polski Fernando Santos. Biało-Czerwoni już po trzech minutach rywalizacji przegrywali 0:2. Koszmar, żenada, blamaż. Internauci na reprezentacji Polski nie zostawili suchej nitki. Oto najlepsze memy po spotkaniu w Pradze.

📢 Te słowa wymawiasz źle. A jak powinny brzmieć prawidłowo? Sprawdź!

"Lewis" czy "liwajz"? "Ałszan" czy "oszą"? Pewnie wiele razy zastanawialiście się, jak poprawnie wymówić te nazwy. Do naszego języka przeniknęło wiele słów, które mogą sprawiać problemy. Sprawdźcie i już nie popełniajcie tych błędów!

📢 Najlepszy okulista w Poznaniu 2023. Poznaj lekarzy polecanych w serwisie ZnanyLekarz.pl

Szukasz dobrego okulisty w Poznaniu? Zobacz, kogo polecają inni pacjenci! Przedstawiamy 10 najlepszych okulistów według użytkowników portalu ZnanyLekarz.pl. Podajemy nazwiska lekarzy, adresy i liczbę pozytywnych opinii (5 gwiazdek). By poznać najlepiej ocenianych i najczęściej polecanych ortopedów przejdź do galerii.

📢 Tragedia w mieszkaniu socjalnym w Ostrowie Wielkopolskim. Zadał znajomemu cios nożem prosto w serce

Do tragedii doszło w jednym z mieszkań socjalnych w Ostrowie Wielkopolskim. Podczas jednej z imprez 62-latek miał zadać znajomemu śmiertelny cios nożem prosto w serce. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa.

📢 Strefa mroku w Niechanowie. Próba gwałtu, narkotyki, bójki. Co dzieje się w OHP?

13-letnia wychowanka Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Niechanowie została zabrana do szpitala - była pod wpływem narkotyków. To nie pierwsza niepokojąca sytuacja w ośrodku.

📢 4-latka błąkała się sama po parkingu. Matka i dziadek nie zauważyli jej zniknięcia

Policjant z psem, który patrolował okolice ulicy Reja w Wągrowcu, zauważył płaczącą czterolatkę, która błąkała się na parkingu przed supermarketem. Jak się okazało, jej mama i dziadek robiąc zakupy, nie zorientowali się nawet, że dziecko zniknęło.

📢 Najtańszy sklep w Polsce. Lider zestawienia ma zdecydowanie najlepsze ceny [RANKING]

Najtańszy sklep w Polsce został wskazany w Badaniu i Raporcie Koszyka Zakupowego przeprowadzonym przez ASM Sales Force Agency. Średnia cena koszyka zakupowego w lutym 2023 r. wyniosła 285,46 zł. Co wzięto pod uwagę? 40 produktów z dziesięciu różnych kategorii. Szczegóły poniżej. Z kolei po kliknięciu w zdjęcie przejdziesz do rankingu. Na ostatnim slajdzie zwycięzca, czyli najtańszy sklep w Polsce w marcu 2023.

📢 Tak mieszkaliśmy w PRL-u. Zobacz wnętrza i wyposażenie pokoi, łazienek, kuchni z lat 70. i 80. XX wieku

Boazeria, przaśne tapety, wersalki, meblościanki – wielu pamięta, jaki wystrój panował w latach 70., 80. i na początku 90. w polskich wnętrzach: salonach, pokojach dziecięcych, kuchniach, łazienkach. Oto zdjęcia, które przypomną, jak mieszkaliśmy kilka dekad temu.

📢 Mamy horoskop finansowy na kwiecień 2023 dla wszystkich znaków zodiaku. Oni mogą liczyć na pieniądze i awans

Horoskop finansowy na kwiecień 2023 rok dla wszystkich znaków zodiaku. Zobacz, jakie niespodzianki przygotowały dla Ciebie gwiazdy na kwiecień 2023 w finansach! Sprawdź miesięczny horoskop finansowy na kwiecień 2023 dla swojego znaku zodiaku i przekonaj się, co ciekawego czeka cię w pracy i finansach. Sprawdź, co Cię czeka w kwietniu. Oto najnowszy miesięczny horoskop finansowy dla każdego znaku zodiaku na kwiecień 2023.

📢 Luksusowe życie Kajry i Sławomira. Tak mieszka znana para disco polo

Sławomir to jeden z najbardziej znanych artystów disco polo w naszym kraju. Jest nie tylko wokalistą, ale i aktorem, prezenterem, można go zobaczyć także w reklamach. Równie znana jest także żona wokalisty, która występuje obok niego na scenie nie tylko. Zobaczcie, jacy są na co dzień Kajra i Sławomir.

📢 Oto lista produktów, które łagodzą stres. Warto mieć je pod ręką

Stres po cichu może kraść nasze zdrowie. Choć jego skutków nie zauważymy od razu to długotrwałe działanie stresu będzie miała bardzo negatywne skutki dla naszego zdrowia. Dlatego warto do diety włączyć produkty które będą łagodziły stres. Zobaczcie, jakie to produkty.

📢 Takie bibeloty z PRL-u mogą być sporo warte. Sprawdź, czy masz takie w domu - możesz się na nich wzbogacić [zdjęcia]

Wraca moda na starocie, antyki, zabytkowe bibeloty. Kultowe przedmioty z lat 60., 70. i 80. powracają do polskich domów. Kolekcjonerzy polują na stare pieniądze, meble, sprzęt, elektronikę, kryształy, zabawki. Za niektóre gadżety są w stanie dużo zapłacić. Inne z kolei wystawiane są na sprzedaż za bezcen. Zobacz w galerii bibeloty z PRL wystawione na sprzedaż na OLX.

📢 Porcelana, kryształy i kolorowe szkło z PRL. Zobacz najdroższe kolekcjonerskie unikaty

Starocie z czasów PRL są znowu modne i wracają do łask. Kryształowe i porcelanowe naczynia, kolorowe szkło, wazony, papierośnice i inne i bibeloty schowane przez lata w kartonach i piwnicach dziś są warte krocie. Zobacz, ile kosztują te kolekcjonerskie unikaty. Oto najdroższe oferty z aukcji internetowych. Kto by pomyślał, że mogą być aż tyle warte!

📢 Dramat nauczycieli trwa. Tego już nie odzobaczysz. Nowe hity ze sprawdzianów, kartkówek i klasówek oglądasz na własną odpowiedzialność!

Dramat nauczycieli trwa. Tego już nie odzobaczysz. Przez te prace niejeden nauczyciel płakał podczas poprawiania. Czytanie ich to istna katorga i dlatego nauczyciele powinni dostawać nagrody lub przynajmniej dodatki za pracę w ciężkich warunkach. Twórczość uczniów, którą zamieściliśmy w tym artykule, potrafi doprowadzić do rozstroju nerwowego. Dlatego belfrowie radzą sobie jak tylko mogą i niektórzy z nich publikują w sieci prace swoich uczniów jako hity z kartkówek, sprawdzianów i klasówek. Niestety często jest to śmiech przez łzy. Sprawdźcie jakie kwiatki lądują w pracach domowych, wypracowaniach oraz klasówkach.

📢 KOBIECA TWARZ ROKU Poznaj lepiej liderki naszej akcji

Z okazji Dnia Kobiet stworzyliśmy wielką galerię Pań z naszego regionu. Nasi Czytelnicy w głosowaniu wybiorą Kobiece Twarze Roku w trzech kategoriach pokoleniowych: Córki, Matki i Kobiety dojrzałe. Prezentujemy kandydatki do tego tytułu, które dotychczas zdobyły najwięcej głosów.

📢 Emerytura: 13. emerytura 2023 - sprawdź, ile dostaniesz na rękę [KALKULATOR]

Trzynasta emerytura to roczny dodatek przysługujący emerytom i rencistom, niezależnie od wysokości ich podstawowego świadczenia. Wypłacana jest w wysokości najniższej obowiązującej emerytury od 1 marca danego roku. W kwietniu 2023 roku, ZUS dokona wypłaty trzynastej emerytury automatycznie, bez konieczności składania wniosku. Wysokość dodatku wynosić będzie 1588,44 zł brutto, co po marcowej waloryzacji przekłada się na kwotę 1445,48 zł netto. Poznaj szczegóły.

📢 Zabytkowy pałacyk w Wielkopolsce czeka na lepsze czasy. Zobacz, jak wygląda obecnie

Niedaleko Rawicza, we wsi Sarbinowo, znajduje się piękny, historyczny obiekt. To dworek wraz z otaczającym go parkiem. Niestety, zabytek z każdym rokiem popada w większą ruinę. Uda się go jeszcze uratować? Sprawdź zdjęcia tego wyjątkowego budynku.

📢 Najmodniejsze paznokcie na marzec 2023 - stylizacje, wzory, kolory na przedwiośnie. Zobacz zdjęcia

Stylistki paznokci pokazują jakie są trendy na przedwiośnie. Zobacz jakie stylizacji paznokci są modne. Prezentujemy najmodniejsze zdobienie paznokci na marzec 2023.

📢 Taki był Poznań 25 lat temu. Od tego czasu dużo się zmieniło. Zobaczcie wyjątkowe zdjęcia!

W czerwcu Lech Poznań rozgromił Legię 3:0 (Reiss zaliczył hat-tricka). Dzięki temu Kolejorz utrzymał się w lidze. W grudniu Ryszard Grobelny został wybrany prezydentem Poznania. Ale był to i straszny rok. W marcu na Głównej została zamordowana 12-letnia Ula. Jej zabójcę udało się schwytać i skazać po 12 latach! To wszystko działo się w 1998 roku, czyli 25 lat temu! A jak wtedy wyglądał Poznań? Przypomnijcie sobie!

📢 Wybieramy KOBIECĄ TWARZ ROKU 2023. Czekają nagrody, a wśród nich trzy Toyoty AYGO X!

Z okazji Dnia Kobiet stworzyliśmy wielką galerię Mieszkanek naszego regionu. 8 marca ich zdjęcia ukazały się na stronach specjalnego dodatku do gazety. W trzech kategoriach pokoleniowych - Córki, Matki i Kobiety dojrzałe - zostaną przyznane tytuły Kobiecej Twarzy Wielkopolski. Laureatki z każdego miasta i powiatu otrzymają zaproszenia na wyjątkowe wydarzenie - Forum Kobiecości. Czekają na nie także wspaniałe nagrody, a wśród nich trzy samochody Toyota AYGO X!

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski
Dodaj ogłoszenie