Prasówka 3.12.2022 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 2.12. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Najlepsze memy po meczu Polska - Argentyna i przed bojem z Francją. Radość po porażce”?

Prasówka 3.12: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Najlepsze memy po meczu Polska - Argentyna i przed bojem z Francją. Radość po porażce

Mało kto cieszy się po porażce, a jednak w przypadku polskich piłkarzy na mundialu w Katarze mieliśmy do czynienia właśnie z taką sytuacją. Przegraną z Argentyną Biało-Czerwoni przyjęli z radością, bo i tak dała im ona awans do 1/8 finału MŚ, choć nie obyło się bez nerwów. Zobaczcie najlepsze memy po meczu Polska - Argentyna i przed bojem z Francją.

Nie przegap promocji!

📢 Tak mieszkają Marta i Paweł z Rolnik szuka żony. Drewniane drzwi i odkryta cegła [zdjęcia - 3.12.2022]

Marta Paszkin i Paweł Bodzianny zakochali się w sobie w 7. edycji programu "Rolnik szuka żony". Rok 2022 był dla nich przełomowy, bowiem najpierw wzięli ślub, a następnie powitali na świecie swojego syna Adama. Zobacz, jak wygląda wyremontowane mieszkanie gwiazd programu "Rolnik szuka żony". Tak mieszkają Marta i Paweł!

📢 Osoby o tych imionach są najbardziej złośliwe. Sprawdź, kto jest na liście. Jakie jest znaczenie twojego imienia?

Te osoby uchodzą za najbardziej złośliwe. Imiona nie zostają nam nadane przypadkowo. Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne. Kryje się za nimi wiele przypisanych cech i predyspozycji. Ezoteryków od dawna interesuje związek imion ludzi z ich predyspozycjami. Osoby o tych imionach są najbardziej złośliwe. Sprawdź listę!

Prasówka 3.12: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Takie są skutki jedzenia majonezu. To dzieje się z nami, gdy spożywamy ten produkt [3.12.2022]

Majonez króluje na naszych stołach cały rok, jednak to właśnie w okolicach świąt jemy go najwięcej. Chyba mało kto wyobraża sobie domowe święta bez sałatki jarzynowej. Zobaczcie kto powinien, a kto kategorycznie unikać majonezu.

📢 Tych produktów nie jedz, gdy masz kłopoty z pamięcią. Emeryci muszą uważać na to szczególnie [3.12.2022]

Nasza pamięć zależy w dużej mierze od naszego trybu życia. To, że umieliśmy się nauczyć wiersza w podstawówce i nadal go pamiętamy nie znaczy, że nasza pamięć działa bez zarzutów. Ile razy zapomnieliście czy zamknęliście drzwi, albo telefonu z domu? Pamięć warto ćwiczyć całe życie. Zobaczcie przy okazji jakich produktów unikać, aby nie mieć kłopotów z pamięcią.

📢 Takie są skutki jedzenia pora. To dzieje się z nami, gdy spożywamy to warzywo [3.12.2022]

Por to jedno z warzyw które głównie kojarzy nam się z rosołem. W ostatnich latach na szczęście por zyskał wielu sympatyków, którzy znajdują zastosowanie dla tego smacznego warzywa. A możliwości jest masa. Zobaczcie sami.

📢 Te rośliny przynoszą pecha. Tych popularnych roślin lepiej nie trzymać w domu - one przyciągają nieszczęście [3.12.2022]

Kwiaty i inne rośliny to piękna dekoracja wnętrza. Wiele osób na całym świecie wierzy, że niektóre rośliny mają moc przynoszenia szczęścia, miłości i bogactwa. Jednak według wierzeń niektóre z nich sprowadzają na domowników duże nieszczęście. Jakich roślin zgodnie z przesądami lepiej nie przynosić do domu? Oto lista roślin domowych, które przynoszą pecha. Poznaj je teraz w naszej galerii.

📢 Takie imiona przyciągają pieniądze. Osoby o takich imionach mają szczęście w finansach [3.12.2022]

Imiona od dawna mają przypisywany szereg znaczeń. To tym można tłumaczyć, że jesteśmy nerwowi, wrażliwi, kochliwi czy podatni na wpływy. Ze znaczenia imion można wyczytać wiele. To właśnie na podstawie znaczenia imion przygotowaliśmy zestawienie osób, których imiona przyciągają pieniądze. Sprawdźcie, kto jest na liście.

📢 Osoby o tych imionach tworzą małżeństwa idealne. Zobacz ranking na podstawie znaczenia imion [3.12.2022]

Od dawna zastanawiamy się co wpływa na charakter człowieka. Czy mają na to wpływ uwarunkowania genetyczne, środowisko, czy może wychowanie. Łatwo jest powiedzieć, że on/ona ma takie uwarunkowania genetyczne. A przecież mamy wpływ na to jacy jesteśmy. Nasi przodkowie pokładali wiarę także w znaczenie imienia, że to jakie dostaniemy ma wpływ na nasze życie. Które zatem imiona będą wróżyć nam stworzenie małżeństwa idealnego? Sprawdźmy.

📢 Tak mieszka i żyje na co dzień Klaudia z "Rolnik szuka żony". Piękny dom i zagraniczne wakacje [3.12.2022]

Gdy tylko wśród uczestników programu "Rolnik szuka żony" znalazły się rolniczki, szybko okazało się, że cieszą się takim samym, a czasem nawet większym zainteresowaniem wśród kandydatów i widzów, od Panów. Gwiazdą 9. edycji show jest rolniczka Klaudia, która pochodzi z Podlasia. Jej faworytem i ostatecznym wyborem był Walentyn. Zobacz, jak mieszka i żyje na co dzień Klaudia z "Rolnik szuka żony 9". Zaglądamy do prywatnych zdjęć!

📢 Zmiany w waloryzacji emerytur 2023 - tabela wyliczeń. Niektórzy dostaną gwarantowane podwyżki [3.12.2022]

Zmiany w waloryzacji emerytur 2023. Rząd zamierza zmienić zasady waloryzacji ren i emerytur w przyszłym roku. Dla niektórych osób podwyżka będzie kwotowo-procentowa. Co to oznacza dla seniorów? Sprawdź, jak wzrosną emerytury po zapowiedziach rządu.

📢 Na te aplikacje w telefonie musisz uważać. Należy samodzielnie usunąć je z telefonów Samsung, Xiaomi i innych [3.12.2022]

Google Play regularnie wycofuje aplikacje, które zostały zgłoszone jako niebezpieczne próbujące wyłudzić nasze dane czy atakujące nas natarczywymi reklamami. Sprawdzamy, które aplikacje zostały wycofane ze Sklepu Play i dla własnego bezpieczeństwa lepiej usunąć z telefonu.

📢 Tak żyje i mieszka Viki Gabor. Zobacz jak zmieniła się młoda gwiazda przez ostatnie lata [3.12.2022]

Viki Gabor jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd młodego pokolenia. Swoją karierę rozpoczęła od wzięcia udziału w programie "The Voice Kids". W 2017 roku wygrała 17. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci i od tego momentu częściej widzimy ją na polskiej scenie muzycznej. W naszej galerii dowiesz się, jak wygląda życie Viki Gabor!

📢 Wybierasz się na Święta lub Sylwestra do Wiednia? Zobacz, co warto zwiedzić! [ZDJĘCIA]

Jeśli szukasz pięknego miejsca, w którym spędzisz magiczne Święta Bożego Narodzenia i niezwykłego Sylwestra - Wiedeń to doskonały wybór. To urokliwe miasto ma zimą wyjątkową aurę i nie brak w nim atrakcji na wielodniowy pobyt. Oczarują cię klimatycznie przystrojone uliczki, kolorowe świąteczne jarmarki, imponujące świątynie oraz liczne muzea. Zobacz, co możesz zwiedzić w stolicy Austrii.

📢 Kup tani dom od komornika! Oto nowe licytacje komornicze w Wielkopolsce. Sprawdź oferty z grudnia 2022

W Wielkopolsce co kilka dni pojawiają się nowe licytacje komornicze. Możesz na nich kupić dom w atrakcyjnej, niższej niż rynkowa cenie. Nieruchomości są zajmowane osobom zadłużonym, a później trafiają na licytacje. Sprawdziliśmy najciekawsze oferty z Wielkopolski w grudniu 2022 roku. Zobacz zdjęcia w naszej galerii.

📢 Te rośliny przynoszą szczęście. Te popularne rośliny warto trzymać w domu. One przyciągają szczęście i powodzenie

Kwiaty i inne rośliny to piękna dekoracja wnętrza. Wiele osób na całym świecie wierzy, że niektóre rośliny mają moc przynoszenia szczęścia, miłości i bogactwa. Jakie rośliny zgodnie z przesądami warto trzymać w domu? Oto lista roślin domowych, które przynoszą szczęście. Poznaj je w naszej galerii!

📢 Z tych miejsc uciekają Polacy! Dlaczego nikt nie chce tam mieszkać? Oto gminy z największym spadkiem liczby ludności w Polsce

Polacy nie chcą mieszkać w tych gminach? W ciągu 10 lat w niektórych polskich gminach ubyło ponad 10 procent mieszkańców, a w rekordowej pod tym względem - aż 1/3. Spośród 2 477 gmin znajdujących się w Polsce w 2021 roku aż w 1 776 gminach odnotowano spadek liczby ludności w porównaniu do Narodowego Spisu Powszechnego w 2011 roku. Większość takich miejsc znajduje się na terenach tzw. ściany wschodniej. Z których gmin najbardziej uciekają mieszkańcy? Jaki spadek dokładnie odnotowano? Przedstawiamy listę gmin zarówno wiejskich, jak i miejskich, które opuszcza największa liczba osób. Wszystkie dane i informacje pochodzą z informacji o wynikach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 na poziomie województw, powiatów i gmin.

📢 Mundial w Katarze: Niemcy do domu! MEMY Internauci bezlitośni dla naszych zachodnich sąsiadów. Japonia wygrała grupę!

W czwartek 1.12.2022 r. rozgrywano ostatnie mecze w grupie E mundialu w Katarze. W wyniku ostatecznych rozstrzygnięć awansowały Japonia z pierwszego miejsca i Hiszpania z drugiego. Do domu wracają natomiast Niemcy i Kostaryka. Szczególnie niepowodzenie zachodnich sąsiadów Polski odbiło się echem w „sieci”. Internauci nie mieli litości - zobacz MEMY.

📢 To rekordowo małe mieszkania! Kupimy już od 80 tys. zł. Zobacz, jak wyglądają mikrokawalerki na sprzedaż. Rekordzista ma tylko 11m²!

Małe mieszkania na krajowym rynku nieruchomości zyskują na coraz większej popularności. Niewielki metraż pozwala nie tylko na zaoszczędzenie pieniędzy na różnego rodzaju opłatach, ale i, wbrew pozorom, na przytulne urządzenie. Wśród ofert sprzedaży kawalerek można też znaleźć wiele mikroapartamentów o powierzchni do 15m². Choć jest to niedużo, to nadal mogą stać się one komfortowym miejscem zamieszkania dla jednej osoby. Z takiego rozwiązania bardzo często korzystają studenci oraz młode osoby pracujące. Ile kosztują mikrokawalerki? Jak wyglądają takie małe mieszkania w środku? Przedstawiamy oferty z najmniejszymi kawalerkami na sprzedaż w całej Polsce.

📢 Sukienki na studniówkę. Najlepsze sukienki studniówkowe dla maturzystek. Inspiracje stylem celebrytek. Zobacz zdjęcia!

Studniówka to jedno z najważniejszych wydarzeń w czasie chodzenia do szkoły średniej. Znaczna część młodzieży z przyjemnością wyczekuje tego dnia. Z jednej strony to świetny moment na wspólne spędzenie wieczoru ze swoimi koleżankami, kolegami i gronem pedagogicznym. Z drugiej to dla wielu osób pierwszy tak elegancki bal, w którym uczestniczą. Z tego względu przygotowania do tej imprezy zwykle rozpoczyna się znacznie wcześniej. Dziewczęta stają przed trudnym wyborem kreacji na bal maturalny. Jakie sukienki na studniówkę najlepiej wybrać? Które sukienki studniówkowe są najładniejsze? W wyborze najodpowiedniejszej stylizacji na bal maturalny pomogą zdjęcia gwiazd w strojach wieczorowych. Sprawdź naszą galerię i się zainspiruj!

📢 Zarobki na kolei w 2022 roku! Tyle zarabia maszynista, konduktor, kasjer... Zobacz raport płac

Zarobki kolejarzy budzą ciekawość. Zastanawiacie się nad pracą w kolei i ile można tam zarobić? Mamy dla Was raport płac z 2022 roku. Przedstawione tam wartości pochodzą z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń i ukazują średnią wartość pensji pracowników kolei. Wysokości różnią się w zależności od doświadczenia, stażu pracy i zajmowanego stanowiska, jednak są to wartości powyżej średniej krajowej.

📢 Finał Top Model Polska. To oni wygrali. Jak teraz wyglądają wszyscy zwycięzcy Top Model? Sprawdź, jak zmienili się od czasu programu!

Wszystkie polskie edycje programu Top Model zbierały przed telewizorami tłumy oglądających. Widzowie śledzili losy uczestników i trzymali kciuki za swoich faworytów. Obecnie trwa 11 sezon Top Model. Do tej pory jednak już 10 osób wygrało we finałach m.in. kontrakt modelingowy. Niektórzy z nich pracowali w wybranym przez siebie zawodzie, inni zrezygnowali ze sesji zdjęciowych i pokazów mody na rzecz życia z dala od wielkiego świata show-biznesu. Kto wygrał Top Model w ostatnich sezonach? Jak dzisiaj, po czasem nawet kilku latach od emisji, wyglądają zwycięzcy programu? Zobacz zdjęcia uczestników polskich edycji Top Model!

📢 Ślub i moda ślubna w PRL. Sprawdź jak wyglądali państwo młodzi i jaka moda panowała. Gdzie odbywały się wesela? Sprawdźcie!

Ślub i wesele to dziś uroczystość organizowane z wielkim rozmachem. Przygotowania do uroczystości trwają miesiące, a nawet i lata. Jednak teraz rynek jest aż przesycony propozycjami i ofertami, w których pary mogą przebierać. Jak jednak wyglądały śluby kiedy ludzie byli mocno ograniczeni? Jak wyglądały panny młode? Co było wtedy na czasie? By się przekonać wystarczy, że zajrzycie do naszej galerii.

📢 Pałac byłego prezydenta Rzeczpospolitej do kupienia! Oto najdroższe apartamenty w Polsce. Ile kosztują luksusowe domy na sprzedaż?

Wspaniałe posiadłości z licznymi pokojami, wielkie ogrody, piękne okolice, a ponadto baseny, pomieszczenia fitness, a nawet sala teatralna. Na terenie całej Polski nie brakuje eleganckich rezydencji i pałaców. Co ciekawe, wiele z nich aktualnie można kupić, a dzięki temu poczuć się niczym członkowie rodziny królewskiej. Luksusowe domy na sprzedaż są dostępne dla swoich przyszłych mieszkańców już od kilkunastu milionów złotych. Choć cena wydaje się ogromna, to zdecydowanie warto zainwestować w takie ekskluzywne apartamenty. Jak wyglądają jedne z najdroższych domów na sprzedaż w kraju? Ile dokładnie trzeba wydać na ich zakup? Przedstawiamy zabytkowe i pełne przepychu nieruchomości dostępne do kupienia na stronie otodom.pl. Wśród nich pałac byłego prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej!

📢 Opuszczone miejsca w Polsce. Co się tam wydarzyło? Poznaj historie najbardziej tajemniczych wsi i miast w Polsce. Wyglądają jak z horroru!

Od lat opuszczone kryją niejedną ciekawą historię. Na terenie całej Polski mieści się wiele miast i wsi, które od dawna nie są przez nikogo zamieszkałe. Ich historie są bardzo różnorodne, czasem na ich obecny wygląd wpłynęły większe historyczne wydarzenia, a czasem po prostu zniknęli z nich ludzie, a upływ czasu zmienił je w ruinę. Dzisiaj to prawdziwe punkty widmo na mapie kraju. Brak mieszkańców, zniszczone budynki, dzika roślinność. Co się tam wydarzyło? Jakie sekrety skrywają najbardziej tajemnicze miejsca w Polsce? Przedstawiamy kilka miast i wsi widmo z całej Polski, które wciąż można odwiedzić. Zobacz zdjęcia jak z horroru i dowiedz się, dlaczego nikt tam dzisiaj nie mieszka!

📢 "Poznań bez afer!". Na Placu Kolegiackim protestowano przeciwko prezydentowi Poznania Jackowi Jaśkowiakowi. Zobacz zdjęcia

Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej zorganizowali na Placu Kolegiackim protest pod hasłem "Poznań bez afer!". Żądają nie tylko ustąpienia z urzędu prezydenta Jacka Jaśkowiaka, ale też zaprowadzenia porządku w polityce banerów reklamowych miasta.

📢 Oto najlepsze kwiaty do sypialni! Te rośliny doniczkowe ułatwiają relaks i oczyszczają powietrze. Sprawdź TOP 10

Lubisz kwiaty tak bardzo, że nie chcesz się rozstawać z nimi nawet w nocy? Nie musisz! Otocz się nimi w sypialni. Niektóre rośliny doniczkowe są szczególnie polecane do pomieszczeń, w których śpimy. Produkują tlen w nocy i dzięki temu wpływają pozytywnie na jakość snu.

📢 Kiedyś nocowały tu gwiazdy, dziś to miejsce straszy. Zobacz ostatnie zdjęcia kultowego ośrodka w Mierzynie. Pozostały po nim już tylko ślady

Ośrodek Wczasowy Justynka w Mierzynie pod Międzychodem zyskał miano kultowego. Przyjeżdżali tu m.in. śp. Jerzy Szmajdziński czy późniejszy Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski. Nie brakowało także znanych polskich aktorów. Dziś pozostały po nim już tylko ślady i kilka zrujnowanych domków letniskowych. Nadal jest jednak wspominany z nostalgią przez okolicznych mieszkańców. Zobacz ostatnie zdjęcia niegdyś popularnego ośrodka.

📢 Ruszył Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych na Międzynarodowych Targach Poznańskich! Nie wiesz co kupić na święta? Wybierz się tam

W piątek, 2 grudnia ruszył Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych na Międzynarodowych Targach Poznańskich. To idealna okazja do zakupu unikatowych świątecznych prezentów oraz skorzystania z warsztatów na których sami stworzymy podarunek dla bliskich.

📢 "Chory" pod palmami lub w pracy. ZUS wziął się za naciągaczy z Wielkopolski. Muszą oddać ponad milion złotych!

Prawie 1300 osób musi oddać ponad 1,1 miliona złotych wypłaconych zasiłków chorobowych. To efekt kontroli zwolnień lekarskich w Wielkopolsce przeprowadzonych przez ZUS. "Chorzy" zamiast się leczyć pracowali, uprawiali sporty, wyjeżdżali na egzotyczne wakacje.

📢 Atrakcje świąteczne i nie tylko w weekend w Poznaniu. Oto najciekawsze wydarzenia 3 i 4 grudnia!

W pierwszy weekend grudnia, czyli 3 i 4 grudnia otworzą się kolejne dwa miejsca, gdzie poznaniacy poczują magię świąt. Poza tym odbędzie się aukcja, na której sprzedane zostaną 102 piękne obrazy. To będzie też wyjątkowy czas dla pasjonatów polskiej muzyki rozrywkowej. W Poznaniu zagrają znane gwiazdy. Co, gdzie i kiedy będzie się dziać w Poznaniu? Przedstawiamy najciekawsze propozycje, zarówno płatne, jak i darmowe. Sprawdź!

📢 Zajazd-widmo w Wielkopolsce. Kiedyś popularna restauracja "Pod Kaczorem" jest ruiną. Poznaj mroczną historię!

Za czasów PRL i także po 90 roku "Zajazd pod Kaczorem" był znany w całej Wielkopolsce. Słynął z serwowanej w nim pieczonej kaczki. Dziś dawna restauracja „Pod Kaczorem” w Piotrowie Pierwszym to ruiny, które straszą od 2015 roku, kiedy to doszło do wielkiego pożaru. Poznajcie tajemniczą historie tego miejsca i zobaczcie na zdjęciach, jak wygląda obecnie.

📢 Kto nie powinien jeść kiszonej kapusty? Z którymi lekami nie można jej łączyć? Kiszonki są zdrowe, ale niektórym osobom mogą zaszkodzić

Czy kapusta kiszona jest zdrowa? Odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Jest, i to bardzo. Dostarcza zaledwie 12 kcal w 100 gramach, a jednocześnie jest składnicą cennych witamin, składników mineralnych, przeciwutleniaczy i dobroczynnych bakterii o działaniu probiotycznym. Jedząc kapustę kiszoną, wspieramy naszą odporność i zmniejszamy ryzyko wystąpienia nowotworów. Jednak nie każdy może cieszyć się jej smakiem i właściwościami. Zobacz, komu i dlaczego kiszona kapusta może zaszkodzić.

📢 Piękny pałac myśliwski popada w ruinę. Unikatowy zabytek jest w coraz gorszym stanie!

Unikatowy obiekt o bogatej historii popada w ruinę. Wśród gęstych lasów na terenie Nadleśnictwa Antonin w powiecie ostrowskim można znaleźć wspaniały pałac myśliwski. Jego elewacja została wykonana z kory dębu korkowego sprowadzonego aż z Portugalii. Niestety, stan budynku jest coraz gorszy. Jak teraz wygląda?

📢 Ceny karpia już biją rekordy, a będzie jeszcze drożej przed Bożym Narodzeniem. Ile trzeba zapłacić za kilogram?

Do świąt Bożego Narodzenia pozostał miesiąc, a ceny karpi już są wysokie. - Prawdopodobnie cena przed Wigilią wzrośnie jeszcze o kilka złotych – mówi w rozmowie z „Głosem Wielkopolskim” Damian Żuber ze spółki Stawy Milickie. Za ile obecnie kupimy karpia? Jak wysoką cenę zapłacimy za niego przed samymi świętami?

📢 Rywal Lecha Poznań wzmacnia się przed sezonem. Bodo/Glimt pozyskuje wielokrotnego reprezentanta Norwegii, który był bliski końca kariery

Piłkarze Lecha Poznań przebywają jeszcze na urlopach, natomiast ich przyszły rywal w Lidze Konferencji dokonuje wzmocnień przed sezonem. Bodo/Glimt jest bardzo bliskie podpisania umowy z wielokrotnym reprezentantem Norwegii Omarem Elabdellaouim.

📢 Uczniowie z Poznania będą mieli lekcje w kontenerach? Jest taki pomysł

O problemie podwójnych roczników doskonale wiedzą rodzice dzieci urodzonych w roku 2003 i 2004. Dla samorządów to nie tylko problemy ze znalezieniem nauczycieli, ale także miejsc, gdzie mogłyby się odbywać zajęcia. Jednym z pomysłów jest prowadzenie ich w kontenerach.

📢 Proboszcz z Rogalina chce podziękować Wojciechowi Szczęsnemu w nietypowy i specjalny sposób. Czy wymodli kolejny cud?

Reprezentacja Polski awansowała do 1/8 finału katarskiego mundialu. Środowe spotkanie przeciwko Argentynie wywołało wiele emocji nie tylko w polskich domach, ale także... parafiach. Jedną z nich była wielkopolska parafia pw. świętego Marcelina w Rogalinie. Po tym spotkaniu proboszcz Adam Pawłowski postanowił podziękować Wojciechowi Szczęsnemu za jego kapitalną grę w bardzo nietypowy sposób.

📢 Wirus RSV jest groźny zwłaszcza dla najmłodszych dzieci. Liczba zakażeń rośnie, a immunoterapia nie jest dostępna dla wszystkich maluchów

Lekarze alarmują o wzroście zakażeń RSV w Polsce, choć na oficjalne dane wciąż czekamy. Od października sytuacja jest podobna w dwudziestu innych krajach, a eksperci spodziewają się kulminacji zakażeń na przełomie roku. Syncytialny wirus oddechowy (RSV) odpowiada za infekcje oddechowe wśród najmłodszych dzieci i bywa szczególnie niebezpieczny dla wcześniaków i noworodków, a także maluchów z problemami zdrowotnymi. Część z nich jest już objętych leczeniem chroniącym przed zakażeniem wirusem RS w postaci immunoterapii. Istnieje jednak pilna potrzeba rozszerzenia tej grupy o inne małe dzieci, które również znajdują się w grupie ryzyka groźnych powikłań infekcji.

📢 Poznańska Kolej Metropolitalna dojedzie do Wronek. Od kiedy?

W piątek przy Dworcu Letnim w Poznaniu podpisano porozumienie rozszerzające zasięg Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Do stacji Wronki od 1 stycznia 2023 roku połączeń będzie więcej. Piątkowe wydarzenie to ostatni etap w rozwoju PKM, zainaugurowanej w czerwcu 2018 roku.

📢 Rozpoznajesz tego mężczyznę? Jest poszukiwany przez poznańską policję

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań - Północ poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież paliwa. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek mężczyzny, który może mieć związek z tą sprawą. Rozpoznajesz go?

📢 Katechetka miała znęcać się nad dziećmi. "Straszyła szatanem i nie pozwalała korzystać z toalety"

Szkoła zawiadomiła rzecznika dyscyplinarnego dla nauczycieli przy wojewodzie wielkopolskim o możliwości psychicznego i fizycznego znęcania się nad uczniami przez nauczycielkę religii – poinformowała w czwartek PAP rzecznik prasowy Kuratorium Oświaty w Poznaniu Magdalena Miczek.

📢 Najlepszy barber i fryzjer męski w Poznaniu. Zobacz ranking 2022 według opinii internautów [TOP 15]

Zobacz ranking najlepszych barberów w Poznaniu. Przedstawiamy 15 fryzjerów męskich polecanych przez poznaniaków. Ranking stworzyliśmy według opinii internautów w wyszukiwarce Google. Jako kryterium przyjęliśmy ocenę powyżej 4,5 i uporządkowaliśmy je według największej liczby opinii. TOP 15 przedstawia stan na 30 listopada 2022 roku.

📢 Miejska choinka w Poznaniu rozbłyśnie dzień wcześniej. Dlaczego?

Rozświetlenie miejskiej choinki to wydarzenie, które co roku gromadzi tłumy ludzi. I chociaż początkowo miało nastąpić w niedzielę, plany zmieniono z uwagi na awans reprezentacji Polski do 1/8 finału mistrzostw świata w piłce nożnej. Kiedy lampki zostaną włączone?

📢 Tak mieszka i żyje na co dzień Mikołaj Roznerski. Gwiazdor "M jak Miłość" ma styl!

Popularność przyniosła mu rola zbuntowanego Marcina w serialu "M jak Miłość". Mikołaj Roznerski zaliczany jest do grona amantów polskiego kina. Gra w filmach, serialach, a także występuje na deskach teatru. Zobaczcie w naszej galerii, jak mieszka znany aktor.

📢 Te rasy kotów są najmądrzejsze. Oto najnowsze badania amerykańskich naukowców

Są samodzielne, bystre i oddane. Inteligencja kotów potrafi zadziwiać. Ci indywidualiści z czterema łapkami wiedzą, jak skraść twoje serce. Specjalnie dla miłośników mruczków postanowiliśmy sprawdzić, które czworonogi są najinteligentniejsze. Sprawdź w naszej galerii, które rasy kotów uznawane są za najmądrzejsze.

📢 10 najmniejszych wsi w Wielkopolsce. Zobacz, gdzie mieszka tylko jedna osoba!

Złośliwi twierdzą, że w takich miejscach psy... czterema literami szczekają. Sprawdziliśmy, gdzie w Wielkopolsce mieszka najmniej osób. Statystyki pokazują, że najwięcej wyludnionych wsi w regionie znajduje się w powiecie konińskim. Mało tego. W najmniejszej z nich mieszka tylko jedna osoba! Zobacz, w jakich miejscowościach w Wielkopolsce żyje najmniej mieszkańców. Będziesz zaskoczony.

📢 Horoskop na 2023 rok. Miłosny, finansowy, zdrowotny. Sprawdź, co Cię czeka w przyszłym roku!

Nowy rok zbliża się wielkimi krokami i już wiemy, że będzie pełen wyzwań. Atakowani z każdej strony niepokojącymi informacjami zastanawiamy się, co nam przyniesie. Z odpowiedzią przychodzi horoskop na 2023 rok. Kto powinien uważać na podejmowane decyzje, a kto zwrócić szczególną uwagę na zdrowie? Dla kogo to może być przełomowy rok, a kto musi zatroszczyć się o pieniądze? Chcesz wiedzieć, co Cię czeka w przyszłym roku? Sprawdź swój horoskop!

📢 Tajemnice opuszczonej przychodni w Wielkopolsce. Stary budynek kiedyś zachwycał, dziś już tylko straszy. Jak wygląda i co jest w środku?

Opuszczony budynek starej przychodni i byłej siedziby starostwa powiatowego w centrum Pleszewa przy ulicy Poznańskiej był idealnym miejscem dla fanów urban exploration. Choć historia tego budynku jest imponująca, to dziś prezentuje się zgoła odmiennie. Odpadające tynki, powybijane szyby, bałagan wokół posesji, rozlatujące się ściany to ponury widok, który każdego dni mijają setki pleszewian. Dzięki uprzejmości Jacka Piotrowskiego zaglądamy do wnętrza budynku, który jednocześnie straszy i zachwyca

📢 Cmentarzysko lokomotyw i wagonów w Poznaniu. Zobacz, co stoi na torach na największej stacji towarowej w Wielkopolsce

Na bocznicach stacji Poznań Franowo stoją lokomotywy i wagony, które są używane na bieżąco i wyglądają jakby niedawno opuściły producenta, ale i takie, które wyjeździły już tysiące kilometrów torów i czekają na ostatnia drogę - na złomowisko. To takie cmentarzysko wczorajszych królów stalowych szlaków...

📢 Opuszczona tajemnicza stacja pod Poznaniem. Tu w studni woda zmienia się w szampana! Zobacz zdjęcia i poznaj jej historię

Jeszcze w 1999 roku dojeżdżały tu pociągi, teraz w sezonie zaglądają tu tylko drezyny. To Osowa Góra pod Poznaniem - opuszczona stacja kolejowa w lesie, która ma swoją nietypową legendę związaną z cesarzem Napoleonem. Poznajcie jej wyjątkową historię i zobaczcie zdjęcia.

📢 Tu warto kupować. Najlepsza odzież używana. Zobacz najwyżej oceniane lumpeksy w Poznaniu. Sprawdź, który second-hand trzeba odwiedzić!

W całym Poznaniu nie brakuje sklepów z odzieżą używaną. Choć ich wybór jest duży, to niektóre punkty cieszą się większą popularnością od innych. Duży wybór ubrań, niezniszczone rzeczy i niskie ceny to pewne aspekty, na które odwiedzający zwracają największą uwagę. Gdzie w Poznaniu można znaleźć najlepsze lumpeksy? W których second-handach jest najwięcej odzieży męskiej? Przedstawiamy ranking najwyżej ocenianych lumpeksów w Poznaniu według użytkowników wyszukiwarki Google. W tych sklepach z pewnością znajdziecie prawdziwe perełki!

📢 Więzienie w Wielkopolsce kryje mroczne tajemnice. Siedział tu "polski Al Capone"! [ZDJĘCIA]

30 listopada 2015 roku został zamknięty Zakład Karny w Kaliszu. Więzienie funkcjonowało nieprzerwanie od 1846 roku, a obecnie jest własnością Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie. Przypominamy, jak to miejsce wygląda w środku.

📢 Tragiczna historia poznańskiej synagogi. Kiedyś zachwycała, teraz popada w ruinę. Jak wygląda w środku? Oto jej tajemnice!

Po dawnym blasku Nowej Synagogi w Poznaniu już prawie nic nie zostało. Zniszczone przez Niemców wspaniałe wnętrza i charakterystyczna kopuła odeszły w zapomnienie. Mieszkańcy miasta znają ją przede wszystkim jako pływalnię na Wronieckiej. Od czasu jej zamknięcia, budynek popada w ruinę. Odrapane ściany, rdza i mnóstwo śmieci - zobaczcie zdjęcia, jak teraz wygląda w środku i poznajcie smutną historię poznańskiej synagogi.

📢 Urząd Miasta Poznania oszczędza energię. Z pokojów usunięto piecyki elektryczne. Pytano też o radia

Koniec z podłączaniem do gniazdek w urzędach urządzeń elektrycznych, które nie służą bezpośrednio realizacji zadań urzędników. Od grudnia urzędy muszą uzyskać oszczędności energii rzędu 10 procent. Nieoficjalnie słyszymy, że zaciskanie pasa już się zaczęło w poznańskim magistracie.

📢 Znaczki pocztowe warte fortunę. Nie spodziewasz się, że mogą tyle kosztować. Zobacz, ile są warte stare znaczki 2.12.2022

Stare znaczki pocztowe z czasów PRL-u, ale nie tylko, stają się coraz droższe. Filatelistyka to jedno ze starszych hobby z długą tradycją. Wśród młodych osób nie jest już tak popularne jak kiedyś. Sprawdź, ile mogą teraz kosztować. Ceny są zaskakujące. Kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za nie sporą sumę pieniędzy. Stare znaczki warte fortunę. Zobacz, czy masz je w domu, mogą się okazać prawdziwym skarbem.

📢 Najnowsza lista. Sklepy wycofują ten towar! Nie jedz tego! Biedronka, Lidl i IKEA usuwa żywność z toksyczną substancją 2.12.2022

Tego nie kupuj! Najnowsze ostrzeżenia GIS. Sieci sklepów Biedronka, Lidl i Ikea wycofują te produkty. Zobacz, jakie produkty zostały ocenione jako toksyczne i niebezpieczne. Jeśli masz je już w swoim domu, to zwróć je do sklepu. Te produkty zostały wycofane w 2022 roku. Sprawdź najnowszą listę produktów wycofanych przez GIS. Tego jedzenia już nie kupisz. Jeśli masz je w domu, możesz zwrócić je do sklepu.

📢 Na te aplikacje musisz uważać! Te programy zostały wycofane. Musisz je samodzielnie usunąć z telefonu! 2.12.2022

W Sklepie Play cały czas można się natknąć na niebezpieczne aplikacje. Wszelkie starania Google Play okazują się być niewystarczające. Okazuje się, że niektóre z tych aplikacji mogą wyłudzić nasze dane lub zainfekować telefon. Jakich aplikacji lepiej nie pobierać? Sprawdź listę! Dla własnego bezpieczeństwa unikaj tych aplikacji. Ich pobranie może skutkować poważnymi konsekwencjami.

📢 Najśmieszniejsze MEMY po meczu Polska - Argentyna: Internet nie śpi. Jest awans, ale fart! Wojciech Szczęsny znów obronił karnego!

W środę 30.11.2022 r. w meczu 3. kolejki fazy grupowej mundialu w Katarze Polska grała z Argentyną. Polacy przegrali 0:2, ale awansowali do 1/8 finału lepszym bilansem bramkowym dzięki wygranej Meksyku z Arabią Saudyjską tylko 2:1! Internauci jak zwykle nie zawiedli. Zobacz najlepsze MEMY po meczu mistrzostw świata Polska - Argentyna.

📢 Mężczyźni o tych imionach to najlepsi mężowie. Oni Cię nigdy nie zdradzą . Jakie jest znaczenie twojego imienia? 2.12.2022

Do imion przypisane jest wiele cech osobowości. Tych pozytywnych i tych negatywnych. Sprawdź znaczenie tych imion! Mężczyźni o tych imionach są najlepszymi mężami. Marzysz o szczęśliwym związku? Z nimi na pewno Ci się to uda. Zobacz listę. Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne. Kryje się za nimi wiele przypisanych cech i predyspozycji. Ezoteryków od dawna interesuje związek imion ludzi z ich predyspozycjami.

📢 Te samochody prawie w ogóle się nie psują. Sprawdź najnowszy ranking niezawodnych aut!

Wizyta u mechanika to koszmar każdego kierowcy. Chcesz ograniczyć nieprzewidziane wydatki związane z eksploatacją auta do minimum? Warto wiedzieć, które samochody są najbardziej niezawodne i prawie w ogóle się nie psują. Z pomocą przychodzi najnowszy raport TUV 2023, który prezentuje listę najmniej awaryjnych modeli aut używanych. Ranking jest podzielony na kilka kategorii i przygotowano go na bazie blisko 10 mln badań technicznych. Sprawdź szczegóły.

📢 Ryby w grudniu? Oczywiście! Zobacz kalendarz brań 2022. Biorą okonie, leszcze i szczupaki. Wciąż trwa okres ochronny niektórych gatunków

Powoli przyzwyczajamy się do otaczającego nas środowiska - ośnieżonych dróg i chłodu. Wydawałoby się, że to najgorszy moment na jakąkolwiek aktywność. Nic bardziej mylnego, w grudniu można z powodzeniem oddawać się sportowemu hobby. Wiedzą to wędkarze, przy odpowiednim ubiorze dalej łapią za wędki. To, kiedy najlepiej zaplanować wycieczkę nad jezioro lub łowisko, określa kalendarz brań 2022. Jakie ryby łowić pod koniec roku? Biorą m.in. leszcze i szczupaki.

📢 Paznokcie sylwestrowe, które będą uzupełnieniem wieczorowej kreacji. Zobacz, jak ozdobić paznokcie na sylwestra

Jak ozdobić paznokcie na sylwestra? Niezależnie od tego, czy planujesz bawić się w dyskotece, na balu, czy na domówce u znajomych manicure to ważny detal, który ma istotny wpływ na wizerunek w tę wyjątkową noc. Sprawdź, najmodniejsze kolory i wzorki na paznokcie sylwestrowe.

📢 Minister zdrowia otworzył w Poznaniu pierwsze Centrum Histeroskopii. "To wydarzenie o ogromnym znaczeniu dla polskiej medycyny"

W czwartek w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu otwarto Centrum Histeroskopii w Znieczuleniu Miejscowym. To historyczny moment nie tylko dla poznańskiej placówki, ale przede wszystkim dla całego kraju. W tym miejscu szybko i bezboleśnie będą mogły być leczone kobiety z całej Polski.

📢 Kiedy warto wziąć wolne w 2023 roku, by wydłużyć urlop w pracy? Sprawdź listę długich weekendów

Koniec roku to czas planowania przyszłorocznych wyjazdów na ferie zimowe, majówkę, a nawet wakacje. Wybierając terminy wyjazdów, warto wziąć pod uwagę długie weekendy, dzięki którym wydłużymy nasz wypoczynek bez potrzeby wykorzystywania dni urlopowych. Podpowiadamy, kiedy warto wziąć wolne, by przedłużyć przerwę od pracy.

📢 Bezgłowe zwłoki kobiety w Lusowie. Nowe informacje ws. makabrycznego odkrycia

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu podała przyczynę śmierci 71-latki, której zwłoki odkryto w Lusowie. Obrażenia były bardzo poważne, głowa kobiety była oddzielona od reszty ciała. Śledczy wykluczyli jednak udział osób trzecich. - 71-letnia mieszkanka Lusowa zmarła z powodu wychłodzenia - przekazał w czwartek PAP rzecznik poznańskiej okręgówki prok. Łukasz Wawrzyniak.

📢 Samolot 4 godziny stał na pasie startowym. W środku wyczuwalny był zapach alkoholu

Samolot z Poznania linii Enter Air do egipskiego kurortu Marsa Alam utknął na 4 godziny na pasie startowym. Powodem była śnieżyca i konieczność odlodzenia maszyny. W środku przebywało 180-ciu zdezorientowanych pasażerów.

📢 Pożar kotłowni budynku w Damasławku. Na miejscu pięć zastępów straży

Pięć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem w domu w Damasławku. Ogień pojawił się w kotłowni budynku.

📢 Podatek od psa w 2023 roku to nawet 150 zł. Kto musi płacić za psa, a kto jest zwolniony? Przykłady stawek w gminach

Podatek od posiadania psa w swojej maksymalnej stawce od 1 stycznia 2023 r. może być wyższy. Posiadanie czworonożnego przyjaciela kosztuje i nie chodzi tylko o karmę, smycze, gryzaki i legowiska. Wprowadzenie podatku w gminie umożliwia ustawa o podatkach i opłatach lokalnych. Maksymalna wysokość opłaty co roku jest ustalana przez ministra finansów, ale gmina może uchwalić niższą stawkę i często tak robi. Kto musi płacić za psa i ile wynosi taki podatek? Wyjaśniamy i sięgamy po przykłady z gmin.

📢 Maszyna wciągnęła mu rękę. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala

W środę, 30 listopada doszło do groźnego wypadku. Maszyna pracownicza wciągnęła rękę starszemu mężczyźnie. Ratownicy medyczni wraz ze strażakami musieli szybko interweniować.

📢 Tajemniczy pałac w Wielkopolsce na sprzedaż. Pojawia się w nim Czarna Dama? Zobacz to niezwykłe miejsce!

Owiany legendą pałac w Pakosławiu szuka nowego właściciela. Tajemniczy zabytek, zbudowany w XIX wieku pośrodku urokliwego parku krajobrazowego, został wystawiony na sprzedaż i kosztuje mniej niż niejeden dom w województwie. To miejsce niezwykłe - do dziś mieszkańcy wsi uważają, że po swoich dawnych włościach krąży hrabina i pilnuje dobytku. Pojawia się tu Czarna Dama? Zobaczcie, jak teraz wygląda pałac wybudowany dla Emilii Sczanieckiej, patronki jednej ze szkół w Konarzycach.

📢 Dramatyczna historia wspaniałego hotelu. Kiedyś był wizytówką miasta, dziś to prawie ruina. Jak teraz wygląda hotel Mieszko w Gnieźnie?

Kiedyś uznawany był za wizytówkę Gniezna. Dzisiaj Hotel Mieszko jest ruiną. Po pięknie urządzonych pokojach i eleganckiej restauracji nie pozostało nic. Obiekt, kiedyś chwalący się jacuzzi na dachu, teraz jest miejscem noclegowym dla bezdomnych, którzy doprowadzili go do fatalnego stanu. Nadzieje dla hotelu pojawiły się w 2019 roku, gdy został kupiony na licytacji komorniczej. Obiekt nadal jednak straszy, został otoczony prowizorycznym płotem i nie widać, by nadchodziły dla niego lepsze czasy.

📢 Tak jeździ się porannymi pociągami do Poznania. "Ludzie siadali na półkach bagażowych". Zobacz wideo i zdjęcia

Od kilku tygodni otrzymujemy sygnały od stłoczonych i przegrzanych pasażerów, którzy w niezbyt komfortowych warunkach odbywają swoje podróże pociągami do pracy czy szkoły. Najwięcej skarg dotyczyło trasy z Wągrowca do Poznania, gdzie w porannych godzinach szczytu działy się wręcz dantejskie sceny. Dziennikarze "Głosu Wielkopolskiego" postanowili sprawdzić, jak podróżuje się porannymi pociągami z Wągrowca do Poznania.

📢 Jeden z największych samolotów świata wylądował w Poznaniu! Za nim długa podróż z przygodami. Zobacz zdjęcia!

Jeden z największych samolotów pasażerskich świata wylądował na poznańskim lotnisku Ławica! Mowa o Boeingu 747, czyli popularnym Jumbo Jecie. Na pokładzie samolotu do Polski przyleciało 300 amerykańskich żołnierzy, którzy mają wspomóc wojska NATO w Polsce. Nie obyło się bez przygód, w poniedziałek (28 listopada) maszyna lądowała awaryjnie na lotnisku O'Hare w Chicago. Zobacz w naszej galerii jak ta wyjątkowa maszyna prezentowała się na płycie poznańskiego lotniska!

📢 Ogromne tłumy przed MTP w Poznaniu! Co tam się dzieje? Zobacz zdjęcia

Ogromne tłumy ustawiły się w środę wieczorem przed Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Wszystko spowodowane jest koncertem znanego artysty.

📢 Poważny wypadek na ul. 28 Czerwca 1956 r. w Poznaniu. Zderzyły się dwa autobusy i samochód osobowy. Są ranni

Poważny wypadek w Poznaniu. Na ulicy 28 Czerwca 1956 r. zderzyły się dwa autobusy i samochód osobowy. 7 osób zostało poszkodowanych.

📢 Niektóre pochodzą jeszcze z początków XVII wieku. To najstarsze domy na sprzedaż w Polsce! Zobacz, jak wyglądają!

Urzekają niepowtarzalnym klimatem i historyczną zabudową. Na terenie całej Polski nie brakuje niezwykłych starych budynków mieszkalnych wystawionych na sprzedaż za - bardzo często - stosunkowo niewielkie kwoty. Zakup takiej nieruchomości może się stać nie tylko dobrą inwestycją, ale jednocześnie może przynieść wiele satysfakcji z przeprowadzanego remontu. Przedstawiamy galerię z najstarszymi domami mieszkalnymi wystawionymi na sprzedaż w kraju. Niektóre z nich pochodzą nawet z początków XVII wieku!

📢 Avenida się sypie? Kolejna usterka w poznańskiej galerii. Tym razem pękła podłoga

Kolejna usterka w centrum handlowym Avenida Poznań. We wtorkowy wieczór popękała tam podłoga.

📢 Dworek rodziny Mielochów w Poznaniu od dekad niszczeje i straszy. Ma niezwykłą historię

Ruiny starej posiadłości słynnej rodziny Mielochów z Poznania straszą spacerowiczów i turystów. Dworek ma jednak swoją historię. Po porządnej renowacji mógłby stać się atrakcyjną ciekawostką na mapie Wielkopolski.

📢 Niezwykły pałac w Wielkopolsce popada w ruinę. W nim poczujesz się jak w innej epoce! Ma szansę odzyskać dawny blask? Zobacz, jak wygląda!

Wystarczy stanąć na dziedzińcu, by przenieść się w czasie do innej epoki. Pałac w Golejewku pod Pakosławiem to miejsce wyjątkowe. Niestety, obiekt z każdym rokiem coraz bardziej niszczeje. Ze ścian odpada tynk, w kilku miejscach zawalił się strop, pojawił się grzyb. Jaka będzie przyszłość tego wspaniałego zabytku i czy ma jeszcze szansę odzyskać dawny blask? Zobaczcie, jak wygląda w środku.

📢 Jechał walcem i niszczył wszystko na swojej drodze. Strażnicy ruszyli w pogoń

Nieroztropny kierowca jechał walcem po osiedlowej ulicy i uszkodził ją na długości ponad kilometra. Szalony rajd zakończył się po interwencji strażników miejskich ze Swarzędza.

📢 Wielka firma zapowiada zwolnienia pracowników w wielkopolskich fabrykach. "Wyczerpaliśmy możliwości uelastycznienia produkcji"

Grupa Velux podjęła decyzję o rozpoczęciu procesu redukcji zatrudnienia w fabrykach w Gnieźnie. Trwają negocjacje ze związkami zawodowymi w celu znalezienia najlepszych możliwych rozwiązań dla pracowników objętych zwolnieniami.

📢 Dramatyczna sytuacja w Skorzęcinie! Katastroficzne wizje zaczynają się spełniać. "Był czas, by coś robić. Teraz może być za późno"

Wysycha jezioro w Skorzęcinie. Alarm bije od kilku sezonów, ale katastroficzne wizje ekspertów zaczynają się spełniać właśnie teraz. Od kilku lat ostrzegano, że jeśli w tym tempie będzie obniżać się poziom wody to katastrofa ekologiczna jest kwestią czasu. O tym, że jest źle i o tym, że może być już za późno na ratowanie jednego z najbardziej znanych akwenów Pojezierza Gnieźnieńskiego rozmawiamy z Józefem Drzazgowskim ze Stowarzyszenia Eko-Przyjezierze.

📢 Oto 10 najtańszych domów na sprzedaż w Wielkopolsce. Zobacz zdjęcia i sprawdź ceny

Kupno domu wiąże się z ogromnymi nakładami finansowymi. Szukasz nowego miejsca do życia, ale nie chcesz zaciągać kredytu na całe życie? Świetnym rozwiązaniem może być rynek wtórny. Zwłaszcza, że na rynku nieruchomości często trafiają się prawdziwe okazje. W naszym zestawieniu prezentujemy 10 najtańszych domów w Poznaniu i Wielkopolsce, wystawionych na sprzedaż w serwisie otodom.pl w listopadzie 2022 roku. Czy to dobre inwestycje? Zobacz zdjęcia i sprawdź, jak wyglądają oraz ile kosztują. Wszystkie informacje o nieruchomościach znajdziesz galerii zdjęć.

📢 "Najbardziej offowy i autentyczny" jarmark świąteczny w Poznaniu. Takiego jarmarku jeszcze nie było! Azjatycka uczta na Jeżycach

  • To będzie najbardziej offowy i autentyczny jarmark świąteczny w mieście – zapowiadają radni Rady Osiedla Jeżyce. Już w najbliższą sobotę, 3 grudnia, Rynek Jeżycki zamieni się w Rynek Rozmaitości Jeżyckich, z koncertami, potańcówką, pokazami ognia, a przede wszystkim z bardzo zróżnicowaną kuchnią 18 restauracji!

📢 Toksyczny święty mikołaj z czekolady – czy też zjesz takiego? Wyniki niemieckich badań wskazują na zanieczyszczenie pochodnymi ropy

Czekoladowy mikołaj to nie tylko dekoracja, ale też słodka przekąska. W okresie świąt Bożego Narodzenia produkty takie biją rekordy popularności. Przed zakupem mikołaja z czekolady warto się jednak dobrze zastanowić. Badania przeprowadzone w Niemczech pokazują, że często nie są to wyroby dobrej jakości. Spora część zawiera rakotwórcze skażenia w postaci pochodnych ropy naftowej. Zobacz wyniki tegorocznej kontroli.

📢 TOP 20 restauracji w Poznaniu. Tu warto zjeść według internautów!

Ponad 1000 restauracji, barów i kawiarni działa w Poznaniu według portalu TripAdvisor. Które z nich są najlepsze i najsmaczniejsze? Prezentujemy 20 najlepszych restauracji w Poznaniu, które są najwyżej oceniane przez internautów. W naszym zestawieniu znajdziecie adresy oraz rodzaj kuchni serwowanej przez dany lokal. Oto TOP 20 lokali w Poznaniu na podstawie głosowania samych internautów.

📢 Zmiany personalne w centralnych instytucjach archidiecezji poznańskiej

Archidiecezja poznańska poinformowała na swojej stronie internetowej o zmianach personalnych. Wejdą one w życie 1 grudnia.

📢 Wielomilionowe obrazy Jacka Malczewskiego z Ukrainy są teraz w Poznaniu. Ewakuowano dzieła sztuki. Zobacz wyjątkowe obrazy na zdjęciach!

W poniedziałek, 28 listopada o godz. 18 w Muzeum Narodowym w Poznaniu odbył się wernisaż wystawy pt. „Idę w świat i trwam. Obrazy Jacka Malczewskiego z Lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki”. Na ekspozycji znalazły się 34 obrazy Jacka Malczewskiego ewakuowane ze Lwowa do Polski. We Lwowie znajdowały się jedne z najlepszych dzieł Jacka Malczewskiego. Wśród nich m.in. „Eloe” (1909) i „Chrystus z Emaus” (1909). Sztukę trudno oszacować, ale twórczość Jacka Malczewskiego w domach aukcji sięga kwoty nawet parędziesięciu milionów złotych. Zobacz wernisaż z otwarcia!

📢 Perła architektury sypie się w oczach. Przepiękny pałac Modlibowskich w Kromolicach popada w ruinę. Zobacz, co z niego zostało!

Wspaniały czterokolumnowy portyk, piękne wnętrza, ozdobne sklepienia - pałac Modlibowskich w Kromolicach kiedyś naprawdę zachwycał. Teraz perła architektury sypie się na naszych oczach. Majątek rozparcelowano, park częściowo wykarczowano, a niezwykła budowla popada w ruinę. Zobaczcie, co z niej zostało!

📢 Wyjątkowa nieruchomość trafiła na sprzedaż. To XIV-wieczny zamek książęcy i folwark w Wąsoszu. Jak wygląda? Cena może zaskoczyć!

Zniszczony prawdopodobnie podczas wojny trzydziestoletniej, splądrowany przez Austriaków, przebudowany na barokową rezydencję - zamek w Wąsoszu wraz z folwarkiem został wystawiony na sprzedaż. Wyjątkowy zabytek leży zaledwie kilkanaście kilometrów od Rawicza. Jak wygląda i ile kosztuje? Cena może zaskoczyć!

📢 Opuszczony szpital w Wielkopolsce budzi grozę! Znany w całym województwie obiekt popadł w ruinę. Zobacz, jak wygląda w środku

Wybite okna, potłuczone kafelki, zniszczone parkiety i porozrzucane dokumenty z danymi pacjentów - wnętrza opuszczonego Szpitala Rehabilitacyjnego w Miłowodach mrożą krew w żyłach. Kiedyś był miejscem, do którego przyjeżdżali pacjenci z całego województwa. Z czasem placówkę zlikwidowano, personel przeniósł się do Szpitala Kardiologicznego w Kowanówku, a obiekt popadł w ruinę. Zobacz, jak po kilkunastu latach wyglądał w środku.

📢 Tajemniczy opuszczony dom w środku lasu. To miejsce stało się znane w Wielkopolsce. Zobacz zdjęcia

Wielkopolskie lasy skrywają wiele tajemnic. Wędrując leśnymi drogami w Nowym Jastrzębsku w gminie Zbąszyń można natrafić na prawdziwą perełkę. Stary, opuszczony dom w środku lasu to miejsce tajemnicze, ale i pełne uroku. Ma swojego właściciela, choć nikt w nim nie mieszka. Co kryje ta mroczna okolica? Zobaczcie zdjęcia tajemniczego domu!

📢 Horoskop miłosny na 2023 rok. Te znaki zodiaku mają największe szczęście w miłości

Zdaniem astrologów to, jaki będzie rok i jaka będzie przyszłość, zależeć może także od miesiąca, w którym się urodziliśmy, czyli od naszego znaku zodiaku. Sprawdzamy horoskop miłosny na 2023 rok i sprawdzamy, co Wróżka Roma przepowiedziała wam na nowy rok.

📢 Przerażające sekrety opuszczonego szpitala psychiatrycznego pod Poznaniem. To tragiczna historia!

Szpital w Owińskach pod Poznaniem od lat przyciąga osoby żądne wrażeń. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tragicznej historii tego miejsca. Czytaj więcej w galerii.

📢 Poznań w PRL. Obejrzyj 50 zdjęć i przeżyj niezapomnianą podróż w czasie. Zakręci ci się łezka w oku!

Te zdjęcia wiele osób obejrzy z łezką w oku. Zapraszamy na niezapomnianą podróż w czasie do Poznania lat 60., 70. i 80. Pamiętasz, jak wyglądało miasto w PRL-u?

📢 Głosuj na ŚWIĄTECZNE GWIAZDECZKI! Szukamy dzieci na okładkę świątecznego wydania gazety. Czeka mnóstwo nagród.

Tworzymy wielką świąteczną galerię zdjęć dzieci z naszego województwa. Spośród maluszków, dziewczynek i chłopców nasi Czytelnicy wybiorą dzieci, które trafią na okładki świątecznego i noworocznego wydania gazety. Wszystkie przesłane zdjęcia ukażą się w specjalnym dodatku z okazji Mikołajek. Na ponad 150 dzieci czekają wspaniałe nagrody - wśród nich rodzinne sesje fotograficzne, vouchery na zakupy w sklepach SMYK, a w finale wyjazdy do Energylandii oraz główna nagroda - wycieczka do Paryża i do Disneylandu.

📢 Jaki pies dla dziecka? Owczarek niemiecki, podhalański czy seter? Te rasy psów są polecane dla rodziny z dziećmi [TOP 15]

Psy uznawane są za zwierzęta wierne, oddane właścicielowi, lojalne i kochające. Wielokrotnie zaskakują swą inteligencją. Nic w tym zatem dziwnego, że zyskały miano najlepszego przyjaciela człowieka. Miłość i sympatia do psów często rozkwita, kiedy jest się jeszcze małym dzieckiem. Wielu rodziców w posiadaniu czworonożnego przyjaciela widzi sporo plusów: dzieci uczą się troski, opieki oraz obowiązkowości. Kiedy już zapadnie decyzja o posiadaniu czworonoga, warto wybrać taką rasę psa, która jest "dobra dla dziecka". Sprawdziliśmy, jakie rasy psów są polecane dla rodzin z dziećmi.

📢 Pedofile poszukiwani przez policję. Ścigani są za czyny o charakterze pedofilskim. Mogą ukrywać się w Twoim sąsiedztwie (zdjęcia)

Pedofile poszukiwani przez polską policję. Te osoby ścigane są przez wymiar sprawiedliwości w związku z czynami o charakterze pedofilskim. Chodzi tu m.in. o zmuszanie do stosunków płciowych małoletnich, o obcowanie płciowe z małoletnimi, o prezentowanie pornografii im pornografii itp. Ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości osoby ścigane są z art. 200 kodeksu karnego, który przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności. Zdjęcia, nazwiska i rysopisy poszukiwanych pedofili znajdziesz w naszej galerii zdjęć.

📢 PLEBISCYT SPORTOWY Zgłoś kandydatów do nagród dla sportowców, trenerów, drużyn i sportowych talentów

Tegoroczna edycja Plebiscytu Sportowego rozpoczęta! Po raz kolejny nagrody zostaną przyznane najpierw w każdym mieście i powiecie, później w skali województwa, a następnie w wielkim ogólnopolskim finale. W tym roku partnerem plebiscytu jest PKN ORLEN - największy sponsor polskiego sportu zawodowego i amatorskiego.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - Ireneusz Zyska - skrót

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski
Dodaj ogłoszenie