Prasówka 27.01.2020 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Agnieszka Kowalczyk-Gres
Agnieszka Kowalczyk-Gres
Co ciekawego wydarzyło się wczoraj? Zobacz podsumowanie dnia.
Co ciekawego wydarzyło się wczoraj? Zobacz podsumowanie dnia. CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 27.01.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Poznań: Pijany 33-latek wypadł z okna w centrum miasta. Trafił do szpitala z urazem głowy”?

Prasówka 27.01: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Poznań: Pijany 33-latek wypadł z okna w centrum miasta. Trafił do szpitala z urazem głowy

Do groźnego zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek na ul. Koziej w Poznaniu. Pijany 33-latek w pewnym momencie wypadł z okna jednego z mieszkań. Mężczyzna przeżył i trafił do szpitala z urazami głowy.

📢 Poznań: Przystanki wiedeńskie na Jeżycach mają być wybudowane w tym lub w przyszłym roku

Pasażerowie tramwajów dojeżdżających do rynku Jeżyckiego będą mogli jeszcze w tym lub najpóźniej w przyszłym roku skorzystać z przystanków wiedeńskich. Zarząd Transportu Miejskiego wskazuje raczej na tę drugą datę. W pierwszej kolejności powstanie przystanek przy ul. Dąbrowskiego.

📢 Opuszczony kościół pod Kielcami straszy od ponad 50 lat. Zobaczcie zdjęcia. Kościół w Grzymałkowie mógłby stanowić scenografię filmu grozy

Opuszczony kościół pw. Michała Archanioła w Grzymałkowice pod Kielcami wygląda jak gotowa scenografia filmu grozy. Grupa Forgotten Polska Urbex dotarła do opuszczonego kościoła. Świątynia została opuszczona w latach 70. ubiegłego wieku. Dzisiaj kościół z trumną stojącą na katafalku i przewróconą chrzcielnicą robi niezwykłe wrażenie. Zobaczcie zdjęcia.

Prasówka 27.01: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Śmieciowa podwyżka dotyka nie tylko mieszkańców. Rewolucja także w podpoznańskich firmach

Śmieciowe podwyżki dotkną nie tylko mieszkańców podpoznańskich gmin należących do Międzygminnego Centrum Zagospodarowania Odpadów-Selekt. Także firmy, urzędy, placówki oświatowe muszą we własnym zakresie poradzić sobie z problemem odpadów. Selekt podjął decyzję o wyłączeniu z systemu odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych.

📢 Po raz pierwszy od 2007 roku Wielkopolska ma drugiego wicewojewodę. To były burmistrz Obrzycka - Maciej Bieniek

Były burmistrz Obrzycka Maciej Bieniek został powołany na stanowisko drugiego wicewojewody wielkopolskiego. W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim będzie odpowiadał między innymi za nadzór nad Wydziałem Spraw Cudzoziemców i Wydziałem Spraw Obywatelskich.

📢 MPK Poznań: Zmiana rozkładu jazdy na ferie zimowe. Autobusy nie dojadą w rejon szkół

Od poniedziałku, 27 stycznia, rozpoczynają się ferie zimowe, dlatego mniej pasażerów będzie dojeżdżać niektórymi liniami w rejon szkół. Zarząd Transportu Miejskiego i MPK wprowadzają zatem zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej i podmiejskiej.

📢 Poznań: Przyszła droga za Kładką Berdychowską już budzi obawy mieszkańców rejonu Zagórza

Mieszkańcy ulicy Wieżowej i Zagórza, w rejonie przyszłej Kładki Berdychowskiej są zaniepokojeni tym, że w ich układ drogowy miałby być wpuszczony ruch związany z budową kładki i przejścia od niej w stronę centrum: jak mówią, nie tylko obawiają się wandali, czy złodziei, którzy dużo łatwiej dotrą przed ich domy od strony kładki, ale też wprowadzenia ciężkiego sprzętu na wąski zakręt – jedyną drogę, jaką można stąd dojechać nad rzekę.

📢 Mężczyzna skoczył z 3. piętra szpitala w Lesznie. Był pod wpływem środków odurzających

Jeden z pacjentów szpitala w Lesznie wyskoczył z okna na 3. piętrze. Przeżył, chociaż doznał wielu złamał. Był pod wpływem środków odurzających.

📢 Jan Miodek okradziony "na wnuczka"? Profesor: Nic się nie stało!

Profesor Jan Miodek padł ofiarą naciągaczy. Został oszukany metodą "na wnuczka" - tę historię od kilku dni opisują media. Językoznawca miał o tym wspomnieć podczas spotkania z seniorami organizowanego w ramach kampanii "Nic przez telefon". - Zakazuję o tym pisać. To było 10 lat temu i nic się nikomu nie stało - mówi teraz profesor.

📢 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej otrzymała swój sztandar. Na placu Wolności pojawił się Mariusz Błaszczak [ZDJĘCIA]

W niedzielę 12. Wielkopolska Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Stanisława Taczaka otrzymała swój sztandar. Przysięgę złożyło także 44 ochotników. W uroczystościach na placu Wolności wziął udział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

📢 Zarobki nauczycieli 2020: Zobacz pensje po podwyżkach, które obowiązują od 1 stycznia

Pensje nauczycieli od 1 stycznia 2020 r. wzrosły, ale podwyżka objęła tylko tych, którzy nie mają tytułu magistra. Ich wynagrodzenie zostało zwiększone na skutek podniesienia pensji minimalnej.

📢 Co robić w ferie zimowe 2020 w Poznaniu? Półkolonie, warsztaty, zajęcia dla dzieci

27 stycznia stycznia dwutygodniową, zimową przerwę w nauce rozpoczną uczniowie z pięciu województw, w tym z Wielkopolski. Co robić w ferie 2020 w Poznaniu? Zobacz oferty półkolonii, warsztatów i zajęć dla dzieci.

📢 Nie żyje generał Tytus Krawczyc. To zasłużony pilot wojskowy i były dowódca Wojsk Lotniczych w Poznaniu

W piątek, 24 stycznia zmarł generał Tytus Krawczyc. To zasłużony lotnik wojskowy, a także były dowódca Wojsk Lotniczych w Poznaniu i attaché wojskowy i lotniczy przy Ambasadzie RP w Budapeszcie. Pogrzeb gen. Krawczyca odbędzie się w czwartek, 30 stycznia o godz. 13.30 na cmentarzu na Miłostowie w Poznaniu.

📢 MPK Poznań: Policja twierdzi, że przewożony w autobusie rower może stanowić zagrożenie. To również problem dla kierowców

Czy w autobusach MPK Poznań powinna być możliwość przewożenia rowerów? Sprawą tą zajął się jeden z kierowców poznańskiego przewoźnika, który napisał w tej sprawie do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. - Z pisma jasno wynika, że do przewozu rowerów powinna być wydzielona osobna przestrzeń odizolowana od pasażerów - wyjaśnia administrator fanpage'a Poznańska Limuzyna.

📢 Pożar w powiecie ostrzeszowskim: Zginęła jedna osoba

Jedna osoba zginęła w pożarze domu jednorodzinnego w powiecie ostrzeszowskim.

📢 Kalisz: Pracownik myjni samochodowej ukradł porsche i rozbił je na płocie [ZDJĘCIA]

Pracownik jednej z myjni samochodowych w Kaliszu postanowił wybrać się na przejażdżkę samochodem marki Porsche 911 należącym do jednego z klientów. Mężczyzna jednak rozbił auto na płocie i uciekł.

📢 Pediatra: Szczepienia to rujnowanie swojego zdrowia

Alternatywą dla szczepień jest budowa odporności za pomocą odpowiedniej diety - uważa Elżbieta Dąbrowska, pediatra i lekarz rodzinny, która nawet na emeryturze nadal leczy pacjentów.

📢 Zobacz 75 zdjęć Poznania z lat 90. Galeria miasta, którego możesz nie poznać!

Zdjęcia Poznania z lat 90. to niezapomniana podróż w czasie. Tego miasta już nie ma, a wiele miejsc ciężko nawet poznać.

📢 Koło: Policyjny pies odnalazł zaginionego mężczyznę. 67-latek utknął między balotami słomy

Niespełna trzyletni owczarek Goran, który na co dzień służy w policji w Kole, razem ze swoim przewodnikiem odnalazł zaginionego 67-letniego mężczyznę. 67-latek utknął między balotami słomy.

📢 Samobójca w Gnieźnie: 20-latek skoczył z dachu [ZDJĘCIA]

20-letni mężczyzna w czwartek wieczorem skoczył z dachu jednej z kamienic na ulicy Sienkiewicza w Gnieźnie. Wcześniej prawdopodobnie dotkliwie pobił swoją matkę. Mężczyzna przeżył - trafił do szpitala.

📢 Matura 2012: Biologia [ODPOWIEDZI, ARKUSZE]

Matura z biologii już się zakończyła. Publikujemy arkusze z poziomu podstawowego i rozszerzonego i przykładowe odpowiedzi.

📢 "Kuchenne rewolucje" w Wielkopolsce. W tych restauracjach była Magda Gessler [LISTA RESTAURACJI, MAPA]

Magda Gessler z sukcesem przeprowadziła "Kuchenne rewolucje" w wielu wielkopolskich restauracjach. Gdzie można spróbować dań rekomendowanych przez najsłynniejszą restauratorkę w Polsce? Sprawdź mapę i listę restauracji, które przeszły metamorfozę z Magdą Gessler i wciąż są otwarte!

📢 Najsmutniejsza część cmentarza na Junikowie - zaniedbane i zniszczone groby dzieci [ZDJĘCIA]

Cmentarz to miejsce, które budzi smutek i refleksje. Na każdym z nich znajduje się jednak miejsce szczególne, które napełnia wyjątkowym smutkiem - to część, gdzie znajdują się groby dzieci. Wiele z nich zmarło już w dniu swoich narodzin, są też i takie mogiły, w których spoczywają dzieci zmarłe w wieku zaledwie kilku lat. Niestety, wiele takich grobów jest w fatalnym stanie - na zaniedbanych płytach nagrobnych zatarły się litery z nazwiskami, a nie brakuje też mogił, po których zostały już tylko niewielkie górki ze starymi zniczami.

📢 Sennik. Co znaczą sny według sennika? Jak dobrze spać, śnić i zapamiętać swój sen. Poznaj znaczenie snów i rodzaje senników

Sennik 2019: Co znaczył mój sen? Czy to prawda, że jedni śnią, a drudzy nie? Jak zapamiętać sen, czy są na to sposoby? Czy sny mogą się sprawdzać i co oznaczają? Na to ostatnie pytanie odpowiedzi można szukać w interpretacji symboli sennych, w której pomogą nam różnego rodzaju senniki. Ale zanim zaczniemy w sennikach badać znaczenie snów, warto o te sny... zadbać. Czy mamy wpływ na jakość snu i dlaczego sen jest tak ważny dla naszego organizmu? Co nam utrudnia, a co ułatwia zasypianie i spanie? Jak senniki interpretują Twoje sny, jakie są rodzaje senników?

📢 Bez wizy do USA. System ESTA: jak się zarejestrować, aby do USA polecieć bez wiz? Wyjaśniamy krok po kroku [5.12.2019]

Bez wizy z Polski do USA krok po kroku: od 11 listopada 2019 roku Polacy mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych bez konieczności uzyskania wizy. Wszystko dlatego, że Polska w 2019 roku dołączyła do 38 krajów objętych programem Visa Waiver Program USA, czyli ruchu bezwizowego z USA. Od 11.11.2019 możemy przebywać na terytorium USA do 90 dni bez wizy w celach turystycznych lub biznesowych. Wystarczy przed podróżą zarejestrować się w systemie ESTA. Co to jest system ESTA i jak to zrobić? Podpowiadamy, jakie wymogi trzeba spełnić, by podróżować po Stanach Zjednoczonych bez wizy. Sprawdź krok po kroku, jak wyjechać do USA bez wizy B1 i B2.

FLESZ: Masowo kupujemy mieszkania.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3