Prasówka 28.01.2023 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 27.01. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Oto Izera, pierwszy polski samochód elektryczny. Pokazano go w Katowicach: "Ten samochód ma wiele wcieleń". Weszliśmy do środka. Zobaczcie”?

Prasówka 28.01: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Oto Izera, pierwszy polski samochód elektryczny. Pokazano go w Katowicach: "Ten samochód ma wiele wcieleń". Weszliśmy do środka. Zobaczcie

Prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na tę premierę miłośnicy nowinek technologicznych i motoryzacyjnych czekali z niecierpliwością. 26 stycznia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym podczas 4 Design Days po raz pierwszy najnowszy samochód elektryczny Izera pokazał się przed szeroką publicznością. - Wyróżniająca się elegancka sylwetka, przestronność i uniwersalność, czyli cechy, które widać zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz demonstracyjnego egzemplarza Izery, wyznaczają fundamenty stylistycznego DNA naszej marki - mówi Tadeusz Jelec, główny projektant Izery.

Nie przegap promocji!

📢 Dzielnice Poznania, w których kradną auta na potęgę. Policja ujawniła statystyki. Gdzie zniknęło najwięcej samochodów?

Chociaż liczba skradzionych samochodów w Polsce z roku na rok spada, złodzieje ciągle są czujni. W Wielkopolsce doszło do 449 kradzieży. Statystyki przygotowane przez policję ujawniają, w których dzielnicach Poznania w 2022 roku zginęło najwięcej aut. Jak uchronić się przed kradzieżą? Gdzie w Poznaniu skradziono najwięcej pojazdów?

📢 500 plus na kota i psa. Oto zasady przyznawania dodatku dla właścicieli zwierząt. To trzeba zrobić aby dostać 500 plus na zwierzaka 27.01.23

Samorządy przyznają świadczenia do 500 zł na opiekę nad zwierzakiem. Masz w domu kota albo psa? Możesz dostać nawet 500 zł. Oto zasady jak można otrzymać 500 plus na kota lub psa w ramach dofinansowania od samorządu. Na co można wydać 500 plus na zwierzaka? Takie są zasady przyznawania i wydawania pieniędzy z 500 plus na kota albo psa. Sprawdziliśmy gdzie trzeba się udać i kto może otrzymać dodatkowe 500 zł na swojego czworonożnego przyjaciela.

Prasówka 28.01: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Te osoby nie muszą już płacić abonamentu RTV. Duże zmiany w 2023 roku. Sprawdź czy musisz go opłacać 27.01.23

Ustawa o abonamencie RTV mówi jasno, że abonament płacić musi każdy kto posiada odbiornik zarówno telewizyjny jak i radiowy. Opłacie podlegają także radia samochodowe. W zasadzie każdy, kto nie opłaca abonamentu RTV podlega karze. Sprawdzić mogą nas pracownicy Poczty Polskiej. Kontrolowane są domu i mieszkania Polaków. Ustawa przewiduje także, że są osoby które są zwolnione z płacenia abonamentu RTV. Kto nie musi płacić abonamentu?

📢 Tak mieszkają Ania i Grzegorz Bardowscy z programu "Rolnik szuka żony". Zobaczcie ich prywatne zdjęcia [28.01.2023]

Ania i Grzegorz Bardowscy poznali się dzięki programowi "Rolnik szuka żony" w TVP1. Właśnie wprowadzili się do swojego nowego domu. Czarny dom Bardowskich wzbudził kontrowersje wśród intenautów. - Było sporo głosów wsparcia. Był też hejt. To nas akurat nie rusza, bo taki dom autentycznie nam się podoba - mówi Ania Bardowska. Zobaczcie zdjęcia!

📢 Tak mieszkają i żyją na co dzień Adrianna i Michał z programu "Rolnik szuka żony 9" [zdjęcia - 28.01.2023]

Tak mieszkają i żyją na co dzień Adrianna i Michał z programu "Rolnik szuka żony". To jedna z najbardziej sympatycznych par dziewiątej edycji programu "Rolnik szuka żony" w TVP 1. Widzowie z odcinka na odcinek widzieli, jak rozwija się ich miłość. Bohaterowie "Rolnika..." zaręczyli się jeszcze przed finałowym odcinkiem programu i zamieszkali razem. Zobaczcie zdjęcia!

📢 Tak mieszka Barbara Parzęczewska ze Skorzęcina w Wielkopolsce, zwyciężczyni drugiej edycji "The Voice Senior" [zdjęcia - 28.01.2023]

Zobaczcie, jak mieszka i żyje na co dzień Barbara Parzęczewska ze Skorzęcina w Wielopolsce, zwyciężczyni drugiej edycji "The Voice Senior" w TVP 2. Barbara Parzęczewska zaprosiła do swojego domku ekipę programu "Pytanie na śniadanie". Zobaczcie zdjęcia!

📢 Oto najlepsze atrakcje turystyczne w Wielkopolsce według National Geographic. Zobacz zdjęcia! [28.01.2023]

Na liście znalazły się miejsca, które warto wg National Geographic odwiedzić w województwie wielkopolskim! W tym regionie nie można się nudzić. Znajdziemy tu atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Są piękne zabytki, obiekty historyczne, ale i niezwykle malownicze krajobrazy. W Wielkopolsce nie można się nudzić. A jakie atrakcje województwa znalazły się w TOP 12 przygotowanym przez prestiżowy National Geographic? Zobaczcie!

📢 Oto najbardziej dziwne nazwiska w województwie wielkopolskim [lista - 27.01.2023 r.]

Oto lista najdziwniejszych nazwisk w województwie wielkopolskim! Sporządziliśmy ją w oparciu o dane przygotowane przez Ministerstwo Cyfryzacji. Stworzyliśmy zestawienie zawierające najdziwniejsze nazwiska w Wielkopolsce. Co ciekawe, nosi je zaledwie kilkoro mieszkańców regionu. Jesteście ciekawi, czy nazwisko Waszego sąsiada znalazło się w tym gronie? Sprawdźcie naszą listę!

📢 Wydarzenia kulturalne w Poznaniu. Zobacz, co robić w weekend 28-29 stycznia! Oto najciekawsze wydarzenia w mieście

W najbliższy weekend nie zabraknie atrakcji w Poznaniu. Odbędzie się m.in. 31. Finał WOŚP. Do wyboru rozmaite koncerty, warsztaty edukacyjne dla najmłodszych i wystawy. Co jeszcze będzie się działo w mieście? Wystąpią gwiazdy polskiej estrady! Sprawdź.

📢 Tyle będzie wynosić trzynasta emerytura w 2023 roku. Wiemy, kiedy wpłynie na konto [28.01.2023]

Trzynasta emerytura to dodatkowe świadczenie, które otrzymują emeryci i renciści. Trzynasta emerytura jest wypłacana od 2019 roku. Sprawdzamy, kto otrzyma trzynastą emeryturę, ile będzie wynosić w 2023. Wszystko co musicie wiedzieć o tym świadczeniu znajdziecie w naszym artykule.

📢 Waloryzacja emerytur z nowym przelicznikiem z GUS. Takie będą rekordowe podwyżki emerytur [28.01.2023]

Waloryzacja emerytur będzie wyższa, niż zakładał rząd. Główny Urząd Statystyczny podał dane o tzw. inflacji emeryckiej. Jest ona o niemal o 10 proc. wyższa niż rok wcześniej i kształtuje się na poziomie 14,8 proc. Oznacza to, że przynajmniej o tyle wzrosną emerytury. Rząd zapowiedział też, że minimalna podwyżka emerytury będzie na poziomie 250 zł. Zobacz w galerii ile będzie wynosić Twoje świadczenie od marca 2023.

📢 Alarm w sklepach! Biedronka, Lidl i inni usuwają te towary z półek po decyzjach GIS w 2023 roku [28.01.2023]

Główny Inspektorat Sanitarny między innymi dba o bezpieczeństwo produktów, które mają kontakt z żywnością, które trafiają na rynek. Gdy okaże się, że jakiś produkt nie spełnia norm zostaje wycofany z obroty, zwykle dotyczy to kilku konkretnych partii. Tych produktów ze względu na nasze zdrowie nie powinniśmy spożywać. Zobaczcie co ostatnio wycofano ze sprzedaży i sprawdźcie czy nie macie tego w domu.

📢 Takie są nowe opłaty za sanatorium z NFZ. Oto ile trzeba zapłacić za nocleg i wyżywienie [28.01.2023]

Pobyt dziecka w sanatorium jest bezpłatny. Natomiast pobyt osoby dorosłej jest częściowo odpłatny. Nowe stawki obowiązują od 1 października 2022 roku do 30 kwietnia 2023 roku.

📢 Mężczyźni noszący takie imiona są najgorszymi mężami. Te imiona należą do najgorszych mężów [28.01.2023]

Każde imię niesie ze sobą określone znaczenie. Niektórzy wierzą, że na podstawie imienia można odczytać charakter posiadacza i skłonności do pewnych zachowań. Na przykład mężczyźni o pewnych imionach mają większe skłonności do zdrady czy manipulacji. Inni są po prostu leniwi, a jeszcze inni niegrzeczni lub wulgarni. Ezoterycy wybrali na tej podstawie także grupę ludzi, którzy mocniej muszą postarać się, aby być dobry mężami.

📢 Rekordowa waloryzacja emerytur 2023 - mamy tabelę wyliczeń. Takie emerytury dostaną seniorzy od marca [28.01.2023]

W marcu 2023 roku przeprowadzona zostanie waloryzacja rent i emerytur, która w związku z bardzo wysoką inflacją będzie rekordowa. Zakładany wskaźnik waloryzacji wyniesie aż 113,8 proc., dodatkowo osoby z niższymi emeryturami będą mogły liczyć na waloryzację kwotową. Tu sprawdzisz, jak urośnie Twoja emerytura - mamy najnowsze wyliczenia.

📢 Takie imiona przyciągają pieniądze. Osoby o takich imionach mają szczęście w finansach [28.01.2023]

Imiona od dawna mają przypisywany szereg znaczeń. To tym można tłumaczyć, że jesteśmy nerwowi, wrażliwi, kochliwi czy podatni na wpływy. Ze znaczenia imion można wyczytać wiele. To właśnie na podstawie znaczenia imion przygotowaliśmy zestawienie osób, których imiona przyciągają pieniądze. Sprawdźcie, kto jest na liście.

📢 Tak mieszkają Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach. Oto zdjęcia wnętrz domu córki byłego prezydenta [28.01.2023]

Jasne ściany, nowoczesna łazienka, zadbany ogród - tak mieszkają Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach. Ich dom jest stylowy, a przy tym niezwykle przytulny. Na uwagę zasługuję piękny salon.

📢 Rozbój w kościele w Koziegłowach. Ktoś utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy

W Kościele Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Koziegłowach pod Poznaniem doszło do rozboju. Nieznany sprawca zdewastował przedmioty w świątyni.

📢 Magda Linette prywatnie. Tak mieszka i żyje w domu i podróży piękna sportsmenka. Zobacz zdjęcia na instagramie 27-01-2023

Tak mieszka i żyje na co dzień Magda Linette. Gwiazda tenisa z Polski ostatnio grała w półfinale wielkoszlemowego Australian Open i na co dzień żyje w rozjazdach, ale ceni sobie dom i jego zacisze. Zobacz na zdjęciach z instagrama, jaka prywatnie jest Magda Linette.

📢 4,5 tysiąca nowych miejsc pracy w Poznaniu. Rusza budowa dużej inwestycji. Pracownicy skorzystają m.in. z ładowarek do samochodów i siłowni

4,5 tysiąca nowych miejsc pracy. Dla pracowników m.in. ładowarki dla samochodów elektrycznych, infrastruktura dla rowerzystów, siłownia oraz taras zewnętrzny, boiska do siatkówki, toru do gry w boule i centralna instalacja wody pitnej w biurze. W Poznaniu rusza budowa nowej inwestycji. Nowy park przemysłowy, będzie miał powierzchnię niemal 150 000 m².

📢 Tak wygląda rozkopany Poznań. Zobacz, co się dzieje w okolicach Okrąglaka i ulicy Święty Marcin

Centrum Poznania to jeden wielki plac budowy. Trwa przebudowa infrastruktury podziemnej, tras tramwajowych, chodników i jezdni. W cierpliwość muszą uzbroić się mieszkańcy okolic Okrąglaka oraz ulicy Święty Marcin, ponieważ prace prowadzone są również w nocy.

📢 Takie rzeczy poznaniacy oddają zupełnie za darmo! Meble, dekoracje i naczynia do wzięcia w Poznaniu

Darmowe meble i akcesoria czekają na nowych właścicieli. Wystarczy przejrzeć portale ogłoszeniowe, by znaleźć wiele ciekawych przedmiotów, także w Poznaniu! Dzięki temu bez trudu i bez wydawania pieniędzy urządzimy mieszkanie, a wygodne i ładne wyposażenie posłuży nam jeszcze przez wiele lat. Zobacz najciekawsze ogłoszenia mebli i akcesoriów do wzięcia za darmo w Poznaniu zamieszczone w serwisie OLX. Przejdź do galerii.

📢 Przystojniacy ze studniówek 2023 w Poznaniu. Czarujący i uśmiechnięci, świetnie prezentowali się w garniturach!

Trwa sezon studniówkowy. Co weekend w poznańskich hotelach i restauracjach spotykają się uczniowie szkół średnich, by wspólnie uczcić zbliżający się koniec nauki. Na wielu zabawach towarzyszyli im fotoreporterzy "Głosu Wielkopolskiego". Spośród wykonanych przez nich zdjęć wybraliśmy te, na których można zobaczyć prawdziwych przystojniaków! Zobaczcie, jak prezentowali się młodzi mężczyźni na poznańskich studniówkach 2023.

📢 Burmistrz Murowanej Gośliny z wyrokiem. Musi zapłacić 9 tys. zł. Jeśli wyrok się uprawomocni, może stracić urząd

W piątek, 27 stycznia kontrowersyjny burmistrz Murowanej Gośliny usłyszał wyrok. Możliwe, że wkrótce straci urząd.

📢 Tanie mieszkania na wynajem w Poznaniu. Zobacz oferty za mniej niż 1500 zł miesięcznie!

Wynajem taniej kawalerki w Poznaniu wciąż jest możliwy. Wśród oferowanych mieszkań na wynajem poniżej 1500 złotych znajdziemy nie tylko kawalerki, ale też mieszkania dwupokojowe. Zobacz najciekawsze oferty dostępne w serwisach olx i otodom!

📢 Będzie kolejna galeria handlowa w centrum Poznania? Mieszkańcy nie zgadzają się na niszczenie zieleni

Obrońcy drzew na ul. 27 Grudnia w Poznaniu mają kolejne zastrzeżenia do działalności miasta. W nowym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasto dopuszcza możliwość powstania nowej galerii handlowej na ul. 27 Grudnia.

📢 Stado 30 byków uciekło z gospodarstwa. Są przestraszone i mogą być agresywne

30 byków uciekło z jednego z gospodarstw rolnych w gminie Niechanowo. Zwierzęta mogą być agresywne.

📢 Płód dziecka znaleziono w przepompowni ścieków w Wielkopolsce

W czwartek rano, 26 stycznia, w miejscowości Okonek (powiat złotowski), pracownicy przepompowni ścieków znaleźli płód dziecka. Na miejscu trwają czynności policji pod nadzorem prokuratora.

📢 Słaby sygnał Wi-Fi w domu? Usuń te 7 rzeczy okolicy routera. Zobacz, co mocno blokuje sygnał

Domowy, szybki internet jest obecnie standardowym medium w każdym domu. Jego największą zaletą jest wygoda użytkowania, nielimitowany transfer i duży obszar działania, który możliwy dzięki zastosowaniu technologii Wi-Fi. Czasami jednak sygnał jest słabej jakości i może to wynikać z obecności przeszkód, które hamują efektywne bezprzewodowe przesyłanie pakietów. Sprawdź, co blokuje sygnał sieci Wi-Fi i co powinieneś usunąć z sąsiedztwa swojego routera.

📢 Będą nowe połączenia kolejowe w Wielkopolsce. Umowy podpisane

Umowa na rewitalizację i budowę pięciu linii kolejowych została podpisana między samorządem wojewódzkim a PKP PLK w ramach programu Kolej Plus. Ruch pociągów na wszystkich pięciu liniach zostanie przywrócony, zgodnie z założeniami programu, do 2028 roku. Najszybciej rozpoczną się prace związane z modernizacją linii łączącej Leszno i Gostyń. Podczas podpisania umowy protestowali mieszkańcy gminy Stare Miasto, którzy nie zgadzają się z jednym z wariantów przebiegu nowej linii do Turku.

📢 Stal - Lech: Transmisja na żywo w YouTube. Sprawdź, gdzie oglądać mecz Stal Mielec - Lech Poznań w telewizji i internecie

Wraca PKO Ekstraklasa! Mecz Stal Mielec - Lech Poznań odbędzie się w piątek, 27 stycznia 2023 roku w ramach 18. kolejki. Kto okaże się lepszy po zimowej przerwie? Sprawdź, gdzie zobaczysz spotkanie Stal Mielec - Lech Poznań online na żywo w telewizji i online w internecie. Transmisja TV i stream 27.01.2023.

📢 Bateria w twoim smartfonie szybko się rozładowuje? Wyłącz te 7 aplikacji. Błyskawicznie wyczerpują baterię w telefonie

Cały czas powstaje masa nowych urządzeń mobilnych, które prześcigają się w ilości najnowocześniejszych funkcji. Posiadają one coraz pojemniejsze i większe baterie, jednak często nie czuć różnicy w czasie działania w stosunku do starszych telefonów. Wynika to z faktu, że coraz więcej wymagających apek wyczerpuje całą energię w mgnieniu oka. Dlaczego bateria w telefonie szybko się rozładowuje? Oto 7 aplikacji, które skracają czas pracy smartfonu.

📢 Wypadek w Poznaniu. Pieszy został potrącony przez tramwaj

W piątek, 27 stycznia przed godziną 14 w Poznaniu doszło do potrącenia pieszego przez tramwaj.

📢 Przerażająca historia domu pod Nowym Tomyślem. Doszło tu do masakry. Tak teraz wygląda miejsce, gdzie Józef Pluta zamordował cztery osoby

Na pozór zwykły, popadający w ruinę dom w miejscowości Pąchy obok Nowego Tomyśla skrywa mroczną tajemnicę. W nocy z 9 na 10 września 1979 r. doszło tu do brutalnej zbrodni. To właśnie wtedy Józef Pluta zamordował cztery ze swoich siedmiu ofiar. "Kto ty jesteś? Pluta mały. Jaki znak twój? Topór biały. Gdzie ty mieszkasz? W Suchym Lesie. Co ty niesiesz? Trupa niesę" - taki makabryczny wierszyk powtarzały dzieci w latach 80. Jak wygląda to owiane złą sławą miejsce? Postanowił to sprawdzić Jan Chojnacki, prowadzący stronę "Ciemna Strona Poznania".

📢 PKP sprzedaje mieszkania w Wielkopolsce. Ich wygląd często odstrasza. Zobacz, w jakim są stanie i ile kosztują

Polskie Koleje Państwowe sprzedają mieszkania w Wielkopolsce. Jak chwali się spółka, cechują je atrakcyjna lokalizacja i cena. Jest jednak jeden "haczyk". Jaki? Szybko zorientujemy się, przeglądając zdjęcia wystawionych na sprzedaż mieszkań. Choć najtańsze lokale w kraju można kupić nawet za kilkanaście tysięcy złotych, ich wygląd po prostu odstrasza. W jakim są stanie i ile kosztują? Przejrzeliśmy najnowsze oferty sprzedaży nieruchomości w regionie od PKP.

📢 Mężczyźni o tych imionach mają powodzenie u kobiet. Nie mogą opędzić się od wielbicielek!

Niektórzy mężczyźni wprost nie mogą odpędzić się od wielbicielek. Przyciągają ich uwagę, spojrzenia, cieszą się niezwykłym powodzeniem. Jest coś, co ich łączy - imiona, które noszą. O tym, że kształtują one naszą osobowość i cechy charakteru, ale też relacje z innymi ludźmi, wiedziano już przed wiekami. Mężczyźni o tych imionach mają wyjątkowe powodzenie u kobiet. Sprawdź, które znalazły się na liście!

📢 Najpiękniejsze pary na studniówkach 2023 w Poznaniu. Młodzi, piękni, uśmiechnięci! Zobaczcie zdjęcia

Sezon studniówkowy trwa w najlepsze i przyszli maturzyści z kolejnych szkół w Poznaniu co weekend bawią się na wyjątkowych balach. Serca wszystkich skradają urocze pary. Piękni, młodzi, uśmiechnięci. Na studniówkach towarzyszą im fotoreporterzy "Głosu Wielkopolskiego", a w ich obiektywach często pojawiają się roztańczone, radosne, a czasami nieukrywające swoich uczuć duety. Zobaczcie piękne pary z poznańskich studniówek!

📢 Oto 10 najtańszych domów na sprzedaż w Wielkopolsce. Zobacz, jak wyglądają i ile kosztują. Opłaca się je kupić? Będziecie zaskoczeni!

Ceny nieruchomości potrafią przyprawić o zawrót głowy. Zakup domu zawsze wiązał się ze sporymi nakładami finansowymi, a w ostatnim czasie kwoty, które trzeba wydać, jeszcze bardziej poszybowały w górę. Coraz częściej patrzymy więc na najtańsze oferty, które pojawiają się w serwisach ogłoszeniowych. Te mogą zaskoczyć, bo nie zawsze są to domy wymagające generalnego remontu. Opłaca się je kupić? Zobacz, jak wygląda 10 najtańszych domów do kupienia w Wielkopolsce. Czy w zestawieniu znalazło się coś z Poznania?

📢 Tanie mieszkania w Poznaniu znów dostępne. Nawet za 3/4 ceny! Jak wyglądają? Oto najnowsze licytacje komornicze mieszkań. Zobacz zdjęcia

Planujesz zakup mieszkania w Poznaniu, a równocześnie chcesz trochę zaoszczędzić? Jest na to sposób. Przy szalejącej inflacji i rosnących cenach nieruchomości, licytacje komornicze cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Mieszkanie od komornika można bowiem kupić nawet za 3/4 jego wartości. Na sprzedaż trafiło kolejnych kilka takich lokali w Poznaniu. Jak wyglądają i ile kosztują?

📢 Osoby o tych imionach to szczęściarze! Im powodzi się w życiu. Oto imiona przynoszące szczęście. Sprawdź, czy jesteś na liście

O tym, że imiona kształtują naszą osobowość, wiedziano już przed wiekami. Niektórym osobom od małego pisane jest powodzenie w życiu, właśnie dzięki temu, że zostało im nadane odpowiednie imię. Są takie, które przynoszą szczęście i dla osoby, która je nosi, stanowią dobrą wróżbę na przyszłość. Wpływają nie tylko na cechy charakteru, temperament i podejście do otaczającego świata.

📢 Lech Poznań zagra przeciwko Stali Mielec bez Michała Skórasia? Przewidujemy skład Kolejorza na pierwszy mecz w rundzie wiosennej

Na ten dzień kibice Lecha Poznań czekali 76 dni. Tyle bowiem trwała zimowa przerwa. Ostatni mecz Kolejorz rozegrał 12 listopada przeciwko Jagiellonii Białystok. Wówczas lechici odczarowali stadion na Podlasiu, wygrywając z Jagą 2:1. Teraz przyszedł czas, aby odczarować stadion w Mielcu, gdzie niebiesko-biali nie wygrali od 5 spotkań w ekstraklasie. Pierwszy mecz to przede wszystkim ogromne zniecierpliwienie na pierwszy gwizdek sędziego. Pojedynek rozpocznie się punktualnie o 20.30. Zanim jednak do tego dojdzie, na 60 minut przed konfrontacją poznamy składy obu ekip. W jakim zestawieniu wyjdzie Lech? Prawdopodobnie Kolejorz rozpocznie ten mecz bez Michała Skórasia. Przewidujemy wyjściową jedenastkę Johna van den Broma.

📢 Wyprzedaż sprzętu wojskowego. Agencja Mienia Wojskowego czyści magazyny. Zobaczcie promocje AMW

Agencja Mienia Wojskowego dostała z wojskowych magazynów nietypowe gadżety. W internetowym sklepie AMW znajdziesz nie tylko noże, buty, czy kurtki wojskowe, ale i takie nietypowe gadżety jak krąg wiatru, czy wytwornicę piany średniej. Zobacz, co jeszcze wyprzedaje armia.

📢 Poznań: Mężczyzna wtargnął do samochodu, odgryzł kierującej kobiecie kawałek ucha i odjechał jej autem

Do niewiarygodnego zdarzenia doszło w czwartek, 26 stycznia w Poznaniu. Kobieta kierująca samochodem zatrzymała się przed przejściem dla pieszych, aby przepuścić pieszego. Obywatel Ukrainy wtargnął do jej samochodu i odgryzł kobiecie kawałek ucha.

📢 Zabił ojca, a zbrodnię opisał w pamiętniku? Proces oskarżonego o zabójstwo Grzegorza L. dobiegł końca. Sąd w Poznaniu wyda wyrok

W przyszłym tygodniu Sąd Okręgowy w Poznaniu wyda wyrok w sprawie Grzegorza L., który miał zabić swojego ojca. Zdaniem śledczych mężczyzna miał opisać zbrodnię w pamiętniku. Oskarżony od początku procesu utrzymuje, że jest niewinny, a jego zapiski, to jedynie fantazja. Grzegorzowi L. grozi nawet dożywocie, czego domaga się prokuratura. Obrona z kolei wnosi o uniewinnienie.

📢 Tani samochód od komornika! Sprawdź samochody osobowe na licytacjach komorniczych. Oto najnowsze oferty. Zobacz zdjęcia i ceny

Planujesz zakup auta? Nie musisz przepłacać! Świetną okazją, by tanio kupić samochód, są licytacje komornicze. Samochody osobowe, zajmowane wcześniej dłużnikom, wystawiane są przez komornika na licytację z ceną wywoławczą niższą od faktycznej wartości pojazdu. Sprawdź najnowsze oferty samochodów osobowych od komornika! W galerii prezentujemy zdjęcia i ceny wywoławcze.

📢 Poważny wypadek z udziałem autobusu pod Śremem. Jedna osoba trafiła do szpitala

Dwie osoby potrzebowały pomocy medycznej, jedna trafiła do szpitala po wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 436 w Chrząstowie pod Śremem. Samochód osobowy uderzył w tył autobusu.

📢 Stare znaczki pocztowe warte więcej niż myślisz. Kolekcjonerzy zapłacą fortunę [zdjęcia]

Im starsze znaczki pocztowe, tym są więcej warte! Polskie i zagraniczne, sprzed wojny, z czasów PRL – stare znaczki pocztowe są dziś na wagę złota. Można je sprzedać i dostać za nie sporą sumę. Kolekcjonerzy zapłacą fortunę.

📢 Oto co można odziedziczyć po zmarłym. Niektóre pozycje mogą zaskoczyć

Śmierć bliskich to trudny czas, w którym nie tylko trzeba oswoić się z utratą bliskiej osoby ale i pozałatwiać wszelkie formalności także i te związane z majątkiem zmarłego. Dziedziczenie po zmarłym odbywa się na dwa sposoby: poprzez testament lub dziedziczenie ustawowe. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie tego co można odziedziczyć po zmarłym. Zobaczcie.

📢 Taka będzie trzynasta emerytura w 2023 roku. To musicie wiedzieć

Emerytura to comiesięczne świadczenie pieniężne przysługujące ubezpieczonemu, za przepracowanie określonej liczby lat lub po osiągnięciu określonego wieku. Trzynasta emerytura jest wypłacana od 2019 roku. Sprawdzamy, kto otrzyma trzynastą emeryturę, ile będzie wynosić w 2023. Wszystko co musicie wiedzieć o tym świadczeniu znajdziecie w naszym artykule.

📢 Wróżka Parisa przygotowała horoskop na weekend [27-29 stycznia 2023]. Sprawdź co Cię czeka w najbliższych dniach

Jesteście ciekawi co będzie się działo w życiu znaków zodiaków w najbliższych dniach? Zapytaliśmy o to Wróżkę Parisę. Sprawdźcie w naszej galerii co wydarzy się w najbliższy weekend [27-29 stycznia 2023].

📢 Oto najmniej kaloryczne owoce. Jesteś na diecie? Koniecznie jedz je jak najczęściej!

Świeże owoce powinny na stałe zagościć w jadłospisie każdej osoby. Stanowią dobre źródło wielu niezbędnych witamin, minerałów i błonnika. Dodają energii, pozwalają zachować młody wygląd i pozytywnie wpływają na pracę mózgu. Ponadto, zaspokajają chęć na słodycze dzięki naturalnie zawartym w nich cukrom, a przy tym zawierają małą liczbę kalorii. Z tego też względu są polecane osobom na diecie, jednak należy pamiętać, że choć pyszne i zdrowe, niektóre z nich zawierają całkiem sporo kalorii. Jakie owoce za to są najmniej kaloryczne? Sprawdziliśmy!

📢 Oto dlaczego warto jeść por. Takie są skutki spożywania tego warzywa

Por ma wiele właściwości odżywczych. Początkowo uznawany za przysmak biedoty, z czasem wkroczył na salony. Wszyscy kojarzymy go ze składnika włoszczyzny dodawanej do rosołu. Zobaczcie, kiedy por powinien się znaleźć w naszej diecie.

📢 Takie rzeczy odlicz od podatku. Zyskaj sporo pieniędzy

Od 15 lutego do 2 maja 2023 roku wszyscy podatnicy będą musieli rozliczyć się z urzędem skarbowym. Warto zrobić to umiejętnie aby jak najwięcej skorzystać. Przede wszystkim warto sprawdzić, czy będzie nam się lepiej opłacało rozliczenie samodzielne czy ze współmałżonkiem. Koniecznie zobaczcie co można odliczyć od podatku i już dziś się do tego przygotujcie.

📢 To mówi o tobie kolor oczu. Osoby o takiej tęczówce mają większe szczęście w miłości

Ezoterycy uważają, że kolor tęczówki oka może powiedzieć bardzo wiele na temat naszej osobowości. Osoby o pewnym kolorze oczu częściej są wycofane i nieśmiałe, zaś o innym przebojowe i energiczne. Kolor tęczówki może także wskazać, kto ma większe szczęście w miłości, a kto w finansach. Sprawdź, co mówi o tobie kolor oczu.

📢 Alarm w aptekach. Takie leki zostały wycofane w ostatnim czasie przez GIF - mamy listę!

Główny Inspektorat Farmaceutyczny stale monitoruje rynek leków kraju. Gdy pojawia się podejrzenie w stosunku do jakiegoś leku natychmiast informuje o wycofaniu medykamentu. W zdecydowanej większości są to jedynie serie leków, które GIF wycofuje po informacji od samych producentów. Zobaczcie, jakie leki wycofano w ostatnich tygodniach.

📢 Usuń te aplikacje ze swojego smartfonu. Są niebezpieczne i zainfekują twój telefon wirusem

W sklepie Google Play przez pewien czas dostępne było kilka niebezpiecznych aplikacji, które zainfekowane zostały szkodliwym wirusem lub kradły dane swoich użytkowników bez ich zgody. Te programy zostały pobrane na komórki ponad 3 milionów użytkowników. W związku z tym istnieje duże prawdopodobieństwo, że którąś z nich masz na swoim smartfonie. Zobacz, które niebezpieczne aplikacje należy usunąć ze swojego telefonu.

📢 Uważaj na te ciastka dla dzieci. Mają rakotwórcze substancje! Oto najnowsze ostrzeżenia GIS (27.01.2023)

Uważaj na te ciastka dla dzieci. Mają rakotwórcze substancje! Najnowsze ostrzeżenia GIS mówią m.in. o takich wyrobach jak orzechy, ciasto z metalem, pyłek kwiatowy, herbatniki, suplementy diety. Sprawdź, czy nie masz ich w swojej kuchni. Produkty te możesz zwrócić do sklepu lub wyrzucić. W naszym artykule znajdziesz informacje o terminach ważności do spożycia i numerach partii produktów zagrażających Twojemu zdrowiu i życiu. Artykuł aktualizujemy regularnie.

📢 Najpiękniejsze dziewczyny na studniówkach 2023 w Poznaniu. Ich kreacje olśniewały. Zobacz zdjęcia!

Sezon studniówkowy 2023 trwa w najlepsze! Poznańskie licealistki bawią się na tegorocznych studniówkach. Na balach towarzyszą im nasi fotoreporterzy. Specjalnie dla Was wybraliśmy kilkadziesiąt zdjęć. Zobaczcie najpiękniejsze dziewczyny na poznańskich studniówkach 2023 oraz ich przepiękne kreacje, które olśniewają.

📢 Wojsko sprzedaje i wynajmuje nieruchomości w Poznaniu i Wielkopolsce! Takie domy i budynki można kupić od AMW. Oto najciekawsze oferty

Wojsko sprzedaje i wynajmuje nieruchomości w Poznaniu i w Wielkopolsce. Pod młotek idą zapomniane powojskowe tereny, działki, ale i nieruchomości, w których można mieszkać. Niektóre są niestety w bardzo kiepskim stanie. Mimo to zainteresowanie jest spore. Zobaczcie, jakie obecnie można kupić budynki od wojska w naszym regionie. Szczegóły na kolejnych slajdach galerii.

📢 Śmiertelny wypadek w Wielkopolsce. W Kramsku pociąg potrącił człowieka

Do śmiertelnego wypadku doszło w okolicach Kramska w pow. konińskim. Nie żyje mężczyzna.

📢 Największe apartamenty na sprzedaż w Polsce! W tych mieszkaniach naprawdę można się zgubić

Ogromne, przestronne i luksusowe, a ich metraż zaskakuje! Oto apartamenty, w których naprawdę można się zgubić. Takiego rodzaju mieszkania są do kupienia na terenie całej Polski. To doskonałe rozwiązanie dla dużych rodzin lub osób, które szczególnie cenią sobie przestrzeń. Kilka pokojów, szerokie tarasy i wiele innych udogodnień. Zmieści się tutaj wszystko, co będzie potrzebne. Jak wyglądają takie apartamenty? Ile kosztują? Przedstawiamy najciekawsze oferty i pokazujemy wiele zdjęć! Chętnych na takie ogłoszenia zdecydowanie nie brakuje.

📢 Osoby spod tych znaków niemal czytają w myślach! Te znaki zodiaku mają naprawdę silną intuicję

Znacznie mniej miłosnych dylematów, szybsze podejmowanie różnego rodzaju życiowych decyzji, wiedza, z którymi ludźmi warto utrzymywać dobry kontakt, a których za wszelką cenę się wystrzegać. Niektóre znaki zodiaku mogą pochwalić się nieprawdopodobną intuicją. Osoby spod tego znaku posiadają niemal szósty zmysł, dzięki któremu żyje się im znacznie łatwiej niż pozostałym, a ich wybory właściwie zawsze są trafne. Które znaki zodiaku mają najlepszą intuicję? Kto ma zapisany w gwiazdach szósty zmysł? Koniecznie sprawdź naszą galerię i przekonaj się, czy twój znak zodiaku też jest na liście!

📢 Robi tak twój fryzjer? Natychmiast uciekaj! Na co zwracać uwagę podczas wizyty u fryzjera? To istotne znaki ostrzegawcze!

Wizyta u fryzjera bywa naprawdę stresująca, szczególnie wtedy, gdy decydujemy się na większą i bardziej drastyczną zmianę. Mocniejsze cięcie, zupełnie inny kolor lub wymyślna fryzura – taki krok łatwiej zrobić, jeżeli mamy zaufanie do swojego stylisty. Na co jednak należy zwrócić uwagę podczas takiej wizyty? Jakie są znaki ostrzegawcze, że natychmiast trzeba zmienić fryzjerkę lub fryzjera? Przedstawiamy różnego rodzaju sytuacje i zachowania, które wyraźnie wskazują, że naszymi włosami nie zajmuje się profesjonalista. Warto je znać, by nie dać sobie zrobić krzywdy.

📢 Zmiany w rekrutacji do szkół średnich w Poznaniu. Nabór zakończy się 2 tygodnie wcześniej niż rok temu

Wielkopolski Kurator Oświaty podpisał dokument wprowadzający nowy terminarz. Okazuje się, że nabór do szkół ponadpodstawowych w Poznaniu i powiecie poznańskim rozpocznie się wcześniej niż w 2022 roku.

📢 Tak wygląda dziś Edward Furlong, znany z filmu "Terminator 2". Zobaczcie zdjęcia [27.01.2023 r.]

Zobaczcie, jak zmienił się Edward Furlong, gwiazda filmu "Terminator 2". Edward Furlong jako 12-latek zagrał u boku Arnolda Schwarzeneggera młodego Johna Connora. Film okazał się hitem lat 90., a młody Edward Furlong zyskał miliony fanów na całym świecie i pokaźne pieniądze. W latach 90. XX wieku błyszczał. W XXI wieku jego blask minął. Był uzależniony od narkotyków i alkoholu. Trafił nawet do więzienia. Zobaczcie, jak dziś wygląda Edward Furlong.

📢 Katarzyna Niezgoda i jej nowe życie. Była partnerka Tomasza Kammela schudła 30 kg i zmieniła kolor włosów. Zobacz, jak się prezentuje

Katarzyna Niezgoda była partnerką Tomasza Kammela. Dzisiaj jest o niej znów głośno, a to za sprawą jej spektakularnej metamorfozy. Kobieta odnosi sukcesy w pracy i w życiu prywatnym. Zachwyca swoim intelektem, smykałką do biznesu oraz karierą, ale nie tylko. Zobacz, jak się zmieniała na przestrzeni lat. Jej styl ubierania może być inspiracją dla kobiet dojrzałych o okrąglejszych kształtach.

📢 Oto 10 najlepszych japońskich restauracji w Poznaniu. Tu zjesz pyszne sushi!

Zakwaszany ryż z owocami morza, sosem sojowym i wasabi to jedzenie, które powstało w Japonii. Pierwsza wzmianka o sushi pojawiła się już w 718 roku. Od tamtego czasu to danie stało się światowym fenomenem. Można go dostać wszędzie, zaczynając od restauracji, kończąc na marketowych lodówkach. Niestety, chcąc zadowolić smakoszy, trzeba się bardzo napracować. Przedstawiamy ranking 10 najlepszych restauracji z sushi w Poznaniu według ocen użytkowników Google. Pod uwagę wzięliśmy te z oceną powyżej 4,5 i liczbą opinii powyżej 100. Może znajdziesz tu swoją ulubioną!

📢 Rząd wycofuje się z "Inwigilacji+"? Ekspert: Te przepisy uderzyłyby w polskiego przedsiębiorcę

  • Obecna propozycja rządu uderzyłaby głównie w polskiego przedsiębiorcę, jest niezgodna z prawem UE. Umożliwia też ministrowi obrony narodowej wyłączenie dostępu do sieci i to bez żadnego udziału Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, co dziś jest wymogiem. To bardzo duża władza - mówi nam dr Łukasz Olejnik, niezależny badacz i konsultant cyberbezpieczeństwa.

📢 Stary młyn w centrum Poznania popada w ruinę. Nie wiadomo, jaki plan ma na niego nowy właściciel. Zobacz zdjęcia!

To prawdziwie "pechowy" zabytek - młyn "Hermanka" położony na poznańskiej Wildzie popada w coraz większą ruinę. Mimo wielu planów kolejnych inwestorów, nie doszło do jego renowacji. W 2022 roku obiekt zyskał nowego właściciela, ale wciąż nie wiadomo, jakie będą jego losy.

📢 Oto horoskop finansowy na rok 2023 dla wszystkich znaków Zodiaku. Jak gwiazdy widzą twoje pieniądze w 2023 roku 27.01.2023

Sprawdź horoskop finansowy na 2023 rok. Komu będą sprzyjać gwiazdy w finansach. Sprawdź horoskop finansowy na najbliższe miesiące. Sprawdź, co widzą twoje gwiazdy w twoim horoskopie finansowym. Tak to już jest, że jedni zdobywają pieniądze, a inni je wydają; wielu jednak jest takich, którym starcza lata na jedno i drugie.

📢 Osoby o tych imionach są najbardziej inteligentne. Sprawdź, kto jest na liście. Jakie jest znaczenie twojego imienia? 27.01.2023

Imiona nie zostają nam nadane przypadkowo. Każde imię ma znaczenie. Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne. Kryje się za nimi wiele przypisanych cech i predyspozycji. Ezoteryków od dawna interesuje związek imion ludzi z ich predyspozycjami. Imię, które nosimy, może wpływać na to, jacy jesteśmy. Imię znaczy wiele dla osobowości człowieka. Osoby o tych imionach uchodzą za najbardziej inteligentne. Sprawdź listę!

📢 Osoby o tych imionach są najbardziej złośliwe. Sprawdź, kto jest na liście. Jakie jest znaczenie twojego imienia? 27.01.2023

Te osoby uchodzą za najbardziej złośliwe. Imiona nie zostają nam nadane przypadkowo. Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne. Kryje się za nimi wiele przypisanych cech i predyspozycji. Ezoteryków od dawna interesuje związek imion ludzi z ich predyspozycjami. Osoby o tych imionach są najbardziej złośliwe. Sprawdź listę!

📢 Osoby o tych imionach są najwredniejsze. Od nich nie usłyszysz miłego słowa. Sprawdź, kto jest na liście! 27.01.2023

Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne. Każde imię ma przypisane bowiem cechy charakteru i osobowości. Niektóre imiona mogą wpłynąć na resztę życia człowieka pozytywnie, inne - utrudnić jego relacje z ludźmi. To, jakie imię nosimy, determinuje nasz charakter. Jakie imiona noszą osoby uznawane za najbardziej wredne? Jakie jest znaczenie tych imion? Zobacz, kto jest na liście.

📢 Fantastyczne pożegnanie skromnego maszynisty z Gniezna. Rodzina i współpracownicy zrobili mu niespodziankę. Zobacz zdjęcia

Długoletni maszynista z Gniezna wjechał na ostatnią stację w życiu. Stacja: emerytura zakończyła jego zawodowe życie. Współpracownicy postanowili zrobić mu wspaniałą niespodziankę.

📢 Apel do partii politycznych w sprawie ochrony dzieci. "Zobaczymy, które poważnie traktują ich dobro"

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę zbiera podpisy pod apelem do wszystkich partii politycznych, by do swoich programów wyborczych włączyły ważne rozwiązania kompleksowo chroniące dzieci przed przemocą m. in. w ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych. Na stronie Fundacji już niedługo będzie można sprawdzić, które ugrupowania przyjęły te postulaty i zobowiązały się do ich realizacji.

📢 Do mózgu przez nadgarstek i udo. Innowacyjna metoda leczenia naczyniaków już w Poznaniu

Neuroradiolodzy ze szpitala przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu przeprowadzili skomplikowane operacje naczyniaka tętniczo-żylnego mózgu bez konieczności otwierania czaszki pacjentów.

📢 Tak mieszka i żyje na co dzień Magda Linette. Oto wnętrza domu pięknej polskiej tenisistki [26.01.23]

Magda Linette to wybitna polska tenisistka, od dawna będąca numer dwa wśród reprezentantek kraju - najpierw za Agnieszką Radwańską, a następnie Igą Świątek. Kilkukrotna zwyciężczyni turniejów WTA zachwyca nie tylko na korcie, ale też prywatnie. Zdjęciami z życia codziennego chętnie dzieli się z fanami w mediach społecznościowych. Zobacz jak mieszka i żyje na co dzień.

📢 Zmiany w komunikacji miejskiej. W czasie ferii autobusy i tramwaje pojadą inaczej!

Od 30 stycznia do 10 lutego z powodu ferii zimowych wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji autobusowej. Tymczasowo zostaną zawieszone niektóre kursy. Zmieni się też międzyszczytowa częstotliwość kursowania kilku linii tramwajowych.

📢 ONA i ON Prześlij zdjęcie do galerii szczęśliwych par. Czytelnicy wybiorą najsympatyczniejsze z nich. Do wygrania Citroen C3 i inne nagrody!

Tworzymy galerie szczęśliwych par z Wielkopolski. 14 lutego, w dniu Święta Zakochanych, przesłane zdjęcia ukażą się w specjalnym dodatku do gazety. Prześlij zdjęcie - to może być piękna niespodzianka dla ukochanej osoby. Możesz też dodać życzenia. Nasi Czytelnicy wybiorą najsympatyczniejsze pary, na które czeka mnóstwo nagród, a w finale nagroda główna - piękny i nowoczesny Citroen C3. Zdjęcia zwycięzców trafią na okładkę gazety!

📢 Zmiany personalne w parafiach w Poznaniu i okolicach. W kościołach pojawią się nowi wikariusze. Gdzie?

Arcybiskup Stanisław Gądecki podjął decyzje w sprawie zmian personalnych w archidiecezji poznańskiej. W kościołach w Poznaniu i okolicach pojawią się między innymi nowi wikariusze. Gdzie dokładnie? Sprawdziliśmy!

📢 10 najbardziej wartościowych piłkarzy PKO Ekstraklasy. Oni kosztują grube miliony!

Powrót PKO Ekstraklasy do gry to doskonała okazja do sprawdzenia, którzy piłkarze naszej ligi są najwięcej warci. Najnowsze dane zaprezentował serwis Transfermarkt. Ranking najbardziej wartościowych zawodników PKO Ekstraklasy zdominowali przedstawiciele dwóch klubów. Kto znalazł się w tym ekskluzywnym gronie? Oto 10 najbardziej wartościowych piłkarzy PKO Ekstraklasy. Sprawdź w galerii, kto jest wart grube miliony!

📢 Trzy tramwaje ostrzelane w centrum Poznania! Pracownicy nie czują się bezpiecznie

Pracownicy MPK Poznań poinformowali Gazetę Wyborczą o niebezpiecznych incydentach, jakie miały miejsce 16 stycznia w centrum miasta. Z ich relacji wynika, że w rejonie przystanku "Łąkowa" na ulicy Strzeleckiej tego dnia w godzinach porannych ostrzelano trzy tramwaje kursujące na linii nr 9.

📢 Poznańska spółka FPS podpisała umowę z Polregio. "Jesteśmy dumni"

Polregio podpisało w środę umowy ramowe z czterema firmami, w tym z poznańską spółką FPS H. Cegielski, na dostawę do 200 nowych pociągów. Wartość umowy to ponad 7 mld zł.

📢 Sfora dzikich psów grasuje w Wielkopolsce! Atakują inne zwierzęta. Zobacz nagranie

Na granicy powiatów gnieźnieńskiego i słupeckiego w Wielkopolsce grasuje stado dzikich psów, a być może wilków-hybryd. Nagranie pojawiło się w sieci i wywołało strach. Psy mają atakować zwierzęta gospodarskie.

📢 Oto jak kiedyś wyglądała Patrycja Tuchlińska. Tak się zmieniła partnerka miliardera Józefa Wojciechowskiego [zdjęcia]

Patrycja Tuchlińska wiedzie luksusowe życie u boku starszego o 48 lat miliardera Józefa Wojciechowskiego. O związku modelki z bogatym deweloperem zrobiło się głośno w 2018 roku. Jak wtedy wyglądała Patrycja Tuchlińska? Zobacz zdjęcia.

📢 Magda Gessler znów w Wielkopolsce. Kuchenne rewolucje dotarły do Grodziska Wielkopolskiego. Restauratorka odmieni restaurację "Alexandria"

Od lipca 2022 roku w Grodzisku Wielkopolskim działa restauracja "Alexandria". We wtorek, 24 stycznia, lokal odwiedziła najbardziej znana w Polsce restauratorka, Magda Gessler, która przeprowadzi pierwsze w mieście "Kuchenne rewolucje".

📢 Makabryczne odkrycie w Nowym Tomyślu. W samochodzie znaleziono zwłoki obcokrajowca. Na ratunek było już za późno

O tragicznym odkryciu w Nowym Tomyślu poinformowali nas Czytelnicy. W niedzielę, 22 stycznia, w samochodzie zaparkowanym na jednym z parkingów znaleziono mężczyznę, który nie dawał znaków życia. Niestety, na ratunek było już za późno.

📢 Służby rozwiązały słynny Rodzinny Dom Dziecka w Modliszewie. „Sprawa jest bardzo delikatna”

Tego nikt się nie spodziewał. Najsłynniejsza rodzina zastępcza w powiecie gnieźnieńskim 23 stycznia dostała decyzję o konieczności natychmiastowego rozwiązania Rodzinnego Domu Dziecka.

📢 To najbardziej luksusowe hotele w Poznaniu! Tylko zamożnych stać na taki nocleg. Zobacz, jak wyglądają w środku? Zobacz zdjęcia!

Nowoczesne apartamenty i pokoje, siłownia, basen, sauna, SPA - zastanawiałeś się, jak wyglądają luksusowe hotele w Poznaniu od środka. Mamy zdjęcia. Sprawdź galerię!

📢 Pogrzeb Jerzego Garniewicza w Poznaniu. Rodzina, przyjaciele i bliscy pożegnali wybitnego artystę. Przez lata był związany z kabaretem Tey

24 stycznia na Cmentarzu Miłostowo w Poznaniu odbył się pogrzeb Jerzego Garniewicza. Urodzony w Wilnie muzyk, piosenkarz oraz popularyzator kultury kresowej zmarł 14 stycznia w wieku 83 lat. Przez lata był związany z kabaretem Tey. O sobie mówił, że jest "wileńską pyrą".

📢 Zabójstwo w Jarocinie. Nie żyje 57-letnia kobieta. Sprawca znaleziony martwy

Nie żyje 57-letnia kobieta, która została zaatakowana przez nieznanego mężczyznę. Do tragedii doszło we wtorek, 24 stycznia przy Alei Niepodległości w Jarocinie. Sprawca został znaleziony martwy.

📢 Taki jest horoskop na luty 2023. Wiemy co czeka znaki zodiaku w miłości, pracy i zdrowiu

Co czeka aktywnego Barana? Czy Panna kogoś pozna? Czy Lew będzie miał powody do zadowolenia czy raczej smutku? Czy Skorpion znajdzie miłość? A Wodnik wygra duże pieniądze? Na te wszystkie pytania i wiele innych znajdziecie odpowiedzi w naszym horoskopie na luty 2023 roku.

📢 Zobacz 75 zdjęć Poznania z szalonych lat 90. Takiego miasta możesz nie poznać!

Zdjęcia Poznania z lat 90. to niezapomniana podróż w czasie. Tego miasta już nie ma, a wiele miejsc ciężko nawet poznać.

📢 Tragiczny finał próby uboju. Ogłuszona świnia zaatakowała i zabiła rzeźnika

Policjanci w Hongkongu muszą rozwiązać tajemnicę śmierci rzeźnika. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna jest ofiarą ataku świni. Zwierzę broniło się przed ubojem i zaatakowało. Jaki przebieg miała tragedia w Hongkongu?

📢 Tak bawili się uczniowie klas maturalnych z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu podczas studniówki 2023 [ZDJĘCIA]

Swoje sto dni do matury świętowali w sobotę, 21 stycznia, także przyszli maturzyści z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu. Tradycyjnie inaugurującemu studniówkę polonezowi i szampańskiej zabawie do białego rana towarzyszył nasz fotoreporter. Zobacz zdjęcia!

📢 Studniówka 2023. Tak bawili się uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu. Wspaniały bal, olśniewające kreacje! [ZDJĘCIA]

Wspaniały bal, olśniewające kreacje - tak bawili się w sobotę, 21 stycznia, na swojej studniówce uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu. Po eleganckim polonezie była już tylko zabawa do białego rana. Na miejscu pojawił się też fotoreporter "Głosu Wielkopolskiego". Zobaczcie zdjęcia!

📢 Studniówka 2023. Tak bawili się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu. Wspaniały bal, olśniewające kreacje! [ZDJĘCIA]

Kolejna wspaniała studniówka za nami! W niezwykłym stylu bawili się w sobotę, 21 stycznia, uczniowie I LO w Poznaniu w Concordii Design - zorganizowali "Casino Marcinek". Co to był za bal! Olśniewające kreacje, piękne dekoracje, świetna zabawa do białego rana. Na miejscu pojawił się też fotoreporter "Głosu Wielkopolskiego". Zobaczcie zdjęcia!

📢 Tak wyglądają najgroźniejsi przestępcy w Polsce. Są cały czas na wolności. Zobacz ich twarze!

Prezentujemy zdjęcia, nazwiska i listy gończe najgroźniejszych przestępców w Polsce. Wszyscy są poszukiwani w związku z zabójstwem. Policja opublikowała ich wizerunki i prosi o pomoc w poszukiwaniach. Widziałeś któregoś z nich? Wiesz, gdzie mogą przebywać? Jeżeli masz jakieś informacje na ich temat, to koniecznie skontaktuj się z policją. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl z dnia 4 stycznia 2023 roku. Zobacz zdjęcia i listy gończe poszukiwanych zabójców, którzy są na wolności. Oni są bardzo niebezpieczni!

📢 OSOBOWOŚĆ ROKU 2022 Zagłosuj na osoby, które zasłużyły się dla regionu i lokalnej społeczności

W środę, 11 stycznia nasza redakcja ogłosiła tegoroczne nominacje do tytułu Osobowość Roku! Zagłosuj na osoby, które w minionym roku odniosły sukcesy, zasłużyły się dla lokalnej społeczności lub angażowały się w działania charytatywne. Wybierz z nami laureatów spośród utalentowanych twórców, którzy udzielali się w swojej dziedzinie sztuki oraz społeczników, który skutecznie działali na rzecz małych ojczyzn. Wciąż możesz też zgłosić swoją propozycję nominacji do tytułu Osobowość Roku 2022 w swoim mieście lub powiecie.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Nocna bitwa nad Dnieprem. Batalion Terror sto...

Nocna bitwa nad Dnieprem. Batalion Terror stoczył bój z Rosjanami

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski