MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prezydent Komorowski w Poznaniu: Wspólne zdjęcia, uściski, rogale [GALERIA, WIDEO]

MRT
Prezydent Komorowski w Poznaniu
Prezydent Komorowski w Poznaniu Grzegorz Dembiński
Dokładnie w samo południe prezydent Bronisław Komorowski spotkał się na Starym Rynku, przed ratuszem z mieszkańcami Poznania. Były wspólne zdjęcia, uściski i słodkie rogale świętomarcińskie dla prezydenta RP.

Na Starym Rynku zjawiła się spora grupa poznaniaków. Ich liczne przybycie spowodowane było wizytą prezydenta Polski, który postanowił spotkać się z mieszkańcami.

Zobacz: Prezydent Bronisław Komorowski na kongresie samorządu w Poznaniu [ZDJĘCIA]

Najpierw jednak oficjalnie zabrał głos prezydent Poznania, jak i przewodnicząca Komitetu Honorowego, prof. Jadwiga Rotnicka, która w imieniu komitetu wyraziła swoje poparcie dla Bronisława Komorowskiego w zbliżających się wyborach.

- Pan prezydent utożsamia wszystkie te wartości, na którym nam, Wielkopolanom zależy. To człowiek, który umie zgodnie współpracować, działać ponad podziałami politycznymi. Jesteśmy przekonani, że będzie pan prezydent jest godnym kontynuatorem naszych wartości. Dlatego udzielamy solidarnego poparcia Bronisławowi Komorowskiemu w zbliżających się wyborach - mówiła Jadwiga Rotnicka.

Czytaj też: Poznański ratusz nie dla prezydenta Bronisława Komorowskiego

- Bardzo się cieszymy z tej wizyty. Stary Rynek to takie symboliczne miejsce. Dziękujemy za te wszystkie działania, które pan prezydent podejmuje, także projekt ustawy krajobrazowej, bo chcemy chcemy by wszystkie miasta, również nasze wyglądały pięknie - mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.
W końcu głos zabrał sam prezydent RP.

- Chcę serdecznie podziękować członkom komitetu i wszystkim mieszkańcom Poznania za dotychczasową życzliwość i sympatyczne spotkania. Dla mnie poparcie poznaniaków, Poznania i Wielkopolan ma szczególne znaczenie. Głównie dlatego, że Poznań to stolica polskiej racjonalności, polskiego umiaru, spokoju, konsekwentnych postaw patriotycznych, wyrażających się gdy trzeba odwagą, a gdy trzeba pracą. Bardzo bym chciał by te wielkopolskie cechy upowszechniały się w całej Polsce - mówił Bronisław Komorowski.

Zwrócił też uwagę na trykające się koziołki, które porównał do częstych postaw podczas kampanii wyborczych.

Następnie mieszkańcy Poznania mogli chwilę z nim porozmawiać, uścisnąć dłoń, poprosić o autograf i wyrazić swoje poparcie. Bronisław Komorowski został także poczęstowany rogalem świętomarcińskim.

Niektórzy z tych, którzy zawitali dziś na Stary Rynek pierwszy raz mieli okazję spotkać się twarzą w twarz z prezydentem Polski. Niektórzy wyrażali swoje niezadowolenie z faktu, że Bronisław Komorowski nie został wpuszczony do staromiejskiego ratusza.

- Uważam, że to skandal, by głowa państwa nie mogła wejść do budynku użyteczności publicznej - mówiła jedna z mieszkanek Poznania w rozmowie z dziennikarzami.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski