Protest nauczycieli 2019: W II LO w Poznaniu nauczyciele nie...

  Protest nauczycieli 2019: W II LO w Poznaniu nauczyciele nie sprawdzą próbnych matur

  Cezary Hurysz

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Nauczyciele II LO będą omawiać napisane przez uczniów matury próbne podczas lekcji.
  1/15
  przejdź do galerii

  Nauczyciele II LO będą omawiać napisane przez uczniów matury próbne podczas lekcji. ©Waldemar Wylegalski

  Do protestujących w całym kraju nauczycieli dołącza II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu. Na środowej radzie pedagogicznej LO została podjęta decyzja, że nauczyciele nie będą sprawdzać próbnej matury w domach. Wszystkie arkusze omówione zostaną podczas zajęć z uczniami, po feriach.
  W trakcie próbnych matur przedstawiciele grona pedagogicznego liceum powiadomili dyrektora szkoły o zamiarze podjęcia protestu. W środę zapadła decyzja, że nauczyciele nie będą sprawdzać egzaminów w domach.

  - Poprawienie jednego arkusza matury próbnej zajmuje pół godziny, a prac jest tyle, ile uczniów w klasie. Nie dziwię się nauczycielom, że podjęli decyzje o takiej formie protestu - mówi Małgorzata Dembska, dyrektor liceum.

  Wszystkie arkusze będą omawiane podczas zajęć dopiero po feriach zimowych, które potrwają od 14 do 27 stycznia. Próbne matury w II LO w Poznaniu rozpoczęły się już 3 stycznia i potrwają do piątku. Jak będzie wyglądać omawianie matur?

  - Nauczyciele przedstawią odpowiedzi na poszczególne pytania, z konkretnych matur. Uczniowie mogą przeczytać własne odpowiedzi na forum klasy, w przypadku, gdy będą mieli wątpliwości - mówi Małgorzata Dembska.

  Podczas lekcji można omówić zadania zamknięte oraz otwarte, nie wymagające wiele czasu na odpowiedź. Co jednak z dłuższymi wypowiedziami, jak na przykład rozprawka na maturze z języka polskiego?

  - U nas podczas próbnych matur uczniowie nie piszą rozprawek. Wystarczy, że uczymy ich pisania przez trzy lata liceum - mówi Małgorzata Dembska.

  Inaczej twierdzą uczniowie, którzy poinformowali nas, że rozprawka była do napisania na próbnej maturze z języka polskiego (poziom podstawowy) oraz angielskiego (poziom rozszerzony).  POLECAMY:


  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nienawidzę oszustów

  TVP to kłamcy! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Dziś w wiadomościach TVP na pasku informacyjnym wyświetlano informację, że nauczyciele zarabiają 10000 zł. No co za kłamcy!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  proponuję przenieść wszystkich nauczycieli

  małpa w czerwonym (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  tylko na miesiąc do pracy w folwarku Glapińskiego, dumnie zwanym Narodowym Bankiem Polski. Zarobione pieniądze zapewnią spokój PiS-owi i Pani Zalewskiej conajmniej na 5 lat. / 60 miesięcy po...rozwiń całość

  tylko na miesiąc do pracy w folwarku Glapińskiego, dumnie zwanym Narodowym Bankiem Polski. Zarobione pieniądze zapewnią spokój PiS-owi i Pani Zalewskiej conajmniej na 5 lat. / 60 miesięcy po tysiaku = 60 000 zł /.zwiń

  Zdjęcie autora komentarza
  Nie sprawdzają papierzysk...

  31 węzłowy Burke

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  Buhaaaaaahaaaaaaa!31


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  człowieku nie kompromituj się

  małpa w czerwonym (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  zgodnie z obowiązującą przed laty maksymą - nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z ciebie oficera / marynarki i podomki też /. Widocznie w czasach twego naukowego awansu wystarczyło do zdania...rozwiń całość

  zgodnie z obowiązującą przed laty maksymą - nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z ciebie oficera / marynarki i podomki też /. Widocznie w czasach twego naukowego awansu wystarczyło do zdania matury zapisanie kartki A-4 i to po jednej stronie.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo