MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prawnicy wyjaśnią, czy aktualne przepisy dobrze służą pacjentom i lekarzom

Marta Żbikowska
Kongresu Prawników Wielkopolski w 2015 roku.
Kongresu Prawników Wielkopolski w 2015 roku. Maciej Urbanowski
Ochrona praw pacjentów i lekarzy będzie tematem obrad Czwartego Kongresu Prawników Wielkopolski, który 27 lutego odbędzie się w Poznaniu.

Spotkanie prawników i lekarzy to inicjatywa prezesa Sądu Apelacyjnego w Poznaniu. Inspiracją do zorganizowania kongresu była konferencja „Dobre prawo dla pacjenta i lekarza”, która w kwietniu odbyła się w Poznaniu.

- Celem Czwartego Kongresu będzie po pierwsze przeprowadzenie analizy przepisów z różnych dziedzin prawa pod tym kątem, czy i w jakim zakresie służą one pacjentom oraz czy właściwie kreują warunki wykonywania zawodu lekarza - wyjaśnia Krzysztof Józefowicz, prezes Sądu Apelacyjnego w Poznaniu. - Po drugie, konieczne byłoby przeprowadzenie analizy aktualnych projektów aktów prawnych dotyczących ochrony zdrowia. Po trzecie, ważne byłoby przedstawienie postulatów zmian przepisów z różnych dziedzin prawa w takim kierunku, aby były one bardziej przyjazne dla pacjentów i lekarzy.

Aktualnie powstają zespoły merytoryczne. Wyniki prac tych zespołów zostaną przedstawione w trakcie kongresu - Jestem przekonany, że efektem tej inicjatywy będzie materiał stanowiący podstawę do podjęcia stosownych prac legislacyjnych - mówi Krzysztof Józefowicz.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski