Prasówka 7.05.2021 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

N360
N360
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 7.05.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Oto królestwa Gessler, Starmach i Makłowicza. Takie kuchnie mają znani kucharze! [zdjęcia]”?

Prasówka 7.05: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Oto królestwa Gessler, Starmach i Makłowicza. Takie kuchnie mają znani kucharze! [zdjęcia]

Zastanawialiście się kiedyś, w jakich kuchniach gotują mistrzowie? Jak wyglądają domowe królestwa najbardziej znanych mistrzów kuchni? Postanowiliśmy sprawdzić, jak wyglądają serce domów najbardziej znanych osób zajmujących się gotowaniem w naszym kraju. Zobaczcie kuchnie między innymi Magdy Gessler, Ewy Wachowicz, Karola Okrasy i wielu innych.

Nie przegap promocji!

📢 Tak mieszka Joanna Krupa. Oto przepiękny dom słynnej modelki [zdjęcia]

Chcecie wiedzieć jak mieszka Joanna Krupa? Jak jest we wnętrzu jej domu? Z pewnością jest stylowo i przytulnie. Zobaczcie jak mieszka modelka i jurorka znana z programu Top Model.

📢 Paragon wrzucasz do pojemnika na papier? Źle! Najczęstsze błędy w segregacji odpadów

Karton po mleku w pojemniku na papier, gruz po drobnym remoncie w odpadach zmieszanych, a rozbite lusterko do szkła? Jeśli tak robisz, bo popełniasz błędy w segregacji odpadów. Zapraszamy na przegląd nieprawidłowości, co pozwoli uniknąć ich w przyszłości. Odpady kwalifikujemy przy pomocy bydgoskiej wyszukiwarki, pomagającej segregować "śmieci".

Prasówka 7.05: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 "Mistrzowie ortografii" rzucają wyzwanie czytającym. Najczęściej spotykane błędy językowe Polaków

"Jusz tszeci ras do was pisze" - wskazuje jeden z komentujących internautów. Czasem zasady ortograficzne nie znajdują odzwierciedlenia w pisowni, która jest stosowana przez posługujących się językiem polskim. Rzeczywiście nie należy do najłatwiejszych, co potwierdzają liczne rankingi. Co najczęściej sprawia nam trudności? Zapraszamy na przegląd błędów językowych.

📢 Te aplikacje zostały wycofane ze sklepów Google Play. Uważaj - sprawdź, czy masz je w telefonie [lista]

Z Google Play zniknęły pozycje zainfekowane malwere znanym jako Joker lub Bread. Aplikacje szpiegowały użytkownika! To nie jedyne aplikacje wycofane ze sklepów w ostatnich tygodniach. Niektóre z nich możecie mieć nadal zainstalowane w telefonie. Sprawdźcie, czy je macie i lepiej szybko odinstalujcie!

📢 Tyle dajemy do koperty na wesele. Takie są prezenty od rodziny i znajomych [stawki]

Najnowsze łagodzenie obostrzeń daje nadzieje młodym parom, że uda im się zorganizować swoje wesele. Już od 15 maja będzie można organizować je na świeżym powietrzu dla 25 osób, a dwa tygodnie później w lokalu na 50 osób. Wraz z weselem wiąże się "problem" prezentu dla pary młodej. Od kilku lat goście decydują się głównie na kopertę z gotówką. Ile powinniśmy dać młodej parze w kopercie? Sprawdzamy aktualne stawki.

📢 Osoby o tych znakach zodiaku mają szanse na pieniądze. Te znaki mają miliarderzy [lista]

Zdaniem astrologów nasze życie i przyszłość zależeć może od miesiąca, w którym się urodziliśmy, czyli od naszego znaku zodiaku. Na które znaki zodiaku czeka bogactwo i duże pieniądze zdaniem astrologów? Sprawdź!

📢 Horoskop erotyczny na 2021 rok. Znaki zodiaku i seks - upodobania i pragnienia seksualne znaków zodiaku? Horoskop 7.05.2021

Horoskop erotyczny zdradza upodobania, pragnienia i fantazje związane z seksem? Horoskop erotyczny podpowiada, co może Cię spotkać. Zobacz jak znaki zodiaku wpływają na Twoją seksualność.

📢 Matura 2021: Język angielski poziom rozszerzony. Zobacz arkusz maturalny CKE, rozwiązania i poprawne odpowiedzi. [7.05.2021]

Matura 2021 z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym odbywa się 7 maja. O godz. 9 maturzyści zmierzyli się z egzaminem na poziomie rozszerzonym. Test zawiera 10 zadań, które trzeba rozwiązać w ciągu 150 minut. W tym artykule sprawdzisz rozwiązania, odpowiedzi, arkusze i zadania z matury 2021: język angielski poziom rozszerzony. TU PUBLIKUJEMY ARKUSZE CKE ORAZ PRAWIDŁOWE ODPOWIEDZI NA ZADANIA.

📢 PGE grozi odłączeniem prądu? Uważaj na wiadomości SMS o niezapłaconym rachunku za prąd. To oszustwo

Otrzymałeś wiadomość SMS o zaległości w płatności za prąd i planowanym odłączeniu prądu? Uważaj to oszustwo. Ktoś podszywa się pod Polską Grupę Energetyczną (PGE) i usiłuje wyłudzić pieniądze. Przeczytaj, jak nie dać się okraść.

📢 Nasz Nowy Dom koło Zduńskiej Woli. Katarzyna Dowbor remontuje dom w Piaskach koło Zduńskiej Woli. Ekipa pomaga pani Magdzie 7.05.2021

Ekipa programu Nasz Nowy Dom pomogła samotnej matce z województwa łódzkiego. Katarzyna Dowbor i ekipa Nasz Nowy Dom tym razem przyjechała do wsi Piaski koło Zduńskiej Woli. Pomogła pani Magdzie, która samotnie wychowuje syna Mikołaja.

📢 Szczepienia młodzieży w grupie wiekowej 16-18 lat możliwe już w czerwcu 2021 r. W wakacje dla grupy wiekowej 12-16? W grze Pfizer i Moderna

  • Jedna piąta osób, które chorują to są dzieci - przypominał szef Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych. Zatem jest szansa, że latem rozpocznie się akcja szczepienia dzieci i młodzieży.

📢 Od 8 maja hotele będą znowu otwarte. Hotelarze w Poznaniu przygotowują się na długo wyczekiwane otwarcie

Od 8 maja 2021 roku hotele w Wielkopolsce znowu będą otwarte dla gości. Każdy obiekt może być obłożony w 50 proc. Wyłączone z działania są restauracje i strefa welness&spa. Niemniej decyzja o ponownym otwarciu cieszy hotelarzy w Poznaniu.

📢 Lech Poznań: Skorża już pracuje nad transferami. Trener chce grać o mistrza

Tylko dwa mecze pozostały Lechowi Poznań do zakończenia tego nieudanego sezonu. Najbliższy w sobotę o 20 w Krakowie z targaną też problemami Wisłą. Trener Kolejorza Maciej Skorża jak sam przyznał, dużo myśli już o przyszłorocznych rozgrywkach i transferach. - Trzeba dać drużynie impuls pod względem jakości oraz nowej siły mentalnej - powiedział. Szkoleniowiec zadeklarował, że chce z Lechem walczyć o trofea. - Pełną satysfakcję będę miał, gdy kolejny sezon skończymy z mistrzostwem Polski - zadeklarował

📢 Nie żyje brat Krzysztofa Krawczyka! Zmarł niemal w miesiąc po śmierci piosenkarza!

Rodzinę Krzysztofa Krawczyka dotknęła kolejna tragedia. Nie żyje Andrzej, brat popularnego artysty. Miał 70 lat. Był artystą malarzem.

📢 Seksowna Maja Sablewska pokazała piękne ciało. Pokazała dosłownie wszystko! Śle bardzo gorące zdjęcia! ZDJĘCIA 7.05.2021

Jest w doskonałej formie! On i jej bezpruderyjne zdjęcia zachwycają fanów. Sablewska już przyzwyczaiła, że nie boi się odważnych zdjęć.

📢 Matura 2021: angielski, poziom rozszerzony. ARKUSZ CKE + ODPOWIEDZI. Jaka praca pisemna na maturze z angielskiego 7.05.2021?

MATURA JĘZYK ANGIELSKI POZIOM ROZSZERZONY 2021 - ARKUSZ CKE + ODPOWIEDZI. W piątek, 7 maja tegoroczni maturzyści zmierzyli się z egzaminem dojrzałości z angielskiego. Opublikowaliśmy arkusz maturalny z języka angielskiego. Jakie tematy pracy pisemnej pojawiły się na egzaminie dojrzałości z angielskiego na poziomie rozszerzonym? Sprawdź.

📢 Zła wiadomość dla łysych: są 2,5 razy bardziej narażeni na ciężkie przechodzenie koronawirusa niż panowie z włosami

Zdaniem naukowców, panowie, którzy stracili włosy są nawet 2,5 razy bardziej narażeni na ciężkie przechodzenie zakażenia koronawirusem niż ci, który mają włosy na głowie.

📢 Od 8 maja zmieniają się obostrzenia. Zobacz, kiedy uczniowie wrócą do szkół, a kiedy nie będzie trzeba nosić maseczek na dworze

W środę, 28 kwietnia, premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim ogłosili, jak będzie wyglądał najbliższy miesiąc pod kątem obostrzeń. Pierwsze z nich zmieniły się już od 4 maja. Kolejne branże otwierają się 8 maja. Wśród luzowanych obostrzeń w maju znalazły się m.in. powrót handlu i gastronomii, powrót uczniów do szkół, jak również zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Sprawdź w galerii, jakie jeszcze obostrzenia zostały poluzowane.

📢 Poznańscy policjanci oddali cześć zastrzelonemu na służbie mł. asp. Michałowi Kędzierskiemu

W piątek, 7 maja o godz. 12.00, w dzień pogrzebu mł. asp. Michała Kędzierskiego w całym kraju zawyły syreny alarmowe. W ten sposób policjanci pożegnali swojego kolegę, który we wtorek został zastrzelony podczas interwencji w Raciborzu. Przed komendą przy ulicy Kochanowskiego w Poznaniu zebrali się policjanci, funkcjonariusze CBŚ i antyterroryści. Zobacz zdjęcia z uroczystości.

📢 17 maja uczniowie rozpoczynają naukę hybrydową. Przed dyrektorami podstawówek ogromny dylemat. Czy ósmoklasiści powinni wrócić do szkół?

Dzieci z klas IV-VIII szkół podstawowych i uczniowie szkół średnich wracają do szkół w trybie hybrydowym od poniedziałku, 17 maja. Tydzień później w dniach 25-27 maja odbędą się egzaminy ósmoklasistów. W związku z tym dyrektorzy szkół podstawowych muszą podjąć ważną decyzję. Czy ósmoklasiści powinni wrócić do szkół 17 maja i tam przygotowywać się do czekających ich egzaminów, czy zostać w domach i nie narażać się na zakażenie tydzień przed testami?

📢 Znaki zodiaku, które nie będą bogate. Portfel świeci pustkami, a kasa przelatuje im przez ręce. Czy mowa o Twoim znaku zodiaku?

Znaki zodiaku, które nie będą bogate. Kasa przelatuje im przez ręce, a portfel świeci pustkami. Co stoi za tym, że wielkie pieniądze omijają ich szerokim łukiem, co stoi na ich drodze do bogactwa? Lenistwo, chciwość, a u innych skąpstwo lub strach przez podjęciem ryzyka. Pieniądze nie trzymają się tych znaków zodiaku. Jesteś na tej liście? Jak znak zodiaku wpływa na nasz portfel i kondycję domowego budżetu? Sprawdźcie co przygotowała Wróżka Conwenna, dowiecie się, które znaki zodiaku mają szansę na dorobienie się fortuny, a które nie będą bogate.

📢 Warta Poznań z nowym sponsorem. To kolejna firma idealnie pasująca do Zielonych. To Eco-cars

Warta Poznań rozszerza swoją sponsorską piramidę. To kolejna spółka, której działalność związana jest z ochroną środowiska, idealnie pasująca do wizerunku Zielonych. Nowy sponsor Eco-car zajmuje się m.in. recyklingiem pojazdów, pomocą w zbieraniu i odbiorem surowców wtórnych, zużytych baterii, odbiorem, transportem i unieszkodliwianiem odpadów powstałych w procesach produkcyjnych i poprodukcyjnych.

📢 Jak wygląda Kultowy "Poldek" w nowej odsłonie? Oto nowy Polonez FSO! Nowe oblicze kultowego "Poldka"! ZOBACZ ZDJĘCIA 7.05.2021

Jak wygląda Kultowy "Poldek" w nowej odsłonie? Oto nowy Polonez FSO! Nowe oblicze kultowego "Poldka"! Firma FSO Syrena z Kutna postawiła przed sobą cel przywrócenia kultowych polskich marek samochodów w formie produkcji małoseryjnej. Jeszcze do niedawna zachwycaliśmy się projektem elektrycznej syrenki, a teraz już kolejna odsłona. Nowy koncept kutnowskiej firmy to prawdziwa perełka motoryzacyjna.

📢 Produkty z Lidla, Biedronki i innych wycofane. Na pewno masz je w lodówce. Wywal je natychmiast, można się rozchorować 7.05.21

Te popularne produkty GIS nakazał natychmiast wycofać ze sklepów. Parówki, jajka, kurczak - to produkty, których używa praktycznie każdy z nas na co dzień w swojej kuchni. Okazuje się, że w niektórych partiach tych produktów znalazły się bakterie lub przedmioty, które zagrażają zdrowi a czasem życiu konsumenta. Główny Inspektorat Sanitarny stoi na straży prawa i co jakiś czas nakazuje wycofanie produktów zagrażających zdrowiu. Które produkty nakazał wycofać GIS?

📢 Arged BM Slam Stal mistrzem Polski koszykarzy! Wielka radość w Ostrowie po czwartym zwycięstwie w finale nad Zastalem Zielona Góra

Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp. wygrała szósty mecz finału Energa Basket Ligi z Eneą Zastalem Zielona Góra 92:85 i zdobyła pierwszy w historii klubu tytuł mistrza Polski. Podopieczni Igora Milicicia wygrali finałową serię 4:2. Po końcowej syrenie, gdyby nie fakt, że mecz był rozgrywany bez publiczności, można byłoby powiedzieć, że cały Ostrów oszalał ze szczęścia. Poza Areną Ostrów właśnie tak było, a w samej hali oprócz złotej drużyny wielkie chwile przeżywali prezes głównego sponsora ostrowskiego klubu i jeden z jego właścicieli, Paweł Matuszewski (od siedmiu lat buduje potęgę Stali razem z Marcinem Napierałą) i prezydent Ostrowa, Beata Klimek.

📢 Robert Gumny, wychowanek Lecha Poznań: Na treningach w Augsburgu bywało naprawdę brutalnie

Robert Gumny w programie "BundesTalk" w YouTubowym Kanale Sportowym opowiedział o trudnościach, jakie miał po przejściu z Lecha Poznań do FC Augsburg. Przyznał, że nie był odpowiednio przygotowany fizycznie do rywalizacji w Bundeslidze. Potrzebował kilku miesięcy, by przystosować się do obciążeń treningowych i ich intensywności. - Momentami było brutalnie. W pierwszych miesiącach, gdy mieliśmy treningi dla tych piłkarzy, którzy nie grali w meczach, to momentami chciało mi się wymiotować. Takich mocnych treningów w Polsce nie miałem - zdradził.

📢 Lech Poznań szykuje kolejną rewolucję przed sezonem na 100-lecie klubu? Ile tym razem to będzie kosztowało?

Lech Poznań znalazł się w tym samym punkcie co w 2019 roku, kiedy po totalnie rozczarowującym sezonie, trzeba było wymienić pół składu, a Kolejorza prowadziło trzech trenerów. Lista niepotrzebnych zawodników znów jest długa. Przeanalizowaliśmy, ile pieniędzy na transfery przez dwa i pół roku wydał Kolejorz i które zakupy firmowane przez Tomasza Rząsę jakoś się bronią, a które okazały się totalnymi niewypałami.

📢 Lech Poznań wezwał zawodników z rezerw Kolejorza do pierwszego zespołu. To Szramowski i Karbownik. Czy szykują się debiuty wychowanków?

Jakub Karbownik (rocznik 2001) i Łukasz Szramowski (rocznik 2002) rozpoczęli w tym tygodniu treningi pod okiem Macieja Skorży. Szkoleniowiec pierwszego zespołu chce przyjrzeć się młodym zawodnikom. Wychowankowie Akademii Lecha Poznań są w tym sezonie jednymi z najlepszych zawodników drużyny rezerw Kolejorza.

📢 Gdzie można spędzić ciepły weekend w Poznaniu i okolicach? Oto miejscówki idealne na wycieczkę pieszą czy rowerową

Najbliższe dni zapowiadają się całkiem przyjemnie, dlatego podpowiadamy, gdzie spędzić czas wolny w weekend w Poznaniu i okolicach. Mamy propozycje dla każdego. Sprawdźcie w naszej galerii.

📢 Wesele na 150 osób? Jest na to szansa od 29 maja. W limit gości nie będą wliczały się osoby zaszczepione

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie dotyczące luzowania obostrzeń. Znajduje się w nim zapis, który umożliwia organizację dużych wesel, nawet na 150-200 osób! Warunek? Goście muszą być zaszczepieni.

📢 10 najlepszych techników w Poznaniu 2021. Sprawdź ranking portalu WaszaEdukacja.pl

Właśnie opublikowany został prestiżowy ranking techników 2021 przygotowany przez ogólnopolski portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl. Podczas tworzenia rankingu brane pod uwagę były wyniki egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym, wskaźnik Edukacyjnej Wartości Dodanej (EWD) oraz osiągnięcia z olimpiad przedmiotowych. Wszystkie dane do rankingu pozyskane zostały ze sprawdzonych źródeł takich jak OKE, CKE, MEN oraz innych placówek oświatowych. Sprawdź, jakie są najlepsze technika w Poznaniu według rankingu portalu WaszaEdukacja.pl.

📢 Jedenastka sezonu złożona z zawodników Warty oraz Lecha Poznań. Znaczna przewaga piłkarzy trenera Piotra Tworka

Przed sezonem 2020/21, gdzie Zieloni awansowali do PKO Ekstraklasy, nikt nie byłby w stanie wytypować, że to Warta Poznań znajdzie się na koniec rozgrywek w tabeli wyżej od Kolejorza. To już pewne na dwie kolejki przed końcem sezonu, bo Warta ma siedem punktów przewagi nad Kolejorzem. To pierwsza taka sytuacja od 1970 roku.

Koniec rozgrywek zbliża się wielkimi krokami i to piłkarze Piotra Tworka walczą o czwartą lokatę, która może dać przepustkę do europejskich pucharów. Zatem przyszedł czas wybranie najlepszej jedenastki obecnego sezonu złożonej z dwóch poznańskich klubów. Ustawiamy nasz zespół w formacji 1-4-4-2.

📢 Nabór do policji 2021. Sprawdziliśmy, czy trudno jest zaliczyć pierwszy etap rekrutacji - test sprawności fizycznej

Test sprawności fizycznej to pierwszy etap rekrutacji do służby w policji. Sprawdziliśmy, czy trudno jest go zdać. Jako osoba aktywna fizycznie byłam przekonana, że poradzę sobie dobrze z tym egzaminem. Tymczasem rzeczywistość bardzo mnie zaskoczyła...

📢 Tych rzeczy pod żadnym pozorem nie można trzymać w piwnicy. Nie popełniaj tych błędów!

Piwnica to często miejsce do przechowywania rzeczy, dla których nie ma już miejsca w domu. To często graciarnia, w której znajdują się miejsca "przed wrzuceniem". Z powodu panujących tam specyficznych warunków: niższej temperatury, wilgoci, słabej wentylacji, nie wszystko można tam trzymać. Zobaczcie, czego nie wolno trzymać w naszych piwnicach.

📢 Te imiona nosi najwięcej kobiet! Najpopularniejsze żeńskie imiona w Polsce. Czy Twoje imię jest na liście? 7.05.2021

Jesteście ciekawi, jakie imię nosi najwięcej kobiet w naszym kraju? Sprawdźcie na naszej liście, jakie imiona żeńskie są najpopularniejsze! Może wśród nich jest Wasze imię?

📢 Licytacje komornicze samochodów w Polsce w maju 2021. Te auta sprzedają komornicy za symboliczną kwotę

Licytacje komornicze samochodów są coraz częstsze. W maju na licytacjach można kupić auto w bardzo przystępnej cenie i w bardzo dobrym stanie technicznym. Samochody przeznaczone na licytacje mają sprawdzona historię i uregulowany stosunek prawny. Zebraliśmy wybrane oferty ze zdjęciami, które prezentujemy w galerii. Jakie auta można kupić? Sprawdziliśmy.

📢 W tym roku Poznań przeznaczy prawie 2 miliony złotych na renowację zabytków. Sprawdź, które obiekty mogą liczyć na dotacje

W tym roku Poznań wesprze renowację zabytków kwotą prawie 2 mln zł. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą na sesji poznańscy radni. Zobacz jakim obiektom zabytkowym miasto chce w tym roku udzielić dotacji.

📢 Wynagrodzenia nauczycieli 2021. Nadchodzą zmiany w pensjach pedagogów. Ile zarobią nauczyciele?

Wynagrodzenia nauczycieli w 2021 roku. Nadchodzą zmiany w pensjach pedagogów. Ile zarobią nauczyciele? Zmiany mają zostać uzależnione od wysokości płacy minimalnej? Ministerstwo edukacji ma już przygotowaną propozycję zmiany wynagrodzeń nauczycieli. Kiedy zaczną obowiązywać zmiany w wynagrodzeniu nauczycieli? Sprawdźcie!

📢 Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson: która szczepionka jest najlepsza?

Odporność po szczepieniu przeciwko COVID-19 wytwarza się nie w momencie podania zastrzyku, ale po pewnym czasie. Kiedy uzyskujemy odporność na koronawirusa po szczepionce Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson&Johnson? Która szczepionka jest najlepsza?

📢 Matura 2021 odpowiedzi: Język angielski na poziomie podstawowym. Wyniki, rozwiązania, arkusze CKE [6.05.2021]

Matury 2021 odbędą się w dniach 4-20 maja. Uczniowie zmagać się będą z arkuszami przygotowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. 6 maja czeka ich egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym. W tym artykule sprawdzisz rozwiązania, odpowiedzi, arkusze i zadania z matury 2021: język angielski poziom podstawowy. TU O GODZINIE 14 PUBLIKUJEMY ARKUSZE CKE ORAZ PRAWIDŁOWE ODPOWIEDZI NA ZADANIA.

📢 Matura 2021: Historia sztuki poziom rozszerzony. Odpowiedzi, wyniki, arkusze CKE, rozwiązania [06.05.2021]

Matury 2021 odbędą się w dniach 4-20 maja. Uczniowie zmagać się będą z arkuszami przygotowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. 6 maja czeka ich egzamin z historii sztuki na poziomie rozszerzonym. W tym artykule sprawdzisz rozwiązania, odpowiedzi, arkusze i zadania z matury 2021: historia sztuki poziom rozszerzony. TU PUBLIKUJEMY ARKUSZE CKE ORAZ PRAWIDŁOWE ODPOWIEDZI NA ZADANIA.

📢 Losy rodziny rozdzieliła wojna. Teraz pani Joanna szuka korzeni i prosi o pomoc

Tragiczne wydarzenia II wojny światowej rozdzieliły losy rodziny państwa Andrzejewskich. Po latach swoich krewnych próbuje odnaleźć pani Joanna, której rodzina zupełnym przypadkiem wróciła w te strony i zamieszkała w jednej z podgrodziskich miejscowości.

📢 26-letnia Magdalena C. z Poznania zabiła swoją 3-letnią córeczkę. Wcześniej nie szukała pomocy

Wybrała najgorszy sposób na rozwiązanie swoich problemów. 26-letnia Magdalena C. z Poznania zabiła swoją 3-letnią córeczkę, ponieważ, jak tłumaczyła śledczym, nie była w stanie utrzymać siebie i dziecka. Kobieta nie zwróciła się jednak o pomoc. Czy tej tragedii można było uniknąć?

📢 Rząd planuje podwyższenie wieku emerytalnego? Wcześniej go obniżył, bo tak obiecał wyborcom

Podwyższenie wieku emerytalnego to jedno z założeń Krajowego Planu Odbudowy. O ile? Jeszcze nie wiadomo. Na początek mają być zachęty finansowe dla pracujących dłużej, szkolenia dla emerytów i kampania przekonująca do tego typu zmian.
W 2017 roku rząd zrobił krok w drugą stronę i obniżył wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Anulował w ten sposób reformę wieku emerytalnego przeprowadzoną w 2012 roku. Zgodnie z nią podwyższanie wieku emerytalnego do 67 roku życia dla mężczyzn i kobiet miało następować stopniowo. Gdyby nie została odwołana - w maju 2021 roku wiek emerytalny kobiet wynosiłby 62 lata i 2 miesiące, mężczyźni już od października 2020 pracowaliby do 67 roku życia.

📢 25-latka urodziła dziewięcioro dzieci, choć myślała, że będzie matką siódemki pociech. Matka i dzieci czują się dobrze.

25-letnia obywatelka Mali urodziła dziewiątkę dzieci, pięć dziewczynek i czterech chłopców. Trafi do Księgi Rekordów Guinnessa.

📢 Zmiany na Naramowicach. Od 7 maja na Szelągowskiej i Winogradach, a od 14 maja na Łużyckiej. Sprawdź, jak będzie można jeździć

W rejonie budowy tramwaju na Naramowice nie ma przestojów: Poznańskie Inwestycje Miejskie zapowiadają kolejne zmiany w organizacji ruchu. Najbliższa już 7 maja. Tydzień później rozpoczną się większe prace skupione na ul. Łużyckiej.

📢 Nie idź na te studia! Po nich bardzo ciężko o pracę

Idziesz na studia, ale wciąż nie wiesz, jaki kierunek wybrać? Dzisiaj razem z ekspertką ds. ekonomii, w tym rynku pracy, podpowiadamy, po których kierunkach ciężko znaleźć pracę. Najmniej przyszłościowe kierunki studiów? Oto one.

📢 Zmiany na ulicy Swoboda w Poznaniu. Czy zlikwidują miejsca postojowe dla samochodów? To zależy od mieszkańców. Trwają konsultacje

Gdy na początku roku mieszkańcy budynków przy ulicy Swoboda w Poznaniu dowiedzieli się o planach zmierzających do wprowadzenia zmian organizacji ruchu na tej ulicy, zaprotestowali. Sprzeciwili się dalszemu ograniczaniu miejsc postojowych i zażądali przedstawienia przez miasto takiego rozwiązania, które umożliwi parkowanie samochodom. - Z uwagi na deficyt miejsc parkingowych intencją władz miasta jest zachowanie na tej ulicy, jak największej liczby legalnych miejsc postojowych – zapewniał wtedy Łukasz Dondajewski, Miejski Inżynier Ruchu.

📢 Pensja minimalna w 2022 roku w górę! Sprawdź, ile wyniesie na rękę najniższa krajowa i najmniejsza stawka za godzinę w 2022 roku

Otrzymałeś ofertę pracy za płacę minimalną, ale nie wiesz, ile dokładnie wyniesie twoja wypłata? W 2022 roku wzrośnie wysokość najniższej krajowej. W 2022 roku wysokość płacy minimalnej wyniesie przynajmniej 2903,70 zł brutto, a może więcej. O szczegółach dowiemy się już 12 maja, kiedy GUS opublikuje wysokość przeciętnego wynagrodzenia w pierwszym kwartale 2021 roku. Już teraz wiadomo, że podwyżka wyniesie przynajmniej 103,7 zł.

📢 Bomba ciepła w Polsce. Wysokie temperatury w kolejnych dniach w Wielkopolsce. Pogoda na weekend 07.05 - 09.05

Do Polski napływają ciepłe masy powietrza, które przyczynią się do znacznego wzrostu temperatury. W Wielkopolsce na ciepłe dni możemy liczyć od niedzieli, 9 maja. Zobacz, jak wygląda prognoza pogody na weekend 7-9 maja w wielkopolskich miastach.

📢 Te rzeczy w Polsce drożeją najszybciej w całej Unii Europejskiej

Pandemia koronawirusa i spowodowany nią kryzys gospodarczy znacznie wpłynął na wzrost cen wielu usług i produktów. Firma HRE Investments przygotowała zestawienie 15 rzeczy, które w Polsce drożeją najszybciej w całej Unii Europejskiej. Strzyżenie, malowanie ścian i wywóz śmieci - ceny tych usług rosną jak na drożdżach. Niestety, nie tylko w tych obszarach jesteśmy niechlubnymi liderami. Sprawdź, co w Polsce drożeje najszybciej w całej UE.

📢 Otwarcie sklepu Primark w centrum handlowym Posnania. Przed sklepem utworzyła się kolejka. Zobacz zdjęcia z otwarcia Primarku

Sklep Primark w centrum handlowym Posnania w czwartek, 6 maja, o godzinie 10 otworzył swoje drzwi dla kupujących. We wtorek odbyła się przedpremierowa prezentacja sklepu, ale dopiero dziś można zrobić w nim zakupy. Sprawdź w galerii, jak wyglądało otwarcie sklepu Primark.

📢 Morderstwo przy ul. Winklera w Poznaniu. Jest areszt dla 26-letniej matki, która zabiła swoją 3-letnią córkę

Jest tymczasowy areszt dla 26-letniej Magdaleny C., która w kamienicy przy ul. Winklera zabiła swoją 3-letnią córkę Zuzię. W środę wieczorem poznański sąd podjął decyzję o aresztowaniu kobiety na trzy miesiące. 26-latka przyznała się do zabójstwa dziecka. Są znane również wyniki sekcji zwłok dziewczynki.

📢 TOP 10 transferów w PKO Ekstraklasie. Sprawdź, kto sprawdził się w sezonie 2020/21

PKO Ekstraklasa. Przejrzeliśmy listę wszystkich letnich i zimowych transferów w sezonie 2020/21, by wyłonić dziesiątkę, która zrobiła najlepsze wrażenie.

W naszym rankingu znajdziecie:

  • czterech Polaków, Chorwata, Czecha, Hiszpana, Niemca, Serba i Szweda
  • trzech piłkarzy Legii, dwóch Rakowa, po jednym Lecha, Piasta, Pogoni, Warty oraz Wisły Kraków.

📢 WhatsApp przestanie działać po 15 maja? Regulamin się zmienia. Użytkownicy muszą podjąć decyzję

Nadciąga zmiana regulaminu popularnego komunikatora WhatsApp. 15 maja to ostatni dzwonek, by podjąć decyzję o zaakceptowaniu nowych zasad. Każdy użytkownik, który tego nie zrobi musi liczyć się z tym, że dalsze korzystanie z WhatsAppa będzie niemożliwe. Przypomnijmy, że wdrożenie zmian było przekładane. Ostatecznym terminem jest 15 maj 2021 roku.

📢 Ile osób zachorowało na COVID-19 w poszczególnych powiatach w Wielkopolsce w ciągu ostatniego tygodnia? Gdzie było najwięcej zakażeń?

Od 4 maja w całej Polsce stopniowo znoszone są obostrzenia. Mogłoby się wydawać, że powoli wracamy do normalności. Przedstawiciele resortu zdrowia mówią o spadku liczby zakażeń. Z tego też względu odmrażane są m.in. szpitalne oddziały, w których zmniejsza się liczbę łóżek covidowych. Jednak koronawirus wciąż jest obecny i nadal wiele osób ulega zakażeniu. Sprawdziliśmy, ile osób zachorowało na COVID-19 w poszczególnych powiatach w Wielkopolsce w ciągu ostatniego tygodnia - od 29 kwietnia do 5 maja. Zobacz w galerii, gdzie w naszym regionie było najwięcej zakażeń, a gdzie zachorowań było najmniej.

📢 Matura 2021: Matematyka poziom podstawowy. ODPOWIEDZI, WYNIKI, arkusze CKE, rozwiązania [5.05.2021]

Matury 2021 odbywają się w dniach 4-20 maja. Uczniowie zmagać się będą z arkuszami przygotowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. 5 maja zdawali egzamin z matematyki na poziomie podstawowym. W tym artykule sprawdzisz rozwiązania, odpowiedzi, arkusze i zadania z matury 2021: matematyka poziom podstawowy. TU PUBLIKUJEMY ARKUSZE CKE ORAZ PRAWIDŁOWE ODPOWIEDZI NA ZADANIA.

📢 Koniec z noszeniem maseczek na świeżym powietrzu. To już przesądzone!

Zasłanianie ust i nosa na świeżym powietrzu nie będzie już obowiązkowe. Już w czwartek, 6 maja ma pojawić się rozporządzenie w tej sprawie.

📢 W czasie remontu na terenie lubuskiej wsi znaleziono nieśmiertelnik francuskiego jeńca. To, co stało się później, zaskoczyło wszystkich

To miał być remont, jakich wiele. Na terenie wsi Lubień (gmina Ośno Lubuskie) przebudowywano budynek gospodarczy. W jego stropie znaleziono... francuski nieśmiertelnik z czasów II wojny światowej. Pasjonat historii postanowił odnaleźć rodzinę mężczyzny, którego nazwisko było wyryte na metalowej blaszce.

📢 Primark zaprezentował sklep w Posnanii. Tak wygląda w środku! Zobacz zdjęcia

Sklep Primark w centrum handlowym Posnania otworzy swoje drzwi dla kupujących już 6 maja. We wtorek odbyła się przedpremierowa prezentacja sklepu. Co można kupić w sklepie Primark? Od 4 maja otwarte zostały galerie handlowe i markety budowlane. Jak wyglądał pierwszy dzień otwarcia galerii handlowych w Wielkopolsce? Sprawdź w galerii, jak wyglądać będzie Primark w Poznaniu oraz zdjęcia z pierwszego dnia otwarcia galerii handlowych po lockdownie.

📢 10 najlepszych liceów w Poznaniu 2021. Sprawdź ranking portalu WaszaEdukacja.pl

Właśnie opublikowany został prestiżowy ranking liceów 2021 przygotowany przez ogólnopolski portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl. Podczas tworzenia rankingu brane pod uwagę były wyniki egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym, wskaźnik Edukacyjnej Wartości Dodanej (EWD) oraz osiągnięcia z olimpiad przedmiotowych. Wszystkie dane do rankingu pozyskane zostały ze sprawdzonych źródeł takich jak OKE, CKE, MEN oraz innych placówek oświatowych. Sprawdź, jakie są najlepsze licea w Poznaniu według rankingu portalu WaszaEdukacja.pl.

📢 Tak mieszka Maja Plich. Zobaczcie dom Mai i Krzysztofa Rutkowskich [prywatne zdjęcia]

Zobaczcie jak mieszka Maja Plich, a teraz Maja Rutkowski, żona Krzysztofa Rutkowskiego. Wnętrze ich domu jest eleganckie i przytulne. Zobaczcie, jakie dodatki królują w domu Rutkowskich.

📢 Matura 2021: Język polski poziom podstawowy. ODPOWIEDZI, arkusze pytań CKE, temat rozprawki. Co było na maturze z polskiego? (4.05.2021)

Matury 2021 odbywają się w dniach 4-20 maja. Uczniowie zmagać się będą z arkuszami przygotowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Na początek czekał ich egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym, który odbył się 4 maja 2021 roku. W tym artykule sprawdzisz rozwiązania, odpowiedzi, arkusze i zadania z matury 2021: JĘZYK POLSKI POZIOM PODSTAWOWY. W kolejnych dniach będziemy publikować arkusze oraz przygotowane przez specjalistów odpowiedzi

📢 Najgroźniejsi przestępcy w Polsce. Tak wyglądają poszukiwani w związku z zabójstwami. Zobacz ich zdjęcia i nazwiska

Prezentujemy zdjęcia i nazwiska najgroźniejszych przestępców w Polsce. Wszyscy są poszukiwani w związku z zabójstwem. Policja wystawiła za nimi listy gończe i opublikowała wizerunki. Widziałeś któregoś z nich? Wiesz, gdzie mogą może przebywać? Jeżeli masz jakieś informacje na ich temat, to koniecznie skontaktuj się z policją. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl z dnia 8 grudnia 2020 roku. Zobacz zdjęcia i listy gończe poszukiwanych zabójców, którzy są na wolności.

📢 Pięciu Wielkopolan zmarło dotąd po szczepionkach przeciw COVID-19. W ciągu tygodnia odnotowano też 24 nowe przypadki NOP-ów

Od 27 kwietnia do 3 maja w Wielkopolsce odnotowano 24 przypadki tzw. NOP-ów, czyli niepożądanych odczynów poszczepiennych. Wśród nich odnotowany został także jeden zgon. Dotyczył on mężczyzny z powiatu pilskiego. Przypomnijmy, że to piąty zgon po szczepionce w Wielkopolsce. Z pozostałych NOP-ów, które miały miejsce w ostatnim tygodniu, 19 nie było poważnych i dotyczyło jedynie "zaczerwienienia i bólu w miejscu wkłucia". Zobacz w galerii, jakie objawy wystąpiły w pozostałych pięciu przypadkach NOP-ów w Wielkopolsce.

📢 Policjant z Raciborza zginął zastrzelony przez bandytę w czasie interwencji na drodze

Policjant z Raciborza zginął zastrzelony przez bandytę. Jak doszło do tragedii? Policjanci próbowali skontrolować mężczyznę, który mógł prowadzić samochód pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Przebrany w strój przypominający mundur chciał zatrzymywać kierowców do kontroli. Na widok prawdziwych funkcjonariuszy, napastnik sięgnął po broń i zaczął strzelać. 43-letni policjant zginął na służbie.

📢 Kolejne parafie w Poznaniu i Wielkopolsce będą miały nowych proboszczów. Abp Gądecki wręczył dekrety księżom. Zmiany od 1 sierpnia 2021 roku

Arcybiskup Stanisław Gądecki wręczył pierwsze dekrety księżom z archidiecezji poznańskiej. Póki co, zmiany dotyczą tylko proboszczów. Od 1 sierpnia 2021 roku dwie poznańskie parafie będą miały nowych księży. Pozostałe zmiany będą miały miejsce w parafiach poza Poznaniem. Wejdź w galerię i zobacz, gdzie niedługo zmienią się proboszczowie!

📢 Zuchwała kradzież luksusowego auta pod Wrocławiem. Przyszli jak po swoje! [NAGRANIE]

Złodzieje weszli nad ranem na podwórze posesji w podwrocławskim Wilczycach i po minucie wyjechali mercedesem wartym 400 tysięcy złotych. Całą akcje zarejestrowała kamera monitoringu.

📢 Poznań to nie miasto. Poznań to stan umysłu. Oto 60 najlepszych memów. Uśmiejesz się!

Śmiać się czy płakać? Czy Poznań to naprawdę stan umysłu? Zobaczcie, jak internauci z całej Polski widzą stolicę Wielkopolski. Oto najlepsze memy o Poznaniu, które udało nam się znaleźć w czeluściach internetu! Można narzekać, można też po prostu się pośmiać. Przed Wami zabawne obrazki z miasta. Bawcie się dobrze!

📢 Zabójcy poszukiwani przez policję. Zobacz zdjęcia morderców i sprawdź, czy kogoś rozpoznajesz? Powiadom organy ścigania!

Polska policja poszukuje morderców, którzy ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Ścigani są z artykułu 148 KK. Są to nie tylko Polacy, ale i Rosjanie, Ukraińcy, a także Niemcy.

📢 Prezenty na komunię. Co kupić? To ucieszy każde dziecko! Oto TOP 10

Prezent na Pierwszą Komunię Świętą powinien być wyjątkowy, ale wielu z nas ma problem z dokonaniem wyboru: Co kupić? Owszem nadal kupuje się złote łańcuszki, pierścionki, czy zegarki, ale lista prezentów jest znacznie dłuższa. Mile widziane są wszelkiego rodzaju gadżety np. tablet, ale i gotówka. Co jeszcze nadaje się na komunijny prezent?

📢 Restauracje i kawiarnie w Poznaniu otwarte mimo lockdownu. Jedne działają legalnie, pozostałe się buntują

Lockdown branży gastronomicznej trwa już pół roku. W Poznaniu są jednak otwarte wybrane bary, kawiarnie i restauracje. Jedne działają legalnie, zmieniając się np. w przestrzenie coworkingowe, inne otworzyły się w ramach akcji #OtwieraMY na znak buntu i z obawy przed bankructwem. W niektórych lokalach, by móc skorzystać z oferty np. testowania potraw wymagana jest wcześniejsza rezerwacja, dlatego warto śledzić profile na Facebooku. W galerii lista otwartych restauracji i kawiarni, których właściciele oficjalnie ogłosili powrót do działalności (stan na kwiecień 2021).

📢 Weekend w Wielkopolsce - Oto 21 miejsc idealnych na krótką wycieczkę, które poleca Addicted2travel.pl

Szukasz ciekawego miejsca na krótki wypad na weekend gdzieś niedaleko Poznania? Autorzy bloga Addicted2travel.pl polecają 21 miejsc w Wielkopolsce, gdzie warto wybrać się na wycieczkę.

📢 Kobiety i mężczyźni z Wielkopolski nie płacą alimentów! Tych osób poszukuje policja. Zobacz ich zdjęcia i nazwiska

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu poszukuje kilkudziesięciu osób z regionu, które uporczywie uchylają się od płacenia alimentów. Wciąż nie udało się ich namierzyć, dlatego są poszukiwane. W ich przypadku prokuratury lub sądy wydały zgodę na publikację listu gończego. Zobacz wizerunki osób z Wielkopolski, które nie płacą alimentów i pomóż policji w ich ujęciu. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl z dnia 12 marca 2021 roku.

📢 Wybieramy Osobowości Roku 2020 w kulturze i nauce, biznesie, samorządności i działalności społecznej.

Doceń osoby, które w minionym roku, bardzo trudnym dla nas wszystkich, wyróżniły się działalnością pełną pasji, zaangażowania i chęci pomagania innym, a także przyczyniły się do walki z pandemią i rozwoju naszego regionu.

📢 Próbny egzamin ósmoklasisty 2021: Język angielski. Odpowiedzi, wyniki i arkusze CKE. Egzamin ósmoklasisty język angielski

Próbne egzaminy ósmoklasisty 2021 rozpoczną się w środę, 17 marca i potrwają do piątku, 19 marca. Uczniowie zmagać się będą z arkuszami przygotowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. W piątek, 19 marca czeka ich egzamin z języka angielskiego. Udział szkół w próbnych egzaminach jest dobrowolny. W tym artykule sprawdzisz rozwiązania, odpowiedzi, arkusze i zadania z próbnego egzaminu ósmoklasisty 2021: język angielski.

📢 Próbny egzamin ósmoklasisty 2021: Matematyka - odpowiedzi, arkusze CKE, wyniki i rozwiązania egzaminu z 18 marca

Próbny egzamin ósmoklasisty z matematyki odbędzie się 18 marca 2021 roku. Udział szkół w próbnych egzaminach jest dobrowolny. W tym artykule znajdziesz rozwiązania, odpowiedzi, arkusze i zadania z próbnego egzaminu ósmoklasisty 2021 z matematyki. Sprawdź jak poszedł Ci próbny egzamin z matematyki.

📢 Primark w Poznaniu: Wielkie otwarcie sklepu w galerii Posnania już niedługo. Znamy dokładną lokalizację i godziny otwarcia. Czekacie?

Primark w Poznaniu coraz bliżej! Otwarcie drugiego w Polsce sklepu sieci Primark zapowiedziano na początek wiosny 2021. Wszystko wskazuje na to, że nastąpi to w połowie marca lub na początku kwietnia. Obecnie trwa rekrutacja pracowników. Na stronie galerii Posnania, w której będzie się znajdował poznański Primark, pojawiły się już informacje dotyczące dokładnej lokalizacji i godzin otwarcia.

📢 Kobiety z Wielkopolski poszukiwane przez policję. Rozpoznajesz je? Zobacz zdjęcia i nazwiska

Wielkopolska policja poszukuje kilkudziesięciu kobiet za najróżniejsze przestępstwa. Prezentujemy najnowsze zdjęcia i listy gończe kobiet, które złamały prawo. Rozpoznajesz którąś z nich? Wiesz, gdzie mogą przebywać? Jeżeli masz jakieś informacje na temat tych kobiet, koniecznie skontaktuj się z policją. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl z dnia 6 marca 2021 roku.

📢 Dzwonią do ciebie te numery? Nie oddzwaniaj, możesz zbankrutować. Tajemnicze telefony z Senegalu, Kuby, RPA to próba oszustwa

Sposobów na oszustwo lub wyłudzenie od nas pieniędzy jest cała masa. Jednym z trików naciągaczy jest wykonanie połączenia z numeru o podwyższonej płatności. Niebezpieczeństwo pojawia się wtedy, gdy postanowimy na nieodebrane połączenie oddzwonić - każda sekunda "rozmowy" może nas sporo kosztować. Urząd Komunikacji Elektronicznej ostrzega, że często naciągacze celowo przedłużają połączenia, emitując sygnał rozłączania. W efekcie połączenie zostaje przerwane dopiero w momencie, w którym sami naciśniemy czerwoną słuchawkę. Zobaczcie najczęstsze numery kierunkowe, z których dzwonią oszuści - i w żadnym wypadku na nie nie oddzwaniajcie!

📢 Polska mafia w latach 90. Oto luksusowe życie mafijnych bossów i gangsterów w Polsce [prywatne zdjęcia]

Drogie samochody, luksusowe rezydencje i niewyobrażalne bogactwo zdobyte dzięki haraczom, przemytowi narkotyków i korumpowaniu polityków. W latach 90. byli królami życia. Kulisy życia gangsterów ujawnił na zdjęciach Jarosław S. pseudonim Masa, jeden z kluczowych świadków w procesach Pruszkowa. Zdjęcia wykorzystane za zgodą Jarosława S. Obejrzyjcie kulisy życia polskiej mafii.

📢 Progi punktowe do szkół ponadpodstawowych w Poznaniu i powiecie. Zobacz progi do liceów, techników i szkół branżowych na rok 2020/2021

Zakończyła się rekrutacja do szkół średnich. W tym roku odbywała się ona wspólnie dla miasta i powiatu. po pierwszym etapie z ponad 8,5 tysięcy kandydatów zakwalifikowało się 7,6 tys. uczniów do wybranej placówki, natomiast do żadnego liceum, technikum i szkoły branżowej nie przyjęto 760 uczniów. Są szkoły, które przez duże zainteresowanie miały podwyższone progi punktowe. Przedstawiamy zestawienie progów punktowych 2020/2021 w liceach, technikach i szkołach branżowych dla absolwentów ósmych klas szkół podstawowych.

📢 Oszuści i naciągacze poszukiwani przez policję z Wielkopolski. Rozpoznajesz ich? Zobacz zdjęcia i nazwiska!

Kilkadziesiąt osób z Wielkopolski jest poszukiwanych za oszustwa. Rozpoznajesz któregoś z tych mężczyzn? Widziałeś go? Jeśli tak, to koniecznie zawiadom policję. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl z dnia 20 listopada 2020 roku. Są to osoby, których policja poszukuje z powodu możliwości popełnienia przestępstwa z art. 286 Kodeksu Karnego. Zobacz ich zdjęcia i nazwiska.

📢 Najśmieszniejsze nazwy wsi w Polsce. Patrząc na te znaki, nie da się nie zaśmiać [TOP 50]

Chyba każdemu zdarzyło się, że jadąc przez Polskę, przecierał oczy ze zdziwienia na widok niektórych nazw miejscowości. Szczególnie wśród wsi i małych miasteczek nie brakuje takich, które robią piorunujące wrażenie. Wybraliśmy dla Was 50 najśmieszniejszych. Widząc te znaki, nie można się nie uśmiechnąć.

📢 Nauczyciele - najlepsze memy i demotywatory, które bawią nie tylko uczniów. Pamiętacie te sytuacje ze szkoły?

Zmagania dwóch frakcji - uczniów i nauczycieli są źródłem wielu memów i demotywatorów. Wiele z nich w humorystyczny sposób przedstawia sytuacje, które każdy nas pamięta z własnej szkoły. Zobacz najzabawniejsze z nich.

📢 Sto najpopularniejszych nazwisk w Polsce. Tak najczęściej nazywają się Polacy [LISTA]

Oto sto najpopularniejszych nazwisk męskich w Polsce. Jesteś ciekaw, czy Twoje nazwisko jest wśród tych najczęściej spotykanych? Sprawdzisz to na naszej liście!

📢 Próbny egzamin ósmoklasisty 2020: Język angielski - odpowiedzi do arkusza z zadaniami CKE

Próbny egzamin ósmoklasisty 2020: CKE opublikowało arkusz z języka angielskiego. 14 zadań trzeba rozwiązać w ciągu 90 minut. W tym roku w związku z kwarantanną w szkołach Centralna Komisja Egzaminacyjna przeprowadza dodatkowy próbny egzamin dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych, by mogli lepiej przygotować się do kwietniowego testu, od którego zależy, czy dostaną się do wymarzonej szkoły średniej. Egzamin odbywa się zdalnie, a każdy uczeń na własną odpowiedzialność może rozwiązać go w domu i wysłać swoje odpowiedzi do szkoły. 8 kwietnia CKE opublikowała klucz odpowiedzi, znajdziesz go w tym tekście.

📢 Próbny egzamin ósmoklasisty 2020: Język polski - odpowiedzi od arkusza CKE z zadaniami

Próbny egzamin ósmoklasisty 2020: CKE opublikowało arkusz z języka polskiego. 8 kwietnia CKE opublikowała klucz odpowiedzi, znajdziesz go w tym tekście. W tym roku w związku z kwarantanną w szkołach Centralna Komisja Egzaminacyjna przeprowadza dodatkowy próbny egzamin dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych, by mogli lepiej przygotować się do kwietniowego testu, od którego wiele zależy. Egzamin odbywa się zdalnie, a każdy uczeń na własną odpowiedzialność może rozwiązać go w domu i wysłać swoje odpowiedzi do szkoły.

📢 Nauczyciel płakał, jak poprawiał [ZDJĘCIA Z KLASÓWEK]

Trudno uwierzyć, co na klasówkach potrafią pisać (i nie tylko!) polscy uczniowie. Oglądając te sprawdziany, uśmiejecie się do łez, zwłaszcza że poczucia humoru często nie brakuje też nauczycielom. Oto hity ze szkolnych klasówek!

📢 Przestępcy z Wielkopolski poszukiwani przez policję. Widziałeś któregoś z nich? [ZDJĘCIA, NAZWISKA, LISTY GOŃCZE - CZĘŚĆ 2]

Oto zdjęcia osób poszukiwanych przez wielkopolską policję m.in. za pobicia, rozboje i oszustwa. Prezentujemy nazwiska i listy gończe. Zobacz galerię przestępców z Wielkopolski. Może dzięki Tobie policja zatrzyma którąś z tych osób. Aktualizacja - luty 2020.

📢 Egzamin gimnazjalny 2019: Język polski - PYTANIA ODPOWIEDZI ARKUSZE CKE ROZWIĄZANIA, część humanistyczna 10.04.19, co było na egzaminie?

W środę, 10 kwietnia rozpoczął się EGZAMIN GIMNAZJALNY 2019. JĘZYK POLSKI - to z nim uczniowie zmierzyli się już pierwszego dnia. Na rozwiązanie testu z języka polskiego mieli 90 minut. U nas znajdziecie ODPOWIEDZI I ARKUSZE CKE z języka polskiego. Sprawdź rozwiązania z języka polskiego. 11 kwietnia publikujemy arkusze i rozwiązania zadań z przyrody i matematyki (linki w treście tego artykułu), a 12 kwietnia - rozwiązania zadań z języków obcych.

📢 Te słowa wymawiasz źle. A jak powinny brzmieć prawidłowo? Sprawdź!

"Lewis" czy "liwajz"? "Ałszan" czy "oszą"? Pewnie wiele razy zastanawialiście się, jak poprawnie wymówić te nazwy. Do naszego języka przeniknęło wiele słów, które mogą sprawiać problemy. Pomocą zagubionym służy strona na facebooku: "Słowa, które prawdopodobnie źle wymawiasz". Sprawdźcie i już nie popełniajcie tych błędów!

📢 Próbny egzamin ósmoklasisty 2018: Język angielski [ODPOWIEDZI, ARKUSZE, ZADANIA] Egzamin 8-klasisty z języka angielskiego - 20 grudnia 2018

Próbny egzamin ósmoklasisty dobiegł końca. Trzeciego dnia przyszedł czas na języki obce. W czwartek, 20 grudnia uczniowie napisali test z języka angielskiego. Na tej stronie 20.12.2018 znajdziecie arkusze i prawidłowe odpowiedzi z próbnego egzaminu 8-klasisty z języka angielskiego.

📢 Próbny egzamin ósmoklasisty 2018: Język polski [ODPOWIEDZI, ARKUSZE, ZADANIA] Sprawdzian 8-klasisty z języka polskiego - 18 grudnia 2018 r.

Próbny egzamin ósmoklasisty rozpoczęty. Na początek język polski. We wtorek, 18 grudnia uczniowie napisali test z języka polskiego. Na tej stronie 18.12.2018 znajdziecie arkusze i prawidłowe odpowiedzi z próbnego egzaminu 8-klasisty z języka polskiego.

📢 Próbny egzamin ósmoklasisty 2018 OPERON: Język polski [ODPOWIEDZI, ARKUSZE, TEMATY, POZIOM PODSTAWOWY]

Próbny egzamin ósmoklasisty 2018 z Operonem rozpoczęty. We wtorek, 27 listopada odbywa się egzamin z języka polskiego. W "Głosie Wielkopolskim" znajdziecie odpowiedzi na wszystkie pytania.

📢 Poznań w latach 30. XX wieku. Tak wyglądał przed wojną! Uwierzycie? [ZDJĘCIA]

Zapraszamy Was na wycieczkę po przedwojennym Poznaniu. Jak wyglądała stolica Wielkopolski w latach 30. XX wieku? Niektórych miejsc już nie ma, wiele zmieniło się nie do poznania, a kilka nadal wygląda znajomo. Sprawdźcie!

📢 Oto prawdziwe perełki - unikalne słowa, których nie ma w innych językach [ZOBACZ]

Oto kilkanaście słów, które nie mają swoich odpowiedników w innych językach, a świetnie opisują na przykład pewne zjawiska. Zobaczcie sami!

ZOBACZ KONIECZNIE

Kolno wolne od koronawirusa

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie