Prosta droga do darmowej energii słonecznej

Materiał informacyjny Sunday
Dlaczego warto postawić na fotowoltaikę? Jest ekologiczna, opłacalna, daje niezależność i świadczy o nowoczesnym podejściu do życia. Własna elektrownia słoneczna na dachu ma też inne zalety – energia ze słońca jest powszechnie dostępna i darmowa, pracuje o każdej porze roku, a instalacje fotowoltaiczne funkcjonują bez usterek przez dziesięciolecia.

Jak działają panele fotowoltaiczne?

Panele fotowoltaiczne przekształcają energię ze słońca na prąd stały, a inwerter zamienia prąd stały na prąd zmienny, którego można używać w domu. Prąd, który nie zostanie wykorzystany jest wysyłany do sieci i gromadzony na koncie u dostawcy energii, dzięki czemu można go wykorzystać w dogodnym momencie, w razie zapotrzebowania.

Panele są wytrzymałe i nie wymagają specjalnej obsługi. Komfort użytkowania zapewnia także gwarancja produktowa, która wynosi nawet do 30 lat. Dużym udogodnieniem jest również możliwość stałego monitorowania funkcjonowania i efektywności paneli. W dedykowanej aplikacji znajdują się informacje dotyczące zarówno produkcji prądu, wykresu mocy wyjściowej, jak i temperatury.

Zalety własnej instalacji PV

Do najważniejszych korzyści należą:

  • Oszczędność – uniezależnienie od wzrostu cen operatorów i tradycyjnego systemu elektroenergetycznego. Ceny energii elektrycznej w Polsce systematycznie rosną. Tylko w stosunku do minionego roku, opłata za kWh wzrosła o ponad 11%, z 55 do 61 groszy. W konsekwencji, wielu Polaków mieszkających w domach jednorodzinnych zaczęło rozważać posiadanie przydomowej instalacji fotowoltaicznej.
  • Opłacalność – dzięki ulgom i dopłatom, instalacja fotowoltaiczna zwraca się w ciągu kilku lat.
  • Trwałość – dobra instalacja działa sprawnie nawet 40 lat, co sprawia, że jednorazowa inwestycja w instalację fotowoltaiczną zabezpiecza potrzeby rodziny na pokolenia.
  • Komfort i wygoda – posiadanie przydomowej instalacji fotowoltaicznej gwarantuje spokój i pewność; system produkcji prądu jest bezobsługowy.
  • Ekologia – wykorzystanie energii ze środowiska naturalnego, brak emisji CO2, zanieczyszczeń i hałasu.
  • Wzrost wartości nieruchomości – panele na dachu podnoszą wartość domu dla potencjalnych nabywców.

- Najważniejsze korzyści z fotowoltaiki to przede wszystkim oszczędność i niezależność od wzrost cen prądu. Choć instalacja wiąże się z zainwestowaniem środków, ten koszt zwraca się już po kilku latach dzięki dostępnym dotacjom i ulgom. Ponadto, energia ze słońca jest darmowa, dostępna przez cały rok, a także ekologiczna - nie hałasuje i nie zanieczyszcza środowiska – mówi Katarzyna Bilska, regionalny kierownik sprzedaży Sunday Polska na terenie woj. wielkopolskiego.

Energia ze słońca krok po kroku

By stać się posiadaczem własnej elektrowni słonecznej, pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego dostawcy i umówienie spotkania, podczas którego zostanie oszacowana wielkość instalacji.

- Rozpoczynamy proces od spotkania z klientem, podczas którego obliczamy potrzebną moc instalacji fotowoltaicznej i dobieramy sprzęt. Aby zrobić to dobrze, przeprowadzamy szczegółowy audyt - sprawdzamy np. miejsce montażu, konstrukcję i kąt nachylenia dachu oraz stopień nasłonecznienia. Następnie przygotowywana jest wizualizacja. Kolejny krok to umowa i wybór metody płatności - możliwe jest finansowanie własne, kredytowe lub mieszane. Po około dwóch tygodniach wyspecjalizowana grupa montażystów zakłada instalację. Ostatnim etapem jest wymiana licznika na dwukierunkowy. Podczas całego procesu, Sunday Polska zapewnia maksymalne odciążenie klienta. Oprócz doradztwa i wsparcia technicznego, firma pomaga także w dokumentacji związanej z wymianą licznika oraz z uzyskaniem wszystkich dostępnych na rynku dotacji – dodaje Katarzyna Bilska z Sunday Polska

Ulgi i dotacje

Własna instalacja fotowoltaiczna to nie tylko oszczędność i niezależność od podwyżek cen prądu. Do korzyści finansowych należą także ulgi i dopłaty związane z jej posiadaniem. System licznych ulg i dopłat sprawia, że inwestycja w przydomową instalację szybko się zwraca – z reguły już w ciągu 5-7 lat. Od 2019 roku funkcjonuje Program „Mój Prąd”, w ramach którego osoba fizyczna będąca właścicielem nowej instalacji fotowoltaicznej może liczyć na bezzwrotną dotację w wysokości 5 000 zł. Dopłata dotyczy instalacji o maksymalnej mocy 10 kWp. Wniosek składany jest do NFOŚiGW (Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej) osobiście lub we współpracy z nami. Nabór wniosków tegorocznej edycji kończy się już 18 grudnia. Dotacja nie wlicza się do dochodu i nie trzeba uwzględniać jej w zeznaniu podatkowym. Z kolei ulga termomodernizacyjna przysługuje właścicielowi lub współwłaścicielowi budynku, na którym zamontowano nową instalację fotowoltaiczną. Aby z niej skorzystać, należy posiadać faktury potwierdzające wydatki na ten cel – na podstawie ich wysokości ustalana jest kwota zwrotu z tytułu ulgi – maksymalnie wynosi ona 53 000 zł - w zależności od progu podatkowego.

Pomocna dłoń Sunday Polska

Każda ulga i dotacja związana z posiadaniem instalacji fotowoltaicznej wymaga złożenia odpowiedniej dokumentacji urzędowej. Doradcy Sunday każdorazowo pomagają klientom odnaleźć się w gąszczu formalności wymaganych przy uzyskaniu dofinansowania, dzięki czemu proces zwrotu lub dopłaty przebiega dużo szybciej i jest łatwiejszy.

- Sunday Polska oferuje najlepszej jakości produkty światowych firm. W ofercie znajdują się moduły nawet z 30-letnią gwarancją. Wyróżnia nas także kompleksowość obsługi klienta, niezawodny serwis, szybkość montażu i realizacji umów oraz pełen profesjonalizm. A to wszystko w bardzo konkurencyjnych cenach - mówi Katarzyna Bilska z Sunday Polska.

Aby umówić spotkanie z doradcą Sunday Polska, zadzwoń na numer 609 711 711 lub skorzystaj z formularza na stronie internetowej: https://sundaypolska.pl/

Dodaj ogłoszenie