reklama

Prokurator sprawdza, czy dyrektor szkoły w Szamotułach przekroczył swoje uprawnienia

Marta ŻbikowskaZaktualizowano 
Kuratorzy sądowi powiadomili prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Szamotułach i jedną z nauczycielek.
Kuratorzy sądowi powiadomili prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Szamotułach i jedną z nauczycielek. archiwum polskapresse
Kuratorzy sądowi powiadomili prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Szamotułach i jedną z nauczycielek. Mieli oni przekroczyć swoje uprawnienia przy próbie przekazania ośmioletniego Jakuba pod opiekę matki. Kuratorzy pojawili się w szkole w marcu, aby wypełnić prawomocne postanowienie sądu, który przyznał opiekę nad dziećmi Agnieszce Grzesiak.

Trwa walka o opiekę nad ośmioletnim Jakubem, którego rodzice rozstali się. Prawomocnym postanowieniem sądu chłopiec, tak samo jak jego niespełna 3-letni brat, powinien mieszkać u matki. Ojciec dziecka za nic ma decyzję sądu. Sam postanowił zająć się starszym synem i nie zamierza oddać go matce.

ZOBACZ :
OJCIEC WBREW SĄDOWI NIE CHCE ODDAĆ DZIECKA MATCE

- Postanowienie zapadło 9 listopada ubiegłego roku - mówi Agnieszka Grzesiak, matka dzieci. - Od tego czasu chłopcy powinni być ze mną. Kuratorzy sądowi cztery razy podejmowali próbę wykonania tego postanowienia, ale bezskutecznie.
Ostatnia taka próba miała miejsce w marcu tego roku.

- Kuratorzy prosili wtedy o asystę policji i taką otrzymali - mówi Sandra Śrama, rzecznik szamotulskiej policji.
Mimo zaangażowania kuratorów i funkcjonariuszy, chłopiec do matki nie wrócił. Szkoła natychmiast poinformowała ojca dziecka o próbie “odbicia" chłopca.

- To nie pierwsze takie postępowanie dyrekcji i nauczycieli tej szkoły - skarży się Agnieszka Grzesiak. - Niejednokrotnie próbowałam odebrać syna ze szkoły, pokazywałam postanowienie sądu. Niestety, dyrektor dzwonił wtedy po mojego męża.

Matka chłopca złożyła skargę na zachowanie dyrekcji i nauczycieli w Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Czeka na wyjaśnienie tej sytuacji. Kuratorzy sądowi zawiadomili prokuraturę o przekroczeniu uprawnień przez dyrektora i nauczycielkę szkoły.

- Materiał dowodowy w tej sprawie jest już kompletny - mówi Michał Franke, szef Prokuratury Rejonowej w Szamotułach. - Prokurator, która zajmuje się tą sprawą po przeanalizowaniu materiału podejmie decyzję, czy postawić zarzuty, czy umorzyć postępowanie. Powinno się to wyjaśnić jeszcze w maju.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Szamotułach zdaje się być zdziwiony toczącym się postępowaniem wyjaśniającym.
- Dla nas ta sprawa jest zamknięta. Szkoła nie jest tu stroną, to rodzice powinni dogadać się między sobą - mówi Ryszard Pajkert, dyrektor szkoły. - Nic nie wiem o tym, żeby toczyła się jakaś sprawa w prokuraturze.

Zdziwieni postawą dyrektora są szamotulscy policjanci.
- Dyrektor był przesłuchiwany w tej sprawie, tak samo jak kuratorzy sądowi - mówi Sandra Śrama, rzecznik policji w Szamotułach.

Konflikt między rodzicami trwa od lat. Ofiarami tej walki są dzieci.
- Czasami uda mi się ubłagać godzinę czasu, kiedy mogę na placu zabaw pobawić się ze starszym synem, to również jedyne okazje, kiedy chłopcy mogą być razem - mówi Agnieszka Grzesiak.

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 44

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Y
Ygrak

Renatko, a czemu nalezy dyrektora wyroznic? Absolutnie nie powinien sie wtracac w postepowanie, ktore nie dotyczy go. Z drugiej strony, to zawiadomil strone czyli ojca - wiec jakie tu wtracanie sie. Jaka bylaby nasza reakcja, gdyby to ojciec chcial odebrac dziecko ze szkoly?

C
Czytelnik

Chciałoby się powiedzieć dyrektor dwójki na prezydenta. To tragifarsa - tak komentuje redaktor Głosu Wielkopolskiego wydarzenia w dwójce. Dyrektor zamiast zostać wyróżniony - ma kłopot. Czy to normalne - gdzie prawa dziecka, jak można robić coś takiego na oczach innych dzieci i nauczycieli - wstyd i hańba - to mało powiedziane - ale taka pracują teraz urzędnicy wymiaru sprawiedliwości.

t
tata.strefa.pl

Wyrazy szacunku dla Dyrektora i Nauczycieli, którzy stanęli po stronie dobra dziecka. Dziecko chodzi do szkoły podstawowej, jest więc na tyle duże, że ma świadomość tego co się wokół niego dzieje, co chce, a czego nie. Myślę, że nie raz dzieliło się swoimi obawami i przemyśleniami z pracownikami szkoły. Ja też mam dzieci w szkole podstawowej, wiem że pracownicy placówek szkolnych bardzo delikatnie podchodzą do tematu rozejścia się rodziców. Wiem też, że gdy zachodzi taka konieczność i są przekonani, że dziecku dzieje się krzywda, nie mogą i nie powinni stać obojętnie. Uważam, że postawa Dyrektora była właściwa, zwłaszcza że poinformowanie rodzica małoletniego dziecka - w tym przypadku ojca nie jest przecież żadnym przestępstwem. Natomiast dla czego do takiej sytuacji w ogóle doszło? Cóż, znając działania sądów rodzinnych, nie trudno sobie to wyobrazić - ten, kto miał z tą instytucją coś do czynienia wie jak to naprawdę wygląda. Szukajmy więc źródła problemu, a nie jego skutków.

R
Renata Ramos

Szanowni Państwo, jeśli ktoś nie zna sprawy , może mieć wątpliwości i uwierzyć w to co
napisano.
Postawa Pana Dyrektora i Grona Pedagogicznego , a w szczególności jednej z Nauczycielek zasługuje na wielki szacunek.
Właśnie w tym wypadku i jedynym z jakim się spotkałam od 10 lat zasługuje na dokładniejsze opisanie i odznakę ORDERU UŚMIECHU.
Są to ludzie , którzy zachowali się najbardziej właściwie i wiedzą co to DOBRO DZIECKA .
Będziemy o nich walczyć i stawiać za wzór kuratorom sądowym ,psychologom , którzy zapomnieli kto to jest DZIECKO !!!!!!!!!!

k
kuba

moja konkubina alkocholiczka ma wyrok z ar 207 kk nad rodzinom przedewszystkim 7 letniom corkom dziecko mieszka z niom sprawa karna potoczyla sie przez miesiac w sadzie rodzinnym toczy sie 8 miesiac o pozbawienie wladzyrodzicielskiei i ustalenie mieisca pobytu maloletniei sady rodzinne w tym kraiu to patologia

k
kuba

moja konkubina dostala wyrok skazuiacy z ar 207 znecanie psychiczne i fizyczne nad 7 letniom corkom moiom mamom i mnom wyrok 10 miesiecy w zawiasach na 3 lata zalozylem jei sprawe o pozbawienie praw rodzicielskich i mieisce poytu mojeiego dziecka chce nadmienic ze dziecko jest przy matce w sadzie karnym sprawy potoczyly sie w ciagu miesiaca w sadzie rodzinnym trwaiom 8 miesiac jest to patologia konkubina jest alkocholiczkom w jej domu gdzie obecnie przebywa wszyscy pijom

m
marta38

Nasz naród jest zepsuty moralnie, nie respektuje się praw dzieci, matki opluwają ojców, człowieka pracy nazywa się ROBOLEM a prawo jest dla sitw i grup interesów. No ale jesteśmy w EUROPIE. Ale nadejdą jeszcze czasy gdy bohaterom jak Dyrektor tej szkoły postawi się pomnik.

B
Bakakaj

Ciekawe z jakiego powodu Sąd Rodzinny zadecydował, że obaj synowie mają mieszkać z matką? Czy były jakieś racjonalne powody, czy jedynym powodem była dyskryminacja ojca ze względu na płeć? Dlaczego w kraju gdzie walczy się o prawa par homoseksualnych nadal dochodzi do dyskryminowania ze względu na płeć? I dokonują to zazwyczaj kobiety, które przez lata walczyły po hasłami równości! Szkoda, że równość ma obowiązywać tylko wtedy gdy jest wygodna! Moralność Kalego!

M
Małgorzata

Mam nadzieję, że Dyrektor (duża litera z DUŻEGO szacunku) nie przypłaci swojej rozsądnej postawy, uzasadnionej rzeczywistym dobrem chłopca, sankcjami ze strony wymiaru sprawiedliwości lub kuratorium oświaty. Jako osoba mogąca z bliska ocenić wydarzenia i prawdziwą sytuację dziecka miała z pewnością więcej przesłanek do podjęcia właściwej decyzji niż sąd, który zazwyczaj podejmuje swoją decyzję na podstawie dokumentów. Z inne strony co to za praktyka, że zanim zostanie orzeczony wyrok rozwodowy to już wiadomo, że dziecko nie powinno mieszkać z ojcem?! Przecież ojciec jest takim samym rodzicem jak matka i powinien mieć takie same prawa.
Jeszcze raz, słowa szacunku dla Dyrektora szkoły!!!

O
ON

Inne dzieci co mają powiedziec? 8letnie dziecko dobiera policjantów ekipa jak by gangstera włamywacza czy jakiegos bandyte ... opoamietajcie sie A ty Agnieszko też jesteś jak takie dziecko? Oddaj drugie dziecko na wyznaczony czas do Taty i wtedy rodzeństwo będzie razem więcej niż na placu zabaw DLA DOBRA DZIECKA chyba ze to nic dla ciebie...

K
Kapot

W Polsce sądy orzekają w 94% przypadków opiękę nad dziećmi na rzecz matki. Czy to jest normalne????Ojciec to bankomat,ten"zły" ktory nie ma żadnych praw:(( Sprawę "złego" ojca zawsze się nagłaśnia. Niktnie pisze o molestowaniu dzieci prze matki ,o biciu ojców przez matki. o psychicznym i fizycznym znęcaniu się nad ojcem. Dlaczego? Bo sposób myślenia jest taki Jest Matka Boska, jest pomnik Matki Polki i inne przejewy kultu matki. A gdzie pomnik Ojca Polaka?W polskich sądach nigdy sprawiedliwości nie będzie jeżeli mentalność się nie zmieni

M
Matka

Brawa dla dyrektora. Przydałoby się może żeby ktoś sprawdził prokuratora.

s
sumienie

A dlaczego twierdzisz, że musi być przy matce. Przepraszam ale nie moge do końca zrozumieć Twojej wypowiedzi.

s
sumieni

Zacznijcie się kierować dobrem dziecka. Sądy idą na łatwiznę . Dziecko musi być przy matce i tyle. Kierowanie sie stereotypami. Ta matka odczuwa teraz to co tysiące ojców każdego dnia. Gdzie jest dobro dziecka w tym wszystkim? Nie może być, że jedna strona ma tego dziecka więcej, musi być bilans musi być równowaga.

T
Tato

Widać wyraźnie, jak bardzo często rozbieżne są orzeczenia sądu z dobrem dziecka.
Mówiąc krótko - sędzina (bo to głównie kobiety) ma dziecko gdzieć, sprawę prowadzi stereotypowo, po łebkach, żeby tylko zamknąć, no i jest efekt.
Doniesienie do prokuratury powinno być na sędzinę, nie na dyrektora.
BRAWO PANIE DYREKTORZE!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3