Próbna matura i próbny egzamin ósmoklasisty OPERON 2019 - są...

  Próbna matura i próbny egzamin ósmoklasisty OPERON 2019 - są wyniki! Uczniowie z Poznania polegli na egzaminie z matematyki

  Cezary Hurysz

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Do egzaminu próbnego ósmoklasisty z Operonem przystąpiło ok. 2300 szkół z całej Polski.

  Do egzaminu próbnego ósmoklasisty z Operonem przystąpiło ok. 2300 szkół z całej Polski. ©Sławomir Seidler

  Próbny egzamin ósmoklasisty oraz matura z Operonem nie były obowiązkowe. Każda szkoła indywidualnie decydowała o ich przeprowadzeniu. Jeden z najlepszych wyników w Polsce pod względem matur uzyskali uczniowie poznańskiego liceum.
  Do egzaminu próbnego ósmoklasisty z Operonem przystąpiło ok. 2300 szkół z całej Polski.

  Do egzaminu próbnego ósmoklasisty z Operonem przystąpiło ok. 2300 szkół z całej Polski. ©Sławomir Seidler

  Trzeci najlepszy ogólnopolski wynik pod względem matur uzyskali uczniowie III LO im. św. Jana Kantego w Poznaniu. Pierwsze dwa miejsca w rankingu zajęły licea z Wrocławia oraz Starachowic.

  - Odpowiedzi sprawdzają nauczyciele, a następnie wprowadzają je do systemu. My prezentujemy rankingi najlepszych szkół - mówi Monika Balcerowicz, rzecznik prasowy wydawnictwa Operon.

  W województwie wielkopolskim na pierwszym miejscu wspomniane wcześniej III LO. Dalej w rankingu prezentują się: LO z Grodziska Wielkopolskiego, LO z Tarnowa Podgórnego, III LO z Leszna oraz Liceum Profilowane z Gostynia.

  Poznańskie podstawówki poza czołówką


  Egzaminy ósmoklasisty wśród uczniów z Poznania nie poszły już tak dobrze jak próbne matury. Wśród dziesięciu najlepszych podstawówek zabrakło placówki ze stolicy Wielkopolski.

  W rankingu wojewódzkim pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Sióstr Nazaretanek z Kalisza. Drugi najlepszy wynik osiągnęli uczniowie poznańskiej Społecznej SP nr 4 im. Wodziczki. Ostatnie miejsce na podium zajęła SP nr 58, również z Poznania.

  Problemy z matematyką


  Najgorzej uczniowie szkół podstawowych poradzili sobie z matematyką. Średni wynik, jaki uzyskali z tego przedmiotu, wyniósł 26 proc. Aby zdać maturę, należy zdobyć co najmniej 30 proc.

  Najwyższe wyniki ósmoklasiści uzyskali z języka polskiego - średnio 49 proc.

  Zobacz też:

  POLECAMY:
  "To forma protestu przeciwko temu ile zarabiają". Coraz więcej nauczycieli na zwolnieniach lekarskich - zobacz wideo:

  źródło: TVN24

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Od prymusa

  bzm (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 8

  Kolejny rok z informacją o beznadziejnych wynikach egzaminów, zwłaszcza z matematyki, zwłaszcza w Wielkopolsce. Może ktoś by włączył logiczne myślenie? Jeśli uczniowie rok w rok są tak kiepscy, to...rozwiń całość

  Kolejny rok z informacją o beznadziejnych wynikach egzaminów, zwłaszcza z matematyki, zwłaszcza w Wielkopolsce. Może ktoś by włączył logiczne myślenie? Jeśli uczniowie rok w rok są tak kiepscy, to znaczy, że program nauczania jest do d... I tak było zawsze. Matma od dawna jest postrachem uczniów, a powinna służyć jako ćwiczenia rozciągające dla mózgów. Trzeba dowiedzieć się które państwo na świecie przoduje w nauczaniu matematyki i od nich kupić gotowy program nauczania. Gdy chodziłem do szkoły, to wiedziałem, że jeśli ściągać, to od prymusa, a nie od osła.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo