18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Proces o sterylizację Wioletty Szwak - lekarka nie przyznaje się do winy

Redakcja
Nie przyznaję się do winy - powiedziała w sądzie w Szamotułach lekarka oskarżona o sterylizację bez zgody pacjentki.

Rozpoczął się proces z prywatnego aktu oskarżenia Wioletty Szwak. Wcześniej ani szamotulska prokuratura, ani też tamtejszy sąd nie doszukały się winy medyka, dlatego kobieta musiała skarżyć lekarkę prywatnie.

CZYTAJ WIĘCEJ:
POCZĄTEK PROCESU O STERYLIZACJĘ WIOLETTY SZWAK

Proces dotyczy głośnej sprawy sprzed trzech lat - lekarka w szamotulskim szpitalu wykonując cesarskie cięcie wysterylizowała pacjentkę bez jej wiedzy i zgody. O tym fakcie Wioletta Szwak dowiedziała się z dokumentacji medycznej.

Rano w piątek, w Sadzie Rejonowym w Szamotułach rozpoczął się proces lekarki. Jej obrońcy domagali się wyłączenia jawności rozprawy. Nie zgodziła się na to pełnomocnik Wioletty Szwak - mecenas Małgorzata Heller-Kaczmarska. Ponadto obrońca byłej pacjentki z Szamotuł domagała się, aby inny sąd w kraju zajął się sprawą, ze względu na jej wyjątkowy i trudny charakter i na to, że głośna sprawa budziła wiele emocji w środowisku Szamotuł.

Oskarżona lekarka od początku unika kontaktu z mediami. Na dzisiejszej rozprawie na czas składania wyjaśnień sędzia poprosiła media o opuszczenie sali rozpraw. Od tego bowiem pełnomocnik oskarżonej - mec. Mirosław Konenc - uzależnił składanie przez nią wyjaśnień i odpowiadanie na pytania sądu.

Zeznawać ma dzisiaj też mąż pokrzywdzonej kobiety. Do sądu przyjechał sam, ponieważ jak wytłumaczyła pełnomocnik Wioletty Szwak, mała Róża chciała zostać z mamą, a nie z opiekunką.

Wkrótce nowe informacje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski